Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radek99
  *

  Bojovat filmem proti korupci je jistě záslužný a odvážný počin. Činit tak ale tvářemi a duchem Pojišťovny štěstí? Uff. Leda by tvůrcům ani tak nešlo o popsání korupčních praktik v českém politicko-podnikatelské prostředí, ale spíš jen o tržby a vydělání co největšího balíku peněz... Proč by se jinak tak okázale surfovalo po bulvární vlně? Stejně jako v případě svým bulvárním vyzněním podobně laděných Bastardů a tématicky spřízněného Vorlova snímku Ulovit miliardáře divákovi Hranařů bude asi nejvíce scházet tvůrčí poctivost. On sice scénář Oty Klempíře, který jistě díky své praxi ve velké reklamní agentuře ví, o čem tematicky psát, není asi zase tak úplně vzdálen realitě, popsání korupčních praktik je vědomé a ono se to možná i takhle nějak děje, jenže ta zvolená forma je deprimující - točí a hraje se jen pro bulvárem vychovávaného diváka (stranou nechám fakt, že většina herců se proti bulváru veřejně vyhraňuje, účinkovat v podobně bulvárně laděných projektech ji ale zjevně nedělá problém), film se totiž dopředu tváří jako obrovská událost a senzace, slibuje skandální odhalení, ale ve skutečnosti vůbec nic neodhaluje a nic nepojmenovává, hraje se na notu konspiračních teorií (opravdu je tady v Čechách sledován každý náš krok z CIA i KGB?), napětí je většinou vytvářeno jen hudební složkou, repliky jsou vyprázdněné (to se týká jazykové roviny pásma postav) a všudypřítomná je snaha šokovat lacinými výrazovými prostředky, přehrávání patří tak nějak k věci, stejně jako čistě povrchní reklamní estetika, ostatně všimněme si marketinkového působení kolem filmu, už jen třeba filmový plakát je grafikou a grafickými prostředky na úrovni titulní strany Blesku, čiroskvoucí bulvární tisk. A zase, stejně jako u Bastardů, nezbývá než zrekapitulovat - Hranaři jsou naprosto tendenčním filmem, natáčeným především pro čtenáře Blesku a jiného bulváru. Mimochodem citát z oficiálních stránek filmu: ,,Herec Saša Rašilov (39) byl hostem na chatu Blesk.cz. Rašilova brzy uvidíme v kinech v novém filmu Hranaři, kde si zahrál hlavní roli. Jeho manželku ztvárnila herečka Kateřina Brožová. Jak jim šlo společné hraní a erotické scény ve sprše? Navíc Rašilov naznačil, jak se bude vyvíjet jeho postava v seriálu Ordinace v Růžové zahradě." Ale ano, necituji z bulváru, ale ze stránek tohoto thrilleru o korupci...(2.12.2011)

 • GeusX
  *

  Takový Hrnečku vař. Co největší směsice herců v co nejkomplikovanějším příběhu. Celé je to překombinovaně nepřehledné, žádná opravdu hlavní postava tu není. A nad tím vším bdí Veký bratr, který mluví rusky a anglicky. Co tím chtěli tvůri říci? Źe je všechno zkorumpovatelné, zmanipulovatelné a všechno je odposloucháváno?! Hm, budiž, ale chtělo by to lepší kabátek... Jako film to na mne nefungovalo. Snad jen jako hraná dokumentární rekonstrukce jakési kauzy...(24.3.2013)

 • schizmo
  **

  Krom poměrně zahraničně vypadající produkce a masivní reklamy na každém kroku, může film překvapit obdivuhodně zmateným dějem, ve kterém se zorientovat vyžaduje větší dávku koncentrace a výsledný chabý dojem nemůže zvrátit ani plejáda všemožných českých, často i dobrých herců. Ve snaze dotáhnout se alespoň na evropskou úroveň akčních / kriminálních thrillerů jde bokem veškerý pověstný um českého filmu a snímek se řadí do neúspěšného bahna někam mezi Bolero a Rodinná pouta :D.(12.11.2012)

 • =woody=
  **

  Dobré všední popolední.. Achjo, říkal jsem si po shlédnutí Hranařů.. Tolik jsem jim fandil a přál si konečně aspoň DOBRÝ film.. Nechápu, že takový materiál a nevídané herecké obsazení padlo do rukou - nebo spíše pod gilotinu nezkušenému režisérovi.. Ten je, stejně jako střihač, snad vymyšlený a celý film si udělali sami producenti, ne? Rozhodně to tak vypadá.. Kromě velmi průměrného Saši, se jiných herců nemůžeme slovem dotknout, protože neodvedli žádnou hereckou akci...bohužel.. Za zmíňku stojí hudba a třetí třetina filmu, kde se konečně něco děje! Taková promarněná šance.. PROČ to u nás nejde?? - Přesto vám přeji, ať se máte filmově! Woo.(12.12.2011)

 • Ruut
  *

  Pro jednou začnu tím pozitivním = 1, vesměs skvělá je kamera a dobře využívá i luxusních interiérů. Tam ten digitál vyloženě sedne. 2, úžasně přehrává (na tiskovce celkem zbytečně podrážděný) Jiří Langmajer. 3, sympaťák je i hravý Jan Tříska, který pochopil, že až tak supervážně (nebo právě až moc) svou roli superagenta brát nemá. 4, SPOILER krásnou, opravdu krásnou smrt předvede Miroslav Etzner - tak krásný detail jsem už dlouho neviděl :-), vážně! KONEC SPOILERU ----- No a to všechno ostatní je vyložené zlo - mizerný scénář, nefungující vztahy, byť jen jedna jediná kladná figurka, překombinované intriky, přehršel luxusu ... suma sumárům není to taková bída jako Vorlův Jak ulovit miliordáře , ale slabší než třeba Kájínek nebo hodně pozadu za Czech Made Manem od stejného produkčního týmu ...(30.11.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace