Záhada Blair Witch 2

Vincent Peranio

Kostýmy:

Melissa Toth
  • Radyo

Mňo, tak todle bychom měli. Třináct let po natočení jsem se konečně vodhodlal a pustil si Blair Witch 2. Takže - kvalit jedničky toto nemohlo dosáhnout, to bylo jistý už před samotným natočením. Je ale jasný, že tady nešlo vo zachování kvality, ale o prachy, money, lowe, chechtáky, chápeš woe? A to se tedy povedlo - tvůrci vyrejžovali 30 mega vejvar (před zdlaněním), což je solidní úspěch. Horší ale je, že za jejich kasovním úspěchem je schovaná velká, fakt velká hromada nasranejch diváků, z nichž dobrá polovina by chtěla vrátit vstupné (nebo tentononc, prostě prachy za koupi DýVíDý apod.). Přiznávám, že já nic nechci, protože jsem v tomdle konkrétním případě nic neutratil. Takže ten vejvar by se notně zmenšil, kdyby lidi věděli, do jakýho podfuku dobrovolně lezou. A podfuk todle teda byl - nudný, utahaný herci (snad až na Ericu, ta měla hezkej kukuč), přihlouplej scénář, prošpikovanej tolika nelogičnostma, že by z toho vyžily ještě dva horory, k tomu zatraceně málo mrtvejch a ty tragický pokusy vo dokumentaristiku (včetně posranýho post-end-titles závěru) rači nekomentuju - to bych musel heslo "Blér vič" změnit na "Blej víc". Jinak xichtem mě zaujala i slečna Kim Gott-Hicová, která měla fakt luxusní mejkap (a to přitom bez něj vypadá celkem koukatelně). Krom toho ještě stojej za zmínku některý songy ze soundtracku, díky kterejm má u mě tendle film aspoň dvě hvězdy. Zbytek fakt nestojí ani za psí štěk (ani za ten reálnej, ani za ten z home-alarmu). P.S.: Snad nevadí ten českej slang, chtěl jsem si vyzkoušet, jestli jsem ještě nezapomněl jednu ze dvou cizích řečí, který malinko umím. :-P(5.8.2013)

• mil@n.fanatik

Tak tohle se nemělo vůbec točit, po výtečné jedničce zbytečně točená dvojka, která nemá s jedničkou nic společného. Debilita, stěží 1* a to se ptám, proč jsem nedal odpad...(23.1.2009)

• tron

„Strach je predchodcom zlyhania.“ Viete, čo je na tomto príšernom filme najsmiešnejšie? Nie najvtipnejšie. NAJSMIEŠNEJŠIE. To, ako tvorcovia stále otravne mystifikujú, hoci ústami svojich trápnych postáv miliónkrát priamo v dvojke hovoria, že „prvá ZÁHADA BLAIR WITCH bola len film“. Vrchol dosahujú po záverečných titulkoch „skrytými detailmi, ktoré nášmu šokujúcemu filmu dávajú ešte neuveriteľnejší rozmer“. No fakt smiešne. ZÁHADA BLAIR WITCH 2 nielenže neobstojí ako pokračovanie jedného za najlepších hororov desaťročia (už tá predstava je neprijateľná, producenti by urobili lepšie, keby film pomenovali len KNIHA TIEŇOV, ale samozrejme chápem, že kvôli prachom museli dodať aj ZÁHADA BLAIR WITCH 2), ale ani ako „samostatný horor“. Herci už na pohľad nesympatickí, výprava nehororová, dialógy o ničom, príbeh o ničom, samý chaos, zmätok, úbohá snaha o šokujúce zvraty, bieda, bieda, bieda. Myrick so Sánchezom síce nerežírovali, ale pracovali na tomto odporne zbytočnom filme ako šéfovia výroby, čo je pre hollywoodsky film zásadná pozícia, takže si zaslúžia zhorieť v pekle za diletantské požieranie vlastného „dieťaťa“.(30.11.2010)

Nie je to až také nešťastie. Záhada Blair Witch sa stala fenoménom najmä vďaka spracovaniu celého nápadu a v tom sa už nedalo pokračovať. Hm! ...a ani to úplne odignorovať. Takže zvolená premisa tu bola asi najšťastnejším riešením. Jasné, že dvojka nie je to pravé orechové, ale ani sa nejedná o bezduchú vyvražďovačku. Apoň mňa osobne nemálo oslovilo varovanie v podtexte tohto príbehu, plynulo naväzujúce na presah jednotky.(20.7.2005)

• Bauer

Jasně jednička vydělala s rozpočtem 25 tisíc dolarů přes 240 milionů, takže proč to nezopakovat tím, že natočíme dvojku. Režisér Joe Berlinger se do toho pustil a docela to podělal. Hlavním problémem tohoto veškerého snažení je dementní scénář. Zatímco v jedničce jsem se koukali na lidi, který točili dokument, tak ve dvojce koukáme na lidi, kteří ztravili noc u nějakého domu , pak ses vrátějí do nějaké chýše, kde se na to všechno koukají. A pak to přijde! Nuda, rádoby horor a záhady. A právě záhady mně donutilli koukat, protože jsem byl zvědavý, o co tam jde a jak to dopadne. No a udělal bych snad lépe, kdybych to vypnul. Protože to závěrečné rozuzlení bylo fakt dementní. Ale pořád si myslím, že jde o větší zábavu, než byla jednička.(24.3.2008)

• - Na soundtracku k filmu je zastoupena i česká kapela Sunshine s písní Streamlined. (aseedi)

• - Režiséri prvého dielu (Daniel Myrick a Eduardo Sánchez) sa o filme vyjadrili pomerne pochvalne. Podľa ich názoru sa jedná o dobrý hororový film, pokiaľ sa berie samostatne. Ako pokračovanie ich však úplne neuspokojil. (Avathar)

• - Menší roli ve filmu ztvárnil režisér Joe Berlinger. (nakiniki)