Bývalý agent CIA Frank Moses (Willis) dává znovu dohromady svůj svérázný tým elitních agentů, aby s jeho pomocí vypátral ztracenou přenosnou jadernou zbraň. Aby uspěl, bude muset odolat hordám zabijáků, teroristů a mocichtivých vládních úředníků, kteří se superzbraně snaží zmocnit. (Bontonfilm)

Hapretor

Ze začátku dobré - Wyliž tady ukazuje, že ještě nepatří do muzea voskových figurín nebo jako model-panák pro paruky. Ke konci to ztrácí tah a nudí. Ty zvraty a akce je pak až moc na úkor děje. Sem tam fór potěšil, ale herecké výkony zde nehledejte - další snímek ála Expendables tzn. - znělá jména, serem na děj, serem na logiku, hlavně akce a brainwash - diváci jsou tupý konzumní stádo. ()

matini

Pustila jsem si to jako oddechovku a rozhodně nelituju. Naopak jsem příjemně překvapená, jak jsem se u filmu bavila. Výborné hlášky Johna Malkoviče, plus jeho osobitý styl oblékání, nestárnoucí Helen Mirren, akční Bruce Willis a do toho úžasný Byeong-heon Lee, který filmu dodal tu správnou šťávu. Prostě a jednoduše koncert hvězd. ()

hazaba

Stále to má spád a spoustu dobrých hlášek. Asi nejlepší byli Malkovich s Mirren naopak postava Sary mě občas iritovala. Z nostalgického hlediska vynikající, s vydařenou hudební kulisou (viz Paříž). Spokojenost. ()

Ydrosten

Upřímně a na rovinu, si musíme říci že RED 2 je o hodně horší než první film. Tam kde v jedničce přece jen jste ochotní věřit tomu že zabijáctví je profese a někdo jí prostě dělat musí, tak ve dvojce se to změnilo na dokonalou frašku, kde si jeden říká " to je ale zábava dělat tudle práci " // V jedničce to všechno tak nějak plynulo a bylo to uvěřitelné, že prostě pár vysloužilců má být odstraněno a oni si to nechtějí nechat líbit. Prostě tak nějak jsem tomu dokázal věřit ( i když i v jedničce se našlo pár děr ) --**-- Dvojka je udělána špatně. Nejhorší výkon podala Helen Mirren, hlavně v hotelovém pokoji ( jak tam za ní přišel ten ministr či co to bylo za vejlupka ) kde se v álí po zemi 2 mrtvoly a oba to berou jako normální věc, no a potom ta jak je v koupelně a leje do vany kyselinu na ty mrtvé těla - to byla už přehnaná fraška, u které jsem chtěl dost přetáčet. Bruce Willis, tady taky zrovinka nezazářil a jeho výraz ( který už jsme vyděli 999x ) se v celém filmu prakticky nemění. Taky scéna v KREMLU a na IZRAELSKÉ ambasádě, vyvolávaly spíše dojem že je naprosto jednoduché kamkoliv z těchto institucí přijít, udělat tam brajgl, a zase v pohodě odejít. Všichni střílí o sto šest ale nikoho z hlavních představitelů ani nezraní, zatímco naši hrdinové jednou ranou kosí 5 lidí naráz. Jedinej, kdo si udržel svoji figuru a neztratil ani kousek bodíku, byl John Malkovich, který svého Marvina ztvárnil dokonale. A to nechci ani zmiňovat výkon Antony Hopkinse, který mě spíše zklamal a nepotěšil než abych ho třeba nějak obdivoval, nebo mu dokonce fandil. """"" Škoda no, docela jsem se těšil, protože jednička byla skvělá. Bohužel dvojka je blbost. ///// -- ///// Dodatek : líbila se mi celá úvodní cca 20 minutovka - pak to šlo do kytek. ()

mala_kea

V čem je vlastně dvojka jiná než jednička ? Více akce ? Více rádoby větvených příběhů ? Willis a Malkovich jsou opět skvělí. Jen je trochu škoda, že částečně zůstávají ve stínů svých mladších já. Tolik vykreslených postav prostě nemá šanci se pořádně chytnout a jen tak dokořeňují, co jejich vrstevníci začali. Někomu to třeba stačí. Bohužel, stejně jako v Expendables 2, nevyužitý potenciál, který vše zachraňuje svižnou akční jízdou. ()

xavierr13

Dobra akčná komédia, skvelé herecké obsadenie, určite ma potešilo mimo hlavních hrdinov A.Hopkins, H,Mirren a C.Z.Jones skvelé výkony. Docela dobré hlášky a dobré akčné scény, celkovo dobre využitie volného času. ()

Evander

Jsem hodně namlsaný jedničkou a tak jsem se na dvojku těšil. O to větší zklamání teď prožívám. Jednička byla vtipná, dvojka není, jednička byla o něčem, dvojka je o ničem. Celé je to jakási nesmyslná patlanina. Nebýt několika mých oblíbených herců, hodnotil bych ještě hůře, takto je to nějakých 50%. ()

sadlokan

Zneškodňování nejhorší bomby světa a´la John Malkovich je monumentální.A ostřelovačka Helen Mirren,věk,nevěk,jak vrtí tou nožkou,pánové... ()

Luk Skywalker

Víceméně bych mohl zkopírovat komentář k prvnímu dílu a kromě dvou odlišností by to sedělo. Nejvíc mě bavil John Malkovich, podle mě si tu roli šíleně užíval a je dobře, že hned ze začátku neskončil. Jinak jsou to opět dost přehnané scény, zdá se mi že jich bylo více než v prvním dílu (nejvíc je to znatelné opět u aut, kdy jedna scéna je téměř stejná jen v opačném sledu než v jedničce), opět skvělé herecké výkony včetně "natěšené" Mary-Louise Parker, která se tady dostává více do akce atd. Trochu ubylo humoru a přibylo akčních scén. Jen ten závěr byl dost předvídatelný. ()

char_t

Hopkins je sice superhvězda, ale střílení z pistole nebo podřezávání krků zahrát neumí. Aspoň že ta komická poloha u něj vychází celkem dobře, je to příjemná změna. Jinak ve všem průměrná nemastná neslaná recyklace jedničky, na kterou si zítra už nevzpomenu. 55% ()

Rockerman

Obecným zlem těchto "přeháňkových" filmů jsou dialogy a Red 2 není výjimkou. Žvaní se příliš a moc a vtipy se pak dají spočítat na prstech jedné ruky. Takže zase klasika, "jednička" je jasně lepší než "dvojka". Ty zvraty v ději jsou předpokládané, když se pohybujete mezi padouchy, ale i tak se mi Anthony Hopkins celkem líbil. Na dlouhý zimní večer se to hodilo a neublížilo, ale "trojka" snad nevznikne, doufám. ()

BOURQUE

Ja neviem prečo, ale trojica B. Willis, J. Malkovich, H. Mirren ma opäť presvedčili, že nepatria do starého železa. V porovnaní s prvým dielom je to síce slabší, ale stále sa drží v kategórii lepších akčných filmov, aspoň u mňa. Ak mám byť úprimný, tak ozajstnými ťahúňmi filmu sú opäť J. Malkovich a H. Mirren. Pán Malkovich, ako aj v prvom diele, aj teraz predvedie excelentný výkon s poriadnou kúsku humoru. H. Mirren je ozajstná Femme Fatale! Nechce sa mi veriť, že už má 68 rokov! Je svižná, energetická, výbušná a smrteľne príťažlivá! Scéna pri auto naháňačke, kde posiela guľky na pravú a ľavú stranu, je jedným z top momentov. Naopak, pád vrtuľníku s B. Willisom a J. Malkovichom je prehnané a nedá sa k tomu veriť ;). PS: Pozvanie C. Zeta-Jonesovej, A. Hopkinsa a B.-H. Leeho do aktuálneho diela bolo určite dobrým ťahom. Som zvedavý na pokračovanie, ale len vtedy, keď tam budú J. Malkovich a H. Mirren. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

bacon

Bruce, John a Anthony, skvelé obsadenie, skvele zahrané, naprd scenár. Nečakal som "divokú jazdu", ale ani tak "trápnu jazdu". Chcel som sa len pobaviť pri oddychovke, no väčšinou išlo o prenudený večer. Pár hlášok pobavilo, no scenár a dej bol mimoriadne ľahko čitateľný, čím odpadli prekvapenia a zvraty. Neviem či sa stávam náročnejším divákom, alebo filmová tvorba ide dolu vodou. Dnes už ani hviezdne mená nie sú zárukou dobrého filmu. ()

helloween93

Vůbec jsem nevěděl, že je RED od DC Comics. Druhý díl se nese ve stejném duchu, jako díl první. Akce, hlášky a plno známých tváří. U dvojky je přepálená stopáž a parádně hrající Anthony Hopkins. 3* ()

MickeyStuma

Druhý snímek o bývalých agentech CIA v důchodovém věku je sice více komiksový, ale jinak se veze stále na jednoduché dějové lince jako ten předchozí. Má to být něco jako pocta akčního filmu, ale konkrétně v čem je krapet záhadou. Jíž zmíněný jednoduchý děj, komické situace, hlášky a skvělé akční scény. Tedy standardní popkornová zábava se vším všudy. Ale nadšení z toho stále není. Komiks i nadále ani v Česku nebyl vydán, což se u jiných komiksových filmů takový nezájem neděje. A je to škoda. Byl by ke snímku alespoň jiný přístup. ()

Olík

Uběhli další tři roky (jo, když Vám táhne na šedesát, tak každý rok na víc je cítit) a Bruce s Johnem pořád jedou (každý po svém) bomby. Asi by se dalo v rychlosti odkázat na můj komentář k prvnímu pokračování a bylo by vymalováno. Pořád (s přihlédnutím k věku) vtipné, pořád dynamické, pořád svěží, pořád držící prapor svého žánru směrem vzhůru. Ale oproti roku 2010 tady máme jeden (vlastně dva) podstatný bonus navíc v podobě nových postav. Ano, nové dítě na pískovišti není nic světoborného o čem by jste museli psát mámě domů z tábora, ale Anthony Hopkins a Byeong-heon Lee (a to nejsem žádný Hopkinsův fans) zapadají jako kolečka orloje. Pány dost možná potěší i nováček v podobě "Rusky" Catherine Zeta-Jones, ale za mne "tři mušketýři" Willis, Hopkins, Lee a Malkovich, jeden za všechny - všichni prst na spoušť. ()

Faila

Jak už to u mnoho pokračování bývá, i tahle dvojka mi přišla slabší než první díl. Ale jen lehce, pořád mě to dost bavilo. ()

Karmyn

Parádní podívaná. Vtípků bylo dost, nejvtipnější mi však nepřišel Bruce ale Malkovich s Mary-Louise Parker, ty se pěkně doplňovali. Co mě však mrzí je, že ty nejlepší scény byly viděny už v traileru. ()

Bruce definitivně po záruce?

Bruce definitivně po záruce?

17.05.2013

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

15.08.2012

Padoušský casting: Thor 2, Red 2, Iron Man 3

Padoušský casting: Thor 2, Red 2, Iron Man 3

29.05.2012

Hrdina je jen natolik dobrý, jak kvalitního zlosyna dokáže zdolat. Pokračování komiksových hitů dostala v tomto směru mimořádně vydatné posily. Penzionovaní agenti ze složky Red (vrátí se Bruce… (více)

Red 2 a Las Vegas: Palba a kalba s důchodci

Red 2 a Las Vegas: Palba a kalba s důchodci