František Vedral byl vekslákem, podvodníkem i mafiánem a nakonec se stal i vrahem, kterého se bálo mnoho lidí. Původně začínal jako malý podvodníček a vekslák ve skupině, kterou vedl za socialismu JUDr. Tipl se svým synem. Skupina prodávala na Západ výměnou za elektroniku kradené umělecké předměty. Když byli chyceni, právě Vedral se dostal z celé záležitosti na podmínku a převzal šéfovy obchody. Po revoluci začal Vedral uplácet politiky a na všechny sháněl kompromitující materiály. S podivným privatizačním fondem se zúčastnili s Tiplem kupónové privatizace. Krytí jim poskytoval jejich kamarád Strnad, který v té době pracoval pro tajnou službu. Jako první začal ohrožovat Vedralovu skupinu novinář Smetana. Ve chvíli, kdy zjistil, že ho nemůže uplatit, zaplatil si jeho vraždu. To už na Vedralově kauze začal pracovat policista Cajthaml, který získal dostatek důkazů na zatčení. Od Strnada se Vedral dozvídá, že jeho kauzu přebírá neúplatná státní zástupkyně, tu také nechá zavraždit. Zdá se, že Vedrala s Tiplem nic nezastaví. Cajthaml odchází od policie a své vyšetřování vede na vlastní pěst. (TV Nova)

O_Peki

Nic neříkající příběh. Velká škoda promarněného potenciálu. Ale na české poměry relativně slušný. ()

petr.al

Je mi záhadou, proč se čeští filmoví tvůrci tak rádi uchylují k příběhům našich investigativních novinářů, s vidinou, že natočí atraktivní podívanou . Výsledkem bývá povětšinou průšvih, posměšný úškleb na divákově tváři a následný pád do propadliště české kinematografie. ,,Nahota na prodej, Bastardi, Prachy dělaj člověka (ty ještě ujdou), Hranaři, Kájínek....." Výše uvedené výtvory může směle doplnit ,,Příběh kmotra." Ledabyle napsané dialogy, povrchní charaktery jednotlivých postav, překvapivě velmi nepovedený herecký výkon pana Vetchého, jehož proměna ve velkého kmotra působí nedůvěryhodně (kmotr v jeho podání působí spíše jako sympaťák), patetické hlášky: ,,politika je špína, republika je vytunelovaná, kam se to řítíme", kriminální podsvětí, které by ve mně mělo vyvolat pocit hnusu, opovržení, strachu, ale jaksi se mně tyto stavy nepodařily navodit. Bohužel v mých diváckých očích stále drží pomyslnou trofej snímek ,,Sametoví vrazi." Rád bych se někdy dočkal doby, kdy český filmař natočí aspoň poloviční parádu jakou nabízel francouzský biják ,,Veřejný nepřítel č. 1." P.S. Bojím se až našinec uváží, že pošle do kin kauzu Nagyová (Nečasová)-Rittig. ()

paddy35

Zajímavý díl, který mě naplňuje rozporuplnými pocity. Dokáže v divákovi vzbudit emoce, na druhou stranu mi však přijde místy kostrbatý a hlavně jakýsi "uspěchaný" a nepříliš povedený konec sráží kvalitu snímku. Filmy tohoto ražení v české režii nejsou příliš povedené, tenhle však nepatří k nejhorším titulům, přesto už bych si jej znova nepustil. Netřeba též mluvit o nevhodném zvolení představitele titulní postavy. Vetchý je výborný herec, avšak zde bych sáhl po někom jiném. ()

brasek

Ondřej Vetchý je pán herec, postavu od čerta po kmotra mafie má v malíčku. A k samotnému filmu... veľmi povrchné, holý dej bez štipky korenia. Sklamanie :-( ()

beeleg

Příběh kmotra měl vynikající potenciál. Mrázek mě velmi zajímal, protože ho odstřelili na parkovišti, jen pár metrů od mého domu. Bohužel jsem se z filmu nedozvěděl nic. Je to zfilmováno tak aby se to líbilo. "Na motivy knihy". Natočeno je to pěkně, škoda, že obsahově to nestojí za nic. Kdyby to popisovalo skutečně případ Mrázka, neváhal bych dát 5*. ()

david666

Chtělo se mi zvracet..... ale ne z toho, že by film byl špatný ale z toho, jaké svině si tady žijou jak prasata v žitě. Vaculík o Vetchý skvělí. I meší role kvalitně obsazené a zahrané. ()

esmoke

Film Petra Nikolaeva (Báječná léta pod psa, Lidice, Vybíjená) je volně inspirován knihou "kmotr Mrázek", která je volně inspirována skutečným příběhem Františka Mrázka. Připomíná to mafiánskou spikleneckou politickou podívanou, jako byly francouzské a italské filmy v 80. letech. Film obsahuje zbytečné vizuální "efekty" (rozostření, zrychlené video vpřed či vzad...), které ve výsledku ruší a to hlavně ze začátku. Postava Kerekesové je tam jen aby ukázala prsa, v příběhu je úplně k ničemu, neudělá nikdy nic jen chodí na schůzky. (2D dabing) Rozpočet: cca 30 milionů Kč, Tržby: 40 milionů Kč (ČR), 31 tisíc Eur (Slovensko). ()

bonovox

Kvalitná česká kriminálka. Škoda len zbytočných klišé a niektorých záberov. Vetchý svoju úlohu zvládol bravúrne a poriadne si ju vychutnal. ()

Salvator

Občasné tápání s nepřehlédnutelnými faktickými chybami a zcela zbytečnou rolí pro Vicu Kerekes. Na druhé straně velmi slušná práce od Ondřeje Vetchého. ()

ALchemik

Ondřej Vetchý a Jan Vondráček dobří bratři mafiáni, ale na Vladimíra Dlouhého ve filmu Rána z milosti ještě nedosahují... ()

Jaryktichy

Česká akční gangsterka která se povedla. Petr Nikoalev natočil příběh Mrázka podle skutečné události a dost dobře. Také ukázal jak fungovala Česká mafie. Vynikající scénář u kterého jsem byl napjatý. Samozdřejmě na jedničku zahrál Ondřej Vetchý který se do toho to filmu prostě hodil. Moc se mi tento film líbí a určitě bych si ho pustil už i popáté. ()

ElisR

V první řadě je důležitý si uvědomit, že to není dokument o Mrázkovi, ale je to film, takže některé věci jsou přidané, některé zase ubrané..Takže nehodnotím příběh ale film..i když se od toho příběhu nedokážu moc odprostit, protože je strašný, jak jeden člověk muže mít takovou moc jen proto, že “na všechny něco má”...Po filmové stránce skvělý film, dobré natočení, dramatické scény a především skvělá dvojice Vetchý - Vaculík, kdy oba už několikrát ukázali, že patří do herecké elity! Film ve mě vzbudil přesně ty emoce, které vzbudit měl..Za mě zasloužené 4 hvězdy :-) ()

Franki69

SETEZA=SETUZA, Zahradník=Běla, Vedral=Mrázek, Tipl=Pitr, třetí z party kluků fotbalovém hřišti v reálném světě policajt (a po roce 1989 tajný policajt), který Mrázka poslouchal víc než svý nadřízený. Všechno bylo v knížce „Kmotr Mrázek“ novináře Jaroslava Kmenty, podle který byl tenhle značně bezzubý film natočený. Kdo knížku nečetl, nemohl pochopit, co se ve filmu děje. Kdo ji četl, ten zase nemohl přijmout, jak okleštěná a zpatvařená zůstala ve snímku Petra Nikolaeva původní předloha. Tohle je prostě hodně špatná kriminálka, natolik se snažící zůstat mimo dostřel právníků několika stále žijících aktérů, až z ní zůstalo jen nelichotivé a nesrozumitelné torzo původní story Kmotra Mrázka s několika WTF momenty. Neztrácejte s filmem čas, jestli mohu radit. Kniha je výrazně dobrodružnější, stravitelnější a srozumitelnější než rádoby „souboj“ Cajthamla/Vaculíka s Vedralem/Mrázkem. Dávám 30%...za některé pěkné scénky a za sekvenci s vysvětlením, jak fungovala „kupónová privatizace“. ()

M.J

Jeden z nejlepších českých filmů... ( od roku 2010).... Ondřej Vetchý patří mezi českou elitu a vyloženě jsem si užíval doslova každou scénu s ním. Příběh pro mě byl hodně silný, ale knížku jsem bohužel nečetl, takže nevím jak moc se ní inspiruje...O level výše než Gangester Ka... ()

v.indruchova

FIlm je natočen poměrně dynamicky, je poznat že je skoro 10 let starý, ale není to nutně výtka. Z veksláských podvůdků až k nechutným mafijánským taktikám. Pobavilo mě jak se sám Vedral podivoval kam tato republika spěje, kdýž sám roztočil to kolo ("štěstí") smrti. "Žádný strom neroste do nebe, protože na každého jednou dojde." Jak se dozvídáme na závěr a nezbývá jen souhlasit. Musím pogratulovat Vaculíkovi jak tosuprově zahrál ale také jeho postavě že ke konci pochopil že na hrubý pytel patří hrubá záplata. Skvělé herecké obsazení. Jdou zde krásně vidět taktiky v obchodu ale také psychologické hry, a také že každý má někde svou achilovu patu. Někdo se zde zmiňuje o nulové emoční a informační hodnotě, já si to nemyslím. A jsem citlivá. Zde se dá krásně číst mezi řádky. Provázanost politiky až poty nejspodnější podvodníky, navzájem se podrží a všichni vydělají. A bohužel je to pořád ale naštěstí v menším měřítku, myslím tím vraždění nepohodlných, nebavím se o přihrávání nevýhodných zakázek. Tento příběh mi přišel podobný o životě reálných osob, jako byl Mrázek nebo Běla. Některé praktiky a situace poznávám s dokumetárního seriálu POLOSVěT. ()

Zemřel herec Andrej Hryc

Zemřel herec Andrej Hryc