Vo filme Collection (Zbierka) sa Arkinovi (Josh Stewart) ako jedinému podarilo uniknúť z rúk sériového vraha známeho ako The Collector (Zberateľ). Zabijakovi sa však podarí zajať nádherné dievča menom Elena (Emma Fitzpatrick). Hoci Arkin s tým nechce mať nič spoločné, nemá na výber, pretože ho z nemocnice unesú žoldnieri najatí Eleniným bohatým otcom. Tí Arkina vydierajú a donútia ho pridať sa k ich tímu, ktorého cieľom je zachrániť nevinnú dievčinu z vrahovho úkrytu v starom hoteli, ktorý je plný smrteľných pascí. (nessbeal)

kinghome

Strašně jsem se na tuhle chuťovku těšil ale i bál. Jednička byla tak boží, že jsem se bál, že to dvojka akorát posere, ale nestalo se. Sice už to neni ta typická hra na kočku a na myš ale příběh skvěle graduje a vy akorát přemýšlíte, kdo chcípne jako další. Obsazení herců bylo skvělé a některé scénky si budu pamatovat ještě hodně dlouho. A o to v takovým hororu jde. Úžasná začáteční scéna na diskotéce nebo vymazlená scénka se zlomenou rukou. Doufám že film vydělá dostatek peněz aby se točilo pokračování, protože díl o tom, jak se Arkin totálně zblázní a bude se mstít collectorovi, bude ho mít někde ve svým bytě a hrát si s ním, to nevypadá vůbec špatně. The collection neni tak dobrej film jako collector ale rozhodně je to povedenej horor. Jestli jste neviděli jedničku, tak se na dvojku nedívejte. Nebudete z toho mít ten pravej zážitek. ()

karlik4801

Druhý díl masakrovacího hororu o sběrateli nabírá jiné obrátky. Už jde o akčnější horor. Všude zbraně, střílení, mlácení. Drsné řeči, nadávky a kupa idiotů. Už jsou tu lepší záběry, efekty zranění už vypadají mnohem lépe věrohodně a nepůsobí amatérsky. I důvod proč se to všechno děje má hlavu a patu a o něco jde. Hlavní postavy mají motivaci, proč to všechno podstupovat. A ten konec byl skvělý s nadmíru efektivní hudbou. ()

Sfinkter

Moderní gore splatter, který sází na efekt a vychází mu to. Žádná velká filmařina, spíše trošku zvrácená zábava. Lepší než první díl, s dobrým soundtrackem a stylovými závěrečnými titulky. ()

elanius

(19/2013, DVDRip) / Po dlhšej dobe aspoň priemerne odvedený kúsok, štandardne napínavý, technicky odvedený dobre. Celkovo mi klasické debility scenáru nevadili, treba si jednoducho užiť to čo na filme funguje. (7/10) ()

venison

Po dlouhé době hodně brutální (co do bolesti i krvavosti) s příjemným (a dosti přesvědčivým) osazenstvem - Josh Stewart a Emma Fitzpatrick.. Rejža si pravděpodobně libuje v otevřených zlomeninách a jedovatých pavoucích - oboje je mojí slabinou - takže se trefil.. Sice nechápu, kde by na ty "skopičinky" vzal vrah prachy, ale bylo to velmi efektivní :-) ()

Terzeus

Prázdne postavy, mnohonásobná absencia zdravšej logiky, šablonotivý a ešte k tomu stupídny scenár (čo dokazuje fakt, že ho pokojne pozerajte ak neviete angličtinu bez tituliek, neexistuje aby ste vety nepochopili). Aký však mal vôbec The Collection zmysel okrem uspokojenia divákov hľadajúcich nejakú tú ľudskú rúbanicu? Vôbec žiaden, ústredný motív je taký lacný, že ani v šikovnejších rukách by neobstál na nič než ľahko nadpriermerný horor. Dunstan ho len načrtne aby poslúžil ako pozadie slasheru a toť vše. Napriek tuctovosti námetu a otrepanosti spracovania je tu zopár faktorov, ktoré film robia aspoň dopozerateľným. Hlavný nepriateľ je cvok ako Jason či Freddy Krueger ale ako je to aj pri nich, na takýchto cvokov sa skrátka dá pozerať a na tohto človek môže pozerať aj ako na skutočného netvora. Jednoduchý dizajn robí veľa. Finále je dosť bežné ale jedná sa o celkom kvalitne prevedenú scénu vytŕčajúcu spod množstva iných, kvalitatívne podstatne horších. Kto obľubuje slasher, zamiluje si tiež scénu počas diskotéky. Pokiaľ to človek ide pozerať s cieľom dostať lepší horor, pohorí. Jednotka bola obsahovo značne konzistentnejšia a zároveň aj strašidelnejšia minimálne o tri stupne. 40% ()

drake31

Taká roztomilá blbina je Collection. Nedá sa na to hnevať, nadá sa to pochváliť, jedine čo ostáva je sedieť blbo sa usmievať a rozmýšľať nad tým prečo ma to baví sledovať až do konca. Začalo to slušne. Collector ma zjavne rád party hard a nemá príliš v obľube keď sa mu do baráku nasáčkujú nepozvaný hostia. Potom z toho vznikajú situácie kedy sa pán Collector nahnevá a vás nezachráni ani presila, ani automatické zbrane a pre diváka tak tento over-the-top znamená dve veci - buď sa naladí na vlnovú dĺžku filmu a tak tento film úplne nezavrhne alebo to všetko odmietne a strávi deň výčitkami čo to len pozeral - oba prípady sú plne opodstatnené. Za mňa sú to 3* u ktorých majú najväčšiu zásluhu duo Josh S. & Emma F. ... predovštkým Emma F.. ()

zdenny

Filmy, kde se hlupákovi bez alespoň trochu přijatelné motivace vše daří, nemohu mít rád. Logicky – mám-li šest lidí a každého v jiné místnosti, je velice zajímavé, že vrah se nachází v jednom čase prakticky v každé z nich. Klasická vyvražďovala bez kapky logiky. I v horrorech musí být logika. A myslím si, že především v nich. Jestli se takováto bezdušnost jako jednohubka někomu líbí, protože u toho nemusí alespoň trošičku zapojit mozek, budiž. Já pro takovéto hovadiny pochopení nemám. ()

Mishqo

Pokračovaním to takpovediac zase raz dojebali. Pretože atmosféra je takmer nulová a všetko sa sústredí na zbytočne veľa masakrálnych scén. A pôsobí oveľa tupšie ako jednotka. 40-50% ()

bizz_mjc

Opět nápadité mordy, byť "dvojka" už je místy přehnaná a svou akčností ztrácí na napětí. Ale na stranu druhou, v království deratizujícího etymologa to vypadalo kouzelně a do karet hraje i sympatická stopáž, takže s nadšením očekávám po letech plánovaný trojec! ()

mrx.friend

Bezva, co mi v jedničce chybělo, dostalo se mi v pokračování. Zatímco první díl je zbytečně natahovanej (kdyby do děje nevstupovaly postavy, který v baráku bydlely, film by mohl po půlhodině s klidným svědomím skončit), druhý díl je akční jízdou hned od začátku, sice výrazně přiblblou, ale co už. V závěru jedničky jsem zoufale postrádal nějakou pointu, vyústění, možná twist, zkrátka myšlenku toho, co jsem do tý doby sledoval. Nějaké vysvětlení motivace zabijákova počínání, proto jsem rád, že pokračování jemu samotnému dává více prostoru, i když se divák kýžených odpovědí vesměs nedočká. Collection se ještě víc než předchůdce dá přirovnat ke známé sérii Saw, konkrétně ke dvojce, ta podobnost je tu snad v každym ohledu (hafo lidí obklopených pastmi v labyrintu, větší zaměření na vraha, hudba Charlieho Clousera). ()

Guzo

"Saw: Home Alone". Tak by se dal asi zkrátit děj The Collection. Čekal jsem hroznou kravinu, když se jedná o pokračování solidního, ale ne moc známého hororu/thrilleru, nakonec jsem docela mile překvapený. Nejedná se o žádný zázrak, ale o čisté béčko se svými přednostmi i neduhami. Na scénář se tu moc nehraje, spíše na krvavé záběry, místy lehce ve stylu Final Destination. 6/10 ()

Hanzisko

Jednička byla za takový slabší 4*, ale tady jsem se rozmýšlet nemusel. První díl mi přišel podstatně lepší, s temnější atmosférou, daleko výraznější hudbou, i ty pasti působily o poznání reálnějším dojmem, taky tam hraje Madeline Zima. Tohle už bylo trošku přes čáru. Hlavně to chce vypadat zbytečně moc zvráceně. Jediný čemu jsem tady fandil je délka filmu. Na podobné typy filmů je to akorát. 60% ()

upson

Lepší než jednička........nee....rozmáchlejší, dražší a odvážnější ale ta malá depresivní atmosféra jedničky byla zajímavější, avšak ponechám 4 za moc pěkný konec :-D :-) 70% ()

Forsberg11

Príbeh o vášni menom zberateľstvo pokračuje. A opäť sa zbierka neskladá z ničoho iného ako z ľudských tiel, či už živých, mŕtvych, nasekaných, konzervovaných alebo preparovaných, vyšinutých, agresívnych ale aj prefíkaných. Skutočne úctihodná zbierka. Škoda však, že sa adjektívuj "úctihodný" nedá priradiť aj k samotnému filmu. Na môj vkus to bol až tak veľká mäsiarina, že to bolo cez. A nie nechutnosťou, zvrátenosťou alebo fyzickým násilím. Mám na mysli to, že všetko bolo až príliš nereálne a prehnané. Už úvodná bloody-scéna na diskotéka bola veľa, ale povedal som si, no dobre, veď je to psina. Keď však skupinka záchrancov mladej hlavnej hrdinky dorazila do pevnosti Zberateľa, prešpikovanej z každej strany neskutočne technicky náročnými pascami, ktoré musel konštruovaťa a dizajnovať celú večnosť, povedal som si: tak toto snáď už nie. Keby chcel byť The Collection sci-fi, alebo fantasy horor nepoviem ani slovo, dajme tomu. Už pri jednotke som písal, že film niekedy až príliš hrá na kvantitu akcie a opísal som to slovami: príliš veľa kukurice na príliš malom poli. Ale to čo sa stalo zo slušného a hlavne realisticky vyzerajúceho home-invasion exploiteru v jeho druhej časti je výstrel do prázdna. Škoda, pretože menej je niekedy viac. Ale zas až tak zlé to samozrejme nebolo. Príbeh odsýpa, stále sa niečo deje (zase raz poviem že niekedy je to aj na škodu), jednotlivé vraždy sú zaujímavé, krvavé a nechutné. Nudiť sa nebudete mať kedy, to určite nie. Technická stránka filmu je zvládnuta pomerne slušne, ten scenár a samotný dej, to už je iný príbeh, dialógy sú na úrovni céčkového asylum-hororu. Ok, ako oddychuvku to beriem a záverčné prekvapenie bolo predsa milé. Snáď sa dočkáme tretej časti, ale v trocha inom šate. 55 %! ()

The Viper

Dvojka o dost horší než jednička, ovšem porovnávat je by bylo nefér. Myslíš že největším problémem je zde fakt, že na film se podívají i lidé, kteří nebyli tolik nadšení nebo neviděli jedničku a tak všechny ty nelogičnosti a přehnanosti musí trhat vlasy bez pomoci rukou. Už ani samotné pasti nebyly nic extra a hlavní hrdina se nám zde proměnil v až otravného hrdinu, který chce za každou cenu zachránit každého i když předtím nechtěl vstoupit ani do dveří budovy. Ke konci tu však můžeme vidět pár zajímavých nápadů, především s tím jak si přivolat na ''pomoc'' policii, i když nechápu jak jim poté vše vysvětlili, což už zachycováno nebylo. Nejlepší záběr celého filmu je náš maskovaný zabiják, který otevře vrata a v záři reflektoru tam stojí se samopalem a dvěma psy. ()

herr_carter

Důstojné pokračování "The Collector", film se sice ubírá stejnou cestou jako Saw (ty pasti a udělátka jsou prostě mnohdy tak geniální, že se vůbec k těm slabomyslným účinkujícím nehodí), ale dostál napínavosti jedničky - navíc (bacha SPOOOOIlEEER) konec, kdy se z loveného stává lovec (konec SPOILERU :-) ), je koncem povedeným - takže bacha,kdo vykoukne z krabice příště !!!.......................moje hodnocení = 6 z 10. ()