Hranaři

Ve filmu sledujeme osudy dvou podnikatelských manželských párů, manželů Hložových a Slámových, které si rozhodně nemohou na nic stěžovat. Manželky vedou společně agenturu s hosteskami, Sláma má stavební firmu a Hlož zase bezpečnostní agenturu. Sláma se rozhodne získat stůj co stůj velkou stavební zakázku a zatáhne do toho i nic netušícího kamaráda. Proti Slámovi však stojí Spolek pěti, kterým sekunduje radní s přezdívkou Lulu. Sláma se rázem ocitne ve světě sledování, odposlechů, nedůvěry a nevyjasněných vražd. Atmosféra mrazivě houstne, nikdo nikomu nevěří. Hlož bojuje o záchranu přítele Slámy a poté vezme spravedlnost do vlastních rukou. Vše zpovzdálí sleduje podivný pan Bishop. Proč asi? (TV Nova)

Ampi

Přiznám se, že jsem to nedokoukal úplně celé a usnul jsem u toho. Nějak se to Zdeňkovi Kubíkovi alias Jakubovi Vránovi nepovedlo. Kamera je dobrá. Herecké obsazení je samá česká hvězda. Ale scénář a děj je hrozný a smaže všechny klady. ()

paascha

Pitomě naivní představa o stavu české společnosti. Skutečnost je totiž mnohokrát horší. Film působí stejně slabě a debilně jako velice opěvovaný Kajínek, ale zde hrají alespoň herci. ()

Ernia odpad!

Tak tohle bylo fakt drsný. 90 minutová reklama bez špetky logiky, plná příšerných (přehrávajících) postav, které z úst vypouštějí jednu sra*ku za druhou. ()

Pepinec

Tady si nebudeme rozumět... Opravdu by mě zajímalo, kolik z vás má k odpadnímu hodnocení lepší odůvodnění, než "když jiní, já také." On to není žádný trhák, co bychom si namlouvali, ale střílet po psovi, protože už stejně pajdá... První hvězda je za to, že Hranaři působí jako film, a ne jako laciné home video. Kdyby budku střihače nenavštívil Střihoruký Edvard, bylo by to možná ještě patrnější. Druhá hvězda je za herecké výkony vybraných účastníků. Samozřejmě, že někteří (v čele s panem Sašou) by zasloužili řád Vysloužilého ochotníka, ale očekávat ve filmech, zvláště pak českých, maximální přesvědčivost od všech herců, to je první krůček k tomu, aby se vám nikdy žádný film nelíbil. A třetí hvězda patří poselství. Ne, nemyslím si, že ruská tajná služba monitoruje každý zaprášený důl u Suché lhoty nebo v Horním dolním, ale je mi docela jasné, co se nám tvůrci (byť krkolomně) snažili říct. Možná to spíše chtěli říct sami sobě, nevadí. Každopádně to řekli a já poslouchal. Vzhledem k tomu, jaký mám já sám názor na současnou českou tvorbu, a jaká očekávání jsem po zdejším hodnocení do Hranařů vkládal, je moje maličkost spokojena. ()

Big Bear

Tohle je skutečně pokračování Nahoty na prodej, či Bonů a klid... Naši staří známí veksláci (případně studenti politických škol v Moskvě) už neprodávají bony, nenosí pletené roláky s výstřihem do V, na nohou italské mokasíny a fialové přiléhavé džínsy. Už nejezdí ve Fordu Escort či Fiatu Tempra. Hoši zestárli. Díky kontaktům na bývalé kádry strany, papaláše a důstojníky různých tajných složek si část z nich dnes říká lobisté či podnikatelé. Mají drahé obleky, , luxusní byty či domy, offroady s dobře pamatovatelnými čísly SPZ, hrají golf a za zády stáda právníků a nohsledů věrně vykonávajících cokoliv co pán poroučí. Mezi sebou však mluví tak jako za dob šmelení a i se tak chovají. Částečně se respektují a nelezou si do zelí, stát se dá podojit tak dobře, že není nutné se u vemínka strkat a zbytečně na sebe upozorňovat ... Občas to ale někdo zkusí a třeba i pro dobrou věc.... A o tom je první třetina tohoto filmu. Pak už to ale asi pro tvůrce bylo moc intelektuální a tak tam dali tu akční vložku aby to byl ten thriller pro zaplnění kina. Bohužel to byl ale ten moment, kdy film začal jít prudce dolů. Konec byl úlet v pravém slova smyslu.... Snímek se snad snaží upozornit na korupci, nebo se přímo sprostě veze na vlně nespokojenosti většiny národa, který přihlíží někdy až neskutečnému rabování státní kasy. Ta první třetina ale ukazovala maximálně pár blbečků a víceméně malých ryb, - náhodně přeživších dinosaurů svoji dobu polistopadových a devadesátých let... Dnes se bohužel krade mnohem sofistikovaněji, elegantněji a čistěji v řádu mnohem více nul a to tak, že si toho často vůbec nikdo ani nevšimne.... Ani ti hoši v Mosvě co nás odposlouchávají :-) Dám dvě hvězdy, snaha tu byla. A ,,odpadáře" nechápu. * * ()

Pilda17

Už jsem viděl horší český film, ale bohužel i daleko lepší. Herecké výkony tady jsou otřesné, což se dalo čekat a ani napětí není žádné. Takový snímek by měl mít nějaké napětí, trošku vytříbený děj a nebo aspoň něco. Myšlenka je tak jediné, co si z toho divák může vzít, ale za cenu silného utrpení.. 3/10 = 30% ()

Ruut

Pro jednou začnu tím pozitivním = 1, vesměs skvělá je kamera a dobře využívá i luxusních interiérů. Tam ten digitál vyloženě sedne. 2, úžasně přehrává (na tiskovce celkem zbytečně podrážděný) Jiří Langmajer. 3, sympaťák je i hravý Jan Tříska, který pochopil, že až tak supervážně (nebo právě až moc) svou roli superagenta brát nemá. 4, SPOILER krásnou, opravdu krásnou smrt předvede Miroslav Etzner - tak krásný detail jsem už dlouho neviděl :-), vážně! KONEC SPOILERU ----- No a to všechno ostatní je vyložené zlo - mizerný scénář, nefungující vztahy, byť jen jedna jediná kladná figurka, překombinované intriky, přehršel luxusu ... suma sumárům není to taková bída jako Vorlův Jak ulovit miliordáře , ale slabší než třeba Kájínek nebo hodně pozadu za Czech Made Manem od stejného produkčního týmu ... ()

Allien.9

"Kajínek" to sice není, ale není to ani "průser", který by si zasloužil 32%. V hereckých výkonech problém nevidím, v údajné "nereálnosti" načrtnuté korupce také ne. Největší mínus "Hranařů" tkví (alespoň dle mého názoru) v přílišné povrchnosti. Film začne, představí se desítky postav, a než si na ně stihneme zvyknout, polovina z nich nežije a film končí. Nebýt slabé chvilky Rašilova a Etzlera, během které si u piva vzájemně vylévají srdíčka, byl by divákovi jejich osud nejspíš fuk. A co mělo znamenat to všudypřítomné špehování ze strany Rusů a Američanů, to ví bůh.;-) ()

kingik

Kladné známky za Katku Brožovou a za to, jak jí to slušelo, za plejádu dobrých českých herců a za to, že se děj odehrává v současnosti, i když velmi pokroucené a hodně zkreslené. To ostatní bylo standardní a nejméně funkční se ukázal scénář. Vznikla z toho komedie, ale smích přejde poté, co doběhnou závěrečné titulky. Herci, kteří v tohle zvláštním počinu hráli, jsou herecky dobře vybavení, ale tady šli dost pod svoje schopnosti. Jenže nutno je ještě dodat, s jakým scénářem zápasili a jaké repliky pronášeli, a přitom se ještě u nich museli tvářit smrtelně vážně, ale silně pochybuji, že se jim u toho nechtělo občas řvát smíchy. Děj se nedá popsat. Nedokázal bych to, protože ač je film místy až neuvěřitelně pitomý a místy přijde s něčím neotřelým a zajímavým, je současně dost spletitý, ale nejde o nic propracovaného, i když se to vehementně snaží vypadat propracovaně. Režijně je to poměrně zvládnuté, a to hlavně ve scénách nebo záběrech na Brožovou. Celé je to komedie, a tak je nutné to brát. Jako thriller to funguje napůl. Pokud nemůžete delší dobu narazit na kvalitní (českou) komedii, sáhněte po tomhle. Moje hodnocení je následující: jako komedie 100%, jako thriller 40%. Sami si vyberte. ()

hladass odpad!

Opravdu velmi špatný pokus o kritiku české politické scény... Už dlouho se mi nestalo, že bych během sledování filmu měl tendence vydloubnout si oči, jen abych nemusel takovou sračku sledovat... ()

Sonnery

"Hoši, co kdybysme si natočili film o nás, víš vole!? Najmeme ty jelita z těch seriálů... Třeba z Růžovky a Pojišťovny, tam jsou super umělci. Dobrej nápad vole, najmeme ty šuliny. A k tomu Třísku, von hrál v tý Americe. Jojo a mohla by tam bejt nějaká drsná hudba, víš vole, ať to vypadá, že jsme drsný. Tak jo vole. Scénář napíše Pepa, víš, jak pro nás píše... Ale vždyť píše jenom ty píčoviny pro Blesk! Hlavně, že píše, ne vole! Tak když už píše, udělá i film, to je přece stejný.. Máš pravdu vole a prachy by moch dát ten teplouš, co o něm byl ten Čech mejd men... takhle nějak to asi vzniklo ()

pm

Tak jo, na velké plátno tahle dobře obsazená tv inscenace vážně nepatří, ale do kina jsem se (dnes můžu říct naštěstí) nedostala. Zdeněk Merta na filmy moc štěstí nemá, to mne mrzí vážně. Vzhledem k tomu, že jsem neviděla ani jeden díl Pojišťovny štěstí, nevadí mi seriálové tváře, netrpím předsudky vůči vážně dobré Kateřině Brožové. Je ale škoda, že se naši současní debutanti snaží do svých prvotin cpát všechno, co je napadne a co se naučili, prostě styl a product placement "Hranařů" je tak vychytaný, že výpověď nemá šanci. ()

iamek odpad!

Celý film je jen jedna velká trapná reklama, kde mafiáni jezdí v obyčejném Peugeotu. Navíc děj je tak zamotaný a postav je tolik, že se v tom nevyzná snad ani sám scénarista. Nejhorší český film za posledních minimálně deset let. Zlatý Troška ! ()

dopitak

Co o Hranařích napsat hezkého? Že panu Zelenkovi i pisálkům Klempířovi a Fialovi děkuju za to, že dialogy nejsou trapné, nebo přinejmenším tak trapné, jako v tuzemských filmech podobné "kvality" či úrovně bývají. Možná, že režisér tušil, o čem v kterou chvíli vypráví, nicméně nepřehlednost a náročnost jsou dvě odlišná slova. Za některé střihy by měly padat facky. Předpokládám, že většinu zúčastněných bavilo chvíli si hrát na mafii, nebo to alespoň (jako Jan Tříska v jakémsi PR rozhovoru) tvrdili, Hranaři jsou však prázdným filmem, který divákovi ani kinematografii nic nedal, a ten pitomý konec je jen logickým završením scenáristické bezmoci. Takže ještě jednou, díky alespoň za ty dialogy. ()

Marze odpad!

Spíše taková parodie, asi tvůrci nezamýšlená. Slabá zápletka a nepřehledný zástup postav. Dramatická hudba pro nic za nic. Zápletka je podružná a chatrná. ()

Arsenal83

Jediné, na čo sa tu dá pozerať, je Brožová, a to sa tu nemusela ani extra vyzliekať. Úplný trapas s miešaním češtiny, ruštiny a angličtiny prekonáva len scenár, ktorý je menej reálny než Star Trek. ()

iwigirl

Ten námět zas tak úplně blbej není.... Jen sem holt po 10 minutách přestala chca nechca vnímat, kdo je kdo, kdo s kým a za kolik a kdo je ten hodnej a kdo zlej. Rozuzluje se to po zhruba hodině, kdy už je jasný, že v tom lítaj 2 hodní kluci a jejich rodiny. Product placement se jim poměrně zdařil, jen ten Saša v hlavní roli mě tentokrát neuvěřitelně sr...... Pro mě zbytečný film, který by mohl fungovat...... Kdyby ho někdo udělal úúúúplně jinak. ()

honajz

Být to vědomá parodie, je to o trošičku lepší než Milionář. Ale takhle ... všude jen dramatická hudba, když se nic dramatického neděje, přiškrcené hlasy, neustálá paranoia sledování a kamer, vypiplané záběry jak z reklamy na deodorant, a celé je to o ho.vnu. Nuda už po 20 minutách. Hvězdička za obstojné občasné výtvarné pojetí kamery. Scenáristicky trvá hodinu expozice, navíc neslaná nemastná a těžko uvěřitelná, protože vlastně o nic nejde, a zhruba dvacet minut zbylo na nějaký děj. Charakteristika postav v podstatě nulová, žádná z nich snad nemá ani rodiče ani příbuzné. Celé to i díky tomu působí značně prvoplánově Jinak jsem myslel, že se Tříska v Americe naučil anglicky, ale ten jeho přízvuk je skutečně úděsný. ()

Ivoshek odpad!

Prodalt plejzment, Katka Brožová, Jirka Popkorn, další plejzment, a pak Vilma. Rádoby světácké dialogy. Možná by z toho ještě mohl někdo udělat seriál a rozhlasovou hru. ()