Ray Donovan

USA, (2013–2020), 74 h 49 min (Minutáž: 45–61 min)

Tvůrci:

Ann Biderman

Liev Schreiber, Paula Malcomson, Eddie Marsan, Kate Moennig, Kerris Dorsey, Frank Whaley, Jon Voight, Elliott Gould, Ambyr Childers, Devon Bagby (více)

Série(7) / Epizody(82)

Vítejte ve světě bohatých a slavných, pro které Ray Donovan dělá špinavou práci. Liev Schreiber v hlavní roli jako likvidátor problémů, díky němuž může losangeleská smetánka v klidu spát. Pravé drama začíná ve chvíli, kdy je Rayův otec Mickey nečekaně propuštěn z vězení, což odstartuje řetězec událostí, jež od základů otřesou Donovanovou rodinou. Ray pracuje se dvěma parťáky: impozantním Izraealcem Avim a lakonickou drsnou lesbičkou Lenou. Většinu zakázek získává od nejmocnější právnické firmy ve městě, jíž vedou Rayův mentor a přítel Ezra Goodman spolu s Leem Drexlerem. Ray dokáže vyřešit téměř jakékoliv potíže s vyjímkou těch, které se týkají jeho vlastní rodiny. Rayův bratr Bunchy byl zneužit farářem a teď nedokáže zůstat střízlivý. Druhý bratr Terr byl ponechán příliš dlouho v boxerském ringu, což mu přivodilo parkinsona. Duch jejich mladší sestry, jež jako dospívající spáchala sebevraždu, je pronásleduje všechny. Navíc, Rayova žena Abby si stále ještě zvyká na předměstský život, zatímco vychovává jejich dvě děti Bridget a Conora. Podle Raye všechny jejich trable mají počátek u jedné osoby: otce Mickeyho, gangstera s vazbou na irskou mafii, který nikdy nedokázal ochraňovat svou rodinu. A tak, když se po dvaceti letech v base objeví v Los Angeles, všechno je najednou vzhůru nohama. Mickey chce pomstu, peníze, nový život a patřičné místo v čele své rodiny! (HBO Europe)

jackalsc

Začátek seriálu mě hned chytl, jsou tu zajímavé postavy a zajímavý příběh, zdá se mi ale že dílů tu mohlo být o něco méně. Později mi přišlo, že příběh se točil furt dokola na nepoučitelném Brendanovi a Darylovi, kteří vždy po krátké přestávce se zase znovu chytli Micka a začli znovu narážet do zdi. Bohužel sledování jsem na dva týdny přerušil v poslední sérii a výtratil se mi tak flow. Což je trochu nefér ve srovnání s ostatními seriály, kde z tohoto asi nemám takové vyustění jak si tvůrci přáli. Seriál mě ale bavil, a myslím že 4 hvězdy rozhodně zaslouží a to i z kvalitativní stránky. ()

macoslavek

jeden jediný díl a podařilo se mu mě rozsekat - doufám, že ta atmosféra vydrží co nejdýl.. je to kinky & sick, ale v dobrém, plné všeho, co má dnešní divák rád - sex, násilí, drogy, psychologické sra*ky, nějaká ta akce.. schreiberovi tahle role hodně sedla a i celkově je obsazení seriálu výborné.. s končícím dexterem už bylo načase, aby šoutájmáci přišli s něčím novým.. snad to nebudou (jako dexe) natahovat a kvalitu si (na rozdíl od dexe) udrží. me (really really) like! ()

durdos

Showtime opäť nesklamal - STOP- Opäť seriál co má poriadne Gule - STOP- Jeden kvalitný skončil a druhý začal - STOP- Liev je výborný ako aj celá jeho podarená rodinka - STOP- Nemám čo vytknúť - STOP- Čakám na next session - STOP- ...vlastne -GO!- ()

migl

Ani po štyroch dieloch ma to vôbec nezaujalo,navyše hodne nesympatické herecké osadenstvo(okrem Schreibera) ()

lajkus

Slabší 4 nebo silnější 3.... Hrdina je ok, sice krom výrazu ,,sním tvoje játra" toho moc neumí, ale aspoň vypadá a chová se drsně.... Jinak ve všem ostatním nadprůměr, postavy fajn, zápletka vcelku fajn, konec 1. série fajn atd.... Co mi to trochu kazí je nelogika chování postav a časté opakování klišé (např. Děti jděte nahoru s tatínkem si musíme popovídat), stejně tak se často dějí neuvěřitelné náhody, což sráží věrohodnost seriálu.... Ale jinak fajn..... ()

pepca72

Hodnotím po první sérii, nyní rozkoukána druhá. Stanice Showtime po Dextrovi,Homelandu, nasadila Raye, a jedná se o kvaliní kousek. Opět výborně zvolené prostředí, ve kterém se příběh odehrává. Vykreslení postav je důkladné, ústřední děj, spolu s epizodními událostmi zajímavý, strhující. Herecké obsazení výborné, Liev svou roli hraje na výbornou, stejně jako každý další kolem něj. Je to příběh o nás, o lidech, pocitech, trápeních, radostech, zasazen do dobře napsaného, obsazeného seriálu, pro ty chytřejší z nás. ()

Chlopotun

1. séria - 95% (Mickey Donovan vládne) 2. séria - 80% - v druhej sérii mi chýba akýsi ucelenejší dej tiahnucí sa celou sériou ako tomu bolo v prvej sérii a dej sa skôr zameriava na jednotlivé nové postavy. ()

numan

Poměrně vulgární seriál posedlý pedofilními katolickými flanďáky a orálním sexem - konkrétně felací. Profesionálně je velmi solidní - bodejť ne, když si u něj dala sraz banda největších televizních rutinérů, podepsaných pod spoustou všeobecně uznávaných kusů od True Blood přes House Of Cards až po dejme tomu Californication. Úplně VŠICHNI (myslím postavy :-)) jsou v něm naprosto vypatlaní a chovají se jako totální hovada s přímo zázračnou schopností všechno posrat. Je to přesně ten druh americké krásy, ze kterého je cítit, jaxe autoři strašně snažili, aby všichni vypadali živoucí, reální a uvěřitelní, a ve výsledku z jejich postav čpí právě to, jak je to panoptikum figur hrozně vykalkulované, vykonstruované, vycucané z prstu a reálné asi jako boeing 737 řízený animovaným kachňátkem. Nesouhlasím s žánrovým zařazením "krimi/drama" - pro mě je Ray Donovan především drsná komedie. Občas jsem se u toho chlámal jako puberťák po prvním jointu. Obzvlášť některé halucinantní scény jsou velmi vypečené, nejen ta s opicí na veřejných hajzlících. Ale jo, pobavilo. B-) ()

Starejsi

Neviem prečo, ale proste ma to baví. Všetko ma to nejak pohltilo, tie vzťahy medzi bratmi, to čím si prešli a prechádzajú. Liev Shreiber hrá veľmi dobre, rola mu sedí, chlapík, čo všetko vybaví a veľa toho nenarozpráva. Vyzdvihujem výkon Jona Voighta, hrá skvelo a jeho scény sú brilantným doladením toho seriálu. Už od začiatku mi nebola sympatická postava/rola Pauly Malcomson, čo sa mi s odstupom času len potvrdilo, neustále (s prepáčením) urevaná, nič nezvládajúca je ešte horšia ako Michelle Forbes v seriály The Killing. Celkovo ale hodnotím seriál za príjemné prekvapenie posledných rokov. ()

Hadrian

Dejte dohromady sadistického milujícího otce, kterého zneužíval kněz, žida s vojenským výcvikem a násilnickou lesbu a máte Rayův dream team. Dejte dohromady starého zločince, postiženého boxera, alkoholika zneužívaného knězem (to není ten samý), černocha, rozmazlenou ženušku, dcerušku, která je na černý dicky a kluka co ojíždí vlastní postel a máte Rayovu rodinku. Dejte dohromady herce co má rád v posteli transky, herce vraha, chlapa co nechá hlídat svou milenku, protože se bojí, že ho podvádí a přitom má sám manželku, pár dalších vypatlanců a máte Rayovu klientelu. JO a pedofilní knězové jsou čím dál oblíbenější...tím vtipem od Micka na téma akné a kněz, kterým totálně odrovnal toho týpka znásilňovaného skautským velitelem mě dostal taky :D První řada super, druhá ještě lepší a teď přemýšlím kam nás posunula třetí..Terryho stav se horší, plus ta kulka v břiše..Bunchy má manželku a bude mít děcko..Bridget zdrhla, ale tak jako varovala je, že zdrhne, Connor tam byl málo, ale fakt by se mi líbilo, kdyby byl podobný magor jako Ray, Darryl moc posun teda ne vzhledem k tomu, že jeho holce prošla kulka hlavou, Abby je pořád stejná pitka, ale od toho policajta se trochu poučila, Mickey taky zdrhnul a na Rayovi je čím dál tím víc vidět, jak ho to zneužívání poznamenalo. ()

Bluerider

Mezi současnou seriálovou produkcí lehký nadprůměr. Shlédl jsem první sérii a uznávám, že zejména co do hereckého obsazení se srovnatelná konkurence hledá těžko. Vychutnávám si všechny ty staré pardály - E. Goulda, J. Woodse, J. Voighta, P. Arquette, S.Bauera... ale nemůžu nevidět, že z mladší herecké generace jim dokáže sekundovat snad len ten Liev. Příběh je navíc poměrně jednorozměrný - motiv rodinných traumat a dětského zneužívání je sice silný, ale všechno ostatní v seriálu je jen nedbale nahozené. Většina postav nemá žádné pozadí ani vývoj a jsou zcela nezajímavé (typicky Rayovy děti, ale třeba taky Lee Drexler, který by měl být jedním z mužů v pozadí - tady ho ale vidíme jenom jak nadává do mobilu). A všechno má stereotypně osudově tragický nádech, Ray se pořád tváří zničeně a nešťastně... Jediná postava Mickeyho se chová komplexně a je schopná nějakého vývoje. Sopránovi představili podobné příběhové schéma (hlavní postava, zdrojem jejíhož bohatství a vlivu jsou nezákonné aktivity, je neustále vystavována nutnosti řešit krize různého druhu - rozpadá se mu rodina, po krku mu jdou někteří příbuzní, mafiánští konkurenti i federálové, problematizována je loyalita přátel apod.), ovšem v mnohem širším záběru (přitom ale ve srovnatelném formátu co do počtu a délky dílů jednotlivých sérií!) - zkuste třeba jen porovnat počet členů rodiny a "rodiny" Tonyho Soprana s těmi asi 12 lidmi kteří tvoří svět Raye Donovana. U Sopránů jsou navíc postavy životnější, něco se o nich dozvíme, jsou hybateli dílčích dějových schémat, které doplňují hlavní linii příběhu a činí ji tak zajímavější. Tonyho aktivity jsou různorodější, zajímavější a především uvěřitelnější, protože obsahují vedle "velkých" děj určujících činů, také útržky všedního života, jehož součástí je mj. i humor, tedy prvek, který jsem v seriálu Ray Donovan nějak nepostřehl, přičemž jeho postava hollywoodského "fixera" k tomu má značný potenciál (v seriálu to ale vypadá, jako by měl Ray jen asi tři klienty). Přitom všem ovšem nelze tvrdit, že by Sopranovi byli komedií, nebo, že by tento styl vyprávění jejich příběhu nějak zlehčoval vážnost zachycených dějů a kriminálních činů jednotlivých postav. Je to jenom prostě mnohem lépe napsaný a natočený seriál. Pokud budu Sopránovy brát jako etalon, Ray Donovan to po první sérii na víc než tři hvězdy nevytáhne. ()

v0jt1s3k

Po sjetí všech sérií - bomba. Ray je člověk, kterého človek potřebuje na své straně :). Stále hutnější atmosféra s každou sérií až po hodně drsné finále čtvrté řady. To bylo možná moc uspěchané, ale Ray už potřeboval odpočinek a taky nějaký dobrý konec. Ale kdo ví na jak dlouho s jeho povahou a s jeho rodinou. Každopádně jako uzavření příběhu jeho postavy stylové. Extra body za Jona Voighta, celý seriál byl na pěst a přitom udržoval rodinu ve střehu :) ()

Mastik222

Akční seriály už moc nesleduji, ale po delší době je tu něco zajímavého, co vysílá i naše TV. Nejlepší seriál na Zemi to asi nebude, ale podle mě 4* jsou akorát. Je tam vše, co bych od akčního seroše čekal a těším se na další díly, což se mi v poslední době už moc často nestává. ()

Neel

Po několika epizodách nejsem schopna si najít alespoň jednu sympatickou postavu. Naopak je to kopie všech nesympatických postav z Dextera. Nechápu jejich problémy, ani to, jak Ray utírá celebritám prdele... Končím ještě u první série a to jsem se fakt snažila. ()

smartynaf

Vydržel jsem to do třetí série. Rayova žena, možná i díky dabingu na Hbo, je baba a facku, nicméně hlavní problém jsem začal mít s tím, že ač se scénářem míchají další a další postavy, o hlavní hrdiny nemám prakticky obavu. Nic pořádného se jim vlastně nikdy nestalo. Nikomu. A to je, s přihlédnutím k prostředí ve kterém se nacházejí, nacházeli, vyrůstali atd, velmi nepravděpodobná skutečnost. A já prostě přestávám být napnutý, nevím který je vlastně díl, protože stále v něm budou všichni jen zápletka se změní, následky svých činu nikdo pořádně nenese a už je z toho takový mainstream.. No dám si pauzu a uvidím 😎 ()

Zemřel režisér Michael Apted

Zemřel režisér Michael Apted