Battle of the Year: The Dream Team

Battle of the Year: The Dream Team

Hudební / Taneční

USA, 2013, 110 min

• salalala

Standardní a klasická žánrovka, která nemá čím překvapit. Jediný rozdíl je v tom, že místo nějakého sportu je tu breakdance. Jinak je všechno předvídatelné a šablonovité. Benson Lee jede na jistotu a pouze za sebe skládá scény, v nichž nejzajímavější je roztodivná choreografie některých figur. S patosem je to většinu filmu jakž takž snesitelné, až ke konci je to přes míru a protivné. Hodně toho zachraňuje Josh Holloway, který nepostrádá charisma a i když jeho postava prochází očekávatelným vývojem, hraje velmi dobře a je to sympaťák. Ostatní už jsou buď nevýrazní, nebo špatní (Chris Brown se na herce nehodí) a také dost zaměnitelní. Sečteno a podtrženo se jedná o chvílemi zajímavý (z hlediska choreografie), ale po většinu času nudný film, který doopravdy ocení jen tzv. bboys a bgirls. 40%(24.10.2013)

Děj zase o ničem, jako vždy u tanečních filmů! Pro mě jako fanouška break dance to byl ale docela zážitek, škoda teda těch zbytečných střihů v tanečních kreacích...70% P.S: To co předvedli Korejci v prvním kole, tak to by jim naši místní borci z DSC ( Deep Skillz Crew ) dali pěkně na prdel... :)(5.5.2014)

Taneční čísla a davy parádních kluků převýší scénáristická klišé. 1) Možná je to tím, že jsem tanečních filmů moc neviděl, možná jsem se nechal okouzlit pěknými kluky (ti ale bývají ve všech filmech s podobnou tematikou), ale mně se film navzdory naivním dialogům a scénáristickým klišé velice líbil. Dojemná pohádka s tancujícími kluky mě chytila za srdce a já se za to ani nestydím, i když po přečtení místních dehonestujících komentářů bych asi měl. 2) 44letého Joshe Hollowaye (trenér) převezli, zdá se, přímo z pláže od zřícenin Oceanicu a zapomněli mu říci, že nehraje v další epizodě Lostů, ale ani to mi nevadilo. 3) 27letý o necelých 50 kilo lehčí (!) Josh Peck (asistent trenéra Franklyn) působil neobyčejně svěže a přitažlivě. 4) Sport (či tanec) se nazývá breaking, účastník je bboy. Média z toho udělala breakdancing, říkají dnešní členové komunity.(20.4.2015)

Bud už nejsou taneční filmy cool a nebo mě to už přešlo , ale poslední dobou nebyl natočet žádný taneční film který by mě zaujal a tento opravdu není vyjímkou . Ani by mi tak nevadilo že je celý prolezlý všemi možnými klišé , to už k tomuto “ žánru “ patří , ale v tomto filmu to nefunguje . Ušlo to , ale sobě podobným filmům se nevyrovná . Ani závěrečný tanec nezaujal . ( 21.3.14/MAC )(21.3.2014)

• Chen

Choreografie pěkná, taneční čísla jsou nasnímána přehledně, ale rutinně, ničím nepřekvapí. Příliš mi nesedla hudba a už vůbec ne Chris Brown, který byl (nebo jeho postava) velmi otravná. Příběh samozřejmě plný sentimentality a bez většího překvapení, ale to se dalo u podobného filmu čekat.(6.1.2015)