Vlastička umřela. Vesnický kostel, pohřební kočár tažený koňmi, farář, obyvatelé Olšan a souputníci zvláštního života Bohumila Stejskala (Boleslav Polívka), multimilionáře z vůle Boží, z Dědictví I. Trochu zestárli. Bohumil (Boleslav Polívka) taky trochu zestárl. Přibyly mu majetek, starosti, kilogramy a děti. Ztratil ženu svého života. Hraje hudba, zpívá místní ženský sbor Křepelky, jehož byla Vlastička členkou (a Bohuš je sponzorem). Smrt známého sbližuje. Všichni jsou smutní, nebo tak aspoň vypadají. Za zdí hřbitova zastavil starší Mercedes a z něj vystupuje rovněž zestárlá „hérečka" Irenka. Pozoruje pohřeb přes zeď, dovnitř se neodváží. Odjede před koncem obřadu... Smuteční hostina v Bohušově sídle. Jsou tu všichni, které známe z původního filmu. Zjišťujeme, že Bohuš si postavil ohromné sídlo ve farmářském stylu obklopeném zoologickou zahradou. Má rád svou dceru (Anna Polívková) a visí na šestiletém vnukovi, jehož učí jízdě na koni. Má vlastní chov koní a považuje se za odborníka na to. Už sedm let nepije a celkem si zvykl na peníze. Bohuš je smutný, ale smutek v jeho podání má velmi výstřední podobu. Téměř každá promluva se mu proplétá s pohřební řečí a duch Vlastičky postupně výrazně vstupuje do jeho mysli i jednání. Vlastička dávala jeho životu řád...vnutila mu kázeň. Teď je zase Bohuš sám. A smutný. Je na čase vrátit se ke kořenům...k flašce. Po sedmi letech se Bohuš zase napije. A bude to jízda, během které se bláznivě zamiluje do herečky, málem se stane filmovým producentem a majitelem zámku, málem přijde o vnuka, málem uvěří, že Vlastička pořád žije, přijde o několik miliónů, rozbije v přímém přenosu finále soutěže Hvězdy tančí, aby nakonec pod tlakem dcery a věrného přítele Arnošta (Arnošt Goldflam) dobrovolně našel klid a sebe samého v protialkoholní léčebně v tichém rozjímání s bláznivým JUDr. Strážným (Jiří Pecha). Velká jízda... i tak by se film mohl jmenovat, kdyby nenavazoval na už tak proslavený název dílu prvního. (oficiální text distributora)

rekurseman

Oddychový film, nečekejte nic závratného. Nazval bych to až rodinným filmem. Bohuš zestárl, změnil své priority, avšak v hloubi duše zůstal stejným vesnickým balíkem jako před 20 lety. Peripetie staro-nových známých, kde je navíc od pana Polívky dcera. Musím pochválit paní Havlovou, protože na to, že ji je skoro 60 let, vypadala opravdu pohledně. Kamera fajn, pan Krejčí mě velmi překvapil, po tom, co natáčel více méně dramata, dokázal natočit takovou úsměvnou komedii, která bojuje na předních příčkách s Babovřesky, ač tento český paradox nechápu, respektive nechci pochopit. Pokud se chcete zasmát, pobavit se, politovat Bohuše, a odejít s čistou hlavou ven z kina, doporučuji tento film viděti. ()

232

No dojmy z toho mám smíšené, 4* jsem dal hlavně proto, že pro první dědictví, pro Bohumila Stejskala a pro tu naši krajinu kolem Brna a na Moravě mám slabost. Dále je velmi pěkné, že se většina herců po těch letech sešla a že natočili důstojné pokračování prvního kultovního dílu Věry Chytilové. Mělo to nádech toho prvního filmu, Bolek v podání Bohuše se vůbecnezměnil, většině hlášek jsem se smál u těch slabších pouze pousmál a byly tam i také u kterých jsem nevěřícně kroutil hlavou, co to bylo za kraviny. To bylo převážně scény s šílenou ženskou v blázinci, to byl vrchol nevkusu a trapnosti v tomto filmu. Samozřejmě muím pochválit kvalitní kameru a velmi solidní režii Roberta Sedláčka. No co dodat, byl jsem spokojen, ale k prvnímu dílu to má celkem daleko. Jak jsem již zmínil bylo důstojné pokračování kultoního filmu po více jak dvaceti letech, což je v jiných případech, Sněženky a machři, Saxana....., říct nedá. ()

ALchemik

Říkal jsem si, že by to mohl být fajn večer v kině se svojí ženou ...Moc jsme se nepobavili a ani nezasmáli...Pěkné letecké záběry však byly úchvatné - tak za ně jsou ty 2... ()

maluti odpad!

Šel jsem do kina s pocitem, že se zasměju. Vůbec se tak nestalo. Absolutně nechápu, jak mohl tento film vzniknout. Kam se hrabe první díl. Tento je absolutně bez vtipu, nápadu a jen samá nuda...Vyhozené peníze ()

Delmondo

Zhruba po půlce filmu Bohuš pronese "Je to píčovina ...píčovina jak sviňa" a asi tak nějak bych zhodnotil pokračování nebo spíš zprznění kultu Dědictví. Obávám se že kdyby šlo o samostatnej film bylo by to ještě horší, tady to ten pocit je jde o druhej díl se stejnejma lidma film drží nad vodami odpadního hodnocení. ()

arram

WTF? Film jako by nevěděl o čem by měl být. Vtipy žádné a zapamatovatelné hlášky taky ne. Naprosto zbytečný 2. díl, bez kterého bych se klidně obešel. A ani Bolek, který se snaží, to nemá šanci zachránit. ()

othoson

Nebylo to vůbec tak špatné, jak zde mnozí píšou. Jasně, že když se někdo pokusí po 20-ti letech navázat na kultovní film, tak už to nikdy nemůže být film na stejné úrovni, ale na dnešní české filmové poměry se s tím Dědictví 2 popralo nadprůměrně... ()

DjLibnei

Pro mě je to plnohodnotné pokračování prvního dílu.... Film je srandovní, má dobré scény, Polívka to stále umí a role Bohuše mu byla ušita přímo na míru. Dvojky zpravidla bývají trapné a uznávám, že je nepochybně slabší než jednička, ale tak zlé na 41% to podle mě není. Vystihuje to dnešní dobu a dnešní lidi. Problémy s penězi apod. A tohle Bolek nehraje, tohle je jeho realita... Fakt jsem mu to věřil! 65% ()

jjjerry odpad!

Moc jsem od pokračování nečekal, ale bylo velké zklamání=( Scénář je nesourodý, nelogický, pohubuje se to na hraně dramatu a trapné pseudokomedie. Bolek to nezachrání, spíš mě to přijde jako trošku popis jeho situace, ale to na film není .Ta vtíravá reklama na pohledy z helikoptéry mně neskutečně štvala. Film jsem proskákal, na to se nedá koukat vcelku. Je to taková trapná reklama na farmu. ()

rigby odpad!

Z úcty k Boleslavu Polívkovi odmítám komentovat. Že klesne tak hluboko, toho bych se opravdu nenadál. Jeden z nejzbytečnějších filmů, které tu kdy vznikly. Chybí tomu hlava i pata. Jen doufám, že už nikdy nevznikne žádná trojka. ()

MUNRO

Sorry,Bolku.Sorry Mirku.Ale nedokoukal jsem.Kdyby šlo o zbrusu nový film,nebo nějakou televizní produkci,snad bych dokoukal a možná i jednu hvězdu přihodil,ale když vím,že jde o volné pokračování legendárního Dědictví,tak to jinak nejde.V podstatě nejvtipnější na tom všem je buranské a sprosté Bohušovo chování a to je hrozně málo.No a ta vosková figurína,která se Bohušovi zjevuje?No ty kráso..Četl jsem,že paní Veškrnová alias Havlová nechtěla hrát nějakou vesnickou hérečku,protože už si vydobila nějakou pozici a není jen tak někdo.No,myslím,že kdyby navlekla mastnou zástěru s dírou na prdeli jako tomu bylo v prvním díle,udělala by líp.Nebo ať se na to herectví radši rovnou vykašle. ()

Pajuska

Tak to je zklamání....veškeré vtipy zacházejí až do trapnosti, Bolek opakující stále jedno a to samé a film je prakticky nudný a postrádá ten humor z jedničky:-) dávám jednu * v podstatě jen za to, že má na farmě dvě pěkné lamičky :-))) ()

fafejt001

Po přečtení různých hodnocení jsem si řekl , tož podívám sa temu na zoubek . Pěkný letecký úvod mi řekl , ogare úplná hlúpost to asi nebude . Pěkná piesnička u hrobu ,, dala temu pohřbu důstojný ráz a Bohuš sa stál vdovcem . No škoda , mohla Vlastička rozehrát nějaké pěkné part , a ne parte . Inu což . Jdeme dálej ... Parta starých bardů Bohušovi sem , tam , sekunduje a právnické duo ,, jakoby bylo ze života . Malý Bohušek sa drží dobře v sedle poníka a lama pěkně plive . Anička neměla moc prostoru na rozehranou partii , což je škoda . Talent na to má . Ovšem Čvančarová budˇ neumí hrát nebo se jí nechtělo nebo Bolek neměl zrovna můzu vedle sebe , nebotˇ ta byla celkem slabá .. . . . Čekal jsem dost ubohý pokus o návrat Bohuša , ale zase tak ubohé to nebylo . V léčebně Pavlata aj Lasica si střihli své role jako ostřílení lékaři .. vyléčený alkoholik neexistuje . Já myslím , že existuje , jen Bolek o nich neví . Scénka s Vlastů venku u ohrady je vcelku vtipná a sám Karel si střihnul svou miniroličku od příletu až po lidovů piesničku . Když Bohuš citoval názvy písní Karlovi , které Vlastička měla ráda , musím říci , že to byl takový silnější moment v tomto filmu . A rovněž hláška . . . . JEDEN KOPE A ČTYŘÍ SA DÍVAJŮŮŮ , Vtipné , jako ze života . Takže sečteno a podtrženo : čekal jsem hloupý film , ALE není hloupý , je jen nedotažený , málo rozehraný , a co se týká nápadů , tak na půl cesty . Je ,ale dívatelný a myslím si , že po nějaké době si získá i větší přízenˇ u diváků , což se stalo v mém případě . Nečekal jsem vůbec nic a něco jsem dostal . Tak vlastně jsem byl příjemně překvapen , za což všem zůčastněným děkuji . Tož pro mně dobré . Jen škoda , že se to nenatočilo před 20 ti lety , aj s Věrou CHYTILOVOU ,, bylo by to , určitě chvalitebné . ALE aj tak dobréé . Mohla by být aj trojka . Trochu bych sa těšííl . . . .TOŽ TAK . ()

FOndra

Těžko říct, zda je to osobní výpověď ze života Bolka Polívky, nebo snímek co vznikl aby zachránil jeho Ranč ... Tak či onak jako dvojka kultovní komedie to nefunguje. Místy až trapný nedostatek nápadu :( ()

Saxos odpad!

Bohušu, Bohušu. Kdyby si vzal ten Tvůj scénář i peníze producentů a hodil vše do kanálu, tak jsme skutečně o nic nepřišli. ()

SZYslak

Pekna kamera, pekne barvy, ale jinak sebelitostna, sentimentalni sraCZka. Otresna a vlezla, opakujici se hudba. Hermanek (fest me nasral) a Jaskow se asi zblaznili. Donutil se zrejme z donuceni nastesti jen mihnul. Gerontologicky poznamenany Karel Gott by se uz konecne mel zamknout na Bertramce a nevychazet. Pokracujeme milionem zaberu na vrtulnik a z vrtulniku, obligatni golf, televizni soutez kanalu WTF. Dasa Havlova je tak zbotoxovana, ze uz ani nemuze hrat. Sedy houbovity nos a alkoholicka ocka Bolka Polivky tomu taky na krase nepridaji. Smutne. Na druhou stranu jsem se asi 2x ci 3x zasmal. Bude to stacit? ()

MiniRecenze

A máme tady pokračování oblíbené české komedie,kterou si divák mohl pouštět pořád dokola.Jak dopadlo pokračování?Režisérka prvního dílu je bohužel mrtvá,takže v režisérském křesle sedí někdo jiný.Produkce je z TV Nova,což není nejlíp. B.Polívka si napsal sám scénář...Můžete v tom hledat co chcete,ale nic na tom nezmění,že druhé pokračování je katastrofální.Bez příběhu,bez humoru.Oproti prvnímu dílu tady chybí improvizace.A nebýt Bohušových pěti nadávek,tak se ani neusměju.Později si všimnete a dojde Vám,že Bolek ,nenapsal pokračování ,ale dlouhou reklamu na "svůj" ranč.Pro mě obrovské zklamaní a raději se podívám dvakrát za sebou na první díl,než se divat a trpět u pokračování. KATASTROFÁLNÍ!!! ()

superzurda odpad!

Asi bych se chtěl setkat s režisérem a otázat se ho, zda to považuje za vtipné či jakkoliv hodnotné, aby za to člověk dal 150 za lístek do kina nebo 200 za originál DVD ()