Příběh 3D filmu, natočeného pomocí počítačové animace podle původního scénáře, sleduje osudy Emmeta, obyčejné, pravidel dbalé a dokonale průměrné mini-figurky LEGO, která je omylem považována za nejvýjimečnější osobu, která jediná může zachránit svět. Je odveden do společenstva cizinců, kteří se vydali na velkolepou výpravu proti zlému tyranovi. Emmet je na takovou cestu až k popukání zoufale nepřipraven. (Warner Bros. CZ)

Wolftalon

Opravdu nečekaně dobrý a zajímavý příběh mě přímo šokoval, leč čekal jsem přeplácanou komerční slátaninu, ale nakonec jsem nelitoval, že jsem se nechal strhnout kámošema a šel do kina. Skvělý gagy, když už si myslíte, že se přestanete smát, příjde další vlna. Ano, nebylo to dokonalé, rozdíl mezi 4* a 5* je obrovský, a proto dávám čtyři, na pět by to přece jenom nebylo. Tak tě víno, bambíno! A teď bych rád šel sešroubovat ten gauč :-D ()

Jason13

Super hláškami nabitá fantasmagorie, která ve spoustě momentů pobaví víc zastydlé děti uvnitř dospělých (jako jsem já) než samotné děti. Sentimentální část s Ferrelllem ale nic moc. Dabing se povedl. Hlavně Batman je úžasnej! ()

misacvrk

Ano, tohle nemá chybu. Celý film z lega, na scéně je něco nového a zajímavého. Tohle určitě stojí za to na to mrknout. Sice nevím, co je na tom rodinného, ale akce a komedie tam rozhodně právem patří. ()

galiea

Miluju Lego již od dětství, což je třeba zmínit dříve, než bude následovat nekritická chvála vizuální stránky filmu. Připadala jsem si jak ve stavebnici, poznávala jsem jednotlivé sady a obdivovala nekonečnou zásobu nápadů, díky kterým se nejedná o film o Legu - je to film Z Lega. Jen mi bylo líto, že se víc scén neodehrávalo třeba v mém oblíbeném westernovém nebo středověkém světě (námět pro další film?). Dějová linie byla jasná a závěr byl vtipný i překvapivý, nicméně v některých akčních scénách jsem kvůli jejich rychlosti neměla šanci zaregistrovat, kdo po kom střílí (a proč) a co se na plátně děje vůbec, trošku polevit ve snaze o wow efekt a kterak-nacpat-co-nejvíce-triků-a-pohybu-do-jediné-scény by bylo jedině ku prospěchu. Překombinovanost se projevila i v nejasných dějových zvratech a hlavně, pokud si logicky po odhalení pointy projdeme začátek filmu, některé věci se zdají dost nepravděpodobné nebo vůbec nesedí. Vtipů bylo habakuk a naštěstí převládaly ty originální a satirické před očekávatelnými a dětskými. Takže doporučuju jako oddechovku i dospělákům! ()

tchempi

Film, který je třeba vidět vícekrát, z toho aspoň jednou zpomaleně. Tvůrci do něj totiž natlakovali tolik fórků, vychytávek, popkulturních hlášek, že je není možné na jedno zhlédnutí pobrat. Je to jeden z nejlepších animovaných filmů pro DOSPĚLÉ. Tuto informaci ale distributor nesdělil kinařům, a tak jsem musel jít u nás na jediné promítání v deset dopoledne s hordou malých fakanů, kteří samozřejmě sofistikovaný humor nechápali a nudili se. ()

CAR0DEJ

Videno s dabingom. Premýšľal som ako by vyznel film v originále. Ale zato 3D !!! Cinema City na Slovensku si povedali, že je to proste film pre deti, tak titulkovú verziu ani neponúkali. ()

pierre9

LEGO je skrátka LEGO a keď zrazu tí panáčikovia hovoria, a veru celkom vtipne a aj príbeh je na animák slušný, tak je to za silné 4*. ()

el_chorro

Tak tento film opravdu nechápu. Nebyl ani vtipný, ani poučný, ani hezky namalovaný. Naprostá a hlučná zbytečnost, při které i to nepříjemně vypadající dítě vedle mě usínalo... Jenom se mi potvrdilo, že doby vtipných animáků pro všechny jsou ty tam! ()

Khare

Boží, boží, boží! Tu písničku (a všechno ostatní) nedostanu z hlavy hodně dlouho a ani se o to nebudu pokoušet! Konečné rozuzlení bylo nečekané, drobotina se lehce nudila, ale my byli naměkko... Už Trakaře mi ukradly srdce, takže Lego skoro nemohlo zklamat... a rozhodně nezklamalo. A byl tam Han Solo! A Kumbál... Bumbál... Brumbál! Český dabing se tentokrát překvapivě povedl! ()

lilekbig

ANO ANO VŠECHNO JE TAM BOŽÍ! Tenhle film je boží a genialní, protože technika ve filmu je boží snad jen spojení s lidským světem trošku nepasovalo. 90% ()

Shimmy

Nevím co k tomu říct, myslím si, že sranda jak pro děti, tak i oddechovka pro dospělé. A ještě že "Everything is awesome" si budu broukat v hlavě ještě hodně dlouho:):D ()

KrteMa

Už od malička jsem si s legem rád hrál moje děti mě ukecali abych s nimi šel do kina na tento film. Verze 3D je naprosto skvěle provedená. Od počátku rychlý sled děje a humoru je fascinující. Dvoupatrové kanape mě rozesměje ještě teď. Příběh ukazuje, jaký je rozdíl mezi dětskou a dospělou představivostí. Vřele doporučuji nejen pro tatínky s dětmi, ale i maminky, kterým se to také bude líbit. (Ze zkušenosti, kdy jsem šel se ženou a dětmi) ()

kacer4

Úplne šialené ale úplne perfektné. Bizardný a jednoduchý dej, a predsa má nejakú hĺbku. Všetko vo filme potešilo. Možno dva krát som mal pocit, že to autori trocha prestrelili, ale inak to je vynikajúce. Každá postava potešila, hlavne Batman a Star Wars, aj keď tam boli len minimum. ()

Dajtin

Nechápem tiež to všeobecné nadšenie. Nudné, zmätené scény plus nezáživné a určíte nie vtipné hlášky. Viackrát som sa pristihol, že ma absolútne nezaujíma o čom vlastne postavy rozprávajú a čo sa s nimi deje. Záverečná scéna nebola zlá, ale nejako som dovtedy úplne stratil záujem o dej. Nemohol som ani prísť na chuť tomu lego štýlu a prehnanému rozmazaniu pozadia. Páčila sa mi kúsok paródia dnešnej spoločnosti, ale to je kúsok málo. ()

zazka

Mňa to až tak nedostalo...Skôr som obdivovala filozofickú stránku filmu, čomu zas nechápali moji kamaráti...Je to ako Malý princ, ktorého deti a dospelí chápu úplne inak...Ale potešilo ma to, najmä chytľavé pesničky :). ()

LencaN

Všechno je tu boží! :D toť fráze, která o Lego příběhu tutově platí. Kromě toho je to taky bombastická písnička, u níž se minimálně vaše nohy neubrání, aby se nekývaly do rytmu. Jsem ráda, že jsem neviděla trailer ještě před návštěvou kina, protože jak jsem teď koukala, docela dost toho odhalily, což je škoda, některé vtípky si měli šetřit. Ale zase té srandy je tam tolik, že i po zhlédnutí trailerů vás to bude bavit. Hodně mě překvapilo, jak dokázali ty figurky využít, uzpůsobit, udělat třeba i oheň nebo vodu z lego stavebnice. Celé to působilo kompaktně. I na konci to propojení s reálným světem se zdařilo a vyšla z toho hezká myšlenka a povedený vtípek na závěr :) i když není to animáček pro cílovou skupinu do 10 let, spíš je potřeba trochu rozhled jak všeobecně, tak hlavně filmově. Oceňuji vsuvku Star Wars! Pošťuchování komiksových hrdinů bylo roztomilé a barevná kočička s rozdvojenou osobností byla správňácká. ()

Margot Robbie chystá filmové The Sims

02.11.2021

LEGO našlo nový domov

LEGO našlo nový domov

21.12.2019

Přestože série LEGO filmů odstartovala pod hlavičkou studia Warner Bros., společnost LEGO Group nyní hledá nový domov, který se jí nejspíš už dokonce i podařilo vyjednat. Série animovaných filmů… (více)

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard