František Vedral byl vekslákem, podvodníkem i mafiánem a nakonec se stal i vrahem, kterého se bálo mnoho lidí. Původně začínal jako malý podvodníček a vekslák ve skupině, kterou vedl za socialismu JUDr. Tipl se svým synem. Skupina prodávala na Západ výměnou za elektroniku kradené umělecké předměty. Když byli chyceni, právě Vedral se dostal z celé záležitosti na podmínku a převzal šéfovy obchody. Po revoluci začal Vedral uplácet politiky a na všechny sháněl kompromitující materiály. S podivným privatizačním fondem se zúčastnili s Tiplem kupónové privatizace. Krytí jim poskytoval jejich kamarád Strnad, který v té době pracoval pro tajnou službu. Jako první začal ohrožovat Vedralovu skupinu novinář Smetana. Ve chvíli, kdy zjistil, že ho nemůže uplatit, zaplatil si jeho vraždu. To už na Vedralově kauze začal pracovat policista Cajthaml, který získal dostatek důkazů na zatčení. Od Strnada se Vedral dozvídá, že jeho kauzu přebírá neúplatná státní zástupkyně, tu také nechá zavraždit. Zdá se, že Vedrala s Tiplem nic nezastaví. Cajthaml odchází od policie a své vyšetřování vede na vlastní pěst. (TV Nova)

Luk Skywalker

"Největší" Čech musel dopadnout, tak jak dopadnul. Ač jsem mladý divák, tak mnoho událostí si pamatuji (nejvíce asi zásah policistů v Union Bance), smutné je to, že takoví lidé stojí mimo zákon a hýbou českou politikou. Zpátky k filmu: Herecké výkony jsou skvělé, příběh taky (knihu jsem nečetl) a tvůrci hezky ztvárnily přesně ty politiky, tak přesně, že ani jména nebyla potřeba (nebo je označily, tak "domácky"). Jen takové detaily to trošku kazily, např. za komunismu láhev Bohemia Sektu s dnešním obalem, Pilsner Urquel v 90. letech taktéž s dnešní etiketou. Jsem zvědav, kdy se zjeví ten Mrázkův archiv, pokud už ho nyní někdo nevyužívá. ()

Faila

Natočeno to bylo velice dobře a zahráno ještě lépe, ale výpovědní hodnota je pro mě v tomhle případě téměř nulová, o nějaké pořádnější "katarzi" ani nemluvím. Téměř každý si umí představit, že za oponou to chodí přesně takto, málokoho cokoliv v tomto filmu řečeného nebo zobrazeného překvapí. Ale dívá se na to pěkně. ()

Rockerman

My prostě ty politické trillery točit moc neumíme. Nevím, v čem je problém. Je to jen nedostatkem financí nebo se nám nedostávají ty správné typy herců pro tento žánr nebo to jen naši režiséři neumí, opravdu nevím. Ondřeje Vetchého mám moc rád a pokládám jej za jednoho z nejlepších našich herců své generace, ale ani on nebyl ve své roli Vedrala-Mrázka úplně přesvědčivý. Nevím také, proč nám to Lukáš Vaculík v roli vypravěče musel ještě "přežvýkávat", než jsme to spolkli. Ale abych jen nehanil. Film to rozhodně špatný není a příběh veksláka, který se dobře a rychle dokázal zorientovat v porevoluční ekonomické transformaci většinou nenudí a závěr filmu, kdy si mafiáni mezi sebou vyřizují účty je dokonce strhující. Jen se nemohu zbavit dojmu, že z toho mohlo být vytěženo ještě více. ()

Toka

Až na poslední třetinu, která byla lehce odfláknutá, jsem se dost bavil, na české poměry mi to teda temný přišlo až až. ()

hororwatch

Ani ne tak k filmu, ale k Českým filmům všeobecně- je fakt podivuhodný jak jakejkoliv sebeodpornější dabing je srozumitelnější než-li blábolení v českých filmech, kdy si člověk musí film vracet, odezírat no prostě otravný. ()

MickeyStuma

Český thriller z mafiánského prostředí dle osudu skutečné osoby se mi jeví vcelku zdařile. Neklade si za cíl vypovídat historické události, ale pouze volně ukazuje dobu plnou švindlů, korupce a nájemných vražd. Přesně takhle měl vypadat ryze první pokus o takový žánr pod názvem 'Nahota na prodej'. Ten film tenkrát nehorázně zprasili. Tohle je však jiné kafe. Jen měli tvůrci krapet povolit uzdu představivosti a dodat tomu více napětí a kuráže. Šťastná ruka nebyla ani co se týče castingu. Ondra Vetchý byl coby boss nepřesvědčivý a Lukáš Vaculík se na roli policajta opravdu nehodí. Chybělo tomu více akčních scén a poněkud temnější atmosféru. Tvůrci se měli také zaměřit na věci, které se ve vyprávěné době vůbec nevyskytovali, ale ve filmu je jich více než dost. Velice to kazí na věrohodnosti. Na české podmínky je to však celkově na velmi vysoké úrovni a já si říkám, konečně se to ti Češi naučili. Jen je ještě třeba vychytat nějaké ty mouchy. ()

sadlokan

Kmotři jsou vlastně docela sympaťáci,to už se ví od Coppoly.Starají se o rodinu,dávají neodolatelné nabídky...Ale z Ameriky je to tak jako-z dálky.Tohleto,to bych blil.I ten Vedral vypadá trochu jako don Vito! ()

agassi68

Síce výborne spracované, ale banálne a skratkovité. Tento bordel, ktorý stále pokračuje je fakt, ako to tu niekto už napísal, na nekonečný seriál. Vica Kerekes ako herečka u mňa mínus. Vetchý plus.. ()

Raziel_cz

Příběh kmotra mi dává naději, že česká kinematografie možná přeci jenom neupadla do úplných sraček. I když je fakt, že na mě film funguje z trochu jiného hlediska, než by asi měl. Dokázal jsem se totiž podstatně lépe ztotožnit s postavou Vedrala, než s policistou Cajthamlem, což by asi jeden mohl označit za scénáristický fail. Nicméně jsem se bavil a chvílemi jsem i přes nezvládnuté vyvolání ducha doby žasl, jak jednoduše se dají velké věci řešit. Jinak herecké výkony paráda, sice moc nechápu, proč bylo tak strašně nutné přivést zpátky Vicu Kerekes, když jí filmaři zapomněli v poslední třetině přiřadit jakoukoliv důležitost, ale stane se. Režisérsky líbivé a bavilo mě žoviálně podané vraždění, ačkoliv by asi nemělo. ()

merigieren

tři kamarádi ovládnou republiku až do nich jeden policajt vrazí klín, potom se začnou zabíjet mezi sebou. Je tam i pár triků, které dělají z hlavní mrtvoly šachového mistra, i když mu to nakonec nevyjde, Potěší i krytí před otevřeným oknem. Od českýho filmu bych něco takovýho nečekal :-) ()

hazaba

Docela zajímavá výpověď jedné éry, která, se obávám, ještě neskončila. Minimálně závěr tomu nasvedčuje. Herecké výkony výborné, vypravěčský styl filmu neuškodil, spíše naopak. ()

Olík

Tak milé děti, a takhle nějak to u nás fungovalo, funguje a fungovat bude. Palec nahoru minimálně za tu „odvahu“ ukázat (ač zamlženě) jak se věci ve skutečnosti mají. Každopádně téma ostré jak břit by si zasloužilo i jako břit zpracování….libí se mi přirovnání „Novácká produkce“. Třeba já osobně jsem měl největší problém s bogartovským stylem vyprávění hlavního kladného hrdiny a vlastně s Lukášem Vaculíkem celkově…….a nebude se držet při zemi, neseděla mi celá ta jeho vyšetřovací skupina. Vetchý jako „zlobivec“ OK….on asi umí zahrát všechno. Jenom taková perlička, sestra by obsadila někoho jiného, protože má Vetchého tak ráda, že jí bylo líto jeho skonu na konci. Jinak emoce byly, možná to chtělo trochu větší spád a vyhnout se navršování krátkých scén jedné na druhou, ale jinak na české poměry slušná žánrovka. ()

Hapretor

Na český poměry až moc dobrý film ... kouknul jsem na to hlavně kvůli Vetchýmu ... Nikdo by se na to nehodil líp ... ()

Ygnor

Neuvěřitelně povrchní film. Slabá režie, otřesné dialogy, casting za bačkoru, výprava jak do okresního přeboru. Jsem naprosto zklamán. Investigativita (odkrytí pravdy) tak pro úžaslé děti nad chemickým pokusem v prvním ročníku. Má deziluze z dřívějšího působení s boje s větrnými mlýny neutrpěla ani nejmenší zásah. Slyšel jsem z kina hlasy, jak se jim to líbilo, jak to bylo zajímavé… Proboha co?! Zpackaný silný námět, který staví nějaký pseudopiedestal „ne až tak zlému“ Vetchému, který ostatní (až na „Zahrádku“) převálcoval ještě před prvním hvizdem (o jeho obsazení, mám ale rovněž pochybnosti). Se zatnutými zuby dvě. Jedině proto, protože zlo nemůže být nikdy poraženo, ale to neznamená, že mu to musíme dělat tak jednoduché. ()

Nail

Film podobného tématu jako Hranaři, ukazující porevoluční období a jak se dalo velice rychle zbohatnout. Oproti Hranařům lépe zahrané, ale zase nic nové. Necháme to na průměru. ()

Alice02

Asi to bude tím, že o takováhle témata se nezajímám, ale vůbec (!!!) mě to nebavilo! Navíc mi herci přišli všichni stejně nezajímaví (vyjma toho bílýho budhistickýho superzabijáka Zahrádky) a scénař tek nějak... trapný.. :( Žádná nadsázka, žádný vtip.. škoda. Asi to tak mělo být. ()

Ozzy2

Film jsem ještě neviděl,ale mám obavy z Nikolajeva.To,jak zprznil knižní předlohu A bude hůř mne odrazuje do kina jít a utratit 150,- za lupen. Po roce: Udělal jsem chybu, na Nikolajeva nadprůměrný film.Zahrádka rules:) ()

Yomega

Film jsem viděl před pár dny a už teď se mě děj v paměti rozpadá, detaily si již nevybavuji....Pro mě osobně naprosto průměrný film, který si znova už nikdy nepustím. Řemeslně slušně odvedená práce, ale mraky zpomalovaček, filtrů a rádoby cool záběrů začnou brzy nudit. Bohužel i herci nic moc a já si nevybavuji jedinou scénu hodnou zapamatování. Pokud se chcete opět přesvědčit, jak to s tou naší společností jde z kopce, tak hurá do toho. Sto minut ale není zas tak málo a dají se využít ke sledování mnohem kvalitnějších filmů než je Příběh kmotra. ()

ZackSawyer

Film, ze kterého je zřejmé, že každý je ke koupi či na prodej. Film, který je tak trochu nejen ekonomickým dějepisem. Film, který měl být natočen jako x-dílný epos, alá Mafie v Atlantic city, mohlo se jít víc do hloubky a příběh o vzestupu a pádu podat detailněji. Myslím, že by se na to každý rád podíval. Film, u kterého si řeknete kde je asi ten archiv? A taky hlavně film a téma u kterého se lidem otevřou oči a přestane znít cinkot klíčů v uších. ()

Zemřel herec Andrej Hryc

Zemřel herec Andrej Hryc