Gus Lobel byl po desetiletí jedním z nejlepších hledačů baseballových talentů, avšak přes veškerou snahu cítí, že stárne. Vedení Atlanty Braves začíná zpochybňovat jeho úsudek. Musí jim dokázat, že je schopen přizpůsobit se novým technologiím ve výběru talentů a oťuknout nového pálkaře Boa. Jedinou osobou, která by Gusovi v krizovém období mohla pomoct, je jeho dcera Mickey. Tato nadějná právnička dá v sázku vlastní kariéru, aby zachránila otcovu existenci. Přes Gusův nesouhlas se Mickey k němu připojí na jeho poslední scoutské cestě po Severní Karolíně. Dívka zjišťuje, že její otec na dálku moc dobře nevidí. A tak se alespoň na chvíli stane jeho očima. Při sledování Boa Gus používá nejen Mickeyiny oči, ale také svůj sluch a zjistí, že Bo je sice nadějný a dobrý hráč, ale nedokáže odpálit točený nadhoz, a tak svému týmu doporučí Boa nekupovat... (TV Nova)

Arsenal83

Výborný Eastwood, ktorému jednoducho postavy starého bručouna od Gran Torina naozaj sedia. Za ním je herecky o parník, ale stále dostatočne dobre Amy Adams a potom Justin Timberlake len do počtu. Film je celkovo ale len priemernou vzťahovou drámou medzi dcérou a otcom a hlavne polovica sa týka jedného z najprimitívnejšieho zo športov súčasnosti, čím môj záujem prirodzene klesá. ()

eLeR

Film, kde nemusíte čítať medzi riadkami, ale pekne je Vám tu všetko naservírované ... dobre sa to pozeralo, len niečo tomu chýbalo. ()

Chrustyn

Clint Eastwood se po dlouhé době vyhnul režii a nechal se vést jako herec, režisérským začátečníkem Lorenzem (producent nových Eastwoodových filmů), který vypráví mnohokrát viděný příběh stárnoucího sportovního profíka, (v tomto případě hledač talentů v baseballu) který celý svůj život zasvětil své práci a vše si uvědomí, až na stará kolena. I přes občasnou sentimentalitu a prakticky nulovou inovaci ve vyprávění příběhu, se jedná o překvapivě povedenou a zábavnou žánrovku, která zaujme stejně rychle, jako ve výsledku vyšumí. A to, že je Eastwood stejný, jako ve svých filmech, je úplně jedno. ()

Tommy987

Anti-Moneyball. Ak Moneyball bol oslavou baseballu skrz prizmu moderného geekovstva, tak toto chce byť akási starecko-nostalgická odpoveď. Akože na čo sú dobré kompjútre a interweby a presná štatistická analýza hráčov a ich výkonov, keď slepnúci vrčiaci Clint proste *počuje*, že namyslený stredoškolský Babe-Ruth-wannabe nebude zvládať točené nadhody, hoci páli jeden home run za druhým. Gratulujem. Toto staromilstvo by sa ešte dalo odpustiť, keby film mal dobrý scenár (nemá), dobré herecké výkony (Justin hrá zle; Clint nehrá, len vrčí; Amy sa aspoň snaží), alebo by to aspoň nekončilo tým najhlúpejším a najotrepanejším happyendom. Celé zle. ()

SeBig

Ýstvůd zas dělá držky a snaží se motivovat. To už tu bylo tak dvanácterák. Ale s úctou k jeho věku oči nepřimouřím, to už za mě dělá on. ()

mcb

Skrz naskrz schematická jednohubka, která je napsaná a natočená přesně podle žánrové šablony. Postavy procházejí předvídatelnými proměnami, scénář se dere do jediného možného finále, režijní vklad téměř žádný. Jediné, co stojí za to, jsou herecké výkony - hlavně Clint Eastwood, jehož další cynický dědula s chraplákem si s přehledem krade celý film pro sebe. ()

mat.ilda

Aby byl skutečně zpátky ve hře, bude si muset vypomoct vlastním scénářem a režií, ale i přesto, že má problémy s artikulací, prostatou a zeleným zákalem, je pro mě Clint Eastwood ♥ stále zábavný, škoda, že nemohu totéž prohlásit i o snímku, ve kterém se zřejmě díky pokročilému věku a k němu příslušející ztrátě soudnosti ocitl... ()

Yardak

Lehce nadprůměrný snímek ze sportovního prostředí, který stojí především na výkonu ústřední trojice (Adams, Eastwood a Timberlake). Scénář je spíše průměrného kalibru - nic Vás totiž nepřekvapí a konec vyzní jako krásná pohádka:-), přesto to dobře odsejpá, takže příjemná pohodovka. Clint Eastwood se však s hereckou kariérou měl už rozloučit v Gran Torino; to byl větší nářez:)). Ještě ale za 4 hvězdy. ()

jojinecko

Je pravda, že štýlovejší herecký odchod z plátna, ako bolo fenomenálne Gran Torino už Clint snáď ani nemohol mať. Ale vonkoncom sa nesťažujem, že prikývol na ponuku "ešte raz si zahrať". Práve Clintova typická ufrflaná postava je presne to, kvôli čomu sa nepozerám na tú šablónovitosť príbehu, jednoduchosť, až prostoduchosť so záverom z kategórie "maximálne klišé", prípadne mi je jedno, že sa to točí okolo bezbalu, na ktorý z vysoka....ehm..kašlem. Trouble with the Curve je skrátka príjemný, jednoduchý, total old-school film, ktorý nemá žiadne vysoké ambície a nie je to žiadne veľké umenie. Ktovie, či by som to tak vnímal nebyť toho nezničiteľného charizmatického dedka, každopádne u mňa spokojnosť a dobrý pocit. ()

Flego

Mieša sa tu rodinná dráma, romantika aj športový film a nebyť Clintovej hereckej účasti zrejme by veľa vody nenamútil. Nechcem tým povedať, že ide o zlý film, skôr naopak, len by ho veľa divákov nevidelo. Napriek určitým zjednodušeniam, ktoré snímok používa a pomalému tempu je to príjemný snímok na nedeľné popoludnie. K jednej hviezdičke prispela aj mladá Amy Adams. ()

BMW12

První polovinu filmu jsem se hrozně nudil, druhá polovina už byla lepší a už mě to i celkem zajímalo jak to dopadne. Každopádně filmů s tématikou baseballu bylo natočeno už hodně a tenhle se moc nepovedl. Clint Eastwood se na to měl vykašlat a skončit s Gran Torinem, protože tady se mi jeho výkon vůbec nelíbil, působil už fakt hodně staře a bylo vidět, že už nemůže tolik hrát, navíc opět hrál roli drsného dědka, což se mi už nelíbilo. Potěšila mě ale Amy Adams, která byla velice dobrá a krásná. ()

Beastmaster4

Průměrně kvalitní sportovní romanťáček, který rozhodně neurazí. Celkově film vyzní, jako kdyby ho režíroval sám Clint Eastwood, věřím, že minimálně do režírování Robertu Lorenzovi asi hodně kecal :-D Sympatické herecké obsazení, prostředí baseballu, to vše funguje velmi dobře. Clint Eastwood tu jak jinak hraje nevrlého starého otrapu, kterému nakonec srdce přeci jen roztaje :-) Konec je pak klasickou happyendovou limonádkou. Film neurazí, ani nějak extra nenadchne, ale kdo má rád romantiku, sportovní žánr nebo jen některého z hlavních představitelů, tak si přijde na své. U mě čistý průměr, na který si nemohu nijak moc stěžovat, ale není ani co nějak přehnaně pochválit :-) ()

MeanWhile

Konečně tu máme zase baseball. Slušnej debut režiséra Roberta Lorezne, kterej bohužel umírá na klasickém filmo-americkém konci. Takovejch konečných zvratů jsem viděl naposled v celým TDKR (né-doslova), a to že jich tam bylo sakra dost! Ať se Timberlake prosím pouští čím dál víc do dalších filmů, herectví mu sakra jde, ikdyž je zase zpátky u hudby (20/20-pecka!!!). Jsem zvědavej kolikrát ještě producenti přemluvěj Eastwooda, aby nakonec porušil svůj slib, že už nikdy hrát nebude, inu, snad ho poruší ještě X-krát ! ()

Morholt

No průhledný a kýčovitý až běda, ale někdy je to prostě potřeba, kor když je to vytuněné takovými herci. Tááákže Clinta a jeho protivný dědky žeru. Poslední dobou snad už ani nic jinýho nehraje a já jsem rád, že se na to můžu spolehnout. Timberlake je sice jako zpěvák k ničemu, ale hereckýho talentu pobral nůši a jeho projev se mi celkem pravidelně trefuje do nálady. Trojka v závěsu ve složení Goodman-Patrick-Lillard neměla chybu, jen u posledního jména jsem postrádal trošku víc prostoru. No ale hlavně je tu Amy Adams. Tahle holka je z mýho pohledu jedna z nejlepších hollywoodských hereček a pořád nechápu, proč to tamní šupáci nedokážou ocenit. Na konci jsem se po delší době opět debilně culil a to mě ba. 80% ()

Lacike

Film plný klise, ktore mi obcas liezli na nervy, pripadne ma nudili. Napriek tomu davam spokojne tri hviezdicky vdaka famoznemu Eastwoodovi. Staci ked hodi jeden nastvany pohlad alebo si povzdychne a zabavnost filmu stupne o 100 percent. Svojou charizmou dokaze vytiahnut nad hladiny priemeru aj takyto tuctovy film. Skoda, ze hra len vedlajsiu postavu, pretoze ustredna hrdinka mi bola uplne u prdele. Keby sa film sustredil len na Eastwooda, tak by to mohlo byt kludne aj za 4*. ()

maseer2

skutečnost, že je v tomto filmu baseball až na druhé koleji a že jsme to všechno už stokrát viděli jinde, nic nemění na tom, že jde o sakra příjemnou záležitost :) ()

joehot

Vím, že nadhodnocuji, ale já tahle sportovní klišé docela rád baštím. Připočtu-li pro mě fungující emocionální stránku filmu a skvělé herecké výkony zúčastněných (Clint je ve svém pozdním stereotypu starého morouse zkrátka neodolatelný a na Timberlakea je stále lepší pohled) a doopravdy až Eastwoodovsky klidný přístup k režii, na pouhé tři hvězdy to zkrátka nevidím. Přesto by měl mít Clint za hereckou kariérou výraznější interpunkci, než tohle místy lehce rozpačité trojtečkoví. ()

Ajinka126

Dlouhý a nudný začátek, vystřídají rozpaky z toho, jaký "komplikovatný" vztah mezi sebou má dcera s otcem, načež se do toho zaplate pravý muž.. No uf uf, když vydýchám tohle klišé, přijde hláška typu: "Ty práva jsem vystudovala jen kvůli tobě, otče. Abych k tobě byla blíž!".. Podotýkám, že se nejedná o přesnou citaci, jen to jen parafráze toho nesmyslu, že ta holka dokázala 8 let makat na něčem, co ani nedělala kvůli sobě. To bych chtěla vidět :D!! Konec sice byl příjemný, jenže to nestačí. Je to mírné zklamání... ()

Zrodila se hvězda: Eastwood, Beyoncé... Cruise?

Zrodila se hvězda: Eastwood, Beyoncé... Cruise?

11.03.2012

Podivuhodnější kombinaci jmen aby člověk pohledal. Tenhle projekt je ale podivný už od samotného začátku. Clint Eastwood i přes nepříliš dobře přijaté poslední filmy nepolevuje v tvůrčím tempu. Právě… (více)