Dvojnásobný držitel nominace na Oscara Will Smith hraje podvodníka, který se romanticky zamiluje do začínající podfukářky (Margot Robbie), a když se ním příliš sblíží, rozejde se s ní. O tři roky později se jeho bývalá láska objeví v Buenos Aires a on je vyšachován ze hry, kterou sám rozehrál. Aby bylo vše ještě zamotanější, oba stejně nápaditě rozehrávají své podvody a oba chtějí podfouknout stejného miliardáře, majitele mezinárodního závodního týmu (Rodrigo Santoro). (Warner Bros. CZ)

Praxis

Zábavná romantická hovadinka s několika dějovými zvraty, které předvídat vážně nebudete. Margot Robbie je neskutečná sexy kozička a Will Smith hraje po dlouhý době něco, co ho evidentně baví, a netváří se jak kakabus. Vizuálně moc pěkné, několik sidekicků velmi mile hláškujících a k tomu velmi milý soundtrack, který baví. Proč tedy jen za tři? Protože ve výsledku to vlastně byla "jen" nadprůměrná romanťárna, kterou napočítám do roka několik. I přes tu krimi zápletku... 65% ()

Baronne

Vždycky mám rád, když se mnou film trochu vyjebe. Bohužel se to stává prachbídně málo, no teď to přišlo. Tenhle film mi odpanil prdel, vrazil do mě pořádnýho černýho macka . Každopádně Ficarra s Requou tohle umí, megarychlej děj, ani nestíháte zaregistrovat co všechno se změnilo, co všechno je vlastně hra, podobně jako v Crazy Stupid Love. Mám pocit jako kdyby spolupráce těchhle dvou + Uraty gradovala od průměrnýho Phillipa Morrise (nicméně to může omlouvat že je to natočený podle skutečnosti) k parádnímu Focusu.. Hlavně posledních 20 minut mě přesvědčilo o jasnym plnym počtu. ()

Riddick77

Nuda nadpozemských rozměrů, kterou ani ubersexy Margot Robbie nezachrání. Direct-to-dvd kousek s trošku lepšim (nevyužitym) budgetem. 3/10! ()

zipper111

Nečtěte popisek k filmu, protože vám vybleje úplně celý děj. Já si ho naštěstí nečetl, ale teď když to vidím.. Hodně nešťastné... Jinak film je super oddychovka plná zvratů s parádním Willem, který se vrátil ve velké formě. Chvílemi je na něm vidět, že doby Fresh Prince jsou už pryč a padesátka klepe na dveře, ale většinu filmu je to pořád ten správnej hejsek, jak ho známe. A Margot Robbie? To ani nebudu komentovat, něco takového se v zajetí podaří vypěstovat jednou za sto, sto padesát let... Fakt nádherná, a ještě umí hrát. Nejlepší scéna byla na fotbalovém zápase, u Willova gamblení mi bylo až fyzicky nevolno. Jen scény mezi hlavními aktéry mě občas přišli dost... nejednoznačné, vlastně celou dobu není jasné, jestli se nesnaží navzájem vochcat. Ale to je právě super! 4* ()

erased

Těžko soudit, zdali o filmu hůř vypovídá zklamání nebo lhostejnost. Focus nicméně perfektně zapadá mezi filmy vyvolávající druhou zmíněnou reakci. Vyloženě špatného na něm nic není, vždyť v něm všichni a všechno vypadá tak dobře, vždyť všichni hrají a dělají přesně to, co mají, vždyť svižně ubíhá, a vždyť dokonce čas od času dokáže vyloudit úsměv i našponovat nervy. Nic z toho ale bohužel není dost na to, aby se takto obsahově průměrná a přitom v křečovité snaze překvapit roztěkaná variace na heist filmy jakkoliv zaryla pod kůži, a nadchla čímkoli jiným, než jen obsazením Margot Robbie. ()

Tony.cs

Focus je hodně inteligentní film s dobrými zvraty. Ale přes to všechno je trošičku, ale opravdu jen trošičku fádní. Možná díky výběru hudebního podkreslení. ()

kaylin

První polovina filmu, než se celý děj přesune o tři roky dále, mě docela bavila. Pak už to ale začalo být až neskutečně poplatné tomu, že v tom hraje Will Smith a že to prostě nemůže v ději trochu experimentovat. Ano, není za klasického klaďáka, ale přesto je jeho postava klišovitá a s ní i celý příběh, který je sem tam sexy, ale sem tam to pro mě bylo utrpení, hlavně z hlediska scenáristického. ()

Rakosnicek77

Neokoukaný námět a originální zápletka, dodalo filmu jenom samá pozitiva. Tím že jde i o komedii, není problém tak i film vnímat a děj brát s dostatečnou rezervou. Jde o ryzí zábavu, která vám nedovolí ani na chvilku ztratit zájem a film slupnete jako malinu až do konce. ()

MATADOR

Sympatický film, který stojí především na ústřední dvojici, mezi kterou to v první polovině neuvěřitelně vře a já se bavil. To bylo ovšem do momentu na fotbalovém stadionu, kde film mohl bez pointy skončit. Ovšem přišla druhá polovina filmu, kterou jako by dělal někdo jiný, už to nebylo ono a celkově pocit z nadšení vyhasl, což je škoda, fakt škoda. ()

gegina31

V průběhu celého filmu jsem si říkala: " jo, to je jasný, to bude takhle" "a tohle zase takhle" No ale nebylo. Vždycky mě to dokázalo nějak překvapit. Vůbec jsem si nedokázala spojit kdo s kým v čem jede a kdo na koho co hraje. Takže super. Will Smith je prostě skvělý ať ho vidím hrát v čemkoli a ona je opravdu krásná. No na tu roli možná až moc. Takováhle kóča by někde nekradla na ulici, ale obrážela by přehlídková mola. Není to film, na pět hvězdiček, který bych si pustila několikrát, ale je to film, který vás nepustí do postele dřív, než skončí. I kdyby to bylo o půlnoci a vy vstávaly o ve 2 do práce. ()

FilmFan24

Černobílé jiskření ústředního hereckého dua Will Smith a Margot Robbie v této zlodějské komedii má kouzlo nepředvídatelného. Příjemné filmové pokoukání s celkem dost přepísklou závěrečnou pointou. ()

Dont

Tohle je příklad "laciného" filmu, na který se rád podívám. A nevadí mi, že děj nedává úplně smysl, ani některé nepravděpodobné události či jednání postav. Úplně stačí sympaticky hláškující Will Smith a půvabná Margot Robbie, kteří se skvěle doplňují. Ta ženská je fakt hot. ()

PP66

Lehká přesnídávková komedie o podvodnících, kteří už někde ve filmech běželi. Kdepak jsou zlaté časy Mužů v černém, Wille?;o) ()

TominoLa

Díky trailerům jsem se vůbec netěšil a vrhl jsem se na to nakonec jen díky obsazení. Nelitoval jsem. Od samého začátku jsem se fajnově bavil a příjemně mi to i uteklo. ()

OG_Swifty

Nestárnoucí Will Smith a ultra kundice Margot Robbie v roli víceméně průměrnýho filmu s lepším scénářem. Celkově byl film k vydržení, ačkoliv měl pár slepých momentů, kdy už jsem pociťoval, jak se mi ježej chlupy na zadku... Peršan Farhad byl docela vtipnej, asiat na Superbowlu byl taky dobrej. ()

Vessper

Naprosto překombinovaná blbost, kde jedinou hvězdičku dávám za Margot Robbie. Stárnoucí Will Smith za moc nestojí scénář je naprosto tristní. Konec filmu je pak úplně nejhorší. ()

TheDon

Focused ? And now you see me ? Nice jacket....FUCK OFF ! Nebavilo mě to ani za mák. Koukal jsem na to na dvakrát a čekal jsem nějakej brutální voltr na konec. Nic. Vilda Šmíd se tam půl filmu promenádoval do půl těla a Margot jen tak trochu přicmrdávala. Postavy prkenný a plochý jako Margot sama a jediná zapamatovatelná scéna je z fotbalovýho stadionu. Jinak nuda. Další film co si nezaslouží být v červenejch. 30% ()

Uprchlík Will Smith

Uprchlík Will Smith