Záhada Hory mrtvých

Steve Mirkovich

Kostýmy:

Varvara Avdyushko
  • hous.enka

Celý příběh kolem Dyatlovy expedice je velmi zajímavý, strašidelný a dává ohromný prostor nejrůznějším spekulacím a dohadům. Bohužel to, jak to uchopili Američani (v koprodukci s Brity a Rusy), je trochu nešťastné a jakmile se dveře otevřou, jde to celé do háje včetně poctivě budované tajemné atmosféry. Neříkám, že se na Záhadu Hory mrtvých koukala špatně, to vůbec ne. Ač jsem film sledovala v pozdních nočních hodinách, byla jsem stále ve střehu a napnutá, jak si s Dyatlovem tvůrci poradí, ale čekala jsem od toho asi něco víc, než to, co fakt za těmi dveřmi našli.(14.3.2016)

• mzss1

Sakra, to prostě nešlo. Věděl jsem, že to nebude asi nic extra, ale chtěl jsem to zkusit. Hltám většinu novinek, chci si udržet ve filmovém světě alespon trochu solidní přehled - to je důvod proč jsem toto dílo shlédnul. Docela jsem u toho trpěl, přilšo mi to, že se na to koukám minimálně 3 hodiny. Nemám moc rád filmy natočené ruční kamerou, vše se třese atd, ikdyž nyní dám velmi neobvklé přirovnání, tak třeba film Patrola byl proveden také ručnou kamerou, ale to bylo něco jiného, za to tohle ? Nikdy víc. Odpad nedávám, páč námět a samotný příběh nezněl moc špatně. I herci nebyly nejhorší. Úvodní asi tak desetiminutovka mě celkem chytla, dokázala zaujmout co se týče příběhu, ale pak se to vleklo až do nějaké padesáté minuty než se konečně něco dělo. Takže úvod mě chytl a pak dlouho dobu nic. Od zhruba 10 do 50 minuty vnímáme jen blbé a obyčejné dialogy mezi mladými lidmi, kteří mi naštěstí nepřišly moc trapní jako většina těhle sotva odrostlých pubertáků v romantických filmech. Bohužel mě žádná konverzace nezaujala. Od 50 minuty zhruba se něco konečně stane. Nehoda, jeden z mladých lidií je zraněn. A od 60 minuty do konce filmu bude mírné napětí o ničem. Uvnitř hory je to tak špatně natočeno, něco tam je tajemného a mě to vůbc nechytlo. Úplný konec byl snad to nejhorší. Hudba skoro žádná, ale zde nebyla vůbec zapotřebí. Kdyby nebyl celkem zajímavý úvod, jedena reálná nehoda a mírné napětí šel bych do odpadu. Respektive nemám moc ve zvyku pálit odpady, vždy na se na filmech snažím něco ocenit. Dokonce i 1* dávám méně často, minimální hranice je většinou u mě tak za 2*. Toto nemá největší zápor, jen je to prostě VELKÁ NUDA. No nic, toto se vůbec nepovedlo a už se teda STOPROCENTĚ nebudu vyhledávát žádný filmy s ruční kamerou. No, možná něco shlédnu a to myslím, třeba chystaný film od Davida Ayera: Sabotage. Třeba Patrola od tohoto režiséra se silně povedla a co jsem slyšel tak Sabotage má mít také ruční kameru, jen v některých scénách. Takže asi takhle. Celkově toto bez nějakého rozepisování hodnotím na slabých 13% = *(29.7.2013)

Nemôžem si spomenúť na názov, každopádne som nedávno videl vyháňačský horor z poľskej dediny, kde všetky deti rozprávali plynulo anglicky, a už je to tu zas. Ten najväčší ruský zapadákov a nenájdete tam jediného dôchodcu čo by vám nerozumel. Alebo Útek zo Sibíri. Chcem povedať, aká je to pravdepodobnosť?! Ďalej mi vadila herečka v hlavnej úlohe. V poslednej dobe sa nám nejak vyrojili všetci tí dvojníci známych hercov. Najprv ten kretén čo pokazil Deadgirl aj nový Evil Dead, (ne)nápadne sa ponášajúci na Brandona Leeho; potom Deppova napodobenina v The Place Beyond the Pines a teraz dvojníčka Claire Danes?! Rád by som sa domnieval, že sa na ňu iba podobá, ale všetky tieto atrapy rady kopírujú herectvo svojho známejšieho alter ega a ja mám Claire vážne rád, takže ma dosť sralo. Logika škoda reči a ani triky sa moc nepodarili. Ale je to zábava!! Od začiatku ma zaujímalo, ako to celé dopadne, bolo to napínavé a chvíľu som sa takmer bál.Potom prišli tie chodby a niekoľko brutal zábavných scénok so zombíkmi a tunel... Vážne, keby to dokázali nejak neodhadnuteľne zakončiť, dal by som aj štvrtú hviezdu. Guilty pleasure(1.8.2013)

• honajz

Moc rád bych, aby se mi film líbil, ale prostě nemůžu. Zdlouhavé úvodní představování studentů mi lezlo na nervy, mužici a samohonka, babka s ikonou Krista v pozadí mi lezli na nervy, přehnané hysterické reakce při jakémkoliv zvuku mi lezly na nervy... Od objevení dveří to začalo být zajímavé, teorie střídala teorii, aby nakonec přišla teorie podle mne hodně přitažená za vlasy, a vlastně nic neřešící. Chvílemi to mělo skvělé efekty, sem tam i napětí, ale celkově mě to zklamalo, potenciál byl vyšší. A hlavně - běžte už s found footage do pérdele a začněte zas točit normální filmy. Sice bude nutné napsat poněkud komplikovanější scénář, ale vo to de, kurňa!(2.9.2013)

• Terva

CITÁT - Toto jsou fakta.............(20.10.2013)