František Vedral byl vekslákem, podvodníkem i mafiánem a nakonec se stal i vrahem, kterého se bálo mnoho lidí. Původně začínal jako malý podvodníček a vekslák ve skupině, kterou vedl za socialismu JUDr. Tipl se svým synem. Skupina prodávala na Západ výměnou za elektroniku kradené umělecké předměty. Když byli chyceni, právě Vedral se dostal z celé záležitosti na podmínku a převzal šéfovy obchody. Po revoluci začal Vedral uplácet politiky a na všechny sháněl kompromitující materiály. S podivným privatizačním fondem se zúčastnili s Tiplem kupónové privatizace. Krytí jim poskytoval jejich kamarád Strnad, který v té době pracoval pro tajnou službu. Jako první začal ohrožovat Vedralovu skupinu novinář Smetana. Ve chvíli, kdy zjistil, že ho nemůže uplatit, zaplatil si jeho vraždu. To už na Vedralově kauze začal pracovat policista Cajthaml, který získal dostatek důkazů na zatčení. Od Strnada se Vedral dozvídá, že jeho kauzu přebírá neúplatná státní zástupkyně, tu také nechá zavraždit. Zdá se, že Vedrala s Tiplem nic nezastaví. Cajthaml odchází od policie a své vyšetřování vede na vlastní pěst. (TV Nova)

Syna.1990

Na to že se jedná o český snímek, tak musím uznat, že se jednoznačně jedná o nadprůměrné dílo. Vetchý předváděl po dobu celého filmu excelentní výkon a ostatní ho celkem slušně doplňovali. Film ani chvilku nenudil, ba naopak při některých hláškách jsem se dost zasmál. ()

ostravak30

Hodně jsem uvažoval. Dát tři nebo čtyři hvězdy? Když to vezmu postupně. Nedá se říct, že by byl příběh strhující či napínavý. Všichni totiž ví, jak to s Mrázkem dopadlo a tak v napětí budou pouze ti, kdo možná ani netuší, že byl film natočen dle knihy a ta napsána podle reálného života mafiána Mrázka. Na druhé straně, mě snímek velmi baví. Začíná totiž ještě za komančů a tak je krásně vidět, že kdo chtěl, mohl, když to řeknu vulgárněji "ochcávat" režim a když byl hodně šikovný, vycházelo mu to. A pak po revoluci. Netušené možnosti demokracie daly volné ruce mnohým lidem, kteří si podmanili podsvětí. Je to opravdu zajímavé sledovat, jak se z obyčejného malého zlodějíčka stane největší ryba na tehdejším českém mafiánském rybníčku. Koho všechno má pod palcem, jak se takový gangsterský kolos řídí a jak to mezi takovou sebrankou chodí. K tomu si připočtěme skvělý výkon pánů Vetchého a Vaculíka. To, že je Ondřej V. skvělý herec není nutno dodávat. Je to takový poctivý herec. A na jeho výkonech je to znát. Co film s jeho hereckým obsazením, to kvalita. A Lukáš Vaculík jen dokazuje, že na něj režiséři zapomínají neprávem. Škoda. Evidentně hrát nezapomněl. Pro mě je to zajímavý pohled do života skutečného mafiána v českém prostředí. A to nejen proto, aby jste si udělali názor, jestli vám to za ty nervy, zda se druhý den probudíte živí, nebo zda vás někdo nezastřelí před vaším domem, a za ty peníze a bohatství, opravdu stojí. Všechno totiž jednou končí a věta „S čím kdo zachází, s tím také schází," je zde velmi trefná. ()

ratpile

Dramaturgicky nevyrovnaný, ale zábavný snímek. Nikolaev tentokrát režíruje poměrně svižně a nechává postavy prožívat poměrně zábavné a divácky vděčné situace, tudíž až tak nebolí, že většina dramatu existuje pouze v jakési přednesené, nikoliv dějem vybudované formě. Žánrovka je to ale, ať už díky tempu, slušnému řemeslu či výborným hercům, slušná. Vetchý skvělý, byť jsem u něj neměl pocit nějaké hlubší herecké transformace. Zkrátka mě bavil. Povrchní, ale nenudící gangsterka. ()

VlastaFlaksa

Člověka až mrazí z toho, že tykové svině žijí mezi námi a beztrestně proplouvají životem v pohodlí a přepychu. A bohužel působí i ve vysoké politice. Nezbývá než doufat v pravdivost rčení, že "na každou svini se někde vaří voda". ()

Jehan

Občas neškodí pustit si v neděli večer komerční TV kanál. Do kina bych na to (jsa z principu nedůvěřivý a, pokud jde o českou produkci, asi zbabělý) nešel. Jasně, je to schématické. Nikoliv však blbé. Vica Brekekekeks je tam ale jen na ozdobu; a Vaculík svým způsobem také. Líbili se mi Jan Vondráček a Pavel Nečas. Obludný film z doby, kdy jsme my, obyčejní nýmandi, buď nadávali na nové časy nebo je každodenní prací pomáhali vytvářet. A extraliga složená z jiných nýmandů a zmetků dávala době formát. O tom je tento film, který nemám v úmyslu více pitvat. ()

bohhous22

Mnohokrát viděný model rádoby mafiánského snímku,do nějž Češi neumí vnést originální myšlenky či postupy a kopíráky jsou za ta léta už dočista průhledné. ()

Pitryx

Velmi dobře natočeno, velmi dobří herci, a místy je to dokonce i zajímavé. Pár scén jsem nepochopilo (například tu u banky) a tak trochu i ten konec. ()

Micoldee

Český film, který je celkem slušný a zábavný - už jen kvůli tomu musím dát 4 hvězdy. Příběh kmotra jsem znala už odmala, kdy mi o něm vyprávěli rodiče. Ztvárněním jsem byla mile překvapená. ()

Tominni

Film, který nemůže nikoho potěšit, film, u kterého budete nadávat a říkat si, že tohle přeci nemůže nikomu projít, ale ono to tak bylo. A to je ještě otázka, co se stalo s tím archivem a kdy se vlastně objeví. Jinak film je natočený dobře, možná mohlo být více vystupňované finále. Ondra Vetchý je dobrý, jako tomu tak většinou u něj je, Lukáš Vaculík tak nějak OK. ()

Nathaniell

Neskutečně vyvedený film. Úžasné obsazení, příběh i zpracování. Z původních 4 zvedám na 5 hvězd dnes, po novém shlédnutí. ()

Joostas

Film upravený na politické zadání.Takový první z třiceti případů polistopadového kapitána.Odhalená tajemství pro přátele grilované krkovičky. ()

Dave_ff

Po stránce režie, kamery i hudby zcela vyhovující snímek! Co mi, ale vadí je jakési "smýšlení" autorů o tom, jak to asi mohlo být. Možná jsme naivní, ale čekal jsem opravdu "životopisný snímek"... ()

silak_xup

Hodně dobrá podívaná, mě baví filmy z těchto let, fascinuje mě, co se dříve dalo vše dělat. Bavil mě Vetchý, zahrál to fakt stylově, megalomanství z něj jen čišelo. Příběhy co napíše život sám, jsou stejně nejlepší, tohle se dá vystihnout asi tím, že co jde nahoru, musí jít zákonitě i dolů. Jeden z dalších příběhů, kde si člověk uvědomí, že peníze fakt zdaleka nejsou všechno. Pro mě nejlepší český film 2013. ()

DonBraso

Bez Ondry Vetchýho bych to vypnul po půl hodině.Jedna scéna mě připoměla Tony Montanu a tím bych výčet kladů měl za sebou.Ještě možná pár zajímavých střihů s efektem,který se bohužel opakovali a jinak nevím proč film vlastně vzniknul.Stačí kouknout na publistický pořad či si něco přečíst z dřívějších novin a dostane lepší krimi ,než tento film.Je to na pětníku,kdy půlka scén je zbytečných,režisér neví kudy kam,rozhazuje se rokama,aby mohl vůbec se posunout dál a přitom ze všeho nejvíc toho Mrázka máte vlastně rádi,když zrovna Vás neokradnul.Nejhorší je,že film už je tak zpolitizován jako celá kauza,která vůbec nic neukazuje,jenom o tom jak si bráchové jednoho díky Cajthamlovi,kterého hraje nevýrazný Vaculík,zkusí mementum alá blafák do vinglu.Kdyby se mělo jít na břitvu,tak nám nakonec vyjde seznam plný celebrit,který Mrázek moc dobře znal a ty by nejspíš neradi figurovali ve filmu. Vetchýmu stačil už jenom míč,Pepa Hnátek a mohli si dát aspoň fotbálek,jinak,že miloval rodinu a zahrnoval je dary to je tak běžná infekce,že ve filmu jsem jí ani nepostřehnul:D Škoda,že pár scén s Hyrcem zůstalo ve střižně,protože on jediný vypadal jako správnej dobytek.Jinak takových lidí jako je filmu je spousty,takže nakonec film zůstal tam jako Kajínek.Nudná snůžka vystřižená na velký plátno,kde se vůbec nehodí.50% za pěkný Bávo a pěkný cintáky Kerekes(opět) :D ()

maniacxl

Sice řemeslně slušně zvládnutý film,ale scénář byl bez chuti a bez zápachu. Nebyla to gangsterka, nebyla to kriminálka, co to vlastně mělo být zač? Některé postavy za těch dvacet let nezestárly ani o den, Vaculíkův komentář nám říká i to, co kamera ještě nestihla ani zabrat,Vetchý si opět prosadil ten "svůj"fotbal a Pavel Nečas zapoměl,že už není v Okjesním pjeboju.O Láďovi Županičovi se raděj zmiňovat nebudu vůbec....No,ve výsledku ale palec nahoru dám,snaha tu jakási byla.60%. ()

Zemřel herec Andrej Hryc

Zemřel herec Andrej Hryc