V nepříliš vzdálené budoucnosti dohlíží na dodržování pořádku mechanické policejní jednotky. Nyní se jim ale lidé začínají bránit. Když dojde k odcizení a přeprogramování jednoho z policejních droidů, stane se robot jménem Chappie vůbec prvním robotem se schopností samostatného myšlení a cítění. Jak se jeho existence stává v očích mocných stále větší hrozbou pro celé lidstvo, nezastaví se tito před ničím, aby vynutili zachování statu quo a zajistili, aby byl Chappie současně i posledním robotem svého druhu. (Falcon)

predator.1

Mamííí, tatííí, ninjooo, čepííí. Neskutečná megakokotina !!!!! Ta jedna hvězda je za tu 5 minutovou akci nakonec. Yo-Landi doufám už nikdy na plátně neuvidím. ()

Spilif

No jak na tohle? Jednoduše... Prve jsem si říkal tohle je na jednu max dvěhvězdy, ale jako film spíš na jednu. Ale tři dávám jen a jen za myšlenku konce. Kdy Chappie zachrání stvořitele robotím tělem jo to mě fakt dostalo sice tak nějak bylo od jisté chvíle jasné že to tak bude, ale ano bylo to dokonalý. Jinak bych řekl že bez pár minut konce je pro mě tenhle film ztráta cca 105 minut. Fanoušky si to asi najde ale u mě i když tenhle žánr rád to boduje opravdu jen závěrem... ()

kacir

Toto sa na Číslo 5 žije nechytá ani trochu, neviem čo tárate. Strašne som sa na tento film tešil a nakoniec kravina ako rampa. A Jackman ma nasral, že zobral túto debilnú rolu..aaach ()

davistercz

Od režiséra District 9 a filmu Elisium bych čekal teda více, není to zas taková pecka, jakou jsme všichni očekávali, ale co se dá dělat. Hold nejde být nejlepší na určitou dob, jednou to muselo spadnout dolů a dopadlo to právě na Chappieho. Místy jsem si říkal, zda koukám na akčnák nebo spíše na pohádku pro malé děcka, scénami mi to připadalo jak nějaká parodie z nepovedeného filmu. Samotná hudba hrající ve scénach a ty debilní kostýmy? Co je moc, to je moc. Jedině světlý okamžik byl konec filmu. ()

Facerr

Dlouho jsem váhal, ale nakonec se přiklonil ke třem hvězdám za přehnaná očekávání podtrhnutá stylovým trailerem. Chappie je vzdáleně příbuzný Robocopovi a o něco blíž Číslo 5 žije. Nápad výchovy robota v gangsterském stylu by se dal rozhodně zpracovat o dost líp. Viděl bych to na trochu komediálnější kabát. Hugh jako záporák nesed taky (asi moc čučím na X-meny:) a už vůbec mi nešla pod vousy ta akční slabota na konci. ()

Stumbleine

"Číslo 5" v moderním hávu, Partička asociálních delikventů "Die Antwoord" mi výborně sedla, jelikož nehráli svojí roli, ale jsou to skutečně takoví šílenci (jejich vizáž a hudební tvorba mluví za vše=D) Prostředí JAR do filmu výborně zapadlo, domnívám se že podobní policejní droidi by byli ve městě jako je Johannesburg skutečně potřeba, aby bylo zabráněno soustavné genocidě místních bělošských obyvatel, kteří po konci apartheidu a hromadném exodu bělochů měli odvahu v této zemi zůstat i přes 70% nárůst kriminality ()

a0001 odpad!

Že umelá inteligencia, no skôr prirodzená demencia tvorcov tohto filmu. Ten film je iba stupidnou, trápnou sr.čkou. vedomie.exe, nuda.exe, traposina.exe v chappie.rar balení. ()

waltosin

Sony mělo jasný záměr propagace svých výrobků, od spoustu PS4 až po připravovaný projet morpheus (helma), to trochu ztratilo vážnost dramatu, které se zde konalo, nic vyjímečného to není jako Já, robot, ale i tak snaha natočit něco odlišného tu byla i když v konkurenci, která v této době je, to má Chappie nesmírně těžké. 60% ()

chewbac.Ca

O dost horší než originální District 9 navíc o hodně najivnější příběh s tou přihlouplou muzikou od Die Antwoort ale dalo se na to podívat rozhodně menší zlo než real steel nebo jak se ta hloupost o robotech s Jackmanem jmenovala :) ()

pafka

Film take urceny diky schazejicim drsnejsim scenam predevsim pro mladsiho divaka, coz ale neni jedina cilova skupina. Dej podle osvedcene sablony, ktery zjemnovali tvurci detskym chovanim Chappieho a to bylo to velmi prijemny, i kdyz ne uplne pochopitelny. Prijemne prekvapeni, rozhodne si nezaslouzil tak zalostnou navstevu v kine (cca 20 divaku). ()

chrustie

Takhle něco zkurvit, to sem už dlouho neviděl. Potenciál obrovský, výsledek tristní. Postavy jsou neskutečně trapné a blbé, příběh taktéž. Celé mi to připadalo jako film pro děti prvního stupně ZŠ (které z něho budou bezpochyby nedšené). ()

elanista1

Prvá hodina bola nepozerateľná, bolela ma z toho až hlava ako dementne sa niektorí ľudia správali, úplne mimo reality. To by ešte šlo, ale to herecké obsadenie bol zlý vtip. Niečo tak herecky otrasné a ľudsky nesympatické akou bola trojica gangsterov som v komerčnom filme nevidel už dlho. Motivácie postáv boli tiež úplne, ale úplne mimo...v jednej scéne sa chová niekto ako najhorší človek na svete a v ďalšej je zas vykreslený ako najväčší dobrák. Asi po hodine času to trocha naberie na obrátkach, ale Chappie je celkovo v porovnaní s robotmi v Districte 9 úplná slabota, a len veľmi ťažko sa k nemu hľadá nejaký vzťah. Záver má peknú myšlienku, a je to asi najväčšie pozitívum filmu, ináč pre mňa veľký fail. ()

Tomate

Asi najhoršia vec je premrhanie známymi menami ako H. Jackman a S. Weaver. Ináč je to klasický pekný príbeh o robotovi čo má svoje sny. Priznám sa že 3jicu vedľajších kladno záporných postáv som si celkom obľúbil. Chappie ma zo začiatku fakt sere no potom je to už super. Akurát ma prekvapuje že žánrovo to neni komédia hoci som sa párkrát pekne nasmial. Prekvapil ma dizajn Hughovho veľkého robota ktorý sa nápadne podobá tomu zo RoboCopa, náhoda ? A kto má rád sci-fi určite ocení. ()

ESNYR

Asi jsem divnej, protože mi to připadalo strašně dementní. Die Antwoord považuju za více než prapodivnou skupinu a doufám že už si svých 15 minut slávy odbyly a zůstanou u hudby ( pokud to tak chce někdo nazývat ) a k filmu už nečichnou. Yo-Landi Visser je asi neošklivější ženská co jsem kdy viděl. Chappie není dobrá volba pokud chcete vidět zajímavé sci-fi. To už raději koukněte na Číslo 5 žije, kde to autoři braly jako komedii a ne nějakou dramatickou sondu do duše robota. Nápad dobrej, technická stránka hodně slušná, ale provedení tak špatné že to je až k blití. ()

Rajny.One

Totální kravina, která nedává naprostý smysl, pohřbívající jeden ze skvělých nápadů. Už to tady bylo zmíněno, ale tohle je castingový zločin! ()

spoock

Slusny audiovizual, ale scenar je blby a vse pusobi prilis nerealne. Jo, jasne,manik vam v praci prilozi pistoli k hlave a neskonci ani u reditelky, apod. Ps: Blomkamp je slusny reziser, ale stejne jako Z.Snyder, by ho nikdo nemel poustet k psani scenare. ()

Saiffer

Tento film sa ma dotkol. Všimli ste si koľko sa Chappieho ostatne postavy dotýkali? Strkali doňho, objímali ho a hrali s ním ručné gestá. Ešte nikdy som nevidel tak realisticky vyzerajúcu a s hercami realisticky komunikujúcu nereálnu vec. Žiadne pozeranie postav "približne do smeru jeho očí" ani pohyby hercov, ktoré jednoznačne prezrádzajú, že pri natáčaní za nimi je zelené pozadie. Ten Chappie tam proste bol. ()

AARONN

Čapí.. Už se začíná zarývat do filmových análů Blomstyle - je to tak neurčitý až je to jasně evidentní. Hlavní hrdina filmu..robot.. je klasický policejní droid (bez znalosti prvního zákonu robotiky..), který dostane možnost po slušné pecce RPGčkem stát se geniálním AI. Jak čas plyne a otravný Dev Patel, který se snaží všechno hackovat a u toho si dát pár pořádně vychlazených Red Bullů od Jarvise.. Hugh, kde mi snad poprvé naprosto nesedl (asi chtěl zavzpomínat na swordfish) a byl nevýrazný asi jako hovno v míse, tak... já ani nevim.. nechce se mi o tom ani psát. Takže: 1. fáze filmu.. je Vám jedno, kdo a nebo co je Chappie (droid 22), jelikož nemá vědomí. 2. fáze.. Hackertime. 3. fáze.. RedBulltime. 4. fáze.. Chappie dítě. 5. fáze.. Chappie vyvolává lítost.. 6. fáze.. Gangstabro & sleeptime. 7. fáze.. Hackertime. 8. fáze.. fight a Avatar. Dávám tomu za tři hvězdy, i když tam byla ve finále jenom jedna, a to droid. Jsem překvapený, jak moc ty herci nefungovali pospolu. ()

Neill Blomkamp a návrat RoboCopa

Neill Blomkamp a návrat RoboCopa

13.07.2018

Noví X-Meni hledají režiséra

Noví X-Meni hledají režiséra

23.02.2017

Simon Kinberg patří mezi největší dříče současného Hollywoodu. Scenárista Sherlocka Holmese nebo posledních dvou filmů s X-Meny je zároveň producentem Chappieho, Popelky, Marťana nebo Deadpoola, a… (více)

Marvel ulovil Sigourney Weaver

Marvel ulovil Sigourney Weaver

09.10.2016

Na Netflixu právě debutoval Luke Cage a 17. března 2017 nás čeká Iron Fist, čímž se nám představí všichni čtyři Defenders. Televizní kolegové Avengers, mezi něž patří ještě Daredevil a Jessica Jones,… (více)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz