Ray Donovan

USA, (2013–2020), 74 h 49 min (Minutáž: 45–61 min)

Tvůrci:

Ann Biderman

Liev Schreiber, Paula Malcomson, Eddie Marsan, Kate Moennig, Kerris Dorsey, Frank Whaley, Jon Voight, Elliott Gould, Ambyr Childers, Devon Bagby (více)

Série(7) / Epizody(82)

Vítejte ve světě bohatých a slavných, pro které Ray Donovan dělá špinavou práci. Liev Schreiber v hlavní roli jako likvidátor problémů, díky němuž může losangeleská smetánka v klidu spát. Pravé drama začíná ve chvíli, kdy je Rayův otec Mickey nečekaně propuštěn z vězení, což odstartuje řetězec událostí, jež od základů otřesou Donovanovou rodinou. Ray pracuje se dvěma parťáky: impozantním Izraealcem Avim a lakonickou drsnou lesbičkou Lenou. Většinu zakázek získává od nejmocnější právnické firmy ve městě, jíž vedou Rayův mentor a přítel Ezra Goodman spolu s Leem Drexlerem. Ray dokáže vyřešit téměř jakékoliv potíže s vyjímkou těch, které se týkají jeho vlastní rodiny. Rayův bratr Bunchy byl zneužit farářem a teď nedokáže zůstat střízlivý. Druhý bratr Terr byl ponechán příliš dlouho v boxerském ringu, což mu přivodilo parkinsona. Duch jejich mladší sestry, jež jako dospívající spáchala sebevraždu, je pronásleduje všechny. Navíc, Rayova žena Abby si stále ještě zvyká na předměstský život, zatímco vychovává jejich dvě děti Bridget a Conora. Podle Raye všechny jejich trable mají počátek u jedné osoby: otce Mickeyho, gangstera s vazbou na irskou mafii, který nikdy nedokázal ochraňovat svou rodinu. A tak, když se po dvaceti letech v base objeví v Los Angeles, všechno je najednou vzhůru nohama. Mickey chce pomstu, peníze, nový život a patřičné místo v čele své rodiny! (HBO Europe)

Jadro

Rok čo rok lepší a lepší... Málo seriálov Vás dostane do bodu, že už nemá čo ponúknuť a zrazu človek dostáva taký nárez.... Pecka za peckou!!! ()

Luckyboy

Hm, manželka kráva, syn trouba, dcera chytrá, ale má matku krávu; ufňukanej brácha (má k tomu sice důvoda, ale...), brácha se sociální fóbií ale dobrák, černej brácha, chovající se jako dítě. Všechno tohle je naprosto zbytečné a bohužel to dost značně kazí kvalitu. Mohl z toho být drsnej, černej, temnotou skrz naskrz prolezlej seriál o stinných stránkách dnešního showbyznysu, který musí využívat podsvětí (ehm, konzultanty), aby si udržel svůj lesk a slávu s hrdinou, který má velmi daleko od hrdiny, ale má aspoň svoje principy. Jenže, tímto Ray Donovan (myšleno seriál, ne postava) není. Scénáristi z toho udělali rozplizlou nicneříkající nesoudržnou koláž rodinného dramatu, romance, krimi a gangsterky, do které se snaží naimplantovat některé palčivé sociální problémy současné americké společnosti. Ach jo. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Druhá sezona naštěstí ubrala krávoidní manželky, bohužel pořád dostává tolik času, že během scén s ní beru do ruky mobil nebo něco jiného a snažím se zabavit, protože jestli se udělují ceny za nejidiotičtější postavu, "Abbs" by ji určitě vyhrála. Hlavní dějová linie je ale naštěstí ucelenější, a začíná dostávat mnohem temnější a drsnější tóny. Jen tak dál, a pokud, prosím, prosím, prosím, někdo zastřelí Abby, tak zvednu hodnocení minimálně na 4 hvězdičky. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Pátá sezóna konečně (díky aktivní nepřítomnosti Abby) dokázala odhalit potenciál, který celá látka má. Devastovaný a v minulosti opravdového citového venkovního projevu neschopný Ray (no, nejen on) konečně ukazuje mnohem lépe démony. Pětka (aspoň do dvou třetin), už je skrz naskrz prolezlou špínou, která semele kohokoli (aktuálně Natalie, následuje Bridget), kdo by měl ještě šanci na to být normální. Doufám, že si seriál vyslouží šestou (snad poslední) sérii, protože pořádný temný konec by si tenhle počin zasloužil. Ačkoli je Ray v jistém smyslu sympaťák, viděl bych nosné ukončení ve stylu Breaking Bad, ale v mnohem temnějších tónech. Snad Ray najde konečně vykoupení a dočká se vnitřního rozhřešení, ať už dopadne jakkoli. Jak jsem slíbil, jedna hvězda za mrtvou Abby nahoru. ()

jfaba

Nehodnotím! Viděl jsem jeden díl. Dle mého hloupého úsudku je to bulvární seriál, kde všechno řeší nějaká agentura, která vše vyřeší, ale její šéf, dělá jednu blbost za druhou... Stačil mi jeden nezáživný díl a mám tak spoustu času na jiné věci. ()

PaTeXx

Vše podstatné jsem napsal ve všech jednotlivých sériích. Jednoduše seriál doporučuji, ale i bych pochopil, že to někdo nevydrží do úplného konce. Seriál je příkladem sestupné tendence a já jsem to bohužel značně pociťoval. Přesto si úvodní řady nahnaly mé sympatie tak vysoko, že mé hodnocení vypadá, tak jak vypadá. ()

Tomik00

Pilotní díl vypadal zajímavě. Uvidíme jaké budou další díly. Ray Donovan je mi velice sympatický. Aneb, jak uvedlo Showtime v kontextu s Dextrem. Špatná krev odchází, nová krev přichází. Jsem zvědav, jestli si Ray Donovan i nadále zachová mou přízeń. ()

lucy.lu

Slušný pilot, který slibuje zajímavou podívanou. Schreiberovi role drsného sympaťáka vysloveně sedí, ale obávám se, že na tom celý seriál stojí a padá. Zatím 70%. ()

jjjerry

UPDATE: po 8. dílů...bohužel je to klasická vztahovka (toho jsem se bál), scénář začíná mít nelogické díry, uvodní napětí se mění a vše se točí jen kolem pár postav ze začátku ... 2* a přestávám sledovat, kouknu se až na final epizodu serie___původní můj komentář: 1.díl-Pro mě skvělé překvapení, Showtime umí. První díl 5*. Moc se mně libila kamera, lidi od showtime umí zobarazit LA =). Přišlo mně to něco mezi Dexterem a Californiction :-D Druhý díl je bohužel slabší, až moc vztahů mezi postavama, 3 díl zase lepší a vypadá to, že to bude dobrý seriál. Jen se trošku bojim, aby nebyl jen první díl super, a nespadlo to jen do rodinný vztahů, to by byla nuda. Ta manželka je mě silně nepřitažlivá,. ()

Kráskadne

Silná káva. Naprosto výborné herecké obsazení a adekvátní představení postav. Jen mě trochu mrzí, že hlavní linie příběhu se věnuje rodinným vztahům, a víc nemapuje Rayovu práci. Protože na takovej šálek kafe často nemám chuť. ()

zenit

Patlanina na ntou. Seberte Bčkové herce, kteří po dobu své kariéry neprokázali být hodní triple A filmu/seriálu, nacpěte je do jednoho projektu, který má scénář na úrovni telenovely a zaručeně vám vypadne Ray Donovan. Dal jsem Rayovi čtyři díly na to, aby mě přesvědčil, že tomu tak není. Nestalo se tak. Přirovnání s Dexterem či Californication je absolutně mimo. Ray jim nesahá ani po kotníky! ()

VLADEK

První sérii hodnotím jako velmi zdařilou, ale mám pár výtek. Asi ta větší je natahování vyprávění. Příběhu rodiny Ray Donovana by slušelo maximálně 8-9 dílů. Sled dílů 4 až 8 je zahlcen účelovou vatou, ale z pohledu TV produkce bych tomu asi rozuměl. Druhou výtkou je někdy neuvěřitelný "skok" mezi epizodami. Nejde tak o skok v čase - třeba jen noc- ale o to, že se postavy v následujícím díle chovají, jako by závěr předchozí epizody nebyl a děj pokračuje dál. Ale nebylo to pro mě "neuvěřitelné", spíše z hlediska vyprávění trochu matoucí a jednou to došlo až tak daleko, že jsem hledal, zda nemám epizody zle očíslované a nějakou nepřeskočil. Poctivých 85%. P.S. Někde jsem četl, že má být druhá řada. Prosím NE! Uzavření děje bylo úplné a cokoliv dalšího to pravděpodobně jen pokazí./ Update 21.10.2014 po 2. sezóně - opět opakující se schéma - cca díly 2-6 vata a pak přijde super jízda./Update po 3. sezóně - opět opakující se rodinné schéma - 75%. ()

hufnagel

Za dva dni som dal prvú sériu a celkom som sa bavil.Ale židia ako gangstri tak to bolo dosť divné.Liev Schreiber sa mi celkom pozdával,až na ten jeho neustále ustaraný výraz tváre.John Voight stále drží laťku kvality vysoko i napriek vysokému veku.Po ukončení 2.série pridávam hviezdu.Finále nemalo chybu a napriek tomu vyriešilo dosť vecí.3.séria 100%.4.séria 100%.5.séria 60%.Nakoniec je z toho čistá rodinná dráma.Tá jeho žena nie a nie umrieť.Śkoda. ()

Ironhead

Po sestym dile porad naprosto netusim o cem ten serial ma bejt?!? Proto moc nechapu zdejsi premrstene hodnoceni a nadseni... sice je to slusne natoceny a skvele obsazeny, ale vicemene to postrada jakoukoli dynamiku, cokoli cemu se da rikat dej nebo zapletka a vubec je to desne rozvlekly a tak nejak neustale odnikud nikam... ()

moudnik

Úchvatná podívaná, druhá série ještě lepší než první, obdivuju Raye, co všechno se na něj valí a musí to rychle řešit. Práce pro chlapa - drsného, něžného, ale hlavně citlivého, statečného a inteligentního. S napětím čekám na další díly a stále víc si uvědomuji, jak celé vynikající filmové týmy i s mega hvězdami stále více přecházejí k televizní tvorbě a přinášejí nám radost až domů. Snad se dočkáme něčeho inteligentního i na domácí scéně. ()

Lukys26

Ray a jeho otec je moc hezkej páreček, asi bych nechtěl být jejich soused, když si udělaj rodinou oslavu. Řekl bych že druhá série mě baví ještě víc než ta první. Jasných 100%. ()

morepower

No zatím (pro mě po pilotu) to má solidně našlápnuto. Hlavní hrdina je sympatickej gauner s mikro pocitem spravedlnosti - tak uvidim.. ()

Tinka456

Fantastic. I just miss Abby at all, afterwards she killed herself because of that horrible cancer. It was so sad.. Oh gosh, I am badly sensitive. But yeah, I will be missing her also in season 7, she was my favorite character in most of the episodes there. Still Ray, you are getting ***** stars for the whole production and the good scenario. Thanks! ()

KojotOLE

Serial s nejvetsim poctem polozenych telefonu bez rozlouceni se na jednu serii. Za me to je opakujici se oddechovka, ktera plyne v pomalem tempu. Neni to zle, ale sedm serii, nebo kolik to ma, tomu urcite nedam. Pravdepodobne po druhe skoncim, ale nebyl to uplne zahozeny cas. Parkrat jsem u toho povecerel ne prilis dobre jidlo a tolik jsem ho diky tomu serialu nevnimal. ()

Zemřel režisér Michael Apted

Zemřel režisér Michael Apted