Bývalý agent CIA Frank Moses (Willis) dává znovu dohromady svůj svérázný tým elitních agentů, aby s jeho pomocí vypátral ztracenou přenosnou jadernou zbraň. Aby uspěl, bude muset odolat hordám zabijáků, teroristů a mocichtivých vládních úředníků, kteří se superzbraně snaží zmocnit. (Bontonfilm)

ER

O něco více akce,o něco uvadlejší humor. Problém dvojky je právě v přemíře akce, která je podávána zkratkovitě a s řadou logických chyb (postavy se náhle objeví a stejně náhle mizí apod.). A zatímco Willis působí unaveně, Malkovich a Mirren včetně Hopkinse drží vše nad vodou - a taky scény s Hanem jsou good. Ale jo, pořád se na to dá dívat. ()

lakart

Na druhém dílu je patrný stereotyp, kdy vše je jak má být. Scénář jede, herci se snaží, zápletka ucházející, akce přehledná. To ale nestačí pro to, aby se člověk zbavil dojmu, že tomu něco přeci jenom chybí. U prvního dílu jsem se velmi dobře bavil. Tady jsem se jenom bavil. Manželku Bruce Willise bych z filmu vyřadil, jenom rušila a bourala děj. Za to Hopkinse bych rád viděl během celé stopáže a než až od půlky filmu. 70% ()

neo93

Stará parta znovu v akci. Není to už taková pecka jako první díl, sice tvůrci ubrali na akci a humoru, ale stále je to celkem zábavná podívaná. Je pravda, že tu je dost nepřehledných a zmatených situací, ale poukd je nebudete brát moc vážně budete se náramně bavit. K tomu si připočítejte skvělé herecké představení a vyjde vám velmi dobrá akční komedie. ()

Pavel82

Lepší než jednička, ale zapomenu na ni stejně rychle. Stejně jako jediná zapamatovatelná akce z prvního dílu se i ve dvojce vše cool točí kolem aut. Pověstné vysedání v reverse verzi pobavilo... ()

Demonic189

Máličko slabšie ako jednotka, ale i tak vcelku prijemná oddychovka so sympatickym Willisom, sexy Zetu a výborným Hopkinsom. ()

Likan7

Celou dobu jsem chtěl jít na 2, protože jsem u toho dvakrát skoro usnul, jenže v posledních 40 minutách se to přecejen rozjede do skvělý akční a vtipný jízdy. Že to Frankovi a spol. ale trvalo. První polovina je nudná, bez šťávy, bez masa, bez ničeho. Ale ve chvíli, kdy přijde jeden twist to začne mít tu správnou šťávu. Stejně jako u jedničky hraje prim Helen Mirren, která je s puškou neskutečně cool a (nikdy bych si nemyslel, že to řeknu) sexy. Na ženskou, který bylo v době natáčení 68 je neskutečná. ()

rublik05

Druhý sraz důchodců, kdy se nám znovu vrátí stará dobrá parta, pochopitelně opět ve velkém stylu. Tentokrát se dočkáme záchrany světa před nebezpečným, rafinovaným a na první pohled nenápadným padouchem v podání excelentního Anthonyho Hopkinse. Z nebezpečných důchodců mě nejvíce bavila skvělá Helen Mirrer, která si roli nájemné vražedkyně vyloženě užívala. Neméně dobře role sedla také Johnu Malkovichovi, který je daleko více šílený a mnohem vtipnější. Willis předvádí svůj standardní výkon, Mary-Louise Parker celkem ujde. Milým překvapením byl pro mě charismatický Byeong-heon Lee, jehož akční scény patří k tomu nejlepšímu, co snímek nabízí. Jinak je film plný různých akčních scén a přestřelek, docela dobře natočených a provedených. Trochu mě však zklamal příběh, oproti jedničce zbytečně moc překombinovaný a složitý, některé scény na mě byly už moc. Celková stopáž by také mohla být o trošku kratší. Jinak jsem ale moc spokojený, RED 2 je perfektně obsazená, svěží a vtipná akční oddechovka, kvalitně natočená a s dobrým scénářem. Jsem si jistý, že určitě pobaví každého milovníka akčního žánru. 8/10 ()

haWranka

Pořád to utíkalo, pořád to mělo své momenty, ale už toho bylo přeci jen moc. Jedničku si ráda zase pustím, tohle stačilo jednou. ()

Inozuka

Důchodci opět v akci ... V podstatě podobné na první díl, jen takové rozjuchanější a nabušenější. Řekl bych, že tomuto dílu vládnou především John Malkovich a Helen Mirren, ale i zbytek bandy je stále cool - vedle Willise přibyla Zeta Jones a především Hopkins. Nenucená zábava, akční a vtipné. Málokde mě baví komiksové předěly mezi scénami, ale zde uděláno dobře a do filmu skvěle zapadá. Slušná žánrovka. ()

Hellknight12

Docela slušné pokračovanie bohužiaľ o niečo slabšie. Herecký to je úplne rovnaké. Príbeh je síce zaujímavý ale pri tej dĺžke mám pocit, že tam niečo chýba, hoci je to o niečo dlhšie. Humor tu bol trošku lepší je lepšie rozložený. Akcia je tu úplne tá istá čo bola v prvom RED. Od pokračovania som čakal buď viac akcie alebo lepšie nápady. Bohužiaľ akciou mi to príde ako cez kopirák. Celkové hodnotenie za mňa je 65%. ()

Webgirl

Fakt jsem se hodně zasmála. Helen Mirren vypadá, jakoby se s tim kvérem už narodila, Malkovich s ovocem na hlavě mě totálně rozbil a můj oblíbenej Lee Byung-Hun opět sundá svršek :-) ()

PetiRe

Kam se to hrabe na jednicku...ne nadarmo se rika, ze opakovany vtip neni vtipem...cekala jsem od toho mnohem vic. ()

TSZ

Komu se líbil první díl, bude se mu líbit i druhý. Já byl z dvojky o něco nadšenější než z jedničky, ačkoliv stále se mi bohužel nepodařilo najít cokoliv, co drží Willise s Parkerovou pohromadě (blběji vybraný pár byste v současné hollywoodské produkci asi nenašli). O humor se stará zejména John Malkovich a díky bohu se jedná převážně o snesitelné vtípky či grimasy. Zkrátka a dobře: proč ne. ()

Araliya

Pre mna bola dvojka urcite tym dobrym krokom k "volnemu" pokracovaniu a tak aj dvojku hodnotim. Bavila som sa vyborne a asi to tak malo byt. Film je viac postaveny na vtipnych, predvidatelnych scenach a az na par zapornych postavach, sme vlastne vsetko jedna velka rodina. Ktora da sem tam nejaku tu ranu,ktoru necakas, ale si ochotny tu ranu prepacit. urcite z tych lepsich akcnych komedii, kde nasli uplatnenie starnuce hviezdy a mali dovod opat zaziarit. Celkovy dojem: urcite davam do mojej filmovej zbierky a k "serii"sa rada kedykolvek vratim. Minus: tie miestami az parodicke situacie Plus: nahanacka na autach, Brucov priam legendarny nastup do auta a Helen ()

Hisnuklusi

A nejsou tohle náhodou tak trochu Postradatelní po Willisovsku. Akce až za hrob dobře nastříhané a s dobrou kamerou. Ale hlášky mi nějak nefungovaly a vtípky mi připadaly velice ploché a tak trochu o ničem. Při tom film držel a podle mě fungoval tak, jak fungovat měl. Ale jednoduše řečeno trochu dost sterilní zpracovaní na můj vkus. Nic neočekávaného, příběh občas docela zmatený na to, jak jednoduchý vlastně byl. A na takový typ filmu jako je Red 2 bych příště doporučil Bekmambetova, nemůžu si pomoct, ale zdálo se mi, jakoby někdo chtěl tak trochu napodobit jeho rukopis, tak proč to příště nezkusit přímo s ním, třeba by to nebylo ve výsledku tak moc ploché a samoúčelné. Jednička byla rozhodně propracovanější. Což o to, mně přeplácanost nevadí, když je dobře natočená, ale film se nesmí pyšnit pouze tou přeplácaností. ()

Bruce definitivně po záruce?

Bruce definitivně po záruce?

17.05.2013

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

15.08.2012

Padoušský casting: Thor 2, Red 2, Iron Man 3

Padoušský casting: Thor 2, Red 2, Iron Man 3

29.05.2012

Hrdina je jen natolik dobrý, jak kvalitního zlosyna dokáže zdolat. Pokračování komiksových hitů dostala v tomto směru mimořádně vydatné posily. Penzionovaní agenti ze složky Red (vrátí se Bruce… (více)

Red 2 a Las Vegas: Palba a kalba s důchodci

Red 2 a Las Vegas: Palba a kalba s důchodci