František Vedral byl vekslákem, podvodníkem i mafiánem a nakonec se stal i vrahem, kterého se bálo mnoho lidí. Původně začínal jako malý podvodníček a vekslák ve skupině, kterou vedl za socialismu JUDr. Tipl se svým synem. Skupina prodávala na Západ výměnou za elektroniku kradené umělecké předměty. Když byli chyceni, právě Vedral se dostal z celé záležitosti na podmínku a převzal šéfovy obchody. Po revoluci začal Vedral uplácet politiky a na všechny sháněl kompromitující materiály. S podivným privatizačním fondem se zúčastnili s Tiplem kupónové privatizace. Krytí jim poskytoval jejich kamarád Strnad, který v té době pracoval pro tajnou službu. Jako první začal ohrožovat Vedralovu skupinu novinář Smetana. Ve chvíli, kdy zjistil, že ho nemůže uplatit, zaplatil si jeho vraždu. To už na Vedralově kauze začal pracovat policista Cajthaml, který získal dostatek důkazů na zatčení. Od Strnada se Vedral dozvídá, že jeho kauzu přebírá neúplatná státní zástupkyně, tu také nechá zavraždit. Zdá se, že Vedrala s Tiplem nic nezastaví. Cajthaml odchází od policie a své vyšetřování vede na vlastní pěst. (TV Nova)

svobik

Filmově nesplnitelný úkol. Na důkladné zmapování Mrázkova života by byl lepší asi seriálový formát (anebo sága Coppolovských rozměrů), výsledek v Příběhu kmotra má totiž téměř nulovou výpovědní hodnotu a na ploše 90 minut ukazuje pouze záblesky košaté story. Nikdy však nemůže jít na dřeň. Režijně a řemeslně je snímek na vysoké úrovni, ani vůči hercům nemám výraznějších námitek, nicméně jako znalec vynikající Kmentovy předlohy považuji její filmový náčrt za absolutně zbytečný film, který ani zdaleka nemůže nabídnout takový požitek jako kniha. ()

jefff

Na naše poměry velmi zdařile zpracovaný film. Nepůsobil nepřirozeně, amatérsky a halvně ne úsměvně, ale přesvědčivě. Oproti Hranařům se Příběh kmotra vyznačil skvělou režií, propracovaným scénářem a především výbornými hereckými výkony. Vetchý by zasloužil minimálně Českého lva (či jeho aktuální obdobu), a špatní nebyli ani Andrej Hryc a Jan Vondráček. Příběh je ovšem deprimující a způsobuje deprese...škoda snad unáhleného konce, od kterého jsem čekal více rozuzlení nebo vysvětlení. ()

zuza99

Do kina jsem šla hlavně proto, abych se o problematice "Mrázek" něco dozvěděla, takže účel to splnilo. A taky jsem čekala, že to bude úplně nejděsnější kinový zažitek roku, naštěstí se to nestalo. Gravitace byla o dooost děsnější. 3-4* ()

manonfire

Nebýt přiblblého konce s fotbalovým sentimentem, byly by to čtyři hvězdy za svižný a vcelku zábavný příběh kmotra. Film ale místy selhává emočně, je to spíš zručná popisnost, která ale nemusí být na škodu, pokud film neaspiroval na nějaké přesahy. Vica je sexy, ale ženská role byla, jako obvykle u filmů takového tématu, úplně zbytečná. 60% ()

Jello Biafra

Tak toto bola teda pecka, akú som absolútne nečakal. Príbeh mafiánského kápa Františka Mrázka, ktorý sa napakoval v privatizácii, tuneloval miliardy z bánk a nakoniec sa aj paktoval s vysokými politikmi je natočený osobitným štýlom, aký sa v českých filmoch hneď tak nevidí. Ondřej Vetchý a Lukáš Vaculík podávajú skvelé herecké výkony a tento súboj ruky zákona a gangstera mi trochu pripomenul slávny Neľútostný Súboj Michaela Manna. Človeku je pri sledovaní tohto filmu zle keď vidí ako dokonalo je politická scéna spojená s mafiou. Bolo to tak vždy a bude to tak naďalej. Režisér Petr Nikolaev tak po filmoch ako Báječná Léta pod Psa, Kousek Nebe či Lidice natočil ďalší vydarený kus. ()

venca163

Téma super a ta doba se doufam ještě dočká spousty dalších filmových zpracování (dal bych i seroš). Ale jenom za namet ja body nedávam. Je to pojatý totálně podle "univerzální gangstarka" mustru, což třeba Skorsísimu funguje, ale tady to bohužel absolutně postrádá atmosféru a ty postavy, navzdory silnýmu příběhu, jsou úplně jalový a nevěříš jim ani ten Vetchýho nos mezi vočima. Pořád to stojí za vidění, ale je tam tisíc plus jedna věc, co by šla udělat zajímavějc (akční scéna, emoce, vysrat se už konečně na beztak fejkovýho vypravěče)...nebo aspoň tak, aby člověk neměl pocit, že mu to vysvětlujou jak ve školce. #vReáluToByloHorší (70%) ()

Andy_Ziky

Na poměry českého filmu paráda. Nesnaží se vám vnutit dramatické střihy z různých úhlů na scénu a tvářit se hrozně hollywoodsky, jak to patosy z tohoto žánru znovu a znovu zkouší a vyvolávají maximálně pobavení. Má to řadu nedostatků, ale jelikož jednooký mezi slepými králem, tak nemůžu jinak, než dát palec nahoru. .) ()

netahlo

Nejakej moula tady pode mnou pise, ze roli Vedrala Vetchymu neveril. Ty kravo, uz nevim, co by musel Ondra predvest, aby mu podobni hulibrci zacali verit! Paradni vykon! Vaculik taky vubec ne spatnej, potesil i Pavel Necas. Na ceske pomery paradni drama. Klidne bych snesl i delsi stopaz. ()

harapag

Doporučuji zhlédnout pokaždé, když startuje jakákoliv volební kampaň. Potom možná dojdete tak maximálně k hajzlíku, než k volební urně. Boží mlýny melou, ale bohužel velmi málo a velmi pomalu. Vetchýmu jsem to sežral se vším všudy, klobouk dolů před ním. ()

Kejdlo

V celku obstojné vykreslení mafiánského prostředí v Česku, kterému ale chybí k dokonalosti více strhující příběh a především lepší policajt v kladné roli (Vaculík je nudný). Jinak opravdu na české poměry obstojné a na nějakou tu akci a krev taky dojde, takže spokojenost. 7/10 ()

Maynard.

Čekal sem teda daleko víc. Myslel sem, že nakouknu pod pokličku českým mafiánům, ale kde nic, tu nic.Herci jsou fajn, Vetchý s Vaculíkem sou třída. Co mi ve filmu chybělo asi nejvíc, tak atmosféra. Prakticky vůbec mě film nevtáhnul do dob, v kterých se odehrával. To se s takovým "Ve stínu" nedá vůbec srovnávat. Těšil sem se, na Mrázkovi veklácký začátky, který tam vlastně vůbec nebyly.Vlastně film není vůbec napínavej, spíš mi to přišlo jakocelovečerní dokument. Škoda, páč si myslím, že o takovýmhle člověku by mohl vzniknout mnohem vostřejší a zábavnější film. To i Kájínek se mi páčil víc. Každopádně sem zvědavej na to, až se jednou dostane na povrch ten jeho super tajnej spis, kterýho se bojí nejeden zákonodárce. Kdybych to měl shrnout, tak prakticky nevidím rozdíl mezi českým mafiánem a politikem... Oboje kradou stejně, akorát u politiků je to víc vidět a netočí se o nich filmy :o) ()

Lukoboss

Předloha a inspirace pro film je výborná, na tom by se dalo stavět až až. Já mám ale pocit, že to nějak neumíme. Nevím, jestli je to scénáristama, hercema nebo snad nevelkým rozpočtem, ale když se pak na to člověk dívá, něco tam chybí. Dala by se tady použít i 100x omletá věta "...ale tak na český poměry...", nicméně to není omluva. Film to rozhodně není špatnej a je dobře, že se mezi lidi dostanou aspoň nějaký informace, jak to tady bylo, je a asi i bude. Ovšem to zpracování... nevím, pořád nad tím kroutím hlavou a napadá mě jen jedna věc - bylo to takový nepoutavě odvyprávěný. Ne odehraný, ne akční, ne zajímavý, ale jenom odvyprávěný. ()

Zemi11 odpad!

Snad jen námět filmu stál za to, i když i to je odpad! lidskosti. Zpracování katastrofálně uspěchané, bez pointy, bez přesahu, bez dějové struktury. Napětí 0 %, Akce 0 %, Vypovídající hodnota 0 %. Vetchý ve scénách tradičně přehrával, aby za každou cenu ukázal, že je uznávaný herec. Bohužel, já jsem nechtěl vidět výborného herce Ondřeje Vetchého, ale Františka Mrázka. A to mě pomalu nasměrovává k poslední myšlence: Sere mě ta porce alibismu. Jakej František Vedral, jaká Sezata apod.? Jděte do hajzlu! Byl to František Mrázek, byla to Setuza! Když to neumíte pojmenovat a jste posraný až za ušima, tak to netočte! ()

herr_carter

Ať si tu každý vesele dál žvatlá cosi o nedůvěryhodnosti, špatně zvládnutém obrazu doby apod. Nevěřil jsem, že snad ještě někdy (alespoň v blízké budoucnosti) ocením český film plným počtem, ale je to tady a poměrně jednoznačně! Ano, najde se tu sice pár niancí, ale jako celek brilantní rekonstrukce. Neměl jsem problém uvěřit, jak se chapadla chobotnice rozpínají a nárokují si všechno a všechny, výběr herců byl taktéž zdařilý. A Vetchý ukázal, že už jeho první velká role hajzla mu nebyla úplně cizí, bravo - filmu tleskám a vřele doporučuji.......... moje hodnocení = 8,5 z 10. ()

kenkaku

Opravdu váhám zda nedám jen dvě. Film (na to že je český) není ani zase tak moc otravný a tupý jak to zdejší umělci umí. Co mě na něm vadilo asi nejvíc byl fakt, že neví na co si hraje. Je to jakože "dle zkutečné události" nebo ne? Já sice to upozornění na konci četl a pochopil, nicméně nepochopil jsem proč se mermomocí Nikolaev snaží cpát divákovi data, když stejně to co tam prezentuje nesedí? př. auta s EU proužkem na SPZ se prohánějí na place roky před tím než se ČR dostala do EU. Vůbec ho netrápí nějaké ty dobové kopance (datum výroby věcí viděných na obrazovce ho evidentně nezajímal). Díky tomu působí rozpačitě i děj. Když už se nechtěl držet toho "jako to bylo" (buď protože nevěděl, nebo že nechtěl), proč děj trochu nerozvinout? proč tak hloupě plácat věci do sebe a "skákat" v čase? Celkový pocit byl tedy o nedotaženosti. Co nelze upřít je excelentní volba herců. Od Ondřeje Vetchého po prsíčka Viciky ze Slovenska. ()

sedm.1

Jako jedna z epizod Kriminálky anděl je Příběh kmotra fakt dost dobrý díl. Počkat! Ono nejde o jeden z případů pražských kriminalistů? Ono je to myšleno jako seriózní celovečerák? Aha, tak to jsem se nechal celým tím televizním zpracováním pěkně napálit. Za těchto okolností je to ale tedy vlastně fakt hodně velký průšvih. Ale teď vážně, Příběh kmotra se opravdu nepovedl prakticky v žádném ohledu. Ať už jde o neobratně a mdle poskládanou zápletku, bez dramatizace a emocí, či nulové napětí, atmosféru a stylizaci, až po přes sice perfektní obsazení, které ovšem podává velice nevýrazné herecké výkony, to vše prostě dělá z Příběhu kmotra jen opravdu nezábavnou televizní podívanou, která třeba v porovnání s podobně laděným Kájínkem vychází jako čistý propadák. Tvůrcům se zde totiž naprosto nepovedlo vtáhnout diváka do děje, vše se tu sice odehrává v poměrně rychlém tempu, ale ve výsledku jde spíš jen o zkratkovitý, nicneříkající výkřik, který vyzní zcela bez ozvěny. Chladná, nudná a pro nezasvěcené bezvýznamná podívaná, jíž by v tomto případě ale tentokrát nepomohlo vážně vůbec nic. Téma Mrázka je pro filmaře ale každopádně určitě zajímavá a lákavá látka, ovšem toto zpracování je opravdu jen nudnou a urychlenou výpovědí o životě jednoho zprofanovaného „pána“. ()

Sdoom

Technicky velmi dobře zpracovaný český film, to je vždy třeba vyzdvihnout a ocenit, protože to zdaleka nebývá pravidlem. Příběh kmotra v tomto směru opravdu vyniká a za jeho zpracování se tvůrci určitě stydět nemusí, zejména takřka někdy až zběsilý střih je velice originální a fakt se mi líbil. Mnohem větším problémem je přílišná zkratkovitost děje, protože zmapovat život českého mafiána od veksláckých let až po zapletení se do politiky o 20 let později v nějaké hodince a půl, to prostě není možné. Nutně to tedy vede ke značnému zjednodušení a hodně věcí zůstává nevysvětlených. Minimálně půl hodiny navíc tu určitě chybí. (HD) ()

vitekpe

Docela dobrej film, idealni na destivej sobotni vecer u telky. Vybornej Vetchy. Jinak je to hnus, protoze je to dost ze zivota... Potesil tez pohled na tu nasi slovenskou "Christinu Hendricks", samozrejme. 3+ ()

TheNine

Ondrova one man show. Konečně bez nucenýho hollywoodkýho vizuálu alá Kajínek nebo Sanitka 2. Česká neseriálová herecká smetánka podávající slušné výkony a po dlouhé době film, za který se nemusíme stydět. Jsem opravdu překvapený a rád se na to podívám znovu, což je u zvráceného stavu naší kinematrografie opravdu malý zázrak. PS: Můžete mi prosím někdo říct, ve kterém filmu není Vica Kerekes nahá? Jen tak pro zajímavost. Dialog: "Co tady chcete vy kokoti?" Hodnocení: 80% ()

Zemřel herec Andrej Hryc

Zemřel herec Andrej Hryc