poster

Záhada Blair Witch 2

 • USA

  Book of Shadows: Blair Witch 2

Horor / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2000, 90 min

Režie:

Joe Berlinger
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tosim
  **

  Z příjemného žánrového experimentu jedničky pokračujeme k udýchanému, naprosto fádnímu stylu teen vyvražďovačky, která je občas přerušena rádobystrašením, televizními záběry, které by přesvědčily jen cvoka, že je to skutečná událost, a nějakým tím sexem. A kecama o čarodějnicích. To ta holka celá v černým byla spíš punkerka.(17.8.2005)

 • Phobia
  odpad!

  WTFuck?!? Co mělo tohle být, kurwadrát? Parodie na jedničku? Hrubě nepovedený "horror", stupidní a chabý od začátku do konce. "Komedie" by se patřilo napsat do záhlaví filmu, nebo "tragédie", protože ani zasmát se tomu nešlo, spíše marností zaplakat. 10% ze soucitu:-(. A hovno, žádný soucit, jen to przní kultovní jedničku. 2%(14.1.2009)

 • Chrustyn
  *

  Z prvním dílem to nemá vůbec nic společného. Šílená blbost.(30.10.2007)

 • Aluska88
  ***

  Záhada Blair Witch 2 je ukázkovým příkladem promarněného potenciálu jen proto, že tvůrci se rozhodli, že místo, aby vymysleli nějaký pořádný příběh, mnohem snadnější je svézt se na vlně úspěchu prvního dílu. Takže sem naházeli všechny ingredience tak, aby tento film nebyl nic jiného, než jen hodně slabým a laciným odvárkem oproti Projektu Blair Witch. Počínali si zdařile. Máme zde snad tu nejohranější ukázku skupinky teenagerů, jaká v hororu jen může být. Drsnou Gothic Girl, zapálenou vyznavačku Wiccy a přírodních magií, tuctovou těhotnou blondýnku a jejího přítele a organizátora celé akce, frajera. Zcela krátce by se dal příběh popsat asi tak, že tato parta mládeže byla v průběhu celé noci v opojení alkoholu a omamných látek a dělala v lese bordel. Ráno se probudí a nic si nepamatují. Všechno je divné. A všude okolo je bordel. Tuctová blondýna potratí. V nemocnici uvidí přízrak. Nechce tam zůstat, několik hodin po ošetření proto docela bez potíží s přáteli opouští objekt. Jeff je zavede do svého obyvatelného skladu, kde se ubytují. Pak přicházejí klasická schémata s přízraky, hlasy, lekačkami a postupným šílením určitých členů této sebranky. Vše vyústí v docela utnutý konec, který zaútočí na diváka tak rychle, že si může říkat, jestli je to opravdu všechno, co nám tvůrci nachystali. Nutno pochválit Kim Director, která je coby vyznavačka black metalu fakt "dost hustá borka.":) Takže pokud to v závěru všechno byla práce Elly Kedward, bylo by zajímavé, kdyby se nějaký díl zaměřil na její osobu a zabrousil do minulosti. Třeba The Blair Witch: Elly Kedward Story by mohl být nářez, kdyby se toho chopily šikovné ruce:)(31.3.2013)

 • Morien
  odpad!

  Le stupid me. Ta zvědavost mě jednou zabije. Jednoho krásného večera jsem byla dost unavená a chěla jsem spát, ale najednou v dohasínající televizi problikla upoutávka, že za chvílí následuje Záhada Blair Witch 2. Patřím k těm lidem, kteří nevzývají originál - ten mě štval kvůli tomu, že s postavami se v žádném případě nemůžu nijak identifikovat a nemůžu s nimi ani soucítit, že jim ten úděl prostě přeju a to už je z principu špatně. No ale stejně (právě proto) jsem byla zvědavá, jakým způsobem vyrobili filmaři pokračování. A hořce jsem zaplakala. Nejenže formálně je film mnohem béčkovější, škaredější a tuctovější, invence veškerá žádná, nebo možná ty montáže pořád tam, ještě i koncept stupidních, nesympatických, šablonovitých postav se dočkal řádného upgradeu. To už mě víc šokoval a dostal pořad Volejte věštce, který potom následoval, ten má aspoň hypnopozadí za čarodějnicí, jakou svět neviděl.(28.2.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace