Sean se vydá z ulic rodného Miami do Hollywoodu, kam ho táhne vidina slávy a bohatství. S krásnou a tvrdohlavou Andie si založí novou taneční skupinu, která to přes všechny překážky dotáhne až do finále televizní talentové soutěže. Velké finále v taneční aréně v zářícím Las Vegas znamená nejen milionovou výhru, ale také budoucí kariéry všech zúčastněných. Není to ale tak jednoduché. Ve finále se proti Seanovi a jeho skupině postaví nejen jeho dávní nepřátelé, taneční skupina Grim Knights, ale i jeho vlastní bývalí parťáci. Aby mohli zvítězit, musí pustit k vodě všechny staré antipatie a žárlivosti a soustředit se na to, co umějí nejlépe: tančit. (Bontonfilm)

Paldiny

Ťažšie sa hodnotí film, ktorý je určený inej vekovej kategórii a celkovo inému pohlaviu. Pozastavovať sa nad dejom, hercami, absenciou klišé či zmysluplnými dialógmi nemá cenu, veď to nikto ani od filmu nečakal. Čo som však v kútiku očakával bola prepracovanejšia choreografia a tá neprišla. Snaha o neustále menenie lokalít a témat tancov je prítomná, chýba však lepší nápad, spontánnosť a drive ako taký, o inšpirácii nehovoriac. Chémia medzi hercami nefunguje a tým zhasína aj to jediné čo sa Step Up 5 snažil zdeliť. Sledovanie je znesiteľné, možno len dvakrát skontrolujete čas, niečo viac ako dopozerateľnosť by mohlo zaváňať sklamaním. ()

FaceMan

Čo sa stane keď spojíte Streed Dance a Revolution? Odpoveď na to je All in. Má to v sebe časť dvojky spjenú zo štvorkou. Keby si tento film zobral z obidvhoch len to dobré tak by to bola nádherná podívaná. Opak sa stal ale pravdou a zobralo si to aj to zlé. Skvelý začiatok s peknými kreáciami v klube, vyzeralo dobre pre oko. Potom to šlo zas už len s kopca. (btw Čierny rytieri sa mi omnoho viac páčili než LMNTRIX) . Pokus o humor bol podľa mňa veľmi úbohý a dosť často až trápny. Ľudia v kine sa na tom miestami smialu a ja som nechápal či je chyba vo mne alebo v nich. Prišiel som však len na to že mám od nich odlišný humor. Sympatický Moose vyzeral jak keby chodil mesiac do solárka a potom ho psotavili pred kameru, ale tancovať vedel. Dej bol tak predvídateľný že to sa už viac ani nedalo. Čo ale čakať keď sa na to pozeráte už po piaty krát. Veľké pozitívum filmu boli pre mňa soundtracky, len som nikdy nechápal s kade im hrá tá hudba keď vždy niekam došli a zrazu im hrala hudba a oni tancovali. WTF? Nebolo to však najhoršie Lets Dance, ale nešli ani All In, určite z toho mohli ešte čo to vyťažiť. Po týždni si ani nespomeniem že som niečo také videl. Za mňa lepšie dve hviezdy. ()

rollman1

Tanec dělá divy, o tom žádná. 5. díl taneční série, kde příběh hraje důležitou roli asi jako Jet-li v Expendables 3 a klišé střídá klišé se teda moc nepovedl.. Samozřejmě lidi na to koukaj jen kvůli tanečním kreacím a skvělé show. Bohužel tady tohle nenajdete. Čtyřka měla skvělé lokace, choreografie i soundtrack a 5. díl nemá nic z toho. Výstupy mě nudily, hudba nebavila a finále ačkoliv bylo fajn, nepředčilo své předchůdce. Prosím už žádný nový díl o tančících lidech. ()

Hwaelos

O tom, jaký ideologický rozpor v sobě série Step Up nese (a zejména její čtvrtý díl), jsem už psal u minulého filmu. Zásadní vymezení se vůči esteblishmentu a všeobecné komerionalizaci, kterou ztělesňuje reklama, aby (hup!) crew zvítězila a získala tak pro sebe místo v reklamě, je přítomno v jiné podobě i v tomto dílu série. All In hraje jen zdánlivě na jinou strunu. Účastníci soutěže jsou vtaženi do víru reality show, kde se necítí dobře a která jim bere jejich friendship mojo, aby na konci mohli využít naplno principů, na nichž každá reality show stojí. Stačí si jen stoupnout, říct pár dojímavých slov a hurá, smlouva je na stole a vítězství v kapse. O lobotomii příběhu nemá smysl psát, ale nepotřebujete přece být Roland Barthes, abyste pochopili, že tahle základní premisa nedává smysl. Step Up je sice filmovou frenčízou o určité subkultuře (break je tradičně považovanej za součást hip-hopu), ale ve skutečnosti ji jen používá jako prázdnou šablonu, kterou naplňuje ideálem hipsterství (vezměme něco, čím všichni ještě před pár lety pohrdali - třeba steampunkovej look - a použijme to jako cool proprietu; nemusí to dávat smysl, nebo lépe - zbavme to tradičních hodnotových znaků a přilepme k tomu pár hezkejch tváří). Ještěže to aspoň tanečně pořád funguje... ()

kaylin

S pátým dílem už se mi ty postavy prostě dostaly do povědomí a docela rád jsem se s nimi znovu setkal. Moose je prostě frajer a Andie mě dostává. Jasně, že ten příběh je blbej, ale ty taneční čísla - a kvůli nim je to točené - jsou prostě geniální. To finále je neskutečné, a i když je jasné, že na to mají hodně zkoušek a pokusů, ta synchronizace je úchvatná. Jestli bude šestý film, tak se i docela těším. ()

• Film nebyl před premiérou promítán kritikům. (Katherine46)
  • Ve filmu se v roli robotické dívky objevila i Češka Jana Vaňková.

(Deli3)