Zátah: Vykoupení

• Česko Zátah (více)

Speciální policejní komando má za úkol proniknout do přísně střeženého domu a zneškodnit šéfa gangu. Tým je však brzy prozrazen a zbytek nájemníků stojí před jednoduchou volbou. Když se nepřidají na policejní stranu, budou už navždy bydlet zadarmo... Rama je mladý policista, který je povolán do nebezpečné akce. V chudinské čtvrti Jakarty je bytový dům, jehož horní patro obývá nebezpečný zločinec Tama Riyadi. Svůj dům pronajímá dalším zločincům, kteří mu ochotně slouží, žijí tam však i obyčejní lidé. Rama společně s dalšími asi dvaceti kolegy má za úkol nepozorovaně vniknout do domu a Tamu zlikvidovat, případně zajmout. Není to snadný úkol, dům je pomocí kamerového systému zcela pod zločincovou kontrolou. Když Tama zjistí, že mu do objektu vstoupili policisté, vyhlásí domovním rozhlasem, že každý, kdo pomůže zabít nezvané hosty, má od něj doživotní bydlení zadarmo. To je velké lákadlo, takže se rozpoutá velmi krutý boj na život a na smrt... (TV Prima)

Genero

Tak si připadám stejně zaskočený, dezorientovaný a po celém těle rozbolavělý, jako kdyby mě na koncertu Sepultury seřezal do bezvědomí Marek Eben šiškou uheráku. Jindy tak něžní a zjemnělí uživatelé se tady shodně vyjadřují o téhle pošetilosti div ne v superlativech a dokonce neváhají použít takových výrazových prostředků jako námrd, meganámrd, výmrd nebo vyloženě explicitní ultrabrutalnámrd! Teda nevím, ale já viděl dvacet igráčků, jak napochodují domluvit nepřizpůsobivým spoluobčanům do paneláku v prestižním jakartském Chánově, vezmou si do torničky všehovšudy osm nábojů a pak se hrozně diví, že jsou mrtví. Což je záminka pro pár přeživších, aby si vzájemně předváděli do zblbnutí to svoje karaté. Koukat na hordu Vietnamců, jak sebou mlátí o zeď, mě asi tak po šestnácti hodinách přestalo bavit a raději jsem toho svého žlutého čtyřcentimetrového macka ostříhal na mikádo a udělal mu pěkňoučký růžový melírek, aby byl zase šik, kdyby náhodou. Dvě hvězdičky dávám za to, že tam tentokrát žádná rákoska neskákala jako naspeedovaný zajíc přes jílovec maďar (sic!), nebalancovala na špičce hromosvodu a nelezla celá zmáčená z televize. ()

ScarPoul

Rovnako som slintal, keď som mal možnosť vidieť kreacie Tonyho Jaa v prvom Ong-bak. Takéto štýlove rezanice môžem. Iko Uwais je sympoš a hrdo sa môže pridať k novo vychádzajúcim akčným hviezdam. Som si viac ako istý, že sa objaví v ďalšom Expendables. Gareth Evans natočil klaustrofobický akčnák - ktorého ekvivalent Dredd - fungoval na rovnakom princípe a stal sa pre fanúšikov chuťovkou. Tu je to založené na podobnej báze. Emócie fungujú aj keď ich nie je veľa. Choreografia je krvavým baletom končatín, krvi a výkopov. Jeden z tých filmov od ktorého nejde odtrhnúť zrak. A je to hlavne nadupaným tempom a faktom, že je Evans oficiálne verný svojej predstave a servíruje jednu chuťovku za druhou. Film nemá kedy nudiť a len dokazuje, že tu máme novú akčné duo (režisér/herec) o ktorom nepochybujem, že nám pripraví ďalšiu pastvu pre oči. Takýto film tu už dlho nebol. ()

6thSun

Ruční souboje mají dynamický spád, jakmile však přijdou ke slovu (krvi) mačety, nože a pušky (což je skoro pořád), jde o film znázorňující nejprvoplánovější brutalitu bez jakékoli nadsázky či opodstatnění a pro mě tedy film beze smyslu. 20% ()

maseer2

zhruba do poloviny takřka bezchybné, ale pak se to zvrhlo v naprosto bezhlavou mlátičku a já se začal nudit.. přitom z hlediska atmosféry a zpracování (akční scény byly špičkové) není vlastně co vytknout, ale díky absenci pořádného příběhu a celkové nereálnosti mám nakonec ke spokojenosti celkem daleko.. ()

BoPo

Zločinecký hotel/budova, kde je potrebné vymlátiť, vystrielať minimálne 100 nepriateľov. Obľúbená zápletka, ktorá sa vždy raz za čas dočká novej verzie. Akcie je tu naozaj až po strechu, ale je tam dosť ALE. Kamera je roztrasená. Strih vždy naruší plynulosť úderov, takže si nemáte možnosť užiť chmaty a hmaty naplno. Choreografia je zameraná na dlhé súboje v rámci ktorých po prvých 10 úderoch strácate záujem, pretože je to ako sledovať naklepávanie řízkov. A chýba tu niekto naozaj výrazný. Ak máte chuť na neamerickú, čisto bojovú rubačku, tak si dajte Ong-bak. Tam dostanete borca, ktorí by barák vymlátil úplne sám a nepotreboval by pomoc strihačov. Naopak by Vám doprial zopár spomalených replay záberov, aby ste si užili jeho schopnosti v plnej kráse. ()

st.ranger

Trochu přehnaný akční film s neskutečnou choreografií a rozklepanou kamerou, která je přehledná. Vykonstruování soubojů a plno zajímavých nápadů tvoří velice zábavný celek, občas způsobující soucitěnou bolest. ()

CISTICZ

Videno na pulnocni projekci ve Varech, naser jako hovado. Potlesk se siril salem po kazde ultimatni bitkosekvenci. Palecek hore! ()

Terva

V páté minutě mě překvapilo, že hlavní boss jí vidličkou a ne hůlkami. CITÁT - Připravte si zbraně......... Co je to Raid? Kdo viděl posledního Robocopa, uvězněného a bojující ho o život ve výškové budově, tak už je snad v obraze. Akorát, že Robocop tomuto příběhu nešahá ani po kolena. Přepadová jednotka, která má za úkol zničit výrobnu drog a zajmout šéfa tamní komunity se záhy ocitá v pasti. Začíná boj o holý život. CITÁT - Máme tu vetřelce, zničte je........... Jako Evropan jsem si nemohl najít nějakého významného hrdinu, tak snad jen toho, co říká na počátku své těhotné ženě, že se vrátí:) CITÁT - Podej mi sekeru.......... Pak je to už jen bitva. Perfektní hudba, krásné zpomalené záběry, napětí a řev. Okolo 38 minuty začne jeden z těch perfektních soubojů na nože a mačety. Choreografie je na jedničku. Krev stříká. CITÁT - Usekni mu nohu!!........ Příběh sem tam ztrácí tu původní rychlost a tak máte sice čas na oddych před dalším masakrem, ale tí se příběh celkem oslabuje. 80% CITÁT - Už je po všem....... Film je věnován památce Stephena Meloye. ()

Ouwen

MOŽNÉ SPOILERY; Raid: Redemption považuju za strop akčního žánru. Naprostou definici toho, jak by měl takovej akční film vypadat - plnej krve, násilí, neutichající tempo, nápaditá režie, dostatečně funkční scénář a hlavně držet celej projekt při zemi s vidinou, naložit veškeré úspory co jsou k dispozici, do filmu. Evans je skutečně talent, co je však hlavní devízou tohohle survivalu? Bezmocnost, strach a bezvýchodnost. Profi jednotka má za úkol zajmout nebezpečnýho kriminálníka - tiché eliminace stráží, gestikulace, taktika; k tomu aby si divák film vychutnal na maximum, musí mít smysl pro detail. Mě veškerá scéna přišla něčim zajímavá, specifická - ať už to jsou momenty, kdy se policajti schovávaj zašitý v nějakym rohu, maj propocené tváře a svíraj nůž, jakožto poslední naději, která jim v rukou zůstala.. či absolutně nekompromisní a brutální akční scény, kterým předchází vygradování do zbláznění.. improvizace postav (těch nápadů!!! lednička, sekyra do podlahy), hlavně filmu hrajou do karet krátké a úderné dialogy a akční scény maj smysl. Těm, kteří zůstanou nezbejvá nic jiného, než se skrz každej level probojovat - holejma rukama, nohama, nožem, prknem, prostě čimkoliv co je po ruce - ta struktura bitek je odůvodněná a nikdo nemá na výběr, jinak se ven prostě nedá dostat. Bitky maj perfektní choreografii, načasování, reakce na údery a ty "taneční" prvky s obuškem a nožem, které předvádí Iko Uwais, je lahoda sledovat. Přestřelky totálně brutální, přes ozvučení po všechny ty prostřelené hlavy a styl, jakým Evans střílečky snímá. Poslední bitka je na hranici fyzickejch i psychickejch možností - ano, není realistická, ale ti tři aktéři se pořádně zapotěj, tryská z nich únava a poslední zbytky sil. Hlavně bojová nasazenost Ruhiana úplně fascinující. Do uší hraje nasekané electro s kytarama, od Shinody a hlavně píseň v titulcích je výborná. Má to i fakt hnusnou atmosféru, všude je samá plíseň, špína, rozpadlé skříně, fetáci jež si tejden prdel nevytřeli, je to takové syrové a díky levnému vizuálu se mi to zažralo pod kůži. Asi není co dodávat, takovej ten filmovej zážitek, kterého budu svědkem pouze jednou v životě... ()

MoiJe

Záverečné titulky hovoria za všetko - fighter s takou zbraňou 1-5, attacker s hentakou zbraňou 1-5 a tak dlho a dlho. Liezlo mi na nervy to nekonečné jačanie a aj napriek takmer neústálej akcii som sa chvíľami už tešila, že to skončí a pustím si tématický podobného a pre mňa užiteľnejšieho Dredd (2012), hoc s vedomím, že tam toľko choreo a čistej akcie nie je. Rýchlosť a údernosť pohybov niektorých postáv je ale vyložene WOW. ()

evilmind

OK, je to vynikající akční jízda, s temnými postavami a brutálně i reálně vyhlížející akcí. Takřka nepřetržitou. Po záplavě superlativů, které film předcházejí, jsem ovšem čekal přece jen trochu víc - bojová choreografie je výrazněji propracovaná jen v klíčových soubojích, a jinak je to dost repetitivní a nenápadité. ()

MrCreosote

A tak se nakonec všichni seřezali. Odborníci přes bojová umění u toho asi budou slintat blahem, ale mě po krátké době ti mlátící se šikmoocí bijci začali nudit. Problém není ve filmovém stylu, který je ultimátní a dovedený k dokonalosti, ale ve věci esenciální pro každý dobrý film - scénáři. Tyhle jednoduché premisy občas vyjdou (Hillovi Válečníci, například), ale často se, jako v tomto případě, jedná o neustálou repetici již viděného, takže poslední dvacetiminutovku The Raid je už dost úmorné sledovat. Při nedostatku adrenalinu v krvi je to nicméně ideální doping, o tom se nebudu s nikým hádat. ()

JohnCZ

Po dějové stránce přímočará řezničina s trochu haprující logikou postav, ale po stránce choreografie bojů naprostá špička. Zejména těm na blízko sahá americká produkce sotva po paty, takhle střídmý střih a šikovná kamera se jen tak nevidí. ()

corpsy

Akčný výbuch, ktorý na maximálny level mohol dosiahnuť emotívnejším príbehom. Bojové scény sú ale niečo nevídané. ()

ConanVJ

Skvělý akční film odehrávající se v jednom činžáku plném zločinců, kam se vydá speciální jednotka zatknout (nebo spíš zlikvidovat) šéfa zdejšího podsvětí. Pro speciální jednotku se toto místo stává vyloženě peklem a od začátku je jasný, že to nemusí nikdo přežít. Film je plný přestřelek, kdy z hlav lítaj mozky jak na běžícím pásu, ale hlavně brutálních, skvěle natočených bitek, ve kterých se lámou vazy, všelijaké končetiny, páteře, žebra a prorážej lebky. Tolik brutality bych řekl, že neni ani ve filmech Tonyho Jaa. Za mě 90% :) ()

PauloZ

15 patrový panelák napráskaný dealerama, 20 členné komadno s cílem ukrutné čistky s jmenovkou "zátah který není" s cílem v posledním patře, jeden zku*vený prašivec vážící 40kg i s hadrama a neskutečné jatka, černota a jeden velký průser! To co se tam odehrává mě chvílema hlava nebrala, totální syrovost, choreografická dokonalost a bitka ve třech v místnosti smrti je něco, co jsem snad ještě neviděl. Rozhodně nejdelší a nejadrenalinovější fajt za poslední roky...chtěl jsem jim tam jít pomoct! I když, mě by stačily dvě o betón a končím :). Po IP manovi nejlepší asijská řežba, která přechází z ozbrojeného ukrutně napínavého zátahu komanda k neskutečnému solo fajtu na ruky a nože, okořeněná trochou zápletky. Moc dobré a napínavé i přesto, že dějová linka značně strádá. ()

Marsik

Nekompromisní a bezkonkurenční indonéský akční nářez, který nemá obdoby. Závěrečný fight dva na jednoho byl už trochu přestřelený, ale celkový dojem se dá vystihnout jedním slovem: Libovka! 90% // (26.6.2014) - Abych se správně naladil na druhý díl, připomněl jsem si s velkou chutí jedničku. Mému prvotnímu obrovskému nadšení se to sice dnes úplně nevyrovnalo (přece jen poprvé to bývá nejlepší), ale i tak znovu potvrzuji, že je to skvělý akční nářez. Počet procent nechávám. 90% ()

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

11.01.2022

Čtvrtí Expendables našli hlavního záporáka

Čtvrtí Expendables našli hlavního záporáka

27.10.2021

Čtyřka Expendables už je téměř hotová, a tak nyní na veřejnost prosákla informace už i o tom, kdo nakonec ve filmu ztvární hlavního záporáka. Proti týmu vedenému Sylvesterem Stallonem a Jasonem… (více)

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

20.02.2021

Nadějná režisérka a drsný akční komiks

Nadějná režisérka a drsný akční komiks

03.06.2020

Victoria Mahoney má za sebou jeden celovečerní film a pár seriálových epizod, jejím dosavadním kariérním vrcholem tak byla režisérka druhého štábu na Star Wars: Vzestup Skywalkera. Nyní ale dostane… (více)