Záhada Blair Witch 2

Horor / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2000, 90 min

Joe Berlinger
  • novoten

Pojetí geniální jedničky je pryč a do marylandských lesů se vydává parta anonymních teenagerů, kteří si chtějí užít tamní atmosféru. Přestože je snímek tematicky zaměnitelný s jakýmkoli nevydařeným horrorovým nesmyslem, získává cenné body právě tím, že není ani tak regulérním pokračováním, jako částečnou poctou prvnímu dílu. Ten mám totiž ve vzpomínkách tak hluboko zakořeněný, že když začnou postavy mluvit o tom, že jsou přesně v těch místech, která znají z filmu, tak to na mě funguje. Chtělo by to ale na konec pointu a ne jen nesměle pomrknout a chtít zaujmout. Ve stránce mytologie Blair Witch se totiž povedlo dobře navázat. 50%(21.8.2007)

Je to už sice poměrně dlouhá doba, co jsem to naposled viděl, ale vím, že to na mě docela zapůsobilo a konec, který spousta lidí kritizovala, mi přišel poměrně vydařený. Těžko říci, jak bych se k tomu stavěl nyní.(22.7.2005)

zaručene taký dobrý ako jednotka ... určite však menej nudný ako jednotka ... hoci o nejakom napätí alebo strachu tu.... rovnako ako v jednotke nie je ani chýru ani slychu ... mystéria však ani tu nechýba...(4.1.2006)

Tak nevim, ten film je prostě něco úplně jinho než ZBW, ale je to napínavé, slušně natočené, bál jsem se i bavil..(16.1.2009)

• UncleG

Záhada Blair Witch 2 - aneb jak se dá zkazit jedna filmová legenda. Víc k tomu neřeknu, musel bych bejt sprostej jak dlaždič.(28.7.2009)