Dítě číslo 44

• USA Child 44 (více)
Mysteriózní / Krimi / Thriller / Drama
USA / Česko / Velká Británie / Rumunsko / Rusko, 2015, 137 min (Alternativní 132 min)

Lev Děmidov je válečný hrdina, jeho svědomitá práce pro sovětskou tajnou policii mu zajistila postavení, dobré bydlení pro sebe i pro rodiče a krásnou ženu. Nikdo si ale nemůže být ničím jistý, Děmidov odmítne udat svou ženu a je státní mocí ze dne na den degradován a poslán do vyhnanství. Zde narazí na vraždu, která se podobá jinému případu, označenému za nehodu. S kariérou a životem na padrť začne hledat sériového vraha. Ovšem ve stalinistickém Sovětském svazu v 50. letech něco jako vražda oficiálně neexistuje, musí proto pátrat na vlastní pěst a tajně proti vůli režimu. Jak vyšetřování pokračuje, rozsah rituálních vražd dostává strašlivé rozměry. Přestože jakákoliv pomoc hrozí zatčením, získá nečekaného spojence. Smyčka se postupně utahuje jak kolem vraha, tak kolem hlavních hrdinů. (Bontonfilm)

Solverino

Bohužel se opravdu velmi kvalitně podařilo zbabrat předlohu a neutáhne to ani Tvrdej Tom ani nikdo další (i kdyby si děvčata hrála s ohněm a kopala do vosího hnízda celý den). Koho zaujalo téma, rozhodně doporučuju přečíst předlohu, kniha je o bambilión % lepší. Tahle parodie nestojí vůbec za řeč :( ()

Guran

Slušně rozjetý začátek. Námět z hlediska traileru vypadal více než zajímavě. Myslel jsem, že snímek se bude zabývat kanibalem Andrejem Čikatilem, ale místo toho tady máme trapnou love story s ošklivou Noomi Rapace a směšným dějem. Čikatilo zde hraje bohužel tu vedlejší roli. Opět jsem se nechal zmást trailerem. Od půlky začíná být film stereotypní, nudný a nezáživný. Tom Hardy a Garry Oldman jsou moc málo na tento film. Škoda, že Clarke nedostal lepší roli, namísto toho se ho filmaři rychle zbavili. Film se nepovedl. ()

Kortexo

Dobré téma, skvělé obsazení, ale boužel špatný scénař a režisér.Největší slabinou tohoto filmů je velké množství témat, které sice jsou zajímavé, ale je jich tolik, že jeden film nestačí na to, aby se všechny dokázali důstojně uzavřít. Nejlepší variantou by snad byl TV seriál. Tenhle film je detektivkou, kde se vyšetřují zločiny a hledají pachatelé, zaroveň je to temný politický trhiller o přežití v poměrech v nejvyšších politických kruzích tehdejšího sovětského svazu, dalším směrem je téma vzniku prvního oddělení vražd v Moskvě, potom je tady samozřejmě vyhrocený milostný vztah obou hlavních postav atd atd... Tolik směrů znamená, že film je po celou dobu závodem, aby všechny otázky dostali odpověď, což se povede boužel v katastrofálním provedení.Velká škoda... PS:Všem doporučuji film na danné téma: Občan X z roku 1995. ()

XXXXXXXX

Inu, už se mi ty všechny retro-politicko-mysteriozní thrillery začínají tak nějak přejídat. Ústřední dvojka pátrá po sériovém vrahovi. Protože však vrah samotný, vzbuzuje asi tolik strachu, jako náhodné půlnoční střetnutí s opřenými hráběmi, narval nám do snímku scénárista pro jistotu, také nesympatického, arogantního kreténa, to abychom měli na koho metat nadávky. A kdyby to někomu snad ještě nestačilo, naplácal tam pro jistotu i zbytečnou vedlejší denunciační linku, já na bráchu, brácha na mě. A nesmí samozřejmě chybět ani slaďoučký závěr, to abychom mohli vytlačit i nějakou tu krokodýlí slzu. No nevím, Ve stínu mi přišlo minimálně o řadu lepší. Ale tady se zase mihl Tywin takže je to skoro nerozhodně. ()

bakulator

Za běžných okolností bych hodnotil lépe...výborná dobově stísněná atmosféra, dobré herecké výkony apod. Bohužel předloha je nechutně splácaná sračka, částečně vykradená z legendárního Občana X s výborným Donaldem. ()

Plastík

Tak to pardon. Nelíbilo. Od scény ve vlaku rozhodnuto definitivně odpad. Kvůli Hardymu, protože ho sleduji, dávám dvě hvězdy. 1* za Tom a druhou * za Hardy. Jinak banální nesmysl, myslím tím sled scén a rozuzlení. A scéna v továrně? Cha chá, chi chí. ()

Renie42

Nedokážu posoudit tento film, i když jsem ho viděla. Ani tak film, jako ta doba se mi nelíbila, myslím, že Tomu Hardymu více seděl Mad Max. ()

egresh

Atmosféra vtedajšieho CCCP bola zobrazená celkom desivo... nič moc ak už nikto nikomu nemôže veriť, aby sa nedostal do nemilosti tajných. Mne sa "Lisbeth" do tejto úlohy nehodila. Nevravím, že by môj dojem z filmu zmenilo obsadenie inej herečky, ale Noomi neočarila. Zato Hardy vyzeral fakt zúfalo. Film odporúčam, ale jedno videnie úplne stačí. ()

regentor

Podivný slepenec události. Záměr tvůrcú filmu popsat život v SSSR za Stalinské éry od roku 1945 až po "uvolnění" poměrů po jeho smrti púsobí nevěrohodně. Vysoký důstojník bezpečnosti ,který nekompromisně řeší protistátní živly a je oddaný své vlasti , náhle změní názor a stane se horlivým zastáncem spravedlnosti.Jeho nadřízení však nevolí likvidaci jeho osoby která může být velmi nebezpečná ale je odeslán i se svou ženou, která je zase jinak politicky zapletena, kamsi do tramtárie...Zde pokračuje v pátrání na vlastní pěst po pachateli dětských obětí i za cenu vlastní likvidace. V poměrech SSSR let 50. naprostá sci-fi. Film není úplně marný i s ohledem na účast našich krajanů kteří na snímku spolupracovali ale detektivní rovina je velice chabá a celkově film vyznívá jako nezáživný. ()

Daertelon

Slizouna v hlavní roli, Tomáše Natvrdo, neoceňuji, avšak velmi charismatická Noomi dodává filmu své jisté kouzlo. Nevím tak úplně přesně, jak hodnotit. Ačkoliv se o to film na každém couru snažil, nedokázal mi vnuknout tu sovětskou atmosféru, snad i kvůli americkým hercům, ale i kvůli estetice jsem si připadal jako v Anglii (pominu-li tu ideologii a pronásledování - samozřejmě). Ozvučení nijak výrazné, kamera jakbysmet. Oceňuji zasazení českých herců. Přijde mi trochu podivné, že se film natáčel všude, až na Rusko - to je maličko zvláštní (ale nu což, Pán Prstenů se taky netočil ve Středozemi). Příběh líný, mírně nudný, ale ne úplně na houby. 50% ()

lusa

Stalinov režim bol desivý, neviem si predstaviť, kto by bol tak sprostý, aby sa mu pokúšal odporovať, obzvlášť v postavení, aké zastával vo filme Lev Demidov. Lenže..... Casting filmu famózny (Oldman, Hardy, Cassel, Clarke, Rapace), o to viac je mi ľúto sprznenie na spôsob "I need a hero" s neuveriteľným happyendom a to až do takej miery, že ani pri najväčšom sebazaprení, nie je možné dať viac.. A chápem aj to relatívne nízke celkové hodnotenie, hoci mňa to bavilo a nenudilo.. 3* ()

Brano

Veľmi sľubný začiatok so skvelou atmosférou. Myslel som že film sa bude venovať iba ohľadom Andreja Čikatila (vrah detí), lenže ten po pár minútach ustupuje do pozadia a hlavnou témou bude zbytočná love story s hlavnou postavou. Tom Hardy zahral svoju postu výborné, ale Noomi Rapace ma veľmi neoslovila. Keby sa film venoval iba tomu čomu mal, tak by to bolo lepšie. Každopádne je to pozerateľné, ale od polovice to strácalo na tempe a akoby už dochádzali nápady. Tiež to mohlo byť kratšie. Pre mňa priemerná detektívka z obdobia Stalinovej krutovlády. ()

Barbeeh

"Nesúď knihu podľa filmu" tu sadne ako riť na šerbeľ. S "predlohou" to má spoločné akurát mená postáv. Z príbehu, ktorý zobrazuje krutosť totalitného režimu, dáva do popredia príbeh hlavnej postavy (mimochodom tvorcovia úplne odignorovali jej pôvod, čo vedie k vyvrcholeniu deja :D ), spravili ďalšiu americkú grcku s podivným prízvukom. ()

stone

Ten film není až tak špatný jak tady někteří píší. Až na pár USA nešvarů mně toho na něm moc nevadilo. ()

kymla

Souhlasím s ostatními, že ač zajímavé téma, je to nešťastně pospojované. Mně to připadalo, jak tři filmy v jednom. Hvězda navíc za T. Hardyho :) ()

MirkaP

Ten film je opravdu jak složenina ze dvou. Atmosféra vylíčena tak tísnivě a intenzivně, že se vkrádá na mysl, jak v tom vůbec ti lidé mohli žít. No ono když není jiná volba, co se dá dělat. Ovšem věta: "V ráji se nevraždí" mě dostala. Zhruba od třetí třetiny (jak vyrazí zpět do Moskvy) se mi to zdálo přitažené za vlasy víc než na únosnou míru. A ten konec, ten to zabil. ()

helrohir

Film so slušným potenciálom, ktorý však len do slabého priemeru zráža slabší scenár, najmä v druhej polovici. Už dávno som nevidel film s tak nevyrovnane pôsobiacim dejom. Prvá polka totiž má rozhodne čím zaujať, najmä vcelku hutnou atmosférou zobrazujúcou stalinistický režim, a taktiež postupným zamotávaním kriminálnej stránky deja. V neskoršej fáze deja však všetko dobré začína upadať do nezmyselne pospájanej spleti scén, z ktorých mnohé ani neukončia načrtnutú dejovú linku. Celkové rozuzlenie stojí za prd a ten happiend tomu tiež neprispieva, keďže búra aj posledné zvyšky aury zla a nemohúcnosti vyplývajúce z danej doby. Obsadenie známych tvárí poteší, ale vyslovene ma zaujal len výkon Hardyho. Tri hviezdy s odretými ušami. 50%. ()

Robocop v Suicide Squad?

Robocop v Suicide Squad?

16.02.2015

Hardy vs. DiCaprio

Hardy vs. DiCaprio

01.07.2014

Assassin’s Creed si našel režiséra?

Assassin’s Creed si našel režiséra?

25.01.2014

Když před sedmi lety vyšel první Assassin's Creed, málokdo tušil, že vyroste v obrovsky lukrativní značku. Vedle šesti hlavních her si můžete sehnat třeba comicsy nebo sadu románů, jež rozmanitě… (více)

Hardy, Oldman a vraždění na sovětský způsob

Hardy, Oldman a vraždění na sovětský způsob