Gus Lobel byl po desetiletí jedním z nejlepších hledačů baseballových talentů, avšak přes veškerou snahu cítí, že stárne. Vedení Atlanty Braves začíná zpochybňovat jeho úsudek. Musí jim dokázat, že je schopen přizpůsobit se novým technologiím ve výběru talentů a oťuknout nového pálkaře Boa. Jedinou osobou, která by Gusovi v krizovém období mohla pomoct, je jeho dcera Mickey. Tato nadějná právnička dá v sázku vlastní kariéru, aby zachránila otcovu existenci. Přes Gusův nesouhlas se Mickey k němu připojí na jeho poslední scoutské cestě po Severní Karolíně. Dívka zjišťuje, že její otec na dálku moc dobře nevidí. A tak se alespoň na chvíli stane jeho očima. Při sledování Boa Gus používá nejen Mickeyiny oči, ale také svůj sluch a zjistí, že Bo je sice nadějný a dobrý hráč, ale nedokáže odpálit točený nadhoz, a tak svému týmu doporučí Boa nekupovat... (TV Nova)

venison

Prvotinka Roberta Lorenze se velmi vydařila, hoďně je v ní cítit vliv Pana režiséra Clinťáka, na kterém stála i hlavní role.. Justin Timberlake se svou dráhu zpěváka rozhodl zabalit v čas a přeorientoval se na film - za to mu dvojnásobně děkuji :-) Amy Adams jako druhá hlavní role byla fajn, bejt Timberlake, taky se do ní zblázním :-) Příběh ze sportovního prostředí, tentokrát ze zákulisí vyhledavačů talentů pro profesionální týmy baseballu.. Na třech rovinách se tu rozehrává téma zaměstnání (potřebnost + životní cíl) a taky se tu propírá vztah otec/dcera.. Je to silné a jde to hodně do hloubky.. Eastwood je zkrátka známkou kvality :-) A to nejen v sesli režisérské :-) ()

Barvoj

No Gran Torino to zrovna není, ale i tak je to celkem dobré. Hezký příběh, líbiví herci a občas nějaký ten vtípek od Eastwooda. Co víc si přát?:) ()

Pavlínka9

Clinta Eastwooda mám ráda čímdáltímvíc od momentu, kdy začal hrát "nasraný, nepříjemný a nepřístupný starý dědky", který mají velikého kostlivce ve skříni. Už jen začátek tohohle filmu je skvělý :) Bohužel tím to haslo :D Tedy - ještě když přišel Justin, pro kterého mám velikou slabost :D Ale to je zcela jiné :) Skvělý prostředí, problém, který jsme viděly už stokrát a očekávaný závěr, ale přesto jsem ráda, že ten odporně nafoukanej pálkař dostal na frak :D :D Nemastný, neslaný, ale nijak to neuškodí vidět :) ()

Bobik9

Celkem zklamání pro mě. Těšil jsem se na Eastwooda a Timberlaka v jednom filmu, ale dostal jsem jen zdlouhavou pohádku. Předem víte, jak to skončí a když to tak nakonec opravdu je, tak stejně nejste šťastni z toho happy endu, protože byl až moc průhledný. Herecké výkony jsou obstojné, o tom žádná, i když u Eastwooda bych čekal ještě trošku více nepříjemnou a morouskou postavu, ale ta by se do tohoto "american dream" filmu nehodila. Suma-sumárum, vidět se to dalo. Herci jsou za 5*, příběh za 1*, celkový dojem za 3*. ()

MrMysterious

Slováci vedia o baseballe asi toľko, čo Američania o výrobe bryndze, no napriek tomu majú filmy s touto tematikou na Slovensku pomerne veľký úspech. Dôvodom bude pravdepodobne namiešanie ostatných dejových liniek a filmových postupov do koktailu, ktorý je osviežujúci aj pre športového laika. Ako to len tí mladí režiséri, robia? Odpoveď nájdete tu: Posledný zápas Clinta Eastwooda ()

Mishqo

Príbeh priemerný, čo však robí tento film veľmi pozerateľným sú skvelí Clint a Amy, ale aj sladký Justin :) 75% ()

Kicune

Zajímavý pohlede do zákulisí výběru hráčů do baseballové vyšší ligy (nebo co to má být). Ovšem až film skončí s představováním postav a prostředí, pointa a celý happy end je hned jasný. Takže proč se vůbec koukat na snímek z čistě amerického prostředí pro čistě americké publikum? Mně osobně se líbilo sledovat skvělé herce v čele s (zase) nerudným Clintem Eastwoodem a jednoduše fandit „těm hodným“. Pěkná jednorázová oddychovka, která člověka něco přiučí o baseballu. ()

zdenny

Film o přestárlém hledači baseballových talentů. Zde musím říct, že se to Clintovi moc nepovedlo, třebaže svou tvář mrzoutského šovinisty si ponechal. Tento film měl být totiž sportovní. Přesto v něm šlo o celoživotní nedořešené vztahové problémy otce a dcery. Skloubit se to samozřejmě dá. Měl jsem ale pocit, že ani jedna ze stránek nebyla dominantní, že se prostě jednalo jen o obyčejný vztahový film opepřený trošku tím sportem. I tak ale na osmdesát tři let dobrý. ()

Timak

Taková pěkná moderní pohádka. Moc Amy nemusím, ale tady mi opravdu nevadila. A i když Eastwood už několik let hraje pořád ty stejné role, tak ale já ho tak mám rád. Takže pohoda, klídek a doutníček :) ()

fefee

Clint hral toho nasraného starca geniálne (to asi preto že ním aj naozaj je...) ale to ostatné čo sa dialo okolo neho bol iba plytký podpriemerný a klišovitý vzduch. Slabšie 3*.(2,8*) ()

JohnSmith

Příběh stárnoucího skauta nudného baseballu. Bohužel je film stejně nudný jako hra sama. Hledání cesty dcery a otce k sobě není zas tak špatná, ale jediné, co je na filmu dobré je Eastwood, před kterým smekám, že i ve svém věku stále hraje, když jeho i mladší kolegové odcházejí do filmového důchodu. ()

Eoin

Další bejsbalový film, ktorý by bol pre mňa úplne neviditeľný, keby v ňom nehral Clint. Zase starej namrzenej deděk tak ako ho všetci poznáme s gagmi ktoré milujeme. Nebyť Clinta tak na to ani nemrknu, pretože mi baseball nič nehovorí a navyše ohromne nudí. Nebyť Clinta tak tento film s randením mdzi Adamsovou a Timberlakeom nestál ani za pár faciek. Len ma trochu mrzí, že nezakončil svoju hereckú kariéru ako bad ass Kowalski ale ako strarý talento-hladač čo si nevidí ani pod nohy. 70% ()

vyfuk

Film kde Eastwood opět předvede svůj herecký talent se špetkou sobectví. Tento film, tak trochu dokazuje, že kolektivní sporty mohou být celosvětová droga, ale zároveň silný způsob diskriminace, ale to je vedlejší. Scénář někdy trochu zmatený, ale jinak asi bezchybný. Hezké herecké výkony na břehu Adams a i Timberlake. Eastwood opět jako sportovní guru z Million Dollar Baby a sobecký dědek z Gran Torina. Možná, trochu lepší varianta v případě Eastwoodově podílu na režii. Celkově vzato, další film, který očekáváním v podstatě nezklamal. ()

Kosmik 1

Průměrné romantické drama o baseballu, které ovšem dokáže zaujmout i nepříznivce tohoto "divného" sportu. A to především díky panu Eastwoodovi. Přiznejme si, že tohle je vlastně film udělaný pro američany, avšak Clintův herecký projev musí zaujmout i nás evropany, což byl od režiséra dobrý tah. Jeho nasraný výraz a chování vůči všem a všemu jsem mu naprosto věřil. Hlášky, které ze sebe chrlil, mi hodně připomínali Gran Torino. No prostě a jednoduše řečeno přítomnost pana Eastwooda dává filmu tu pravou šťávu a bez něj by upadl někam do zapomnění a neštěkl by po něm ani pes. 70% ()

V.Silver

Clint umí hrát nabručený starý dědky jako nikdo jiný, no a ačkoli bylo víceméně od začátku jasný, jak to dopadne, stejně jsem se bavil. Dobře napsané dialogy, slušné herecké výkony a... tak nějak to prostě bylo strašně příjemný pokoukání. 75%. ()

Meijin

Clint Eastwood si zde zahrál ve svých 81 letech a je to tak poslední film, ve kterém hraje aniž by ho režíroval. Asi to je jeho velká láska k baseballu, která ho k roli přivedla. Nejlepší je poslední čtvrtina filmu, kdy Gus (=Clint) začne předávat "perly" a shrnu to slovy manažera klubu: "draft hlavního hráče sezóny je závislý na tom, co Gus slyšel a jeho dcera viděla". ()

jefff

Zpátky ve hře je taková americká krásná pohádka s minimem vzrušení. Je to natočeno tak nějak obyčejně, hlavně bez risku a bez snahy o inovaci. Příběh odhadnete během prvních 15 minut a moc nepřekvapí. Eastwood je sice opět nerudnej a vostrej, stejně jako v Gran Torinu, ale postava to moc barvitá není, takže žádné hercké orgie se nekonají. Adams i Timberlake v pohodě, i když by se z těch postav dalo vytřískat i víc. Goodman jako vždy skvěle sekunduje ve vedlejší roli. KOukatelné, fajn, ale bez koulí. ()

dafidsch

Clint Estwood je klasik, ale film sa pomaly rozbiehal a zápletka na koniec je...neskoro pre mňa. Malo to výhody nečitateľnosti, ale nejako to držal len Clint... (60%) ()

Zrodila se hvězda: Eastwood, Beyoncé... Cruise?

Zrodila se hvězda: Eastwood, Beyoncé... Cruise?

11.03.2012

Podivuhodnější kombinaci jmen aby člověk pohledal. Tenhle projekt je ale podivný už od samotného začátku. Clint Eastwood i přes nepříliš dobře přijaté poslední filmy nepolevuje v tvůrčím tempu. Právě… (více)