Dvojnásobný držitel nominace na Oscara Will Smith hraje podvodníka, který se romanticky zamiluje do začínající podfukářky (Margot Robbie), a když se ním příliš sblíží, rozejde se s ní. O tři roky později se jeho bývalá láska objeví v Buenos Aires a on je vyšachován ze hry, kterou sám rozehrál. Aby bylo vše ještě zamotanější, oba stejně nápaditě rozehrávají své podvody a oba chtějí podfouknout stejného miliardáře, majitele mezinárodního závodního týmu (Rodrigo Santoro). (Warner Bros. CZ)

Mograine

No asi tak. Pan Willi Smithi nám zde dokázal, že ještě nepatří do starého železa, a po výchově těch malých smradů(Jaden a Willow) se už opravdu potřeboval v nějakým tom škváru ukázat. Ale on to nebyl škvár. Byla to prvotřídní americká komedie, u které se zasměje kde kdo. Někde je už opravdu třeba zapojit mozek a popřemýšlet, jak to vlastně básník myslel(mluvím zde především o neustálém lhaní a podvádění). A málem bych taky zapomněl na slečnu Margotku Robbie, která zde zase dokázala, že kromě sex-appealu oplývá také hereckým nadáním a dokonce až neskonale svůdným hláskem. Podtrženo,sečteno, jedná se o opravdu dobrou broskvovinu, na kterou se ráda podívá nejedna rodinka(včetně smradů :) ) ()

Facerr

Tohle je hodně stylová jízda plná mindfucků. Dokonce natolik, že hned po slušným rozjezdu to dá divákovi takovou školu, že už ví, a očekává mindfuck další, čímž se film stává značně předvídatelným. I tak to byla pecka. Will pořád výbornej a na jeho blonďatou "partnerku" se koukalo taky moc dobře. Co ale Focus totálně zabilo byl konec. Tak brutálně utlej, že jsem koukal do konce titulků, protože jsem čekal nějakou pointu ... ale nekonala se:/. ()

a0001

Trailer atraktivnejší ako celý film. Spracovanie pokulhávalo ako chromý Lagarder. Ten film by nazachranilo ani ukradnutie Margotkineho neexistujuceho pannenstva. ()

M.DJ.K

Chytrá a zábavná podfukárna která nenudí a má i pár dost překvapivých zvratů.Willovi a Margot to spolu neuvěřitelně sedí a nikdo by ani nepostřehl,že je Will o nějakých 22 let starší!!!Sázení na fotbale a "příprava na srážku" jsou TOP scény celého filmu.Film sám o sobě je kvalitně natočený,ale chybuje v samotném finále,kdy se člověk ztratí v množství zvratů a některé předchozí scény přicházejí o svůj význam....Ikdyž trošku ohrané téma,zvládnuto je však vcelku dobře.Lepší průměr,který sem určitě neviděl naposledy 6,5/10 ()

t.b.kat

Zábava s odlehčením, ale viděna již tolikráte, že se k ní člověk těžko bude vracet. Prostě další obyčejný tuctový komediální film bez nějakých vyšších nároků. Proto 3* ()

elanista1

Zábavný film, v ktorom, prehnane povedané, skoro každý klame a skoro v každej scéne sa stane nepredvídateľný zvrat. Prvá polovica sa mi páčila viac...skvelo to vyvrcholilo scénou so stávkovaním, to bol jednoznačný vrchol celého filmu. Úplný záver bol už príliš chcený, a veľmi som mu neveril, ani ma tak neprekvapil...posledná scéna bola čudná a mne osobne nestačila. Aj tak hodnotím kladne, lebo hodinky som takmer nesledoval, usmieval som sa, nechal som sa unášať pôvabom Margot Robbie a sympatickým hereckým prejavom Willa Smitha. ()

Blazis34

Nevědel jsem přesně, co od tohoto filmu čekat, ale veškerá má očekávání jasně předčil. Nestárnoucí Will Smith a přitažlivá Margot Robbie, to byla trefa do černého. Oba ukázali, že jsou v současné době jedni z nejlepších v těchto rolích a že si umí vybrat kvalitní film. Samotný děj byl skvělý, zamotaný, sofistikovaný, plný překvapení, až si divák nemohl být nikdy jistý, zda je to tentokrát opět jen hra kočka myš nebo už vážný problém. Ze všeho se tito dva dokázali svoji chytrostí a důvtipem dostat a nejen za ty řešení a způsoby musím dát čtyři hvězdy - procentuálně vyjádřeno na (váhám mezi 80 a 85% :-) ) 83%. ()

Nikki.Nikx

Tenhle film možná nepřichází s ničím novým, ale rozhodně se u toho dobře pobavíte. Margot Robbie je krásná a Will až nechutně dobrej herec. Ten frajer snad nestárne....od Mizerů vypadá furt stejně! Kostýmy a výprava mě hodně bavili....všechno pečlivě promyšlené. Celkově má film šmrnc a šarmantně si pohrává se zlodějskými tanečky. Je to taková lehčí oddechovka, kterou klidně můžete vyplnit jarní podvečer a bez výčitek u toho sosat karamelový frappe :) ()

plaasaa

Jednoho dne, až vítr rozfouká prach z našich kostí a potomci našich potomků opustí tento svět, Will Smith přestane vypadat na 30 a pak tento svět zanikne. Will táhne film hodně dopředu svým šarmem a na podvodníka se vyloženě hodí. Zvratů od začátku až do konce nespočet, až se mi z toho točila hlava. Film se od zvratu ke zvratu pozvolna táhne, sem a tam nějaká ta hláška, sem a tam Margot v plavkách, tak že si člověk ani nevšimne, že už ty bezmála dvě hodiny utekly a sleduje poměrně nečekaný a nakonec i vtipný závěr filmu. PS: Badass taťka luxusní. ()

Cannonball

Na to, co to malo ponuknut je to predvidatelne a co horsie este aj bez vtipu. 2/3 vyslovene nudne. Moc som od toho necakal, napriek tomu velke sklamanie. 45%. ()

Spilif

Exclusive váhal jsem a celou dobu přemýšlel o čtyřech hvězdách, ale proč pro mě je toto překvapení poslední doby. Velké plus je samo o sobě Will jako třešnička na dortu Margot a to všechno na polárkovém dortu z mořem šlehačky. Jo oči mlsali luxus a to všechno prostě za odměnu. I přátelkyně dokoukala a to Willa zrovna nemusí ("protože prý tu scifi kraviny ve kterých hrál, sou hrozný" vysvětlil jsem ji že zrovna zmíněný Já robot je pro mě jeden z jeho nejlepších filmů z Wille :) na to přikývla a pochopila že FOCUS prostě dnes uvidím buď s ní nebo bez ní:). Takže jen ve skratce krásná podíváná ve které je pár zvratů které stojí za to i přesto že pár věcí je mírně předvídatelných. Ale přiznám že skoro vše jsem jim baštil od začátku až do konce. A pro ty kdo můžouo filmy alaaaa Denyho parťáci určitě tohle nevynechte! Za mě palec nahoru;),,, ()

fimler

Nic úžasného a těch 70% si to vážně nezaslouží!Spíš takový maličkatý nadprůměr, který mě bohužel moc nezabavil. ()

Karlos8

Existuje absolutní pravda a dá se věřit lháři? Tohle spojení pravda-lhář v tomto snímku funguje vcelku dobře, za což může především nepředvídatelnost, která nejvíce vyplave na povrch v závěrečných minutách. Na druhou stranu se ale jedná spíše o nudný film, který neřeší nic jiného než věřit nebo nevěřit. Na druhou stranu Margot Robbie dává tomuto filmu asi tu největší jiskřičku, která jasně převyšuje herecký výkon Willa Smitha. ()

maniacxl

Za dubem,pod dubem,my tě s Willem a jeho partou oškubem......Srandy málo,akce ještě míň,ale naštěstí to nebylo tak dlouhý,takže se to dalo zvládnout.Konec se vymkl úplně kontrole,ale čekal jsem něco podobně trapnýho.V Česku se beztak krade nejlíp a nejvíc,od nás by se mohl učit nejen Hollywood.....Ty vole,kde mám peněženku..................60%. ()

x_ander

Ačkoliv bych moc rád, nic lepšího než lehce nadprůměrnou jednohubku z Focus nevykřešu. V jednolivostech je přitom film moc fajn. Will Smith se po letech konečně vrací k hlavní roli a charisma má na rozdávání. Ale i přesto se vedle něj Margot Robbie neztratí. Jenže film je spíš jen takový slepenec několika fajn nápadů. Podvodnické scény (např. na stadionu geniální) jsou parádně napsané, ale Focus zkrátka nedrží pohromadě. Na jedno zhlédnutí příjemná zábava, ale pak pustit z hlavy. ()

srolyma

Sladkobolná romance o lásce mezi černým podvodníčkem a blonďatou bárbínou zlodějkou. Dokud šlo jen o zlodějiny a rafinované podvody, tak to bylo výborné, ale s první slzou v černém oku Wildy Smithe to šlo celé do kytek. Naštěstí ten poměrně zamotaný a slušně vypointovaný závěr to zase dostal z ulepeného bahna červené knihovny na čerstvý vzduch. ()

Kamy

Po dosť dlhej chvíli, konečne ďalší film, v ktorom ma Will Smith bavil ako v časoch Mizerov, Mužov v čiernom a Dni nezávislosti. Film plný zvratov, ktoré ale nepôsobia nepatrične, až prekvapivo vtipný, a s veľmi sexy Margot, ktorá sa do svojej role dokonale hodí a s Willom skvelú chémiu. P.S.: Na Suicide Squad sa po tomto filme teším ešte viac. ()

dudo24

Fakt som sa bavil. Mám veľmi rád tematiku trikov a podvodov, ešte keď sú založené na skutočnom fungovaní. Podľa mojich vedomostí všetko, čo vo filme robili a tvrdili bolo dosť solídne. Myslím, že lepšie sa dala zvládnuť tá hluchšia tridsaťminútovka ku koncu kde sa všetky veľké triky robili na pozadí. Mohli do tej pasáže zakomponovať ešte nejaké menšie krádeže pre pobavenie. ***SPOILER*** Celá dejová štruktúra bola veľmi podobná filmu Now you see me, len tam zvládli túto pasívnu časť trochu lepšie sa mi zdá. ***END SPOILER*** Celkovo ale veľmi dobre – herci, dej, všetko – určite si pustím znovu. Neviem či to tak malo byť ale Smith vyzeral celý film akoby dva dni nespal. edit (20.6.2016): Pozreté druhý krát. Fakt dobrý film. Super scenár – dejové zvraty a držanie diváka v nevedomosti. Vôbec mi neprekážalo, že už som s tým všetkým bol raz oboznámený. Pre objasnenie, hluchšia tridsaťminútovka o ktorej som rozprával prvý krát je hluchá na krádeže a podvody. Dej funguje perfektne len sa odklonil od vreckového zlodejovania. Začína sa zo mňa stávať fanúšik Margot Robbie. ()

lobo87

Poctivá žánrovka, ktorá potešila hercami, vypiplaným vizuálom, zvratmi v príbehu a niekoľkými geniálnymi nápadmi (stávkovanie na futbale a jeho pointa). Záver trošku pokazil dojem, ale film si 4* zaslúži po všetkých stránkach... 75% ()

Uprchlík Will Smith

Uprchlík Will Smith