Gus Lobel byl po desetiletí jedním z nejlepších hledačů baseballových talentů, avšak přes veškerou snahu cítí, že stárne. Vedení Atlanty Braves začíná zpochybňovat jeho úsudek. Musí jim dokázat, že je schopen přizpůsobit se novým technologiím ve výběru talentů a oťuknout nového pálkaře Boa. Jedinou osobou, která by Gusovi v krizovém období mohla pomoct, je jeho dcera Mickey. Tato nadějná právnička dá v sázku vlastní kariéru, aby zachránila otcovu existenci. Přes Gusův nesouhlas se Mickey k němu připojí na jeho poslední scoutské cestě po Severní Karolíně. Dívka zjišťuje, že její otec na dálku moc dobře nevidí. A tak se alespoň na chvíli stane jeho očima. Při sledování Boa Gus používá nejen Mickeyiny oči, ale také svůj sluch a zjistí, že Bo je sice nadějný a dobrý hráč, ale nedokáže odpálit točený nadhoz, a tak svému týmu doporučí Boa nekupovat... (TV Nova)

hiroito

Asi jsem měl velké očekávání od dua Eastwood, Timberlake. Takže malé zklamání. Protivný dědky Eastwood umí dobře, ale tato role se na moje gusto moc krát opakuje. Takže doporučuji všem co mají rádi protivný důchodce v MHD a chtějí se na ně dívat i v TV:-) ()

Standey

Moc hezké. Mám rád filmy ze sportovního prostředí a po Jerry Maguirovi je tohle zase jedna ze špiček v daném žánru. ()

Jurcekk

Mňa poteší, keď sa film na nič nehrá. Angažovať Amy Adams nie je na škodu. Toto je film na nedelné popoludnie. ()

NeverEver

Celkem ne nudny film o velmi nudnem sportu. Ve srovnani s Moneyball dokonce romanticko-akcni bijak! Ano, jede to podle sablony rovnejsi nez pravitko; a ano, vite dopredu, co se asi stane; a ano, obcas mate pocit ze je to pritazeny za vlasy; a ano, Justin neni herec:-); a ano jsou tam misty hlucha mista, ale jinak se docela bavite a prekousnete-li prvnich 30minut, docela vas to chytne. V te soucasne bide, co nam filmarina nabizi, davam s klidnym svedomim 3*. A navic jen ten kdo zazil jako ja 4,5h priserne nudy na opravdovem basebolovem zapase (a to se jednalo prosim o kubanskou ligu - neco jako finale LM v evropskem kontextu) prokladane legracnimi pohyby rozhodciho a "povinnem" zvykanim anyzu a seminek vi, ze vic akcni uz to proste o basebolu byt ani nemuze a ze tocity mic je po sportovni strance vlastne vrcholnym orgasmem. ()

Tominko12

Clint Eastwood sa mohol rozlúčiť s hereckou kariérou v briliantnom filme Gratn Torino, kde exceloval po celú dobu. Asi mu to ale nedalo, a dostal sa "naspäť do hry". Film samotný nie je ničím výnimočným, ozdobou sú iba skvelí herci a celkom príjemná atmosféra filmu. ()

Mina230692

jejdanánky to byla taková nuda. A navíc, když jsem si šla do kuchyně pro pití, ani jsem ten film nestopla a hádejte co! vůbec o nic jsem nepřišla. jak se to proboha mohlo roztáhnout na necelé dvě hodiny, to je mi záhadou. prvních pět minut a nemusíte se dívat dál, protože si to dokážete hravě domyslet. Ale byla jsem statečná a dokoukala jsem až do popelskovského konce. ()

Pendula

Eastwood hraje pro sebe typickou roli poloslepého baseballového (staříka) skauta .Bohužel vše ostatní už jen typické romantické klišé. ()

Elwyn

Vše podstatné napsáno dříve, bez lehce nadstandartního hereckého výkonu hlavních postav, nad nimiž lehce vyčnívá výkon samotného Clinta, by se jednalo o film hodný maximálně jedné hvězdičky. ()

Foltas007

Už jsem se pomalu začal smiřovat s tím, že Clinta po Gran Torinu už na plátně neuvidím. Potom co jsem zjistil, že bude točit tento film jsem si říkal, jak asi může Drsnej Harry hrát baseballového skauta? Nezklamal. Hraje do sebe uzavřeného starce, který vytrvale odmítá pomoc a společnost druhých. Role přímo napsaná na tělo. Myslím, že to byl hlavní důvod, proč na tento kousek kývl. Baseballová linka je však až moc povrchní, a tak si fanoušek nemůže užít tolik sportovních záběrů. Navíc objevení zázračného nadhazovače v posledních 15 minutách je, tak trochu pohádka. Justin Timberlake pro mě není herec. Je to jen hezká tvářička, která má do kina nahnat všechny ty holčiny co o něm po nocích sní. Amy Adams se vskutku působivě vyrovnala Eastwoodovu charisma a hereckému umění, takže pro mě příjemné překvapení. Clint tedy opět drží celý film, ale ani se slabším scénářem on nic nezmůže. Já zase budu doufat, že se Clint s námi nerozloučí filmem, který je hoden maximálně 3* ()

montel

Gus (Clint Eastwood) je vyhledávač baseballových talentů, který už má ale před důchodem a jeho zaměstnavatel by se jej nejraději zbavil hned. Zrovna odjíždí do jednoho maloměsta omrknout místního nafoukaného pálkaře, který je místní hvězda a který si brousí zuby na letošní draft nováčků. Jelikož je ale Gus starý morous a navíc ztrácí pomaličku zrak, přijede jej navštívit jeho dcera Mickey (Amy Adams), která se díky otci vyzná v baseballu více, než si kdo myslí a otci také pomůže s rozhodováním, zda vložit naděje do nové vycházející hvězdy...Ach jo to byla ale nuda. Herecké obsazení je skvělé a sportovní filmy mám rád, ale tohle už bylo moc roztahané. Eastwood sice hraje stejného protivu jako v Gran Torinu, ale tady se jeho postava už nemá kam pohnout, Clint jen sedí na řiti a sleduje mladého pálkaře, kterého kdyby hrál alespoň ten Timberlake, tak by to alespoň bylo zábavnější. 40% ()

stado

Rodinná vztahovka. To je něco co se mi nikdy neomrzí. Výborně zahrané a tak strašně milé. Vše dobře dopadne a já si připadám úžasně. A o tom to je ne? ()

Poga

Je to taký typický nový Eastwood, hrá presne to čo posledné roky, tak isto, akurát tá rola je vždy iná, no predsa vo svojich charakteristických čtrách taká istá. Dokonca som mal pocit akoby to Clint aj režíroval... Je to dosť otrepaný námet, ani scenár nie je ničím nový, výnimočný. V podstate sa dá všetko predvídať, no taká tá starecká charizma, fluidum ktoré má Eastwood okolo seba dokáže strhnúť pozornosť. Amy Adams to tu tiež celkom ide, sedí jej to. A vlastne tomu baseballu ani netreba ani rozumieť, to tu tvorí len pozadie, dôležitý je príbeh a ten je vlastne celkom silný a dobre porozprávaný. Slušných 75% ()

sha.piro

Od hození buráků přesně víte, kdo nakonec usedne za volant a kdo vypadne ze hry. Přesně víte i že vztah otce s dcerou (a jejím ctitelem) skončí tak, jak skončí... Dokonce i kdo se řítí v druhé polovině filmu do propasti a komu naopak správné rozhodnutí v cílové rovince vnese vítr do plachet... Prostě průhledné a obyčejné, se spoustou klišé, ale díky Amy Adamsové naprosto kouzelné a lehké, přitažlivé i křehké, díky Clintu Eastwoodovi příjemně paličaté a staromódní. I Johna Goodmana jsem tu viděl rád. O Americe a její "druhé straně" ani nemluvě. Konečně snímek bez násilý a vražd, konečně snímek o štěstí a náhodách, pádech i vzestupech, lásce i odpuštění, sportu a citu k němu. ()

ELDoctorow

Hovoríte si: "Hm, chcel by som si pozrieť nejaký zabudnuteľný, priemerný film, v ktorom sa vystriedajú všetky klišé športových snímkov aké len v kinematografii existujú!"? V tom prípade mám pre vás skvelú správu - Trouble With The Curve je presne ten film, ktorý hľadáte. ()

KraLuban

Nebyl to propadák, to určitě ne...jednotlivé komponenty, fungovaly, ale jako celek to bylo takové hodně liché. Na jednu stranu to mělo nádech feel-good-movie, na druhou stranu to mělo mít dramatický nádech filmu o stáří a nefunkčních vztazích. Nepomohla ani Amy Adams, ani můj oblíbenec Eastwood...prostě příliš řídká polévka vydávaná za hustý vývar... ()

Zrodila se hvězda: Eastwood, Beyoncé... Cruise?

Zrodila se hvězda: Eastwood, Beyoncé... Cruise?

11.03.2012

Podivuhodnější kombinaci jmen aby člověk pohledal. Tenhle projekt je ale podivný už od samotného začátku. Clint Eastwood i přes nepříliš dobře přijaté poslední filmy nepolevuje v tvůrčím tempu. Právě… (více)