Gus Lobel byl po desetiletí jedním z nejlepších hledačů baseballových talentů, avšak přes veškerou snahu cítí, že stárne. Vedení Atlanty Braves začíná zpochybňovat jeho úsudek. Musí jim dokázat, že je schopen přizpůsobit se novým technologiím ve výběru talentů a oťuknout nového pálkaře Boa. Jedinou osobou, která by Gusovi v krizovém období mohla pomoct, je jeho dcera Mickey. Tato nadějná právnička dá v sázku vlastní kariéru, aby zachránila otcovu existenci. Přes Gusův nesouhlas se Mickey k němu připojí na jeho poslední scoutské cestě po Severní Karolíně. Dívka zjišťuje, že její otec na dálku moc dobře nevidí. A tak se alespoň na chvíli stane jeho očima. Při sledování Boa Gus používá nejen Mickeyiny oči, ale také svůj sluch a zjistí, že Bo je sice nadějný a dobrý hráč, ale nedokáže odpálit točený nadhoz, a tak svému týmu doporučí Boa nekupovat... (TV Nova)

rastlinka

Smutné, čoho sa Clint na staré kolená chytil. Klišé a schematizmus naozaj pomaly v každej jednej scéne. Žiaľ ani taký ten klasický výraz Clinta (mimochodom, občas až nudný) nič nezachránil a snaha o "zdramatizovanie" zo strany Amy a Justina skutočne nevyšla. Príbeh nezaujímavý. V celku nuda a len taká tá americká béčková "lightovka". Neodporúčam. ()

kinderman

Kdybych nevěděl, jak dlouho trvá příprava filmu, skoro bych řekl, že se někomu hrubě nelíbil Moneyball, a proto rychle přispěchal s touhle konzervativní baseballovou pohádkou o osmdesátiletém poloslepém vyhledavači talentů s ušima jako netopýr. Nejméně sympatická postava (nepočítám- li toho nafoukaného pálkaře) až příliš nápadně odkazuje právě k Billymu Beanovi (a chce se stát generálním manažerem!), celou linku se synem pokojské musí každý divák "přečíst" v okamžiku, kdy hoch hodí (zatím bez točky) sáček s arašídy. Za tři jen z úcty k Mistrovi. ()

Fíla

Když to budu brát z přísného měřítka, řeknu, že je to nuda. Jenže s ohledem na první režisérův film se s tím musíme spokojit. Sice to není bůhví jaký film, ale aspoň nedokáže zklamat. Je to jistý film s jistými hereckými postavami. Nemůžete čekat Eastwoodovskou jízdu, ale nezklame vás. Líbil se mi dějově, jak se nerozjel do stran a pokračoval stále přímým směrem kupředu. Žádné mistrovské vyhledávání talentů, ale jen talentu. Jen jednoho hráče a ke konci i druhého, kterého jsem předpovídal od té doby, co na prvního hodil pytlík, měl skutečně dobrý nadhoz. Takový Moneyball je stále s Pittem na vyšší úrovni, než je tento film. Uvidíme, jestli se podaří dokonat v budoucnu precizně zrežírovaný a scénáristky pečlivý propracovaný baseballový film. Trouble with the Curve = 65%. ()

Wiikii

Film každou chvíli jako by přihodil ještě nějaký příběh, který skončí dřív než začne(Telefonát nějakého chlapa (nejspíš přítel), který volá z posilovny že chce s ní žít)... Příběh je lehce předvídatelný, namyšlenej hráč a kluk kterej hází i s burákama dokonale... Eastwood tam má roli, která až moc připomíná tu z Gran Torina, ale jako vždy se k němu hodí, jenže teď se to k tomu filmu moc nehodilo... Amy a Justin je zase úplně jiný příběh a není špatný, ALE jednou smutný Clint, poté namyšlený manažer, poté postupné zamilovávání se Amy a Justina, poté namyšlený pálkař a nakonec šťastný konec v podobě Španělského nadhazovače... Takže film je průměrný s dobrými herci a pohádkovým koncem ... 55%(3*) ()

Martin741

Nikdy nehovor nikdy ....... /teraz nemyslim bondovku rovnakeho mena s Connerym/ a to plati aj pre takeho velikana strieborneho platna, akym je Pan Vychodnyles so svojimi recami o tom, ako konci pred kamerou uz v Gran Torine...... No nic to, Zpatky ve Hre je predvidatelny a na moje pomery prilis schematicky film o baseballe a o tom, ako si dcera najde cestu k tatkovi /a mimochodom aj lasku/. Reziser Robert Lorent odviedol len rutinnu pracu a ako narocny divak vidim v jeho reziserskej praci aj ruku stareho skuseneho barda /Eastwood/. Ludi ako Timberjazero nemam rad, ale uznam snahu. Ako oddych slusna zalezitost, ale z priemeru to nijako nevybocuje. 69 % ()

Aljak

Perfektný film! Veľmi milé prekvapenie, keďže som sa obával, že film s Clinom Eastwoodom (ktorého teda vôbec nemusím) prinesie skôr opačný efekt. Ale toto bolo naozaj skvelé - od samotného príbehu, cez scenár, až po spracovanie. Nebol to ten typický námet z prostredia najvyššej baseballovej súťaži, ale práve naopak - bol to príbeh o tom, čo predchádza tomu kým sa niekto do MLB dostane. A tomu veru predchádza dlhý proces, počas ktorého hrajú veľkú rolu skauti - hľadači talentov. A presne takýmto hľadačom bol aj Gus, ktorého zmieta staroba, neurózy a odmietanie moderných technológii. Takto to celé začalo - a potom sa príbeh krásne rozvinul, žiadne zbytočné okolky, všetko pekne na rovinu s peknou dramatizáciou. Pôvodne som bol na film zvedavý najmä kvôli Amy Adams, znovu zaujal aj skvelý Justin Timberlake (fakt by sa mohol sústrediť radšej na herectvo) a nečakane mi nevadil ani ten Clint Eastwood (hoci občas predsa len liezol na nervy - teda lepšie povedané tá jeho rola). Výborne, jeden z najlepších filmov so baseballovou tematikou aké som kedy videl! ()

Havaj8

Na to že baseballu vůbec neholduju, tak tyhle sportovní dramata, navíc v čele s Clintem, vždycky svůj účel splněj. Toho baseballu tam vlastně ani nebylo tolik, spíš tam bylo rodinný drámo otec-dcera, možná trochu víc na strunu zahrála ta romantická linka s Justinem, kterej se zas na takový věci hodí ideálně. Takže v kombinaci sportu a romantiky mě to docela i bavilo. Na všechny svině se voda vařila, takže za mě v pohodě pozitivní oddychovka. ()

kaposlav

Len stručne napíšem, že sú to vydreté 3* za toto takmer zbytočné dielo. Nebyť v hereckom obsadení Eastwood a Timberlake, tak by to bol neznámy film hodný poldeci vody. ()

Jino

Baseball nějak zvlášť v lásce nemám, proto jsem se obával, aby se náhodou nedostavil onen známý pocit nudy, kdy se díváte na hodinky, odpočítáváte zbývající čas a jen čekáte až vás titulky vysvobodí z něčeho, co je sice někde dobře hodnocené, ale vás to jaksi obloukem minulo... takže ve výsledku vám místo pochvalných kritik vyvstane na mysli myšlenka obsahující slova o tom, kde se sakra stala chyba nebo ... viděl jsem ten stejný film jako ti ostatní, kteří posouvají snímek do červených měřítek v hodnocení? ... Inu, já ho tentokrát viděl. Nevím jestli mám děkovat tomu, že sportovní drama z prostředí sportu, který u nás nemá až tak moc velkou tradici jako tam za velkou louží, ve své podstatě není ani o baseballu, ale spíš vyobrazení a napravení rodinných vztahů mezi ambiciózní kariéristkou a jejím postarším otcem, jenž se tak trochu po svěrákovsku, snaží coby důchodce být konkurence schopným vlivům moderní doby, kdy se technika a mladá krev dostávají do křížku s letitou zkušeností jednoho ostříleného baseballového skauta. A jak tento souboj nakonec dopadne? Ve výsledku vůbec ne špatně. Předem je třeba říct, že pokud někdo nemá rád Eastwooda, může mít s Trouble with the Curve problémy, ostatním je Clintova role nevrlého a zatrpklého starce dobře známá a předvídatelná. Ostatně stejně jako celý snímek, který ačkoliv je pojat jako drama a nenalezneme v něm nějaký větší dějový zvrat, soustředěně stojí na poctivých, pevných a trefných dialozích, které dávají prostor výborným hereckým výkonům známých tváří ... a pokud někdo neznal jméno Amy Adams, tak věřím, že vás (stejně jako mě) její projev příjemně překvapí. 80% - nejde sice o žádný mezník překonávající filmový počin, ale jeho délka příjemně rychle utíká s tím, jak velký fanoušek Clinta Eastwooda ho sleduje. ()

bourec

Musim se přiznat,že i přes určitou kýčovitost,a prakticky jasnou šablonovitost mě ten film fakt hodně bavil.Clint mě vždycky dostával,a protože je mu už spousty let,tak takováhle role v úplně obyčejnym příběhu je asi to jediný,co teď může odehrát.Jak vidno,jsou tady hovada,který to nechápou,a cpali by mu do ruky pistoli.Prostě soužití otce a dcery(Amy Adams je tady fakt hodně sympatická)navíc čim dál víc oblíbenější Timberlake,prostě pohoda film,navíc se to motá kolem sportu,i když je to jen baseball,a to mě taky vždycky baví..Prostě nic zásadního to neřeší,originalitou to taky neoplývá,ale na to seru.90%. ()

apacka

Poněkud pitomoučký příběh a extrémně nesympatická Amy Adams, nesnesitelnej sweet & funny & happy ending a Justin Timberlake, ale Clint Eastwood zavrčí a já hned přihazuju hvězdičku. ()

Pajky3

Taková obyčejná limonádka, kde vlastně ani o sport nejde a vlastně ani o tu romantiku. Jde tady hlavně o nerudného dědka se zásobou suchých hlášek, který všem musí ukázat, že nepatří do starého železa a že je mnohem schopnější než jeho modernější a mladší následovatelé. Ano a kdo jiný by ho mohl než Clint Eastwood. Prostě průměr na který do rána zapomenu, ale aspoň jsem se u něj nerozčiloval a ničím mě neštval. ()

necisty

Který idiot k tomu psal scénář? Ten děj je tak šíleně průhledný až to degraduje jinak velmi dobře odvedenou práci. Poslední scéna s Justinem, kdy jí jakože odpustil, je tak debilní, že bere čtvrtou hvězdu a málem to posílá do dvou. SA ()

pakobylka

Maličko obehrané rodinné drama s příchutí té pravé hollywoodské romantiky nebo spíš (ne)uměle zdramatizovaná romance na pozadí tradičně problémových rodinných vztahů ? V každém případě se jedná o záležitost lehce předvídatelnou, jejíž aranžmá poněkud neomaleně cílí na city něžného pohlaví. Nicméně použité prostředí i vlastní zpracování jsou dostatečně přitažlivé, abyste ji - a především Clinta Eastwooda vzali na milost ... 3,5* ()

campix

Strašně mi tu vadila šablonovitost děje a také to, že je všechno strašně černo-bílé nic mezitím, postavy jsou prostě kladné nebo záporné. Jedná se tak o veskrze průměrný film z prostředí baseballu, který u nás není tolik populárním sportem jako v US, ale ani tak se mi nezdá, že by byla sportovní akce nasnímána nějak atraktivně. Postavy a děj je podle mě napsaný prachbídně a nezajímavě. Všechno je strašně šablonovité a není zde nic, co by tento nedostatek dokázalo zakrýt. Clint Eastwood je opět klasky stejný nasraný dědek jako všude jinde. Jenom tady je to takové miǹ zajímavé. Všechno se zde svezlo do průměru. Nic nevyčnívá. ()

Juto

Je to dobrý film, aj keď je neuveriteľne predvídateľný, v ktorom hrá Clint Eastwood bejzbalového skauta. 6/10 ()

Googlak

Do riti i s nejakým hobitom, toto je filmarina, perfektná práca na režiserskej stoličke určite aj s pomocou Clinta, ktorý to zahral perfektne klasicky po Eastwoodovsky :) ()

Icefist

Pokud máte chuť na tradiční sportovní pohádku, tak Zpátky ve hře nelze než doporučit. Přestože se hodně řeší osobní problémy, tak sport není přespříliš upozaděn a celou příběhovou linkou je dostatečně protkán. Navíc se povedlo skvěle trefit herecké obsazení v čele se stále špičkovým Clintem. Objeví se sice několik pitomých momentů a klišé, jako třeba zahození telefonu do popelnice, ale přesto jsem byl na konci po titulcích spokojen. 80 % Oblíbená část- Clintova závěrečná hláška ()

Zrodila se hvězda: Eastwood, Beyoncé... Cruise?

Zrodila se hvězda: Eastwood, Beyoncé... Cruise?

11.03.2012

Podivuhodnější kombinaci jmen aby člověk pohledal. Tenhle projekt je ale podivný už od samotného začátku. Clint Eastwood i přes nepříliš dobře přijaté poslední filmy nepolevuje v tvůrčím tempu. Právě… (více)