Dvojnásobný držitel nominace na Oscara Will Smith hraje podvodníka, který se romanticky zamiluje do začínající podfukářky (Margot Robbie), a když se ním příliš sblíží, rozejde se s ní. O tři roky později se jeho bývalá láska objeví v Buenos Aires a on je vyšachován ze hry, kterou sám rozehrál. Aby bylo vše ještě zamotanější, oba stejně nápaditě rozehrávají své podvody a oba chtějí podfouknout stejného miliardáře, majitele mezinárodního závodního týmu (Rodrigo Santoro). (Warner Bros. CZ)

elanius

(68/2015) / Celý príbeh filmu je stvárnený v podstate tromi časťami, z ktorých mi ani jedna neprišla ničím výnimočná. Stávka na istotu po väčšinu filmu. Focusu určite prispel Will Smith a celkovo svieže spracovanie. (5/10) ()

venison

Na to, že snímek „Focus“ hostí takovou hvězdu, jakou je Will Smith, nepředvedl absolutně nic závratného.. Pomalej rozjezd, zápletka nulová, lehce předvídatelné, sem tam lehce úsměvné a jako bonus extrémně nepříjemná hlavní herečka Margot Robbie. Hodně vlažná akční komedie, kterou po druhé asi ne-e.. ()

neoBlast

Po dokoukání je prostě jasné, že kouzlo okamžiku se kterým na nás poprvé vtrhla Dannyho parta je fuč Ficarra/Requa nejsou Steven Soderbergh. Will Smith sice stejně jako George Clooney dokáže nechat prasknout beton pouhým pohledem, ale jeho charisma a dračice Margot Robbie rozhodně nestačí k tomu, abych si něco druhého dne vůbec pamatoval. Rohypnol účinný, scénář přetažený (to rozseknutí v půli je tak násilné!) a nedostatečně vtipný. Škoda, páč tohle režisérsko-scénáristické duo vtrhlo na hollywoodské kolbiště mnohem svěžeji. 50 % ()

Dreaker.24

Začátek mě nějak nebral, ty okrádačky ze začátku sice působili dobrým provedením, ale tolik mě to neuchvátilo, za to ta scéna na fotbale bylo to, čím si mě film získal a mě to konečně začalo přicházet zajímavé. Od toho momentu mi to přišlo sympatické. Margotka je prostě boží a Will je taky přijatelný i když nevím jestli to mezi nimi fungovalo úplně naplno. A přeplottwistovaný konec působí, že už je tam toho dost, ten poslední už byl takový lehce navíc. ()

Pavlínka9

Takový to, že nemůžete věřit nikomu a ničemu, protože jsou do podvodníci...ale je to fajn :) Je velice pěkný pohled na Smitha i Robbie. Je vlastně zajímavé, jak city dokážou často ovlivnit něco, na čem člověk pracuje mnohdy velice dlouho a s úplně jiným úmyslem, ale pak tam projde ženská a je to v háji...Ten film jsem 7 let měla přichystaný a vlastně mě mrzí, že jsem ho neviděla dřív... ()

JohnSmith

Tenhle film má dvě části. Tu podvodnicko-zlodějskou, která zajímavější a pak tu romantickou, která je hrozná. Finále je pak jedno z nejlabších a nejnepřekvapivějších, jaké jsem viděl. A upřímně, Smithovo traumatické chování by mu nezbaštily ani malý děti. ()

VanTom

Poodhalení velkoryse organizované fabriky na zlodějnu plné profesionálních chmatáků bylo svěží a vtipné, jenže nepatřičně brzy (tzn. ještě před polovinou) došlo k jejímu rozpuštění a věnování se citové romanci ústředního páru, náhodně se po třech letech shledavšího v Buenos Aires při nějakém generickém podvodu. A nemůžu si pomoct, ta druhá část úplně ztratila předchozí glanc. Navíc Margot je fakt kočanda, takže se o to hůře skousával fakt, že by roky čekala na mamlasa, který jí onehdy dal velmi nevybíravě košem. ()

fefee

Zábavné, vtipné a nenudiace, to je veľké plus napriek nepravdepodobným zvratom ktoré boli miestami v závere až neuveriteľné, stále bavilo. (3,5*) ()

anusha

Príbeh ako z epizódy ricka a mortiho pre toto sa dan harmon vkuse vysmieva heist filmom ... Dve hviezdy za Margot robbie a jej prednosti :D ()

Sany33

Príbeh: Ak sa chystáte podfúknuť podfukára, dávajte si pozor aby to nebol jeden z najlepších v obore. Herecké obsadenie: Will Smith (nar. 1968, USA)Margot Robbie (nar. 1990, Austrálie)sú veľmi sympatické herecké duo a veľmi dobre sa na nich pozerá aj na filmovom plátne pri spoločných scénach. Prevedenie: Film má veľmi zaujímavý dej a celkom dobrú príbehovú dynamiku. Nenudí a finále nie je vôbec prvoplánové čo veľmi oceňujem aj napriek tomu mi tam chýbala la finálna emócia. Pocity: Filmu po štylistickej a dejovej stránke nie je moc čo vytknúť. Ale finálna emócia sa nedostavila čo je celkom škoda. Pridaná hodnota: Film sa venuje veľmi zaujímavej téme a tou je podvod ako taký. Nenudí a má celkom zaujímavé zvraty. Ale mám pocit, že z konca sa dalo vyšťaviť viac emócií. 77% ()

vyfuk

U filmů, na které poslední dobou chodím do kina to je tak, že buď to jsou úžasné filmy a nebo zcela bezkonkurenční průjmy. Snad nikdy jsem se v kině necítil tak neutrálně jako nyní. Teprve asi po půlhodině se začalo něco rýsovat a začalo to nabíhat skvělého výkonu. Potom všem to zase ulehlo jako náš prezident po flašce Bechera a pak se film točil jenom kolem paní Robbie, což by mi nevadilo kdyby to někam vedlo nebo kdyby film byl 18+. Nakonec spíš film dostane vskutku super otáčky, ale tahle centrifuga prostě začala příliš pozdě. ()

Elleannie

Skvělý výběr všech ústředních hrdinů. Od prvního okamžiku, kdy se Will Smith a Margot Robbie potkali, mi k sobě neskutečně pasovali. Film je napínavý, příjemně překvapivý a nepředvídatelný. Scény jsou skvěle promyšlené. ()

Guzo

Docela prijemne prekvapeni, hlavne diky skvelemu obsazeni. Kazdopadne po slabych trailerech jsem ocekaval prusvih, ale ma to spad a podobnych subzanrovych filmu neni nikdy dost. ()

mkubalikova

První polovina velmi svěží a zábavná, od přesunu do Buenos Aires jsem se ale začala nudit. Několikrát jsem si vzpomněla na Podraz a Dannyho parťáky, ale ani jedno Focus nestíhá. 60% ()

m.a.t.o.

Keby som Focus videl pred desiatimi rokmi, bol by som nadšený. Lenže dnes, po všetkých dieloch Dannyho parťákov a kope ďalších heist movies mi to už žily netrhá a automaticky očakávam nejaké tie "šokujúce" zvraty. Margot a Will sú fajn dvojka, pekne to medzi nimi iskrilo, dobre sa nato pozeralo (hlavne, keď mala Margot na sebe bikini ;-)), ale to je tak všetko. Na druhé pozretie je už pre mňa tento film nezaujímavý. 60 % ()

blackJag

Podvod na kvadrát je dnes stejně profláknutý koncept jako je neobjevné zjištění, že Smith se při potřebě intenzivní herecké realizace tváří jako baset po kastraci. Naštěstí, určitá úroveň filmu nechybí. 60% ()

Autogram

Film sa síce príjemne pozerá, škoda že absolútne nič nového neprináša. Snaží sa byť chytrý, ale nie je, vtipný tiež veľmi nie, no napriek tomu som ho ľahko vydržal az do konca. Will Smith predvádza, ako kradnúť s ľahkosťou a noblesou využívajúc moderné technológie, akoby sa inšpiroval v skutočnom svete. Len mi pripadal trochu starý na takúto luxusnú Margotku. –––– S klamstvom je jeden problém. Zatlačí ťa do kúta a potom ťa prinúti urobiť hroznú blbosť. ()

Jaro.Krafcik

Po dvoch dňoch bojovania s vírusom , áno dostihol nás práve v lete. Som zapol telku a na markíze pôjde podfukár. Ale až po chart show. Neviem kto navrhuje program ale Will smith by si zaslúžil miesto v hlavnom vysielacom čase na každej televíznej stanici. Plus skvelá Margot ktorá vtedy ešte len začínala. Film je to veľmi dobrý. 4* ()

Uprchlík Will Smith

Uprchlík Will Smith