Hodnocení zatím na pilotovi: Pilot se mi líbil. Námět se mi líbí a má potenciál, jediné co mě opravdu od poloviny štvalo byla použitá hudba. Po každé scéně následovala stejná latino americká hudba až mě to vytáčelo. U jiných seriálů hudba tvoří atmosféru, tady to spíš připomíná, že všechny uklízečky jsou z Jižní Ameriky. *Samozřejmě svůj komentář časem změním jak seriál budou vysílat.(15.6.2013)

Nič sa nevyrovná Zúfalým manželkám, ale Evelyn má necháva na vážkach.(9.6.2015)

Rukopis tvůrce Desperate Housewives Marca Cherryho z Prohnaných služebných přímo kape. Ústřední příběh se obtáčí kolem postupného řešení záhadné vraždy služky Flory, zatímco díl co díl každá ze zbylých služebných (tajemná Marisol, rázná Zoila, ambiciózní Carmen, citlivá Rosie, naivka Valentina), potažmo každá z rodin, ve kterých pracují, řeší svoje (s hlavním příběhem více či méně propletené) epizodky. Díky široké škále postav si každý určitě okamžitě najde favority (ledová a stylová panička Evelyn Powell, strohá a přímočará vrchní služebná Odessa) i nenáviděné bývala to Carmen, ovšem poslední dobou je to čím dál víc Rosie, ne vždycky, ale když už, tak pořádně), herecky se potom nejedná o žádnou extratřídu (až na pár výjimek, potěší Carla ze Scrubs, Lorena z True Bloodu nebo Jason z Pretty Little Liars), ale to vůbec nevadí, ke stylu seriálu hraní většiny herců perfektně padne a nebo aspoň nijak neruší. Ve srovnání se Zoufalkami je patrný posun k soapce (aby ne, vždyť seriál je založený na původní mexické telenovele), Cherry ji ale šperkuje humorem sobě vlastním, plným ironie a břitkých hlášek. Byť je sem tam logika na hlavu postavená, mysteriózní linky bez problémů zaujmou, a díky počtu dílů na sérii (13) ani nemá čas nudit zbytečnou vatou. Kvalitám Zoufalek se Devious Maids určitě zdaleka nevyrovnají, ale z momentální televizní nabídky se stoprocentně jedná o nejlepší náhradu za ně.(17.4.2014)

Tvorcovia v tomto prípade stavili na krásne prostredie,neamericky vyzerajúce americké herečky - až sa divím (tiež krásne) a ukazujú nám tu aká veľká môže byť priepasť - a aj je medzi bohatými,ktorý ovplývajú peniazmi a chudobnými,ktorý majú aspoň česť a charakter.Námet invenčný/originálny v tomto im niet čo uprieť,no z môjho uhla pohľadu príliš nedotklivé,načančané až mi to celé vyznie neuveriteľne.Je síce skoro hodnotiť a odcudzovať seriál,ale niekedy aj po odsledovaní dvoch dielov si divák utvorí celkový obraz.Ja nevravím,že sa mi to nepáčilo,no ako som spomenula,je ešte skoro hodnotiť a 3 hviezdy dávam pre začiatok/k rozbehu,ak by náhodou v budúcnosti došlo a bolo kde zvyšovať.Ja dúfam,že bude.(25.1.2014)

Ano, klidně to přiznám, chyběly mi Zoufalky. A tohle je víceméně nahrazuje. Prostředí je poutavé, postavy zajímavé, příběh je správně dávkován, nemám si nač stěžovat.(18.7.2013)

• - Pilotní díl bylo možné shlédnout již dva týdny před premiérou. Stanice Lifetime uložila díl na svůj web pod názvem "Sneak Peek: Watch the Premiere". (Dlee)

• - Drama o čtyřech služebných, intrikách a snech má za sebou pestrou cestu na obrazovky. V roce 2012 byl pilot k seriálu jedním z očekávaných pilotů stanice ABC. Všichni si mysleli, že po ukončení seriálu Zoufalé manželky (od r. 2004) bude chtít stanice zaplnit jejich místo podobně laděnou soap operou a Devious Maids byly logickou volbou. Stanice však všechny překvapila tím, že pilot pro seriál nevybrala a místo toho přesunula na nedělní večery seriál Revenge (od r. 2011). Nicméně pilot zaujal stanici Lifetime, která si od ABC vyjednala práva, mírně přepracovala koncept a zařadila seriál do programu na léto 2013. (Dlee)

• - Devious Maids od Marca Cherryho vycházejí z mexického seriálu Ellas son... la alegría del hogar (od r. 2009), který zase vychází z Cherryho seriálu Zoufalé manželky (od r. 2004). Seriál se měl původně objevit na ABC, ta však dala přednost podobně laděnému projektu Milenky (od r. 2008) a projekt pustila k vodě, z níž je „vylovila“ stanice Lifetime. Seriál současně z části produkuje jedna ze „zoufalých manželek“ Eva Longoria, která tak podporuje latinoamerické scenáristy v USA. (Dlee)