• Ampi

Přiznám se, že jsem to nedokoukal úplně celé a usnul jsem u toho. Nějak se to Zdeňkovi Kubíkovi alias Jakubovi Vránovi nepovedlo. Kamera je dobrá. Herecké obsazení je samá česká hvězda. Ale scénář a děj je hrozný a smaže všechny klady.(3.5.2014)

• castor

Spíš Travaři, no ne? Musím ale uznat, že jsem nebyl nějak zásadně znechucený, to bych tvůrcům křivdil. Jen je jejich dítko jako z jiného světa. Skepse nad fungováním celého shnilého systému (bohužel) nenechala chladnou několik spasitelů, kteří „neutěšené poměry“ v srdci Evropy musí po svém okomentovat. Opravdu nechci slyšet, co potřebuji slyšet, opravdu mě nezajímá tajemství, které pánové zaručeně odhalí. Co na tom, že si tihle chlapáci aspoň trošku rozumí s kamerou? Když se člověk oprostí od rádoby investigativního pozadí, mohl by ho těšit jakýs takýs příběh. Netěší. Začne zběsilým používáním vysvětlujících titulků (nebojte, orientaci neusnadní), pokračuje řadou dějových odboček, které se tvůrcům nedaří spojit. Smysl to nedává, provokaci necítím. Do toho se motají Rusové, kteří to vše sledují přes satelit, Honza Tříska, který vše pozoruje skrze kamery se sakra důležitým výrazem a saxofonem u huby, přehrávající a slušně zfetovaný Langmajer, vyšeptalý (asi po vzoru Batmana) Dejdar nebo o rodinné drama se pokoušející Rašilov-Cibulková-Etzler-Brožová. Na druhou stranu klobouk dolů, že se u pronášení některých vět nepomočili smíchy. Sebezapření hadr. Tak či onak musím opět připomenout, že „odpadově“ mi to nesedí..(10.6.2012)

• Tuax

Je to sice takové kolísavé a slabé, přesto je to docela koukatelné. Líbila se mi Brožová, která si jednou zase zahrála relativně důstojnou roli, byla asi nejlepší ze všech. Dejdar a to jeho huhlání, které bylo asi záměrem mě zase docela vadil. Langmajer snad jako jediný vypadal, že si roli dokonale užívá, díky tomu jeho postava i v tom málu co mohla předvést doslova zářila. Jeho gestikulace, úsměvy a mluva bezva věc. Jinak ovšem příběh velmi prachbídný, je to celé neuvěřitelné a hlavně dosti chaotické, kde každý paktuje s každým a divák stejně neví kdo má včem prsty, jaké vztahy jsou mezi jednotlivými pohlaváry a dalšími figurkami na šachovnici tohoto filmu. Akční scény, kde se střílelo vypadaly hodně bídně, to bych čekal že dovedou anši natočit o dost lépe, ale Jákl je zatím asi jediný, kdo k tomu má předpoklady. Dialogy celkově se nedaly moc poslouchat a byly skoro jako z akt x, ale tak rozházené, že nedávaly moc smysl a snažily se navodit atmosféru něčeho o čem vůbec nebyly. Mohlo to být horší, ale čekal jsem to teda lepší, po té propagaci co jsem loni v médiích zachytil. Ale na české poměry je to aspoň pokus vymknout se klasickým českým filmům, za to přidávám bodík. Sice to nevyšlo a vznikl takový film nefilm, tak snad příště. 4/10(2.5.2012)

• D.Moore

Seriálové (ne)herecké panoptikum se sešlo ve filmu, který má odrážet stav české společnosti, ale ve skutečnosti jen děsí tím, do jaké smradlavé louže sebou čas od času praští tuzemská kinematografie. Nechutné a smutné.(15.9.2012)

• dopitak

Co o Hranařích napsat hezkého? Že panu Zelenkovi i pisálkům Klempířovi a Fialovi děkuju za to, že dialogy nejsou trapné, nebo přinejmenším tak trapné, jako v tuzemských filmech podobné "kvality" či úrovně bývají. Možná, že režisér tušil, o čem v kterou chvíli vypráví, nicméně nepřehlednost a náročnost jsou dvě odlišná slova. Za některé střihy by měly padat facky. Předpokládám, že většinu zúčastněných bavilo chvíli si hrát na mafii, nebo to alespoň (jako Jan Tříska v jakémsi PR rozhovoru) tvrdili, Hranaři jsou však prázdným filmem, který divákovi ani kinematografii nic nedal, a ten pitomý konec je jen logickým završením scenáristické bezmoci. Takže ještě jednou, díky alespoň za ty dialogy.(23.6.2012)

• - Film se původně měl jmenovat Česká ruleta. (LentilleLily)

• - Saša Rašilov nejml. a Tomáš Magnusek sa spolu stretli už vo filme Bastardi (2010). (Johnny.ARN)