Hledání

• USA Looking
USA, (2014–2015), 8 h 28 min (Minutáž: 26–33 min)

Série(2) / Epizody(18)

Zbrusu nový komediální seriál z produkce HBO se točí kolem tří kamarádů třicátníků ze San Francisca, kteří objevují vzrušující a někdy až ohromující možnosti dostupné nové generaci homosexuálů. Seriál Hledání nabízí nezkreslený pohled do zákulisí životů a milostných vztahů tří blízkých přátel, gayů v současném San Franciscu. Přátelství je sice spojuje, každý z nich se však nachází v odlišné životní fázi. Patrik je devětadvacetiletý vývojář počítačových her, který se znovu pokouší najít partnera poté, co se jeho bývalý zasnoubil. Jednatřicetiletý ambiciózní umělec Augustín se rozhoduje mezi dosavadním monogamním stylem života a sdílením společné domácnosti se svým přítelem. Nejstarším členem partičky je devětatřicetiletý číšník Dom, který vykonává své povolání už hezkou řádku let, čelí střednímu věku a jeho profesní i milostné představy zůstávají stále nenaplněny. Příběhy této trojice se dramaticky proplétají a odvíjejí v době, která homosexuálům poskytuje spoustu příležitostí a práv, v níž se každý z členů pokouší najít svůj kousek štěstí a lásky. Důležitým prvkem seriálu je mix společenské pokrokovosti, nevyzpytatelnosti a sexuální otevřenosti v sanfranciské oblasti Bay Area s reálnými místy, ve kterých hlavní postavy žijí. V Hledání se seznámíme také s Domovou spolubydlící Doris, Augustínovým přítelem Frankem, Patrikovým spolupracovníkem Owenem a s objekty milostného zájmu Kevinem, Lynnem a Richiem.

Seriál z originální produkce HBO Hledání se vrací s deseti zbrusu novými díly, jež nabízejí nezkreslený pohled na zkušenosti tří blízkých přátel, Patricka, Agustína a Doma, kteří žijí a milují v současném San Franciscu. V průběhu druhé řady najde Patrick v profesním i milostném životě to, co hledal. Záhy si však uvědomí, že to vlastně doopravdy není to, co potřebuje. Se svým šéfem Kevinem, který má stále stejného partnera, rozjede Patrick zběsilou aférku a při tom se pokouší zjistit, jestli můžou s Richiem zůstat přáteli. Agustín, který se od konce předchozí řady zmítá v porozchodové krizi, se rozhodne pověsit své umělecké ambice na hřebík a snaží se navázat přátelství s HIV pozitivním "medvědem" jménem Eddie. Dom nepřestává snít o otevření vlastní restaurace, přičemž přichází řada úspěchů i proher co se týče financí i jeho vztahu s Lynnem. Seriál i nadále zkoumá hledání štěstí a důvěrného vztahu ve věku, kdy možnosti a práva gayů nemají obdoby, na pozadí progresivní, sexuálně otevřené kultury San Francisca. (HBO Europe)

Tsuki003

Hodnotím po shlédnutí první série. Musím přiznat, že seriál je celkem zajímavý, dobrý... nicméně nemá tu jiskru, co by ve mně zapálila vášeň pro další sledování. Srovnání se bohužel neubráním, takže musím říct, že oproti Queer as Folk je tohle nuda. QAF nabízí unikátní pohled na téměř všechno, co se kolem gayů dá. Tady jediné, co zaujme, je snadno předvídatelný vztah (možná dva). Možná je to dáno celkem krátkou stopáží, ale docela mi trvalo, než jsem si našla cestu aspoň k jedné z hlavních postav. U dvou dalších je to tak nějak napůl. Důležitých pro mě bude dalších pár epizod, pak se uvidí, jestli se vydržím dívat i dál. Prozatím lepší průměr. ()

Eygam

Po dvou dílech se ukázalo, že seriál je naprosto o ničem, kdyby byla půlka postav ženský, neštěk by po tom ani pes. Lidi zjevně trpí dojmem, že když jsou postavy jen gayové, je děj automaticky lepší. Není. ()

Frameline

Looking je seriál o gayích jací ve skutečnosti jsou. Bez růžových a ušišlaných stereotypů, jaké předvádí Milan Šteindler v Gymplu. Bez obvyklých klišé anebo sentimentálního chápání menšin. Vyprávění je ryzí, tak jak znám život gayů tady i v San Francisku. Je o hledání sama sebe, o vyrovnání se s odlišností a touze najít a udržet monogamní vztah. Příběhy jsou uvěřitelné a je omyl se domnívat, že jde o jakýsi teplý Sex ve městě. Místy je scénář podobně vtipný a cynický, ale tady se něřeší boty od Blahnika ani pleťové masky. Jde tu o nalezení rovnováhy, o hledání chlapa víc než na jednu noc. Looking je natočen civilně, herci hrají naprosto přirozeně. Jediné, co bych vytknul je krátká stopáž a že se pokračování dočkáme až na jaře 2015. ()

Turtle

Neslané, nemasté, nezajímavé. Dohromady se tam vlastně nic neděje, o kvalitních dialozích nebo humoru taky nemůže být řeč. Není důvod proč se na to dívat. ()

santa331

Velice oceňuji snahu tvůrců natočit příběh o životě homosexuálů, a to už jen proto, že jsou to stejné bytosti jako my všichni, jenom to mají s láskou trochu jinak. ()

petangola

Po dlouhý době seriál, kterej je zas tak trochu jinej. Tím, že první série měla jen pár dílů, nic se zbytečně nenatahovalo a tempo bylo naprosto bezvadný. Těším se na pokračování v lednu 2015. Možná snížím hodnocení, a možná Looking nechám pět hvězd, protože za prvních osm epizod si je rozhodně zaslouží. // Oceňuju hlavně to, že ukazuje gaye i v jiném světle, než v růžových tričkách a se "sametovým hlasem" :D // ()

Lencuccia

Tak tohle je pecka! Už dlouho mě něco takhle nenadchlo. Už dlouho jsem celou noc neprobděla, jen abych mohla shlédnout všechny díly nějakého seriálu. O osmnáct dílů později jsem nadšená - spousta nádherných, emotivních okamžiků, realistické vykreslení příběhů, vynikající výkony herců, bezva postavy, dokonalá hudba, sex, spád, sem tam nějaká oku lahodící zápletka. Pokud jde o tématiku gay komunity, měla jsem z toho úplně stejný pocit jako Disk níže. O trablích s coming outem, rodiči, diskriminaci apod. již víme hodně (i když osvěty podle mě není nikdy dost) a teď tu máme dílko, které se zaměřuje na ty všednější aspekty jejich života. Rozhodně vztahovka, rozhodně komornější drama, kopec romantiky, ale jako komedie mi to tedy moc nepřipadalo, to je spíše špatné zařazení. Vtípky mi ale vůbec nechyběly, bylo se i tak na co koukat. Žhavé scéby jsou tak krásně udělané, že se mi jen tajil dech. Krásně zpracovaná je vztahová stránka, z nějakého důvodu mě to celé rozněžnilo více než cokoli jiného, co jsem v poslední době viděla. :) Kolem a kolem.... jeden obrovský palec nahoru!!!! Věčná škoda, že nebude třetí řada, ale už se těším alespoň na závěrečný film. ()