Bylo nebylo....Žil kdysi jeden kupec, jehož nejmilejší dcera se jmenovala Kráska. Kupec přišel o vše během strašlivé bouře a jeho rodina byla zruinována. Jednoho dne ztracen uprostřed lesa objevil něco úžasného, hrad plný bohatství. Za utrženou růži pro Krásku, však obludné Zvíře požadovalo jeho smrt. Kráska se obviňuje za jejich strašlivé rodinné neštěstí a rozhodne se obětovat místo milovaného otce. Nicméně, to není smrt, která jí čeká v hradě Zvířete, ale spíše zvláštní magický život, radost a melancholie. Vyzbrojena jen svou odvahou a otevřeným srdcem, Belle triumfuje nad nebezpečím. Jak už to v pohádkách bývá, všechno dobře dopadne. Kráska se do zvířete zamiluje, princi se vrátí jeho původní podoba a budou žít štastně a spokojeně. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Ondr@932

Nic moc pohádka. Čekal jsem něco jako Sněhurka a lovec, ale když jsem pak zjistil, že je to Německo, francouzský tak už se tomu ani tak moc nedivím. Ke konci jsem už usínal ... A to mluví za vše. 40% ()

Whitebeard

Hezká pohádka. Výprava by byla dobrá i na Hollywood, natož na Frantíky. Nádherný scenérie a vizuální stránka pohádky. A první polovina je opravdu koukatelná. Ale časem to nějak celý omrzelo, konec už byl zdlouhavej, ikdyž celkem akčně pojatej. Možná to je problém, odpohádkovění celý pohádky. Pozitivní pocity převažujou, 3* ()

pepa3rd

Proč se za každou cenu snaží být film dle klasické pohádky jiný a inovativní a při tom zapomíná na to podstatné. Ne, není to příběh, který je zde, ač značně okořeněn o nepodstatné detaily, v podstatě zachován, ale zcela zde chybí vývoj postav a jejich vzájemné zbližování. V jednu chvíli se Bella Zvířete bojí a za pár chvil je do něj zamilovaná, ačkoliv jediné, čeho se od něj dočkala, je zastrašování a vydírání. Uplně se tak vytratila romantická linka a nenahradí ji ani podivná "romantická" epizoda z dávné minulosti, která vznikající vztah spíše zabíjí. Značně tím utrpěla pohádková atmosféra a jen naprosto úchvatná vizuální stránka a velmi příjemní herci, dostávají tento film lehce nad průměr. Mrzí to o to víc, že potenciál tu byl. Bývalo by stačilo sustředit se na romantickou linku a držet se klasiky, když už se tvůrci báli nabídnout příběh třeba ze zcela jiného úhlu pohledu. 55 % ()

Hpatrik

Moc pěkně vypadající pohádka s krásnou výpravou a celkem obstojnými CGI efekty. Lea Seydoux je jako vždy báječná, Cassel v roli prince mi tam hodně nesedí (chudák Belle si teda moc nepomohla ;)), velké zmatky a nepochopitelné zvraty v příběhu tomu taky moc nepomáhají, a je to příliš dlouhé. Slabší tři. ()

Torgal

Vizuálne podmanivé nič. Po pozlátkom ten film nemá dušu, môžeme sa len opájať chladnou krásou jednotlivých scén, ale chémia medzi postavami bolestivo absentuje. Trikové finále na absolútny nezáujem o osud postáv dopláca najviac. 5+/10 ()

Razzor_82

"Život za růži." Celkem rozpačitá pohádka. Magická výprava s hezkými digitálními triky ale bez romantiky a vlastní fantazie. Naprosto chybí vybudování vztahu Belle a Zvířete. Poněkud jsem se divil, kdy se stihli do sebe zamilovat. Na Léu Seydoux se hezky kouká ale Vincent Cassel v roli prince je už poněkud starý. Na konci jsem jim jejich vzájemnou lásku nevěřil. 6/10 ()

Eventyrer

Veľmi pekný po vizuálnej stránke a dokonalá hudba, no zvyšok je dosť nepodarený. Princ túžiaci stále po sexe, kráska vrcholne nesympatická, scenár úbohý, a kde sa vzala tá láska krásky k - zrejme - levovi skríženému s kozou, to fakt netuším. On sa do nej zamiloval asi preto, že je to jediná žena v okolí niekoľkých kilometrov a už si súrne chcel vrznúť, ona sa doňho zamilovala... no boh vie prečo. Nie je ani láskavý ani srdečný ani nič podobné, do čoho by sa holka v rozprávke mala zamilovať. ()

haWranka

Tak krásně to na začátku vypadalo a taková blbina z toho vylezla... Po vizuální stránce je to nádhera, hudba je taky moc pěkná, o kostýmech ani nemluvím (která z nás by si nechtěla některé z těch šat aspoň vyzkoušet, že dámy:), ovšem scénář je na palici a celý to prostě bylo nějak divný, nevím, jak to jinak říct. Prostě až zas dostanu chuť na tuhle pohádku, radši si pustím disneyovku. ()

deLaFere

Načinčané nic. V porovnání se snímkem Juraje Herze z roku 1978 je tohle opravdu ubohé, bez atmosféry, emocí, vztahu k hrdinům, prostě vůbec nic. Z efektů si na zadek opravdu nesednu. ()

Kotsour

Příběh popisující vztah dvojice, která by k sobě za normálních podmínek jen velmi složitě hledala cestu, by měl být postavený především na vývoji jejich vzájemné přitažlivosti. Zde však sledujeme pouze prvoplánově okázalé představení nepromyšleného a nedotaženého "království zvířete", do něhož je vržena krásná panna Bell, která se zničeho nic a kdo ví proč zamiluje do svého věznitele, kterého se do té doby štítí. Tak emočně plochý film jsem dlouho neviděl, spousta záběrů se do nekonečna opakuje, zvíře skáče ze sochy na zem pro jistotu desetkrát, protože mu u toho přece tak krásně vlaje plášť. Je těžké adaptovat klasickou pohádku, ale když chci zaujmout pouze vizuální stránkou, neměl bych se do toho vůbec pouštět, příběhová část totiž kulhá na obě nohy. Určitý potenciál to mělo, hudba je taky fajn, ale Gans to zabil jak to šlo, to se musí nechat. ()

kratina

Mezi fantaskními pohádkovými kulisami a komparsem v ručně šitých historických kostýmech (taky byly francouzským filmařům zapůjčeny z Barrandova) běhala jedna laciná, amatérsky odfláknutá digitální laň a jedna velmi zmatená Kráska, které režisér sice řekl, že se má zamilovat do Zvířete, ale už jí neprozradil ani jeden jediný důvod PROČ. A mně jako divákovi taky ne. Když mě v příběhu, který má být o čarovné síle lásky, nejvíc zaujme mrkev a dýně, které Kráska pěstuje v úvodu filmu, je asi něco špatně. Sice výpravné a malebné, ale naprosto bez šťávy. O nějakých uvěřitelných citech ani nemluvě. ()

Acrobat

Niekde v diaľke vidno Tarsema... Prsia Seydoux ma vytrhávajú z letargie. Psychické vzruchy dvíha kúzlo obrazu, ale udupáva veľa trikov v prefarbených efektoch. Sínusoida vtelenia momentov vďačnosti sa žiaľ kríži s útrapami z rozumu, ducha a vôle. Kde je odpor k svetskému, kde je láska, kde opovrhnutie, kde nenávisť a strach, kde milovanie?? Zahral sa s vizualizáciou, ktorá pohlcuje sebestrednosť, ale potlačil city. Špina, chlad, zúrivosť – neporáža krása a nadšenie, obeta. Léa vypúšťa slzy, opäť sa nadúva korzet – nečinne sedíš a nechrániš nič. Kamenný priatelia sa rúcajú a dokonaná je smrť nahej (správne) víly. Gans v rozpuku a snahe otvoriť dvere do dimenzie, lenže dostavuje sa nevoľnosť s hrania citov. Do Cassela v tejto snímke nie je možné sa ani teoreticky zamilovať. Krásku s korzetom a nezáživné zviera minula encyklopédia ľudských vášní. (videné 25.03.2015, 26.03.2015,BDrip) ()

ZnalecH

Velice se mi to líbilo. Opravdu parádní film. Ani chvíli jsem u toho nespal a nadšeně jsem poslouchal každé slovo. Popravdě úplně nesnáším starou verzi a tuto miluji. Nechápu, co na té staré verzi všichni mají, když tato má efekty a je tak krásná. (Pro ty co nepochopili - byla to ironie...). ()

E lan

Velmi povedeně natočená pohádka podle prapůvodní předlohy. Skvělé triky, neamerické zkratky a vůbec velmi pěkné zpracování, které sahá až po ****. ()

Hermiona a zvíře

Hermiona a zvíře

26.01.2015

Známe první novou bondgirl?

Známe první novou bondgirl?

10.10.2014

Zatímco agent 007 mění tvář jen jednou za čas, jeho dámská společnost je pokaždé čerstvá. A stejné to bude i ve čtyřiadvacáté bondovce, kterou začne Sam Mendes (Skyfall) točit už letos v prosinci.… (více)