Záhada Blair Witch 2

Book of Shadows: Blair Witch 2

Horor / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2000, 90 min

• Radyo

Mňo, tak todle bychom měli. Třináct let po natočení jsem se konečně vodhodlal a pustil si Blair Witch 2. Takže - kvalit jedničky toto nemohlo dosáhnout, to bylo jistý už před samotným natočením. Je ale jasný, že tady nešlo vo zachování kvality, ale o prachy, money, lowe, chechtáky, chápeš woe? A to se tedy povedlo - tvůrci vyrejžovali 30 mega vejvar (před zdlaněním), což je solidní úspěch. Horší ale je, že za jejich kasovním úspěchem je schovaná velká, fakt velká hromada nasranejch diváků, z nichž dobrá polovina by chtěla vrátit vstupné (nebo tentononc, prostě prachy za koupi DýVíDý apod.). Přiznávám, že já nic nechci, protože jsem v tomdle konkrétním případě nic neutratil. Takže ten vejvar by se notně zmenšil, kdyby lidi věděli, do jakýho podfuku dobrovolně lezou. A podfuk todle teda byl - nudný, utahaný herci (snad až na Ericu, ta měla hezkej kukuč), přihlouplej scénář, prošpikovanej tolika nelogičnostma, že by z toho vyžily ještě dva horory, k tomu zatraceně málo mrtvejch a ty tragický pokusy vo dokumentaristiku (včetně posranýho post-end-titles závěru) rači nekomentuju - to bych musel heslo "Blér vič" změnit na "Blej víc". Jinak xichtem mě zaujala i slečna Kim Gott-Hicová, která měla fakt luxusní mejkap (a to přitom bez něj vypadá celkem koukatelně). Krom toho ještě stojej za zmínku některý songy ze soundtracku, díky kterejm má u mě tendle film aspoň dvě hvězdy. Zbytek fakt nestojí ani za psí štěk (ani za ten reálnej, ani za ten z home-alarmu). P.S.: Snad nevadí ten českej slang, chtěl jsem si vyzkoušet, jestli jsem ještě nezapomněl jednu ze dvou cizích řečí, který malinko umím. :-P(5.8.2013)

• MM_Ramone

Tým, že sa tento podpriemerný horrorík chce tváriť ako pokračovanie filmársky i atmosfericky priekopníckeho diela, ktorým "Blair Witch Project" bez diskusie je, mi príde ako keď niekto okradne mŕtvolu a ešte ju aj pochčije. Je to znesvätenie kultu. Keby sa tento film volal ináč, tak by ma ani tak nepohošil. Ale toto nie! Niektoré diela by jednoducho nemali mať vôbec žiadne pokračovania. "Záhada Blair Witch" je jedným z nich. Točiť pokračovanie takémuto výnimočnému snímku, nemohlo dopadnúť inak ako totálnym fiaskom. *(1.2.2008)

Tak nevim, ten film je prostě něco úplně jinho než ZBW, ale je to napínavé, slušně natočené, bál jsem se i bavil..(16.1.2009)

Tohle pokračování v mnohém překvapilo. O to víc, že jedničku považuji za jeden z nejhorších hororů všech dob. Zde tvůrci zvolili daleko filmovější přístup a vyloupl se z toho zajímavý horor, který má řadu dobrých hororových scén, ale pokud příznivci jedničky na ní oceňovali její dokumentární autentičnost, tak tady na to budou muset zapomenout. Tohle je plnokrevný horor a ne jen hra na horor, tak jak to bylo předvedeno v jedničce. Chybělo působivější režijní i řemeslné zpracování. 60%(20.1.2009)

• MikeCool

V podstatě stejná blbost jako první díl a kvalitou mnohem horší (jde jen o můj názor), avšak u tohohle dílu se mi líbilo závěrečné rozluštění celého děje a pouze a jen díky tomu si tento "úlet" zaslouží alespoň nějaké přízemní procento.(17.10.2013)

• - Natáčení snímku probíhalo v Baltimore v Marylandu, ruiny domu Rustina Parra byly postaveny z polystyrénu a scény z tohoto místa byly natočeny v Gwynns Falls Leakin park (Maryland), scény z nemocnice se natáčely v opuštěném sanatoriu (opět Maryland). (fiLLthe3DD)

• - Spoiler: Na žádost studia Artisan byly na poslední chvíli natočeny dvě scény - první je ta, ve které je Jeff (Jeffrey Donovan) na psychiatrii a druhá je ta, ve které jsou zavražděni turisté, kteří přijeli do Marylandských lesů pátrat" po čarodějnici z Blair (tato scéna byla dokonce natočena jen pouhý týden před uvedením filmu do kin). (fiLLthe3DD)

• - Sepsání scénáře k filmu trvalo 6 týdnů, obsazení rolí pak týdny 3. (nakiniki)