• Big Bear

Tohle je skutečně pokračování Nahoty na prodej, či Bonů a klid... Naši staří známí veksláci (případně studenti politických škol v Moskvě) už neprodávají bony, nenosí pletené roláky s výstřihem do V, na nohou italské mokasíny a fialové přiléhavé džínsy. Už nejezdí ve Fordu Escort či Fiatu Tempra. Hoši zestárli. Díky kontaktům na bývalé kádry strany, papaláše a důstojníky různých tajných složek si část z nich dnes říká lobisté či podnikatelé. Mají drahé obleky, , luxusní byty či domy, offroady s dobře pamatovatelnými čísly SPZ, hrají golf a za zády stáda právníků a nohsledů věrně vykonávajících cokoliv co pán poroučí. Mezi sebou však mluví tak jako za dob šmelení a i se tak chovají. Částečně se respektují a nelezou si do zelí, stát se dá podojit tak dobře, že není nutné se u vemínka strkat a zbytečně na sebe upozorňovat ... Občas to ale někdo zkusí a třeba i pro dobrou věc.... A o tom je první třetina tohoto filmu. Pak už to ale asi pro tvůrce bylo moc intelektuální a tak tam dali tu akční vložku aby to byl ten thriller pro zaplnění kina. Bohužel to byl ale ten moment, kdy film začal jít prudce dolů. Konec byl úlet v pravém slova smyslu.... Snímek se snad snaží upozornit na korupci, nebo se přímo sprostě veze na vlně nespokojenosti většiny národa, který přihlíží někdy až neskutečnému rabování státní kasy. Ta první třetina ale ukazovala maximálně pár blbečků a víceméně malých ryb, - náhodně přeživších dinosaurů svoji dobu polistopadových a devadesátých let... Dnes se bohužel krade mnohem sofistikovaněji, elegantněji a čistěji v řádu mnohem více nul a to tak, že si toho často vůbec nikdo ani nevšimne.... Ani ti hoši v Mosvě co nás odposlouchávají :-) Dám dvě hvězdy, snaha tu byla. A ,,odpadáře" nechápu. * *(13.4.2012)

Cinema City Anděl - Nechápu většinu z vás a nechápu tak nízké hodnocení (24% a 244. nejhorší film). Mě se film líbil a i přes velkou kritiku jsem se rozhodl zajít na to do kina. Spoustu známých herců - super! Bylo to napínavé a zajímavé. Film, který otevřeně znázorňuje politickou a podnikatelskou scénu, která je plná korupce. Budu jeden opravdu z mála, ale Hranaři u mě zabodovali !! Já tyhle filmy fakt můžu, takže to byl určitě můj šálek čaje. 77% (with T.) // (5.5.2012) - Druhá projekce a hodnocení zvedám. Ještě jednou říkám - nechápu většinu z vás. Tenhle film je velmi dobrý, tak proč ho hodnotíte tak nízko? Takhle to v českých luzích a hájích opravdu chodí (korupce, zmanipulované státní zakázky, lobisté, mafie, atd...). Tenhle film chci velmi brzy zase vidět. 80% (with J.) // (18.7.2012) - Repete :-) Film je prostě hodně dobrej.. Opět zvedám. 82% // NOVA HD (23.3.2013) - Do čtveřice všechno dobrého :-) Pořád si stojím za svým a podle mě je to jeden z nejvíce podhodnocených filmů, co se na čsfd vyskytují. K dnešnímu dni má 31%, což já prostě naprosto nepobírám. Hodnocení ponechávám - 82% / Další projekce: NOVA HD (srpen 2015)(28.12.2011)

• D.Moore

Seriálové (ne)herecké panoptikum se sešlo ve filmu, který má odrážet stav české společnosti, ale ve skutečnosti jen děsí tím, do jaké smradlavé louže sebou čas od času praští tuzemská kinematografie. Nechutné a smutné.(15.9.2012)

• Enšpígl

Film bych nejradši posadil na Titanic a z vesela mu udělal pápá. Já si cením nápadu udělat tady politickej thriller, ale z tohohle filmů kouká sláma a neumětelství až to bolí. Spousta postav nemá ve filmu absolutně žádný život, minulost, budoucnost, přítomnost, pochopit smysl jejich jednání lze jen po spotřebě jednoho kila marihuany. Než se pan režisér Zelenka pustí do dalšího politickýho veledíla, doporučil bych mu večery se Sydney Pollackem proložené Nepřítelem státu, protože i když vycházím z faktu, že všichni v týhle zemi jsme hanební pancharti, tolik zbytečnej záběrů v jednom filmu si fakt nezasloužíme. Jediný příjemný překvapení byla Katka Brožová, pravda zrovna od ní jsem nic závratnýho neočekával, ale jen potvrdila info od jedný uživatelky, která mě doporučovala jednu divadelní hru ve který Kateřina učinkuje, s tím, že právě ona v ní hraje parádně, nemohl jsem tomu tenkrát věřit, teď už docela jo. Co mě dostalo byla ta všemocnost ruské tajné služby, to se na scénaři zřejmě podílel i Petr Cibulka. Jo, už vidím jak starej opuštěnej lom v nějaký český prdeli nepřetržitě monitoruje ruská a americká tajná služba. Koukal jsem, že asistentem režie je Jan Antonín Duchoslav. Teda Viki Cabadaji tomu říkám bingo se učit režisérskému řemeslu, zrovna tady. Měl si radši balit nějaký sněženky a ne hledat machry, tam kde nejsou. Jako argument na ohodnocení filmu použiju stejnou logiku jako používaj Hranaři na diváka. Jednu hvězdičku dávám za to, že se Jaromír Jágr rozhodl hrát ve Philadelphii Flyers a ne v tomhle filmu.(5.12.2011)

• Tosim

Občas jsem fatalista, ale opravdu jsem netušil, že existuje peklo na Zemi a že z nějakého filmu budu tak konsternován, že o něm nebudu schopen smysluplně mluvit (a pak jsem si uvědomil proč taky, když stačí mít šablonu a na tyhle filmové šablony ji použít.) Snímek z alternativního vesmíru alternativního vesmíru. U české kinematografie zřejmě neplatí, že ode dna se dá už jen odrazit. My musíme hrabat! PS byl jsem podobně atakován jako woody, ale do téhle mediální žumpy se fakt zapojit nehodlám.(2.12.2011)