Černobylské deníky

Černobyľské denníky

Horor

USA, 2012, 89 min

• Campbell

Tak tohle bylo zklamání. Celou dobu jsem čekal že se film točí typem Found footage, což by přidalo na věrohodnosti, ale film je to obyčejný jen se kamera třepe. A to jak kráva. Navíc se ve filmu 70 minut nic extra neděje, a konec je nezajímavej. Jsem zklamanej a znechucen.(8.3.2013)

Pokiaľ sa Vám páčil REC, tak nevidím dôvod, prečo by ste mali nadávať na toto. Samozrejme nečakajte nič prevratné, len dobrú porciu tmy a podozrivých zvukov z neznáma. A kto je hlavnou hviezdou filmu? No predsa medveď.(10.9.2012)

• Beckett51

Černobylský průjem (slovní hříčka podle anglického názvu, pro ty, co mají rádi inteligentní humor...HaHaHaHa...) je dokonale podprůměrným hororem s několika lehce průměrnými momenty. Nápad neni úplně špatnej, ale je dost špatně podanej. Scénář plnej stupidních chyb a Sadowskiho postava mi těžce dráždila svěrače. Černobyl by si zasloužil lepší survival.(17.10.2015)

• - Během útěku se skupina dostane na stadion, avšak jediná podobná stavba v celé oblasti je Centrální stadion v Pripjati, který má ale pouze jednoduchou tribunu na jedné z rovinek a navíc se nachází na opačné straně města, než podle filmu skupina utíká. (Adrai)

• - Při výhledu na elektrárnu je možné v její blízkosti vidět tři válcovité stavby znázorňující patrně chladící věže, které ale ve skutečnosti u elektrárny nestojí. První 4 bloky používaly chlazení vedené v zemi, věže u 5. a 6. bloku nebyly nikdy dostaveny, navíc se nachází mnohem dál. (Adrai)

• - Ve filmu se neobjevil jedinný záběr, který by byl natočený v Černobylu. Natáčení probíhalo v Srbsku a Maďarsku. Scéna uvnitř velínu se natáčela v Kelenföld Power Plant v Budapešti. Scény ve městě Pripyať byly ve skutečnosti natáčeny na opuštěných sovětských armádních letištích. (Skarface)