Dvojnásobný držitel nominace na Oscara Will Smith hraje podvodníka, který se romanticky zamiluje do začínající podfukářky (Margot Robbie), a když se ním příliš sblíží, rozejde se s ní. O tři roky později se jeho bývalá láska objeví v Buenos Aires a on je vyšachován ze hry, kterou sám rozehrál. Aby bylo vše ještě zamotanější, oba stejně nápaditě rozehrávají své podvody a oba chtějí podfouknout stejného miliardáře, majitele mezinárodního závodního týmu (Rodrigo Santoro). (Warner Bros. CZ)

bloodline

Ako ľahko naletiteľný typ, s naivitou sebe vlastnou, od piky zo srdca neznášam prvý apríl. Focus si zo mňa spravil deň vtákov hneď niekoľko krát, ale ten najpodarenejší ofajč prišiel až príliš skoro na môj skromný vkus. Za to NFL scéna položila touchdown sezóny. Aká to škoda, že zvyšok už mlel tak trochu z vývaru podobne bezúhonnej tematiky a odhodlal sa do "grandiózneho" finále formulovou rýchlosťou, pretože tyčinka Margot a (čierny) muž v čiernom si herecky svedčali ako jachty v monackom zálive. Keby ma Focus o pol hodinku viac šponoval v sedadle, s vypiplanejšou dejovou zásmažkou mohli na konci moje horné končatiny aplaudovať prekvapeniu sezóny hlavného prúdu. 3 a 1/2* ()

tom.nosek

Celá myšlenku filmu stojí na tom, jak je Will Smith ten největší mág, co se týče podfuků, a jak je Margot Robbie ta naivka, která i když si myslí, že Willa přechytračila, tak ani nápad, Will to má stejně pořád na háku a milé Margot Robbie vždycky tím nejvíc cool způsobem ukáže, že on je prostě bůh. Oceňuju hlavně tu Willovu větu, že pár drahých krádeží je moc riskantních, a proto tu jde o objem - obrovské množství malých ukradených věcí. To mi přijde jako logičtější. Bohužel od té doby, co to řekne, se tím přestane řídit. Nejlepší postavou je tak postava šíleného sázkaře B. D. Wonga, který si po Jurském parku a Hlavě rodiny střihl zase další trochu ujetou roli. ()

Hanys_

Taková typická letní oddechovka, která mě celou dobu slušně bavila, ale na větší hodnocení přebývá dost pomotaný závěr a celkově ne tak svižná druhá polovina. Každopádně Margot se z Pan Am začíná pomalu dostávat do vysoké herecké ligy. ()

Petr.Kocfeld

Dobry film.Mne se libil.Hodnotim 60 procenty.Takova akcni krimi s Willem Smithem a Margot Robbie coby dvou zlocincu.Smith zde uci Robbie umeni krast.Smith zde neni spatny a Robbie taky.Tato blondyna mu dobre sekunduje.Tento snimek stoji za shlednuti. ()

oRi11

Film o zlodějích a kapsářích Focus, je od začátku do konce zábavný, vtipný, herecky dobře obsazený a stylový. Krasná Margot Robbie a Will Smith jako hlavní herecká dvojice fungují perfektně, dokážou diváka dobře vtáhnout do přiběhu. Dějové zvraty a lži jsou nepředvídatelné, pohravájí si jak s filmovými postavami, tak s divákem. Nejlepší scénou filmu pro mě byly sázky Willa Smithe a Bradley D. Wonga na fotbalovém zápase. ()

vander19

Will Smith príde každý rok so zaujímavým filmom, ktorý nikdy nie je špatný. Podobne je tomu aj v prípade Focusu. Zo začiatku človek ani len netuší do čoho sa púšťa. Pripadalo mi to ako seriál Rossa Kempa o gangoch po celom svete. Film je svieži a ku divákovi veľmi priateľský. Snaží sa vynechať nudné pasáže a má plno nečakaných zvratov. Len je trošku na škodu filmu, že je možno až príliš priehľadný ako celok. Je to proste kryštál, na ktorý ak sa pozrieme z diaľky je pekne priesvitný, ale z blízka vidíme isté mlhavé časti. To sú tie jeho zvraty prekvapivé snahy o zmätenie diváka. Ani Smith a jeho charizma proste nedokážu zachrániť každý film. Smitha dopĺňa sexi Margot Robbie a dodáva dilmu šmrc. To by nebol Will, keby si nerobil srandu z Austrálčanov, keďže Margot je presne z tohto kontinentu. Focus nie je zlým filmom a určite sa dá dopozerať do konca, ale viac ako na 3* ma to nebavilo. ()

Disease

Vcelku zábavná blbůstka, jako většina filmů s Willem Smithem. Humor místy poněkud křečovitý, heist nepromyšlený, ale jako oddychovka v pohodě. ()

ondrula

Příjemná zlodějská komedie. Margot Robbie je roztomilá, Will Smith je sympaťák a herci ve vedlejších rolích (hlavně Adrian Martinez v roli okouzlujícího sprosťáka) jsou taky dobří. K dokonalosti mi chyběla pořádný "show time"; ocenil bych třeba krádež diamantů nebo vloupání do muzea, ale nemůžu mít všechno. ()

peetriss

Focus si možná zasloužil ty tři hvězdy, protože se nejedná o absolutní hloupost ani nudu, ale dějově se snaží být natolik přechytračelý, zvratově turbulentní a přezajímavý, až se jeví překombinovaně, přepáleně a málo uvěřitelně. V neposlední řadě vše další vystihuje slovo klišé. V závěru tato negativa zabíhají do takového extrému, že jsem nakonec tu třetí hvězdu odebral. Škoda, protože režisérsko-scénáristické duo své dílo výborně zvládlo po vizuální a režisérské stránce, kdy umí chvílemi zaujmout a vtáhnout. Obsazení je povedeně vybráno: Will Smith se v roli dobře usadil, Margot Robbie je pohledná a herecky snaživá, třešinkou na dortu je rolička B. D. Wonga. ()

Strandmon

Zlodějské terno, které je zázračně nepředvídatelné! Dosti na úrovni, možná že by si to zasloužilo aspoň těch pětasedmdesát procent, ale to je jen takový můj názor. Žužu (kdo viděl, ví) s Margot jsou dobří a filmu rozhodně prospívají, a je až zavádějící, jak je Robbie sexy. Závěr: Komedie na úrovni .......PS: Adrian Martinez za nejlepší roli. ()

Prochy38

Povedená komediální podvoďárna. Oba herce můžu natolik, že bylo těžký, aby se mi film nelíbil. nejde sice o nic originálního, ale funguje to dobře, chemie mezi těmi dvěma je skvělá. Možná to není až taková pecka a za rok nebudu vědět, o co šlo, ale sedlo to a fakt se dobře koukalo. M. Robbie jde hodně prudce nahoru! ()

Jaro_slav

Film, který okradl všechny Dannyho parťáky do jednoho, lup zainvestoval a proměnil v něco podobnýho a současně dost jinýho, takže těžko říct, zda se investice (ne)vyplatila. Skvělý je, že přes fakt velký množství zvratů zůstává děj přehlednej a v postavách se dá dobře vyznat. Nejlepší ale je, kdykoliv si začnou Nicky a Jess povídat. Díky nim a taky díky jakýsi pokloně mobilní divize NOKIA prostřednictvím Lumie 1020 je to pro mě poctivá devadesátka v rámci žanru (a stovku by z toho udělala trošku líp doladěná závěrečná zápletka). Mimochodem, Margot Robbie je další fyzicky krásná žena, na níž je ovšem nejhezčí hlas. ()

NaughtyKoopa

Kdo čeká něco ve stylu Ocean's Eleven bude trochu zklamaný jako já, je to spíš love-based story mezi Willem a Margot. Film je to natočený nádherně s vynikající hudbou a ačkoliv se celý film posouvá dopředu jen po dialozích, neměl jsem nutkání se kouknou na hodinky. Zpočátku mě překvapil svojí nepředvídatelností, která vyvrcholila výbornou scénou na stadionu, ale v druhé půlce se to zlomilo a konec, který už byl možná trochu přepálený, se dal předvídat snadno. Margot Robbie je momentálně na předních pozicích A-listu nejkrásnějších hereček a s Willem tvořili příjemný pár. Bohužel je to spíš taková jednohubka, protože to je ten typ filmu, na který si budu po roce matně vzpomínat. 6,5/10 ()

Mikino00

Vyloženě slabý film, ať už dějově, tak i ohraným tématem, které nijak novátorsky nepojal. Film plyne od ničeho k ničemu, snaží se okouzlovat technikami okrádání lidí a na pozadí buduje vztah hlavních hrdinů, který je čitelný od začátku až do konce. Finální podrazy jen podtrhují slabotu scénáře a fádnost celého filmu. I Smith je nevýrazný, za to Robbie je výrazně krásná a sexy. ()

aLPaC

Krimi komedie ve stylu Dannyho parťáků, to mám rath. První část je naprosto výtečná. Všechny důležité postavy jsou sympaťáci nebo kundy. Dialogy, co pronáší Smith dávají vzpomenout na Hitche. Vrcholem je pak scéna na superbowlu, která skutečně nemá chybu a je nejlepší z filmu. Druhá část odehrávající se o několik let později ze začátku trochu drhne, nicméně ke konci už to má zase grády. Úrovně předchozí nicméně nedosáhne. I tak si ode mě ovšem Focus zaslouží pěkné čtyři bodíky. ()

misik95

Focus mě velmi příjemně překvapil, protože jsem neměl velké očekávání a dostal jsem super jízdu, která mě neustále překvapovala. Will a Margot spolu představují dokonalou dvojici a pokud se chcete podívat na něco svižného a pohodového tak je Focus jasná volba. Doufám, že hlavní postavy uvidím ještě v nějakém filmu spolu. 76% ()

H4ku11

Myslel som, že to bude jeden z tých TOP filmov o švindliaroch. Nebol. Zvraty, ktoré prídu dávno očakávate a v takom prípade vás to moc nenadchne, aspoň mňa teda nie. Aj keď Will je teda fajn a nestarne!! ()

Uprchlík Will Smith

Uprchlík Will Smith