Vzácná starožitnost, která patřila carskému rodu Romanovců zmizí z Moskvy. Agent Secret Service ji získá, ale pronásledovatelé ho smrtelně poraní. James Bond (Roger Moore) díky dražbě okamžitě poznává, kdo ji chce za každou cenu dostat zpět. Dostává se tak do hry kde jde kromě diamantů i o mnohem nebezpečnější věc. Vstupuje do ní totiž šílený generál Orlov (Steven Berkoff). Chce útočit na Německo, ale jeho nadřízení jsou proti. To však neznamená, že by se Orlov vzdal. Bond by mohl získat potřebné informace v nepřístupném sídle ženy s tetováním chobotničky (Maud Adams). Tato žena je ale stejně krásná, jako nebezpečná. (PB Publishing)

sharky

Bond a Q v balonu: " Doufám, že tenhle vynález zvládneš, Q." - " Létá to na horký vzduch." - " Tak to bys moh." Nejexotičtější, nejstylovější, nejelegantnější a nejkouzelnější bonovka. Roger Moore si na začátku požádá: Plnou, prosím! A dostane všeho vrchovatě. Genialitu filmu kazí snad jen příliš supermanské finále na letadle. Ovšem shakespearovská hvězda Stephen Berkoff coby šílený generál Orlov a smrtící kotouč z cirkulárky na způsob joja jsou nezapomenutelní. Bonda v tomto filmu měl původně hrát James Brolin, producenti se nakonec zalekli Bonda s americkým akcentem a přeplatili Moora. Mám ho jako Bonda moc rád, ale tady už to jeho stáří je hodně vidět. Škoda, Brolinovi screentesty byly překvapivě velmi povedené... ()

honajz

No konečně tvůrcům došlo, že snahy o politickou, mravní a sexuální korektnost jsou u tohoto typu filmů kontraproduktivní, a ze sterility se vrátili k akci, ranám pěstí, erotice a polonahým ženám, exotickým lokacím... Je zde víc humoru a nadhledu, víc sexu, víc akce. Třeba to dokonalé využití předmětů na indickém tržišti, to je velmi nápadité. "Cirkusové" finále taktéž slušně využité. Potěší i jemná a sebeironická pomrknutí očkem - Sandokan, Tarzan, Bond v korkodýlovi, agent 009 jakožto klaun... Neříkám, že film nemá hluchá místa, bondgirl mne taky nijak neoslnila, ale prostě to má určitý švih a vtip. ()

eraserhead666

Jedna z těch nejpovedenějších bondovek s civilními, přesto zajímavými záporáky (včetně Kabira "Sandokana" Bediho) a charismatickou Maud Adams ve druhé ze svých tří bondovských rolí. ()

902 10

klasicka moorovka, ktera ale trochu trpi jednim typickym bondovskym neduhem - mirnou roztristenosti pribehu, zpusobenou nizkym charismatem nekterych vedlejsich postav. jinak receno kvalita snimku ve chvili, kdy ze sceny mizi roger moore jde rapidne dolu. a to je velka skoda, protoze do setkani bonda s bondgirl na ostrove jde vsechno skvele, jenze maud adams (nejen) me zrovna moc nesedla, popravde je to asi nejhorsi bondgirl vubec a neujasnena postava hlavniho zaporaka (general orlov ma charisma asi jako zidle a khamala khana a jeho partu by vyridil i martin tomsa) film stahuje hodne dolu, ale to se vzdy na scene zjevi roger moore, ktery dela co muze a nechava zapomenout na nektere nudnejsi pasaze, kterych ale nastesti neni tolik. krome bondgirl a 2! hlavnich zaporaku se tu nastesti vyskytuje dostatek zajimavych vedlejsich postav, at uz je to 2.bondgirl, gobinda nebo "mishka und grishka". potesi i nebyvale velky prostor pro Q. da se rict, ze narozdil od moonrakera se v octopussy podarilo z te rozvleklosti obratne vybruslit a za to patri dik zejmena skvelemu vykonu rogera moora. ()

Necrotongue

Scénář mi nepřijde špatný,ale proč se musí podařit deaktivace bomby ve filmu vždycky až na poslední chvíli,když stejně všichni ví,jak to dopadne,to mi hlava nebere.Chobotnička je taková "bondovka" pro starší a pokročilé,věkový průměr poskočil nahoru,herecké výkony adekvátně tomu sestoupily.Jedna z mála postav,které ještě zůstal jasný zrak,je Sandokan,ale ten zas nemá loď. ()

Bauer

Já vím , že se budu opakovat ale tohle předčilo dokonce i Jen pro tvé oči.Akorát je škoda jak nám Roger Moore zestárl a je vidět , že už to moc nezvládá ale i tak ty akční scény pořád zvládá celkem dobře.Super bondovka. ()

luka4615

007-13 Snímek Octopussy se může pochlubit svižným příběhem, neokoukaným antagonistou a skvěle načrtanou akční stránkou. Jistě, Roger Moore už zde není v takové kondici jako na svém začátku, nicméně i přesto své party zvládá s grácií sobě vlastní. Za zmínku zde také stojí i role Kabira "Sandokana" Bediho, či atraktivní zasazení do exotické Indie. Nesmím zde samozřejmě opomenout vydařenou úvodní a závěrečnou sekvenci s letadly, které dozajista patří k tomu nejlepšímu, co jsem v sérii s Agentem 007 (zatím) viděl. Co se jiných dopravních prostředků týče, tak nejvíce zde vyčnívá Alfa Romeo GTV6 či 1980 Land-Rover Range Rover Convertible. (HBO GO) „Mr. Bond is indeed of a very rare breed... soon to be made extinct.“ ()

Lucasion

Ke konci své kariéry Jamese Bonda se Roger Moore ocitá v Indii. Potkává tajemnou ženu s tetováním Chobotničky. Starší Roger Moore to měl zabalit dříve. Octopussy je trhanou podívanou jako Žít a nechat zemřít. První polovina filmu v Indii neutíká příliš rychle a film musí zachránit druhá polovina s akčními scénami. Scény s vlakem, letadlem a bombou doslova zachraňují tento film a tak i Octopussy patří do série Jamese Bonda. Chobotnička to zvládla o chlup, protože velmi pomalý rozjezd doplňuje absolutně nezajímavý padouch a jeho plán taky neslaví velký úspěch. (72 procent) ()

ScarPoul

Indický Bond absolútne splnil moje očakávanie - exotická india, krásne dievčatá sporo odeté, klobásový nemci - fantastické akčné scény - na danú dobu a hlave Q sa zapája do akcie viac ako obvykle. Osobne veľmi spokojný, napriek faktu, že Moorea za akčného hrdinu po tejto Bondovke rozhodne nie som schopný akceptovať. Už pri For Your eyes only bol starý, ale tu je to na ňom doslova vidieť. Beží s posledných síl, hlavne vlaková scéna a nemôžem si pomôcť chýba mu mladický elán takého Conneryho. Ale aj napriek tomu Glen výnimočne zvládol réžiu a prekonal sám seba a o to ide nie? o prekonávanie starých praktík a pozeranie sa na nesmrteľného Bonda. ()

Tommassi3

"Kdo je to ??" - "Nějaký Angličan.. Má slabost pro vejce, obzvlášť ty od Fabergého, a pro hazard !! Jmenuje se James Bond !!" ()

Lacike

Dalsia akcna jazda v rezii akcneho diabla Johna Glena. Hlavne vdaka skvelym akcnym scenam stoji tato Bondovka za pozretie. Zapletka je dost zmätena a prilis som nepochopil preco sa dali dokopy priekupnici diamantov z Indie a fanaticky general, ktory chcel odpalit atomovku. Asi nebola tema priekupnikov dostatocne zaujimava, tak tam prihodili fanatickych rusov. Ti vzdy zaberu na divaka. Kludne sa cely film mohol odohravat v exotickej Indii. Len skoda, ze herecke obsadenie je nejake druhotriedne alebo za zenitom. Bond, Moneypenny, M a Q uz pôsobia ako banda dôchodcov. Chudakovi Q sa uz triasli ruky, ked predvadzal novy gadget. Moore je uz fakt dost stary a Connery ho v konkurencnej Bondovke z rovnakeho roku po kazdej stranke strcil do vrecka. No a Moneypenny dostala pre istotu mladsiu asistentku. Bondgirls tentoraz pôsobia ako druhotriedny material, ktory sa zvysil z predchadzajucich Bondoviek (titulna a tuctova Maud Adams) a nic lepsie producenti nezohnali. Tak to dopada, ked poriadna zenska Barbara Carrera radsej prebehla ku konkurencii kvôli Connerymu. Zaporakov je tentoraz viacero a vdaka tomu ziadny z nich poriadne nezaziari. Prekvapivo slaby je aj inokedy diabolsky Steven Berkoff. Kabir Bedi cely cas len tupo pozera. Takze najviac zaujmu zabijacke dvojcata s nozikmi. Takze zapletka je slaba, ale film zachranuju akcne sceny. Nadchne uz skvely uvod na Kube v ktorom si Bond zalieta v mini lietadle, dalej velmi zabavna nahanacka s tuk tukmi v Indii a predcasne finale vo vlaku. Potom este nasleduje definitivne finale v Indii a blbnutie na lietadle, ktore mi uz pripadali zbytocne. Skoda len castych zaberov na Mooreho xicht pri ktorych sa pouziva zadna projekcia. Radsej mohli nechat iba zabery s kaskaderom, ktory predvadza skvele kusky. Na tak chabu zapletku je film strasne dlhy a keby sa skratil o polhodinu vratane niektorych akcnych scen, tak by som to videl aj na 4*, ale v tomto miestami nudnom prevedeni tomu dam len slusne 3*. 6/10. ()

Terva

CITÁT - Bond. James Bond.......... Scénář : Michael G. Wilson, George MacDonald Fraser a Richard Mailbaum. Kamera : Alan Hume. Hudba : John Barry - ve filmu zazní - Rita Coolidge - All Time High http://www.youtube.com/watch?v=3LfiEyybCZA CITÁT - Světového socialismu dosáhneme mírovou cestou. Naše vojenská úloha je čistě obranná.......... ()

MrCreosote

Tahle cirkusácká stylizace dává najevo, že si tvůrci s Bondem ztvárněným Rogerem Moorem už nevědí rady. Lehké šprýmování sice v původních dílech fungovalo, ale jelikož nám hlavní představitel - který si navíc nikdy nepotrpěl na přímou fyzickou akci - dosáhl téměř důchodového věku, celý film si sedá na zadek spolu s ním. Osvěžující nadhled ustoupil kýči, a tak i Indie tu působí jako série atrakcí pro turisty. Upřímně se posledního dílu s Moorem docela děsím, protože pokud se pojede ve stejném duchu jako tady, z Bonda se stane hrdina k pobavení domova důchodců. ()

corpsy

Je škoda, že úvodná predtitulková sekvnecia je impozantnejšia a vo väčšine iných ohľadoch lepšia ako to, čo nasleduje potom. Cirkusantský námet sa do bondovky nejako nehodí a Bond zamaskovaný ako klaun pôsobí skôr trápne ako úsmevne. Predsa je to však ešte stále nadpriemerná zábava a dokáže diváka zaujať. Hlavne ženským osadenstvom. ()

ConanVJ

Hodně rozmanitá bondovka co se týče prostředí. Vrátila se povedená akce a také je jí mnohem víc než v předešlých dvou bondovkách. Je zde i spousta vtipných situací. S Bondgirl je to tak na půl. Stárnoucí Moore zde předvádí svižnou podívanou, která nenudí. 80% :) ()

Z0oMb3E

Noo klesá úroveň, klesá. Roger Moore mal skončiť už pred 4. rokmi, no oni ho tu stále držia. Už tu nefunguje takmer nič. Nefungujú flirty so ženami, ktoré by mu mohli byť dcéry, nefungujú akčné scény, pri ktorých je však výrazne dotovaný dablérmi dokonca tu nefungujú ani humorne ladené scény, ktoré bondovkám absolútne nesvedčia. Jediné, čo tu funguje je prostredie. India, ako nie veľmi okukaná destinácia pôsobí veľmi exoticky. Kamir Bedi niekdajší Sandokan tu má zápornú rolu no pri ňom mi to tiež nie veľmi sedelo. Tiež nie veľmi charizmatický a hrozne nesympatický záporák vyzerá dosť umelo. Nedostatky však, a hlavne, v mužských očiach vyvažuje poriadna dávka nádherných žien. Čo sa tíka samotnej bondgirl, teda bondwoman (pretože aj produkcia asi pochopila, že nejaká 25 by po boku dedka vyzerala smiešne) je síce sexi no od ostatných sa odlišuje hlavne rokom narodenia. Zápletka a scenár sa opäť drží pri zemi a je ladený viacej realisticky. Oproti niekdajším je film slabota. ()

zlabus

Drobné výhrady bych měl (Moore mi ve svých 56 letech připadá na Bonda už trošku starý, závěrečný lehký pokles tempa), ale nemám nejmenší důvod se s nimi zaobírat, protože jsem se kurva bavil a nedovedu si představit povedenější bondovku. 95% ()

MartinezZ

Tak poslední Rogerovy bondovky bohužel trpí jeho věkem. Ano, skoro na šedesátníka zvládá stále dost (pomineme-li samozřejmě kaskadéry-dvojníky), ale už to jaksi nezapadá do filmu a představy agenta 007, co by neodolatelného šarmantního vykonavatele vůle Jejího Veličenstva. A to se mladší, mrštnější a pružnější 007 objeví až za 12 let. ~~~ Dalším mínusem jsou zase pokusy o parodování, což prostě nechápu, který chorý mozek je do filmu furt tlačí (Tarzan např.). Jinak ale zase trochu návrat k "bondovkám" ve smyslu, v jakém si je představuji (a pro rejpaly, ano, knižní předlohy ignoruji, mluvím o filmech). ~~~ Za Kabira o půl * víc :) ()

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch