Podfukáři 2

Now You See Me 2

Podfukári: 2. dejstvo

Akční / Komedie / Thriller

USA, 2016, 129 min

Je to tak na stejné úrovni jako jednička, tady naštěstí všechno dávalo nějaký smysl, přibylo víc akce a komedie ("dvojče" Harrelsona jede) a Radcliffe nám ukázal, že umí i svině. To je ale asi tak všechno, protože mě stejně příběh nedokázal vůbec oslovit a když se film hemží jen přeplácanými triky, člověku to za chvíli začne dost lézt na nervy. V konečném důsledku je na tom všem nejlepší Tylerova hudba.(25.11.2016)

Tak tedy, Podfukáři 2 celkem zklamání. To, na čem byla postavena jednička, gradace do vyvrcholení finále, byl pro mě jeden veliký Uau efekt. Dvojka, strašně vaří, nezačíná to špatně, snaží se porovnat k předešlému, ale čím více se film blíží ke konci, je to čím dál více ulítlé a dost přitroublé. Finále celého filmu je až tak moc okaté, že ho prohlédne i 10leté děcko. Trošku mi film připomněl Cimrmanouv hru ( Ty nejsi má teta, tetičko, Ne. Jsem tvoje vzdálená snacha, Nedělej si výčitky, milý synu. Já totiž nejsem tvůj otec. Jsem tvůj syn ) Co se týče výkonů. Herci klasicky dobří, přiznám se, že mi tentokrát dost vadila dvojrole Woodyho, na můj vkus zbytečná onanie vůči jeho herectví. No a Daniel, to je pro mě stále takové nedomrle, které zkrátka na svůj film počká, až mu pořádně narostou fousy. Další díl, už bych nepáchal. Kouzelnické filmy mám rád, ale nic se nemá přehánět. Chtělo by to zkrátka nový a neotřelý nápad. Tak tedy zkouknout Podfukáře 2 a Vichr z hor.(12.11.2016)

Jednička mě nijak neohromila a dvojka je skoro jako přes kopírák. Průměrná zábavná jednohubka, která sází zejména na herce a předváděná "kouzla". Problém je, že i když bych měla na jejich triky nejspíš zírat s otevřenou pusou, není příběh dostatečně zajímavý, aby mě byť na chvíli strhl. Ale tak aspoň na Marka Ruffala a Lizzy Caplan se dobře kouká.(14.6.2016)

Kupodivu musím říct, že trochu stravitelnější než první díl. Tady to vše, byť dost přitaženě za vlasy, jaksi teprve začalo dávat smysl, nicméně ty stohy blbých náhod, úkonů a chování taky nebyly k dobru. Přesto jsem se i celkem bavil a nebylo mi z filmu smutno. Fakt ale nevidím důvod koukat na to kdy znovu. Taková klasická stravitelnost, co nezanechá následky - ani v dobrém, ani ve zlém.(22.6.2016)

Jednička měla kouzlo, které mě ohromilo. Pokračování je trikem lehce nedotaženým a hlavně zbytečně překombinovaným, takže divákovi je chvilkama celkem jedno, jak se vše vyvrbí, protože má co dělat, aby si stíhal páté přes deváté urovnat v hlavě do nějakého smysluplného dění, přesto jsem se po čas sledování téhle hatmatilky na diváka nenudila. Finále bylo hodně slabé (musím říct, že na mě daleko větší dojem udělaly hrátky s kartou v uzavřeném trezoru někde v půli filmu) a tentokrát i docela předvídatelné, alespoň oproti předchozímu. Přesto mě bavilo nechat se šálit a hlavně jedno velké plus, Lizzy Caplan má čaro úplně někde jinde, než její předchůdkyně Isla Fisher. Přátelé mi říkali nejednou, že úsměvy a výstřihy lepých servírek jsou jen laciný trik na oko zákazníka, za cílem získat co nejvíc z obsahu peněženky, ale co, na mě to platí.(6.7.2016)

• - Ve scéně, kdy Jezdci utíkají z Octy a sjíždějí potrubím, je vidět, že poslední do potrubí skáče Merritt (Woody Harrelson). Když však dopadají do košů v čínské restauraci jako poslední dopadá Lula May (Lizzy Caplan). (Zuzanka23)

• - Ve scéně, kdy utíkají jezdci z Octy a baví se na střeše, si Merritt McKinney (Woody Harrelson) sundavá sluchátko s mikrofonem, přičemž obviňuje J. Daniela Atlase (Jesse Eisenber), že je prásknul. Při záběru zezadu Woodyho, kdy v konverzaci pokračují, má zase sluchátko i s mikrofonem na hlavě. (Ace.A.T.L.)

• - Ve scéně, kdy jsou jezdci zajati a vezou je v náklaďáku, je na monitorech vidět pohled z kamer z auta. Je jasně vidět, že podle monitorů auto jede, pak stojí a zase jede. Ovšem lidi v autě se hýbou a vrtí, jako by auto stále jelo, a to i ve chvíli, kdy na monitoru auto viditelně stojí. (Ace.A.T.L.)