Gus Lobel byl po desetiletí jedním z nejlepších hledačů baseballových talentů, avšak přes veškerou snahu cítí, že stárne. Vedení Atlanty Braves začíná zpochybňovat jeho úsudek. Musí jim dokázat, že je schopen přizpůsobit se novým technologiím ve výběru talentů a oťuknout nového pálkaře Boa. Jedinou osobou, která by Gusovi v krizovém období mohla pomoct, je jeho dcera Mickey. Tato nadějná právnička dá v sázku vlastní kariéru, aby zachránila otcovu existenci. Přes Gusův nesouhlas se Mickey k němu připojí na jeho poslední scoutské cestě po Severní Karolíně. Dívka zjišťuje, že její otec na dálku moc dobře nevidí. A tak se alespoň na chvíli stane jeho očima. Při sledování Boa Gus používá nejen Mickeyiny oči, ale také svůj sluch a zjistí, že Bo je sice nadějný a dobrý hráč, ale nedokáže odpálit točený nadhoz, a tak svému týmu doporučí Boa nekupovat... (TV Nova)

Jaro_slav

Clint Eastwood celou dobu mrčí a dští síru mezi zuby...a pak se v jedný scéně usměje. A já se cejtil asi tak nějak, jak se zdrchaná matka malýho věčně řvoucího posrávacího mimina zralýho na defenestraci cejtí, když se poprvý usměje ono na ni. 80% za skvělý herectví, ke stovce mi chybí zajímavější děj. ()

squawk

Děj jasný již z daleka a film si plyne od začátku do konce aniž by divákovi něco nabídl. Clint nezadržitelně stárne a příště před kamerou bude bohužel na invalidním vozíku či smrtelné posteli. Adams a Timberlake v podstatě nemají šanci nějak vyniknout. Upřímně, čekal jsem víc. ()

JohnyD

Predvídateľné, americko-stereotypné...neviem prečo Clint upísal tomuto filmu svoju dušu, ale budiž. Nič nové sa nedozviete a áno presne to skončí tak ako je to nalinkované v trailery ;) Bez Clinta by to bolo za ** ale jeho postava a herecký výkon (ak to môžeme povedať, pretože hrať čo nemá). Ideálny film po nedeľnom obede na TV Joj alebo Nova, pri ktorom si môžete občas zdriemnuť. ()

majo_svk

Asi každý herec túži po tom, aby si pred odchodom do hereckého dôchodku zahral svoju poslednú životnú „labutiu pieseň“. Máloktorému sa to však podarí. Clintovi Eastwoodovi sa to však podarilo najmenej trikrát. Rozbehom bol vynikajúci film Million Dollar Baby, vrcholom dychberúce Gran Torino a záverom emotívna dráma Späť v hre (Trouble with the Curve). Clint si to nepochybne zaslúžil a je strašne fajn, že ho môžeme ešte vidieť. Je to legenda filmového plátna a stále sa na neho dobre pozerá. Film Späť v hre je krásny, nekonečne emotívny, plný skutočných životných momentov. Skúsený divák samozrejme povie, že je to príliš pomalé, schematické a predvídateľné, čo je pravda, ale stále je to neskutočne dobrý film, ktorý má čo povedať a čím zaujať. Je to film o rodine, vzťahoch, citoch, sklamaniach, smútku a šťastí, jednoducho o živote samom. Príbehovo je suchopádny a momentovo neprekvapivý, herecky však vynikajúco zvládnutý. Pohľad na Clinta ako ušomraného starčeka, ktorý z času na čas vypustí brutálnu hlášku alebo sa zahrá na drsňáka, je dokonalý. Je to viac rodinná ako športová dráma a tak je úplne nepodstatné, že sa točí okolo športu, ktorému takmer nikto nerozumie. Užijú si ho nielen slečny, ktorým chýba láska, ale aj všetci tí, ktorí radi vstrebávajú emócie. Úžasná (hoci nie dokonalá) „labutia pieseň“, ktorá je holdom Eastwoodovým majstrovským dielam. Tradične dobrý filmový zážitok. ()

Stanley619

Tenhle film má všechno. Originální příběh, milé obsazení, trošku romantiky, ale hlavně vynikajícího "grantorinovského" Clinta, který je i přes svůj požehnaný věk naprosto skvělí. Také Robert Lorenz odvedl dobrou práci, hlavně když si uvědomím, že to je jeho filmový debut. 77% ()

Zbranicus

V tomhle filmu se vrátil veterán Walt Kowalsky z Grand torina, aby našel nové talenty na baseball a přitom popřel teorii z Moneyballu. Kdybych byl Američan, nebo aspoň hrál baseball, tak bych hvězdičku přidal, ale že považuju baseball za nudnou hru, tak je to pro mě pouze průměrný film. Romantická zápletka mě přišla jen na vyplnění, bez Clinta Eastwooda by to bylo o ničem. ()

Nolanofil

Absolútne zbytočné a predvídateľné ako prasa v chlievy, bez jediného prekvapenia, či strhujúceho momentu. Herci v pohode, ale charakterovo jednotvárny, maximálne bez šance ísť mimo obmedzeného rozsahu, ktorý im scenárista napísal. Tu aj keby niekto chcel zahrať na Oscara, tak jednoducho napísaná postava mu to nedovoľuje. Film je čistý priemer, ktorý sa dostal do kino distribúcie, len vďaka Clintu Eastwoodovy a zvyšku hereckého osadenstva. ()

Greg25

Šablonovitě předvídatelné, koncem, který znáte dopředu od první třetiny filmu se scénami, o kterých víte dopředu jak dopadnou. Není to špatně napsané, ale o všem máte pocit, že jste to už někde viděli a někde slyšeli. Úplně ve všem a v úplně každé scéně. Je to jako sbírka dobrých osvědčených scén, dialogů, zápletek i postav, které někdo dal za sebe jako mozaiku. A popravdě není na tom nic, co byste si zapamatovali, emočně vás víc zajímalo. Je to ucházející a dohromady vlastně hrozně emočně nefunkční a nezajímavé. Protože když vezmete to nejlepší z podobně laděných snímků, neznamená to, že vám z toho sám o sobě vznikne dobrý film. Unifikovaně standardní průměr. Až na herce - Eastwood s Adams jsou skvělí herci a jako otci s dcerou jim to tu perfektně sedlo. 60% ()

barteca

EastWoodova romantická dramata mě baví víc než neurotické komedie samotného Wooda. Když mu navíc sekundují výborní Amy Adams, Justin Timberlake a John Goodman, je úspěch zaručen. ()

KOZEL84

Moneyball po třiceti letech kde Eastwood/Pitt akorát změnil s Goodmanem/Hillem přístup a přešli na vyšší level nudy a klišé.Cokoli se tu stane,stalo se už miliardkrát jinde.Timberlake hraje to co všude (kromě snad Alpha Dog),Eastwood to co v Gran Torinu a Adams to co už hrála každá druhá herečka ReHW a i Russell Crowe proboha!Jo,sice sou sympatičtí a je to lepší než poslední 3 režisérské pokusy Clinta,ale furt je to snad nejzbytečnější šablonovitá šablona a film co sem kdy viděl.3 mínus 1 za nejzbytečnější hru planety. ()

zahadum

Nečakal som mnoho od tohoto športovo - rodinného snímku ale sklamal ma o to viacej...potácavé dialógy o ničom k ničomu.....spomalený dej....nevýrazné herectvo ( Adams, Goodman ) Neviem prečo vznikol tento film a dupľom neviem prečo tam hral Clint....každopádne je to jediné pozitívum filmu...jeho sucho kruté hlášky majú stále grády .... ()

simon84

Hodnocení asi silně ovlivněno tím, že prostě miluju baseball, takže to tak berte. :-) Skvělý film o mé milované hře. Sice jako statistik úplně nesouhlasím s tím, že počítače a statistiky jsou k hovnu, ale spoléhat jen na to... taky nic moc. Eastwood mi přijde každým dalším filmem lepší a lepší... Škoda, že těch rolí už asi moc nepřidá. Timberlake mě v každým filmu překvapuje tím, že hraje velmi slušně, asi budu muset ten svůj předsudek vůči němu už vymazat. :-) Takže shrnuto, výborné sportovní drama, s kousky romantiky a navíc baseballem... já nemůžu jinak než za 5. ()

rusty09

Clint zahrál asi toho největšího morouse, co sem kdy viděl ve filmu a možná i v životě. Dalo by se dát i víc hvězd, ale škoda, že od začátku je celkem dobře čitelné, o čem to bude a jak to asi skoční, navíc pro mě nechutný romantický scény. ()

Matli

Baseball moc nemusím, takže mě to moc nezaujalo. Clint je ale dobrej jako vždy, drsoň jak má být. Až na posledních pár minut celkem nuda. 43% ()

boul

Pokud se Vám líbil Moneyball od Bennetta Millera, Trouble with the curve Vás určitě nezklame. Je to zase jiný typ sportovního filmu a děj je hodně postaven na staříkovi Clintovi, který zvyšuje celý průběh filmu a dokazuje že se na filmu podílel nejenom jako herec, ale i pomohl film skvěle natočit.. Co se týče rolí, tak jsem rád že nabídku nepřijala Sandra Bulldock a Robert Lorenz si vybral Amy Adams, která byla až do konce skvělá. Nevadil mi ani Timberlake, kterej už ukázal v Niccolově Sci-Fi In Time, že za něco stojí a na závěr ftipný Goodman, který mě pokaždé rozesmál.. Celkově shrnuto, podtrženo = 90% PS: jsem rád, že jsem se na film tak dlouho počkal, vyplatilo se. ()

Rokle

Já si to užil. Timberlake s Amy Adams mají patřičnou chemii, do toho Clint, kterej hraje v podstatě starýho morouse podobně jako v Gran Torino... tyhle snímky nepatří do žádného zlatého fondu, dvě hodinky jde ale s nimi strávit poměrně dobře a náladu mi to nezkazí. 70% ()

danek22

Předvídatelné, dobrej hereckej výkon od Clinta, blbě napsané postavy, navíc vše zhodí celková naivita celého filmu. Nejhorší je poslední líbací scéna, kterou z dáli sleduje otec, zatímco se jeho dcera vášnivě líbá s Justinem. Ruku na srdce, líbal by se někdo tak v přítomnosti svého otce? ()

JirkaLexa

Prostě a jednoduše perfektní! Opět se utvrdilo mé mínění o perfektním Clintu Eastwoodovi, který je nejen prvotřídní režisér, ale také herec. Skvělé romantické drama o těžkém vztahu otce s dcerou spojené s úžasnou hrou, kterou baseball bez pochyby je. Výkon Amy Adams na mě udělal také velký dojem, i když herečky většinou nesleduji, tentokrát jsem byl příjemně potěšen. Justin Timberlake se boužel moc nehodil a jeho role byla slabší, místy až vlezlá, ale co čekat od zpěváka, který se "fušuje" do filmového řemesla. Zajímavý příběh, který někdo možná má za snadno rozpoznatelný, i přes to v něm je opravdu síla a kouzlo sportu, které vhodná hudba a charismatičtí herci jen podtrhnout... 90% Ps. kritiku a vulgaritu uživatelů vůči tomuto filmu opravdu nechápu :) ()

Zrodila se hvězda: Eastwood, Beyoncé... Cruise?

Zrodila se hvězda: Eastwood, Beyoncé... Cruise?

11.03.2012

Podivuhodnější kombinaci jmen aby člověk pohledal. Tenhle projekt je ale podivný už od samotného začátku. Clint Eastwood i přes nepříliš dobře přijaté poslední filmy nepolevuje v tvůrčím tempu. Právě… (více)