Ray Donovan

USA, (2013–2020), 74 h 49 min (Minutáž: 45–61 min)

Tvůrci:

Ann Biderman

Liev Schreiber, Paula Malcomson, Eddie Marsan, Kate Moennig, Kerris Dorsey, Frank Whaley, Jon Voight, Elliott Gould, Ambyr Childers, Devon Bagby (více)

Série(7) / Epizody(82)

Vítejte ve světě bohatých a slavných, pro které Ray Donovan dělá špinavou práci. Liev Schreiber v hlavní roli jako likvidátor problémů, díky němuž může losangeleská smetánka v klidu spát. Pravé drama začíná ve chvíli, kdy je Rayův otec Mickey nečekaně propuštěn z vězení, což odstartuje řetězec událostí, jež od základů otřesou Donovanovou rodinou. Ray pracuje se dvěma parťáky: impozantním Izraealcem Avim a lakonickou drsnou lesbičkou Lenou. Většinu zakázek získává od nejmocnější právnické firmy ve městě, jíž vedou Rayův mentor a přítel Ezra Goodman spolu s Leem Drexlerem. Ray dokáže vyřešit téměř jakékoliv potíže s vyjímkou těch, které se týkají jeho vlastní rodiny. Rayův bratr Bunchy byl zneužit farářem a teď nedokáže zůstat střízlivý. Druhý bratr Terr byl ponechán příliš dlouho v boxerském ringu, což mu přivodilo parkinsona. Duch jejich mladší sestry, jež jako dospívající spáchala sebevraždu, je pronásleduje všechny. Navíc, Rayova žena Abby si stále ještě zvyká na předměstský život, zatímco vychovává jejich dvě děti Bridget a Conora. Podle Raye všechny jejich trable mají počátek u jedné osoby: otce Mickeyho, gangstera s vazbou na irskou mafii, který nikdy nedokázal ochraňovat svou rodinu. A tak, když se po dvaceti letech v base objeví v Los Angeles, všechno je najednou vzhůru nohama. Mickey chce pomstu, peníze, nový život a patřičné místo v čele své rodiny! (HBO Europe)

Kejxx

Ray, Ray... moc mě nezaujal. Liev se snad jen jednou usměje, nesympatická manželka. Zato skvělý Jon a malá role mého oblíbence Johnathona Scheache. Jak bylo řečeno: Směska B-čkových herců. Škoda Showtime. Snad to výjde jindy. ()

Wilko70161

jednoznacne medzi serialmi to naj vrele odporucam a uz sa neviem dockat 4serie vyborny dej napetie a hlavne vynikajuci lLev Schrieber ()

Moretti

Perfektní...Ray Donovan je tvrdej chlap který nejde pro ránu daleko ..živí se zbíráním kompromitujících materiálu který pak používá na záchranu svých klientů kteří jsou slavní fetujou chlastaj a vždy se dostanou do průseru např. Mrtvá šlapka v posteli v tu chvíli přijede ray a vše dá do pořádku ... Liev Schreiber role irskýho pana za oponou mu sedí 90% ()

Gavo

Skvelá jazda! Hlavná postava - sympaťák Ray to síce často dosť preháňa, miestami vám už lezie na nervy, ale nakoniec si vás vždy opäť získa. Jeho kolega a pravá ruka, Izraelčan Avi vás pobaví ako svojim prízvukom, tak aj svojim nadhľadom a hláškami. Rayovi bratia Terry a Bunchy, každý u nich je kapitola sama o sebe no a moja suverénne najobľúbenejšia postava je ich otec Mickey, brutálne vtipný troublemaker, alebo "prúserář" (slovenský výraz asi neexistuje) v podaní skvelého Jona Voighta, tradičného predstaviteľa "bad-ass" postáv, ktorý vo svojom veku podáva excelentný výkon. Aj keď sa niektoré série rozbiehali pomalšie, v druhej polovici vás to vždy pohltilo a Vyvrcholenie štvrtej série bolo presne tým, čo divák takéhoto seriálu chce pri rozuzlení dostať a čo ho navnadí na tú ďalšiu. ()

Santerus

Pozoruhodná kombinácia škaredých ľudí so zväčša krivým charakterom, s neskutočne depresívnym dejom a prostredím.... Asi to nie je zlé, keď po desiatom dieli kloikám ešte na ďalší, ale... je to obraz života, ktorý nechcete žiť, ktorý nemotivuje, ktorý spôsobuje smútok a nechuť... nájsť medzi "hrdinami" niekoho aspoň trochu sympatického je pre mňa vážne problém. Vedieť to dopredu, obídem tento seriál širokým oblúkom. ()

raininface

Ray Donovan je velkej zachmuřenej frajer, ale tu jeho ženu a dceru by mu nezáviděl ani účetní Fantozzi. Pro mě je jedničkou seriálu Jon Voight. ()

oskar22

Vzhliadnuté zatiaľ 3 série. Mliaskam blahom. Dej nenudí. Riešenie problémov legálnymi a častejšie nelegálnymi prostriedkami prináša mnoho zaujímavých situácií, ktoré dotvárajú tento príbeh rodiny Donovenovcov. Výber hercov a ich výkony sú excelentné. Jon Voight je skvelý. Tak ako mi na začiatku bol nesympatický, tak jeho postavu teraz milujem. Eddie Marsan v úlohe postihnutého parkinsonom je vynikajúci. Radosť pozerať ako svoju postavu hraje. Hlavná postava Raya Donovena bola Lievovi Schreiberovi písaná totálne na mieru. Určite odporúčam. ()

slatkakuca

Mickey Mickey Mickey.....bez něho by ten seriál byl poloviční. geniální gesta, grimasy a pohyby. Ray už mě ke konci celkem nebavil, ty superschopnosti už začínaly být ohraný, ale Mickey byl top. Nejlepší série ta s Prckem a Cookiem, myslim, že byla druhá. Jo a hrozně mi vadila Abby, jak ta postava, co mu neustále přes všechno lezla do zadku, tak ta herečka. Na druhou stranu s05e08 hrozně silný díl. A Rayovi bych odstřihla tu americkou mateřskou lásku, ať sweetheart šeptá radši milenkám. ()

Killbilly

Po shlédnutí více dílů jsem musel snížit ze 4 na 3, protože mi začala vadit ta strašná prvoplánovitost. To co bylo ze začátku zajímavé a živé se začíná časem odrhovat, i když je seriál stále velmi koukatelný a řemeslně perfektně udělaný. Nicméně to, že se jedná o prvoplánový mix gangsterky, soap opery a rodinné komedie mi trochu vadí.A to že schéma epizod je podobné jako v slabších zombie filmech, tedy "všichni se chovají jako úplní retardi a působí neustálé zbytečné průsery a problémy a v tomhle blázinci jednooký mezi slepými Ray a jeho tým superborců vždy nakonec situaci zachrání" taky. Možná je to jen příliš natažené, možná mohli dát postavám trochu víc uvěřitelnosti a bylo by to za mě mnohem lepší. ()

Mike_Zet

Ray je fakt hajzl, drsný šmejd, ale se srdcem na pravém místě! "Poslední" série je nejslabší a všichni se chovají nějak hloupěji, ale není stale je to nadstandardní zábava, ne zbytečná jako např. poslední série Californication. Stále doufám, že dojdu k závěrečné sérii! ()

BR23

1. séria sa ešte dala dopozerať- najmä vdaka atmosfére, ktorú okolo seba hlavný predstaviteľ Ray Donovan šíril.- otec, "podnikateľ". Fakt časté hlúposti typu- //mal si ju rád? -bola to predsa moja mama,// alebo //najdem svojho tata krvavého ležať na pláži no ja pokojne bez slova si ľahnem blízko neho a začnem si čítať// som ešte pretrpel. Ale neubehla ani polovica 2. série a už to fakt nedávam. Jeho deti absolútne nezaujímavé, jeho manželka maximálne trápna ba až odporná- to akokeby som pozeral úplne iný seriál o úplne niečom inom, jeho otec Mike je senilný dedo, a ani Ray s bratmi, to tiež už nezachraňujú. Celistvosť seriálu neznamená, že stačí aby sa na konci dna všetci maximálne tak stretli pri spoločnej večeri (čo často krát ani k tomu nedôjde). Slabé dve hviezdičky na 1. sériu. ()

stuj

První série: Dalo se na to koukat. Ale jedna série asi stačí, jdu hledat něco přínosnějšího.  Druhá série: Druhou jsem dal spíš ze setrvačnosti. Je to dost podobné jako první, žádná velká změna, takže na třetí nejdu. ()

Zemřel režisér Michael Apted

Zemřel režisér Michael Apted