Bývalý agent CIA Frank Moses (Willis) dává znovu dohromady svůj svérázný tým elitních agentů, aby s jeho pomocí vypátral ztracenou přenosnou jadernou zbraň. Aby uspěl, bude muset odolat hordám zabijáků, teroristů a mocichtivých vládních úředníků, kteří se superzbraně snaží zmocnit. (Bontonfilm)

PEZ

John Malkovich. Ten hra vlastnu ligu. Akokolvek su ostatni vo svojich roliach presni, vtipni a ocividne si uzivaju kazdu scenu pred kamerou, je to John Malkovich, ktory hviezdi na plnej ciare. Neskutocne ksichty, poznamky, cely jeho vyjav, radost pozerat. Napriek zmene rezisera nie je RED 2 vobec slabsi film ako jednotka. A to hlavne vdaka vtipnemu scenaru bratov Hoeberovcov, ktori napisali aj predchadzajucu cast a dostali sancu si to zopakovat. Nastastie. Vselico sa da vytknut - o kus prestrelena dlzka, pocit istoty, ze nasim hrdinom sa nic nemoze stat, i ked stoja na popravisku, ci zbytocne vazne sceny v komedialnom filme. No jedno sa upriet starcom ani na druhy krat neda - su ohromne zabavni. ()

kersten

Jednotka bola skvelá a na moje prekvapenie ma dvojka rozhodne nesklamala. Ale tu všetky hviezdy rozhodne zatienila jedna a to John Malkovich. Nemusel ani nič vravieť a hviezdil hlavne kvôli jeho neprekonateľným gestám. Páči sa mi že inak nudné dejovo okukané akčné filmy dostávaju celkom iný rozmer vďaka veľmi dobrému humoru. A toto je jeden z nich (jednotka nevynímajúc). Je vidieť že Catherine sa už dostáva z formy a vrásky sa už nedajú zakyť tunami make-upu. Jej rola bola zbytočná a doslova mi prekážala. Ale to je asi tak všetko čo vytýkam tomuto výbornému filmu. A ešte mi je veľmi sympatické to, že hlavná hrdinka tvoriaca pár s Brusom nieje žiadna cica mica s veľkými prsiami a nafúkanými perami (ala Angelina) ale prosté dievča, ktoré si v dave ani nevšimnete. ()

bararich8

Sic první díl zůstal nepokořen i jeho nástupce je velmi dobrá podívaná a rozhodně se nebudete nudit. Willis konečně hraje v něčem lepším (3 krát sláva). Nicméně i Malkovich je opět skvělý (jako vždy a všude :P) a to, že se sešla celá stará parta je jako bonus. Příjemně to uteklo a já si nemám nač stěžovat, solidní 4*. ()

figliar

Po skvelej jednotke, ktorá určite milo prekvapila, ani v tomto filme nieje núdza o akciu a humor. Oproti jednotke sa posilnilo herecké obsadenie a dej sa viac zameral na hlavných aktérov. Aj keď niektoré scény neboli až tak originálne, na kvalite film nestratil. Takže, ak sa bude aj naďalej scenár držať starej dobrej koľaje, rád uvítam ďalšie pokračovanie. ()

darkreider

Tento krát réžia našľapuje neisto a sem tam si zvrtne členok, našťastie herci nie sú zrovna amatéri a tak si postavy dávajú rovnako ladne ako v jednotke, čo je obrovské plus. Hravosť a nadhľad ostali ale Parisot to nescelil tak dobre ako Schwentke. Scenár je hlavne v druhej polovici úplný výplach, nad ktorým sa ani nepozastavujem. Tam si zrovna hlavu nelámali. ()

Lmslaver

Extrémně nebezpeční důchodci jsou zpátky a opět vystřílí notnou dávku vražedného humoru. Já se při šílené jízdě Franka Mosese, Marvina a spol., bavil excelentně. ()

Pacek

Ikdyž akce, příběh a sranda je o level výše než předchozí film, dědkům tu akrobacie prostě jaksi nežerem. A o hvězdu mín díky té otravné krávě Parkerové. Kompilace akčních scén, které trochu spravují chut po nevydařené DIE HARD 5 ()

guri

Dvojka RED postrada lahkost jednotky. Tam, kde v prvom filme vtipy boli svieze, tu su privelmi na silu. Stale vsak plati, ze Malkovich a Mirren su genialni a bez nich by hodnotenie bolo este o hviezdicku nizsie. ()

dalziel

Tešil som sa že dôjde aj na hlášku " a jdu si pro prasátko..." no na moje sklamanie "prasátko" sa neobjavilo.Tak hviezdička dole. Avšak po opakovaných projekciách dvíham na plný počet. ()

Torgal

Tak ako ma prvý RED prekvapil príjemne, teraz je to presne naopak. Už je to tak strašne moc wannabe cool a totálne over the top, že to ani omylom nie je zábava. Podaktoré scény vôbec nemajú zmysel, sú tu len kvôli tomu, aby sa zas stalo niečo šialene nepravdepodobné, čo nejakému vyšinutému scenáristovi pripadalo strašne vtipné. Bavil som sa akurát na Hopkinsovi, ale aj uňho len guilty zvráteným spôsobom. Veľmi zlý scenár, veľmi slabá réžia. Aj tie dve hviezdy mi prídu skoro moc. 3+/10 ()

Dimo

Vtipné, poměrně zábavné, až na otravnou Brůsovu sqaw. Jinak klasika, Brůs je Pan Herec, John Malkovich v každém okamžiku nejúžasnější a Helen Mirren neuvěřeitelně elegantní dáma. Milá akční srandička, která by se dala klidně vidět i znovu, v kruhu přátel. ()

Jakubik

Letos nejlepší film s Brucem. Konečně. Už jsem si myslel, že se s ním nedočkám pěkného filmu a nakonec se povedlo. Nicméně srovnat s jedničkou moc nemůžu pač si jí moc nepamatuju ale vím, že to bylo pěkné. Každopádně i tak musím říct, že jsem u dvojky fakt bavil a škoda, že Helen Mirren nedostala více prostoru pač její postava by v klidu utáhla třeba třetí díl… ()

dakarin

Standardní osud dvojek :-( Malkovich, Mirren i Willis pořád dobří, ale scénář a režie přímým letem do kytek a co teprve neskutečné klišé s bombou.... Ouvej, ouvej. Sice si projdem nejedno velkoměsto, ale od toho mají být spíš poznávací filmy... ()

Stíba

Jednička mi přišla vyváženější a nenucenější ale i tady je pořád hodně na co se dívat a především Malkovvichova role uzrála snad ještě víc. ()

Rockerman

Obecným zlem těchto "přeháňkových" filmů jsou dialogy a Red 2 není výjimkou. Žvaní se příliš a moc a vtipy se pak dají spočítat na prstech jedné ruky. Takže zase klasika, "jednička" je jasně lepší než "dvojka". Ty zvraty v ději jsou předpokládané, když se pohybujete mezi padouchy, ale i tak se mi Anthony Hopkins celkem líbil. Na dlouhý zimní večer se to hodilo a neublížilo, ale "trojka" snad nevznikne, doufám. ()

pepa3rd

Řízné hlášky, vtipné dialogy, nadhled, akce, slušný děj a několik překvapení na to. Celkově nenáročná akční jízda přesně v duchu prvního dílu, která rozhodně nenudí. Po nepovedené páté Smrtonosné pasti rozhodně příjemné překvapení. 70 % ()

Ondr@932

Tak jako v jedničce celkem zábavná důchodová oddychovka s bomba hereckým obsazením. Na Expendables to ale pořád zdaleka nemá. 60% ()

aR3Zz

Velice příjemná akční komediální podívaná. Na svou absurditu až neskutečně hvězdně obsazený film, který sází na "old school" klasiku. Taková parodie na Jamese Bonda se seniory. 60% ()

Bruce definitivně po záruce?

Bruce definitivně po záruce?

17.05.2013

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

15.08.2012

Padoušský casting: Thor 2, Red 2, Iron Man 3

Padoušský casting: Thor 2, Red 2, Iron Man 3

29.05.2012

Hrdina je jen natolik dobrý, jak kvalitního zlosyna dokáže zdolat. Pokračování komiksových hitů dostala v tomto směru mimořádně vydatné posily. Penzionovaní agenti ze složky Red (vrátí se Bruce… (více)

Red 2 a Las Vegas: Palba a kalba s důchodci

Red 2 a Las Vegas: Palba a kalba s důchodci