Torision

Jasně, proč ne? Jsem za tenhle film rád, protože český komedie za poslední dekádu nestojej většinou za moc. Trošku mi sice vadil až do extrémů dohnanej product placement a taky konec filmu, kterej se ale vzheledem k "syndromu romantických komedií" dal celkem očekávat. Jinak to ale bylo super. Vtipný, svěží, drzý, s nadhledem, dobrými herci i vtipnými vedlejšími postavami. Celkem barvitě si tu tvůrci dělají legraci z tehdejší hudby, oblíkání v tuzexu, VB i jednoduše celkového systému. Vtipný scény jsou tu natočený s lehkostí a často i pěkně vypointovaný jako třeba scéna s osmnáctiletým Radovanem K. :) . Jsem moc spokojenej a v komparaci třeba s takovym americkym To byl zítra flám mi to přijde minimálně na stejný úrovni. "Když jsi študent, tak by jsi měl bejt teď asi ve škole, ne" - "No, my jsme dostali za úkol pozorovat příslušní VB při práci." - "Jo, to máte jako do toho...do občanský nauky?" - "Ne, do zoologie, voe" ()

Astaroth12

Som veľmi, veľmi,veľmi prekvapení, príjemne. Už je to nejaký ten čas, čo som sa na Českej komédii tak dobre nasmial, nemyslím tie klasiky, ale novšie filmy. J.Madla nemám rád ,je to proste tak, ale tu hral skvelo. Film sa hlavne opieral o sympatické herečky na čele s E.Josefíkovov. Príbeh nič moc, myslím ten stroj, čo vás vráti v čase. Američania ani Nemci ho nemajú, ale Češi hej?Navzdory tomu som sa príjemne bavil, len sami nezdalo, že sa to odohráva 89 a okrem toho obchodu a tých radov, sa zdalo Že je to rok 2012, to si myslím, že tvorcovia to nedomysleli, ale ja hodnotím ako celok a ten bol fajn. ()

hous.enka

Současná sci-fi komedie od českých tvůrců? Kdo by býval byl řekl, že se to může tak dobře povést. Jasně, pár chyb to má (nenavazující scény, skoky v časové posloupnosti, Radovanovy pokusy, do očí bijící reklamy na "šlechtice", orbitky, energetický sajrajt apod.), ale na český film se jedná o lehce nadprůměrně zábavnou záležitost. ()

Krt.Ek

Abych řekl pravdu, tak se mi do tohohle snímku moc nechtělo. Přece jenom jde o českou komedií a ty v poslední době spíše stagnují. Ale musel jsem jít, jelikož se jednalo o školní projekci a takové akce nevynechávám. A nakonec nelituji. Ano, Probudím se včera není bezchybný snímek, má trhliny ve scénáři a kazí ho docela silný nápor reklam (tohle jsem ještě v žádném filmu nezažil), ale lhal bych sám sobě kdybych řekl, že jsem se nebavil. 70% ()

selfesteem

Film musel být asi opravdu hrozný, když jsem stíhala i vedle jeho děje sledovat, jak špatně "hraje" dokonce i komparz. Jediná dobrá scéna byla hodina českého jazyka po návratu do minulosti a jako vždy skvělý Viktor Preiss. Takový úžasný nápad a přitom bohužel velmi nedokonale zpracovaný. ()

Greg

“Tak pojď, hele, probereme to, co ti vadí? Kytky zalejvám, sex nám klape. – Jasně, to je první, co tě napadne, viď. – No jo, vidíš, divný, že jo. Přitom já na kytky vůbec nejsem.“ Obrovské překvapení! Na film jsem šel opravdu jen ze zvědavosti a kvůli krásné herečce v hlavní roli. Ale jako celek mě mile překvapil, i když samozřejmě svoje chyby měl. Scénář není nic extra výjimečného, ale plyne pohodovým tempem, nemá žádné velké díry a nesrovnalosti. Ale hlavně, a to je u komedie nejdůležitější, je vtipný (je to možná i tím, že představitel hlavní role se na něm také podílel). Co se týče kulisy, tak to je jedna ze slabších stránek filmu – například laboratoř pro přenos časem je vyloženě naivně ztvárněná, ale film má poměrně dost kladů na umlčení takové kritiky. Daleko víc mi vadila opravdu častá reklama na určité produkty… někdy byla fakt moc okatá. A konečná pointa filmu, i když byla opět docela naivní, nakonec ani nemohla dopadnout lépe. Ale výborné bylo herecké obsazení – Jirka Mádl zvládl roli zmateného cestovatele časem excelentně a o hodně předčil Filipa Blažka, který hrál jeho o 20 let starší „já“ (ale ani Filip nebyl vůbec špatný), osobně jsem se těšil na Evu Josefíkovou v hlavní ženské roli a nezklamala mě, vypadá výborně, má krásný hlas a ani „herectví“ jí není cizí. Z dalších ještě můžu zmínit výborné výkony Svatopluka Skopala, Viktora Preisse nebo Miroslava Táborského, potěšili mě i další herecké hvězdy v menších rolích. Povedený je i soundtrack, o jehož většinu se postarala skupina Animé s hlasem Jirky Kučerovského. Každopádně, film „Probudím se včera“ mě překvapil jak vtipným scénářem, tak povedenými hereckými výkony. A jeho návštěvu v kině můžu jenom doporučit. Lepší 4*. ()

Korbitch

Hodně svižná komedie. Narozdíl od Občanského průkazu je tahle letní retro sci-fi komedie pouze a jen vtipná a zbytečně nebrzdí děj dramatickými zvraty. Na Mádla se kouká tradičně výborně a i ostatní protagonisté jsou vybráni s velkým citem v souladu s jejich dospělými verzemi. Zvykal jsem si sice chvíli na lacinější kameru, ale té jsem si později skoro nevšímal. Natolik mi totiž sedl humor a pojetí celého filmu. Tvůrcům se povedlo navodit mi ten pocit, kdy jsem chodil na základní či střední školu, objevoval první velké lásky, průsery a jiný věci. Hrozně rád si občas zabrouzdám v myšlenkách do minulosti a vychutnávám si ten slastný pocit nostalgie při slunečním svitu s úsměvem na rtech. Bohužel na konci filmu opět strašnej nesmysl v důsledku cestování časem. SPOILER: Když se Petr vrací znovu z laboratoře, kdy napravil onen omyl, měl by v hlavě již vzpomínky na svůj současný život, ale on si nepamatuje nic z toho, co změnil. Také se nabízí otázka, zda by vůbec původně odjel do oné laboratoře, když v minulosti tak radikálně svůj život změnil.KONEC SPOILERU. Nic to ale nemění na tom, že takhle jsem se u českého filmu dlouho nepobavil. Nenáročné, svižné, vtipné. Díky moc, jen tak dál, protože se jedná dost možná o jediný film z produkce Tv Nova, ze kterého se mi nechce vyhodit lečo. 7/10 ()

Hannibal92

Klasický špatný český film, naprosto přehlcený reklamou (jakmile reklama začne zasahovat do scénáře, tak je do špatný). Který alespoň trošku zachraňuje Mádl. ()

Paxxx.cz

Tak trochu osudový dotek po česku. Já mám podobný tip filmů s cestováním v čase hodně rád a prakticky celou dobu jsem se bavil, hlavně díky povedeným narážkám třeba na fb. Objevilo se tu navíc hodně známých tváří a prakticky všem role sedla. Škoda, že se ke konci trochu vytrácel humor, ovšem podobných filmů u nás přeci jenom moc není, proto slabší 4*. ()

Asgy

Kameňák trošku jinak. Příběh docela o ničem, spíš to byl sled občas docela vtipných situací. Tak otřesný a okatý product placement jsem snad ještě neviděl (Orbit, energy drink,...). Je to běžná věc, ale tady to bylo dotaženo do extrému. ()

ivishka

Překvapivě zábavný film. Nejdříve jsem se dost obávala, jelikož jsem z české tvorby zažila většinou jedno velké zklamání za druhým. Je hrozně těžké u nás sehnat dobrý film. Až na nedobovou barevnou zateplenou fasádu panelového domu s plastovými okny v pozadí v části s retrospektivním příběhem o mladém Petrovi to bylo celkem bezchybné. Velmi se mi líbilo, když si Petr na hodině ve škole říkal sám pro sebe co bude z jejich spolužáků po dvaceti letech. Uznávám, že někteří neherci trochu kazili příběh, ale Filip Blažek a Jiří Mádl celou tu plejádu neumětelů zachránili. Vtipné, nápadité( i když jsem tento námět párkrát viděla), jímavé a naštěstí nepřeplácané. ()

Praxis

Oddechovka s bizarními scénami z minulosti. A balení holky na "spoustu dní možná za spoustu let" TOP!!! 60% ()

befelemepsvz

Nemohu si pomoct, mně se to moc nelíbilo. Film, která nemá příliš silné (nebo žádné) sdělení, by, si myslím, měl být alespoň řemeslně na úrovni. Zde se o tom však nedá mluvit. Herecké výkony zejména z přítomnosti nejsou dobré a uvěřitelnost či logičnost příběhu kulhá na všechny strany. Během sledování vyvstávají logicky otázky typu: "co se dělo s tělem Petra, když byl v minulosti," a jiné. Ruší i dobové nedokonalosti jako například plastová okna, satelity na domech, i přiliš hezké a moderní vzezření mnoha dívek ve filmu. Snímek tak zachraňuje pouze silně charismatický Jiří Mádl a Eva Jozefíková, která mě po Signálu mile překvapila. ()

O.Peta

Mádl je jeden z mála mladých českých herců, kteří umí. Eva Josefíková je sympatická holka a Viktor Preiss nejlépe zahrál učitele. To cestování v čase se mockrát neukáže, což je asi dobře, protože ta sci-fi stránka s laboratoří se fakt nepovedla. Stejně tak šílené množství okaté reklamy na různé kraviny. Už jen z toho důvodu odmítám dát vyšší hodnocení, protože tohle se dělá snad jen u nás. Přijde mi to až neprofesionální. Ať jsou sponzoři uvedený v titulkách, ale cpát je do filmu až je to do očí bijící, to neodpustím. Co se týká humoru, tak tam je to tak půl na půl, některé vtipy se povedou, jiné zase ne. 60% ()

MikO_NR_1909

Explicitne podané, síce v mnohých detailoch nedotiahnuté, odľahčené, ale vcelku som veľmi spokojný. A nebudem teraz nikoho presviedčať, že účesy bývali iné a podobné hlúposti. Nechýbalo kopu srandy, romantiky dobové a iné hlášky, ktoré mi dali mimochodom viacej (áno svojim spôsobom) ako v Pelíškach. A rozhodne to nie je nevydarená česká obdoba Návratu do budúcnosti. Fakt veľmi vtipná teengerská zábava. ()

JJ.Gibson

Na Probudím se včera, jsem se velmi dlouhou dobu těšil a konečně můžů říci, že jsem se netěšil zbytečně, protože jsem dostal naprosto všechno, co jsem přál. Příjemný humor, hezký příběh, Mádl v minulosti byl perfektní! Všechno to na mě působilo neobyčeně pěkně a náramně jsem si to užil! Mádl rulezzzz :) ()

Vyrida

Na to, že jsem film už po prvních 20 minutách pod sprškou těch trapných pubertálních vtipů málem vypnul, se z toho nakonec vyklubala vcelku příjemná komedie. Stopáž odehrávající se v minulosti táhne převážně skvělý Mádl a s roztomilou Podzimkouvou si skvěle notují. Naštěstí se ¾ filmu odehrává právě tam a tak film i na poměry větší minutáže uteče. Závěr je opět taková malá trapná křeč, ale na tři hvězdy to stačí. ()

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

20.02.2012