Vlastička umřela. Vesnický kostel, pohřební kočár tažený koňmi, farář, obyvatelé Olšan a souputníci zvláštního života Bohumila Stejskala (Boleslav Polívka), multimilionáře z vůle Boží, z Dědictví I. Trochu zestárli. Bohumil (Boleslav Polívka) taky trochu zestárl. Přibyly mu majetek, starosti, kilogramy a děti. Ztratil ženu svého života. Hraje hudba, zpívá místní ženský sbor Křepelky, jehož byla Vlastička členkou (a Bohuš je sponzorem). Smrt známého sbližuje. Všichni jsou smutní, nebo tak aspoň vypadají. Za zdí hřbitova zastavil starší Mercedes a z něj vystupuje rovněž zestárlá „hérečka" Irenka. Pozoruje pohřeb přes zeď, dovnitř se neodváží. Odjede před koncem obřadu... Smuteční hostina v Bohušově sídle. Jsou tu všichni, které známe z původního filmu. Zjišťujeme, že Bohuš si postavil ohromné sídlo ve farmářském stylu obklopeném zoologickou zahradou. Má rád svou dceru (Anna Polívková) a visí na šestiletém vnukovi, jehož učí jízdě na koni. Má vlastní chov koní a považuje se za odborníka na to. Už sedm let nepije a celkem si zvykl na peníze. Bohuš je smutný, ale smutek v jeho podání má velmi výstřední podobu. Téměř každá promluva se mu proplétá s pohřební řečí a duch Vlastičky postupně výrazně vstupuje do jeho mysli i jednání. Vlastička dávala jeho životu řád...vnutila mu kázeň. Teď je zase Bohuš sám. A smutný. Je na čase vrátit se ke kořenům...k flašce. Po sedmi letech se Bohuš zase napije. A bude to jízda, během které se bláznivě zamiluje do herečky, málem se stane filmovým producentem a majitelem zámku, málem přijde o vnuka, málem uvěří, že Vlastička pořád žije, přijde o několik miliónů, rozbije v přímém přenosu finále soutěže Hvězdy tančí, aby nakonec pod tlakem dcery a věrného přítele Arnošta (Arnošt Goldflam) dobrovolně našel klid a sebe samého v protialkoholní léčebně v tichém rozjímání s bláznivým JUDr. Strážným (Jiří Pecha). Velká jízda... i tak by se film mohl jmenovat, kdyby nenavazoval na už tak proslavený název dílu prvního. (oficiální text distributora)

rytir1 odpad!

Proboha Sedláčku ty už nikdy filmy netoč a zůstaň u pořadů. Člověk se až stydí že tohle je náš rodák. Zamiloval ses do vrtulníku asi tak fajn, ale když už tam měl furt být, tak šlo z něj udělat snad i vtip jak na autobus v prvním díle ne? ( sto dvacet, parník ). Film jsem dokoukal jen z nostalgie k jedničce, ovšem přísámbů už se asi nikdy na žádné pokračování nějakého českého velkofilmu nepodívám. To jak češi dovedou zprasit každý slavný náš film není nikde ve světě. Do hlavní role si obsadí Čvančarovou, která nesmí zapomenout na všechny své milence stejně jako kdejaké hérečky, které si snad doma řekli mám fotbalistu hokejistu ferarri bazén co ještě nemám aha nehrála jsem ve filmu tak tam musím být ( Borhyová Erbová atd. ) A ty svoje laciný výstřihy by si měla nechat do těch svých kalendáříčků a nesrovnávat se s Irenkou na kterou nemá ani zdaleka ( i tu museli dát jen na telefon ? ). Za celý film jen dva vtipy a to ještě trapně zkopírované z jedničky ( nutrie, hňup ). Jediný kdo mě snad bavil byl pan Rychlík, kterému jeho výroky ani po letech nevyprchaly. Věčná škoda že film je zaměřen spíš na nostalgii než další návaznou komedii. Nečekal jsem zázraky ale tohle je výsměch prvnímu dílu. A jediný pan Donutil který by to mohl rozproudit se tam jen mihnul. ( Mohla to být fajn druhá komedie. Stačilo by třeba dát více prostoru novým postavám jako pan Lasica třeba a dědictví se mohlo třeba zrodit ze zmizení a dluhu dvojice Chýlková Donutil. A hned by šel scénář na čem stavět místo laciných triků jako vměstnat tam Stardance. Spustit 20 minut rakev ve filmu umí i kdejaký idiot. ()

hony23

Proč, řekni mi proč? Proč točíme pokračování 20 let starých filmových hitů, když to neumíme. Sněženky a machři, Bony a klid, nebo teď Dědictví. Vezmou se oblíbené postavy, zamícháme je do debilního scénáře a vznikne průjem bez nápadu a vtipu. Dagmar Havlová kývla na roli ve dvojce, přeto necháme Vlastičku s úvodními titulky pohřbít. Představitelka kurvy Irenky ve dvojce hrát odmítla, takže její postava je zabírána jen z dálky. V jedničce hlavní duo tahounů Polívka + Donutil je rozbito. Zkrátka, tvůrci neměli ani nápad, ani dobrý scénář a ani herce z jedničky, tak proč proboha točili dvojku??? ()

halberdier

První Dědictví má u mě kultovní status a jedná se jednu z nejlepších porevolučních komedii a rád se na něho kdykoliv podívám. Bohužel druhý díl jde ve stopách podobně špatných pokračování (Bony a klid, Sněženky) a nedokážu si nijak obhájit jeho vznik. Přitom startovní pozici neměl druhý díl úplně špatnou. Režisér Sedláček je nejspíš hodně slušný režisér, vrátilo se i několik herců z prvního dílu včetně Bolka Polívky (který je asi jedninou trochu zajímavou postavou). Největší problém vidím ve scénáři resp. celkovém námětu. Je absolutně nezajímavý, bez nápadu. Horší je to i s hůmorem - je ho tu opravdu málo a není moc kvalitní. Hraje se tu i na lehce nostalgickou strunu (podobně jako třeba u Sněženek 2) a ani tato linie moc nefunguje. Dědictví 2 je bohužel zcela zbytečné pokračování, které nemělo nikdy vzniknout. ()

VLADEK

Shlédnuto celé, ale občas jsem přežil jen díky vypnutí zvuku a zvědavosti. Slabé i jako dokument o alkoholickém úpadku jedné osobnosti. ()

kacer4

Nueveriteľne tragické pokračovanie pre mňa legendárneho filmu. Potešila len hudba a nostalgia. Bez toho by to bol odpad. ()

Dawe2

Občas jsem se zasmál, občas se za něj styděl, občas pousmál a držel mu palce. Myslím, že 36% je trochu málo, šak ono je to trapné jako ta jednička tož 3 hvězdy, to dám. Pobavilo, zrelaxoval jsem, viděl jsem mnohem pro mě horší věci a mnohem lépe hodnocené. ()

Ace.A.T.L.

Au :( Tak tohle opravdu ne... Je mi i líto k tomu něco psát. Dal jsem 1* jen za pěkný záběry z blázince(hraběnka/zpěvačka, doktor smrádek, pán co mluví s ptáky a "zlej" doktor). Jinak možná ještě za to, že jsem viděl Donutila a polívku. Ale jako film ani náhodou. Za mě s odřenýma ušima 1* a ROZHODNĚ NEDOPORUČUJU ()

Tomas_PO

Typicky priklad toho, ked horsie cakas, lepsie pride. O tomto filme som vela dobrych viet nepocul, dokonca vela nechybalo, aby som o nom nepocul vobec :). Vdaka tomu s kludnym svedomim davam 3/5, kedze po odmysleni patetickych snah o navrat ku kultu som sa z chuti parkrat zasmial. Body idu aj ku trefnemu poukazovaniu na nasu mentalitu. Na nudny zimny vecer teda uplne ok. ()

Kozlowski8

Uběhlo 20 let, Bohuš je bohatý, doktor Ulrych léta nezvěstný, jeho žena má jiného chlapa a hlavně - zemřela Vlasta, Bohuslavova žena, matka jejich dcery a babička jejich vnuka. To jsou základní informace k hlavním postavám. K příběhu není vcelku co napsat. Příběh vlastně ani žádný není. Je to spíš povídání o ničem, postrádající kreativitu, postavy jsou nezajímavé a některé zbytečné. Vypadá to, že Bolek Polívka s pomocí Roberta Sedláčka uskutečňuje svoji potřebu za každou cenu upoutat pozornost a zviditelnit se. Bolek, pravděpodobně pod tíhou těžké finanční situace, do níž se dostal, napsal scénář, do jehož postav obsadil svou rodinu a své blízké. A vznikl tento odvar, který se snaží nepřirozeně a uměle navázat na první klasický snímek Věry Chytilové. Ty dvě hvězdičky jsou za několik vtipných okamžiků, za samotnýho Bolka a hlavně za krásné letecké záběry krajiny mezi Brnem a Vyškovem. 30%. ()

KennyJ odpad!

Nad logikou scénáře tohoto filmu mi zůstává rozum stát. Například: Irenka - Jelikož tuto postavu hrála jiná herečka a záběry na ní byly pouze z dálky a počet klíčových scén se rovnal nule, nevím, proč tam vůbec byla. Doktor Ulrich - I když se o něm v ději neustále mluví, a to jako o pohřešovaném, přijde mi přitažené za vlasy jeho nalezení ke konci filmu jen kvůli dvěma větám. Vlastička - Člověk by i to pochopil. Když někdo přijde o milovanou osobu, tak se mu všechno formuje do její podoby. Ale aby se zjevovala jenom kvůli pití alkoholu. Nevím, co tím chtěl básník říci. Bohuš - Postava Bohuša ani v prvním dílu neoplývala nadprůměrným intelektem. V druhém dílu se chová jako naprostý trouba. ()

Aldanek

Tajně jsem doufal v minimálně z půlky tak vtipnou komedii jako to bylo v případě prvního dnes již kultovního dílu.Ale bohužel.Slátanina, scénář byl zřejmě ušit hodně horkou jehličkou. Vtipné situace film nabídl jen asi ve 3-4 momentech. Zklamání. ()

jan.patek odpad!

Protože první díl považuju za jednu největších klasik českého filmu, bál jsem se, aby toto pokračování nedopadlo například jako Sněženky a machři po 25 letech. Bohužel, dopadlo to ještě hůře. Komedie bez humoru, špatný příběh, na jehož konci jsem se zamýšlel, proč tento film vůbec vznikl? ()

blekekeke

Takže nakonec nejobdivuhodnější výstup byl ten Karlův, který názorně ukázal, že hravě strčí do kapsy i Evu s Peškem, a že to bez problému natrhne všem i v dechovce. Klobouk dolů v jeho věku .... zbytek zbytečnost nad zbytečnost. ()

PeteBuck odpad!

Keď som sa dozvedel, že sa má natočiť pokračovanie filmu Dedičství, tak som k tomu bol skeptický. Vedel som, že predchádzajúci film povedal, čo mal povedať a načo točiť pokračovanie? Asi iba tak kvôli prachom. A tak to aj dopladlo. Je to celé násilné, nespomínam si, že by som sa tam aspoň raz zasmial. Je to volovina. Bez vitpu, bez dobrého nápadu, proste hrôza. Ale aspoň som videl tú preslávenú Polívkovu farmu. ()

Rebeca35

Pro mě zkrátka smutná podívaná. Nepotřebovala jsem dodržení stejné "vůně" prvního dílu, ale tohle bylo směřováni odnikud nikam. Ani smích, ani zamyšlení, ani při zhlížení, ani po. Takové prázdné nic. Nezbývá než otázka: "K.... proč?" ()