Dvojnásobný držitel nominace na Oscara Will Smith hraje podvodníka, který se romanticky zamiluje do začínající podfukářky (Margot Robbie), a když se ním příliš sblíží, rozejde se s ní. O tři roky později se jeho bývalá láska objeví v Buenos Aires a on je vyšachován ze hry, kterou sám rozehrál. Aby bylo vše ještě zamotanější, oba stejně nápaditě rozehrávají své podvody a oba chtějí podfouknout stejného miliardáře, majitele mezinárodního závodního týmu (Rodrigo Santoro). (Warner Bros. CZ)

Lacike

Will Smith is back. Po zbytocnom treťom diely Men In Black a divnom experimente so svojim neznesitelnym synom sa konecne vratil v plnej parade. Co je dost velke prekvapenie, lebo trailery boli neskutocne sterilne a recenzie rozpacite. Ale vysledok stoji za to. Dostanete dokonale fungujucu romantiku v prostredi heist filmu s nepredvidatelnymi a vynaliezavymi zvratmi, ktore narusaju milionkrat videne klise a zaroven vyznievaju prirodzene. Od prvych minut funguje chemia medzi ustrednym parom na jednotku a ja som si film neskutocne uzival. Zaroven som sa trochu bal, aby scenaristi film nezhodili imbecilnym zvratom. Nastastie sa to nestalo a film ma skvely napadity scenar, ktory sa dnes tak casto nevidi. Okrem hlavnej dvojky zaujme este neskutocne vtipny kamarat ustredneho hrdinu v podani Adriana Martineza, ktory zakazdym, ked je na scene, tak ma plnu hubu neskutocne vtipnych hlasok. Skvely scenar doplna presna rezia s dobrym timingom jednotlivych scen a fantastickou hudbou, ktora scenam dodava skvelu atmosferu. Takze vysledkom je skvela krimi romantika, ktora nadchne jak zeny tak muzov. 9/10. ()

Borrtex

Úžasná Margot Robbie a ještě úžasnější Smith. Ani ne tak propracovaný scénář, jako spíše nápad tvořil celý tento film. Ze začátku to vypadalo jako velmi nepovedená vykrádačka Dannyho parťáků, ovšem zhruba od druhé čtvrtiny to nabralo zajimavý a neočekávaný spád. Finále naprosto dokonalé, ale možná lehce překombinované. Fajn všehochuť na večerní pohodu. 70% ()

BoPo

Seriál Podfukáři pretransformovaný na film? Film Podraz kde Newman počernel a Redford opeknel? Povedal by som, že z každého podfukársko/podrazového rožka troška. Ak by som bral do úvahy čas od 0:00 do 50:00, tak dávam 4* s pocitom dobre premyslenej, pôsobiacej oddychovky. Nasledujúci dej však vršil zvraty až k prekombinovanému záveru, kde už človeku bolo bez tak jasné, že čo sa stalo neplatí, že príde ďalší zvrat. Na záver už len jedno osobné želanie. Nech Margot Robbie nenapodobní predchádzajúci Scorseseho blonďatý objav (Cathy Moriarty) a využije svoj vzhľad a herecký potenciál naplno. ()

Tommassi3

"Tak hele, vždycky mě pěkně svěděj koule, když cejtim nějakou levárnu, a poslední dobou se na nich škrábu, jako bych měl nějakýho vlka nebo co.." ;) ()

MoiJe

Čakala som to prekombinovanejšie. A ona že bude za tri roky šikovnejšia. Inak Will Smitha mám rada, ale... tu mi jeho mimika vadila. Prečo sa celú dobu tváril, že strašne trpí? ()

Terva

CITÁT - Jste masový vrah?............ Zlodějský přízrak vyprávěný s humorem je celkem napínavý a plný překvapení. Ze života pouličních podvodníků, kteří se nespokojí s málem. Příjemné herecké obsazení a nevtíravý hudební doprovod. Scéna okolo 30 minuty je boží. CITÁT - 55......... Asi v půlce to trochu ztrácí dech, ale jinak je to velmi povedený snímek. CITÁT - Na co štěstí, když mám vás............ ()

corpsy

Zvrat za zvratom, zvrat za zvrat(k)om. Snímok je nudný, treba si to priznať, netreba chodiť okolo horúcej kaše ( a dokonalých partií uväznených v bikinách Margot Robbie ). Niečo, ako návrat Willa Smitha na výslnie sa nekoná, na to si mohol vybrať lepší projekt ( budúcoročný SUICIDE SQUAD ? ), lepšie mu to ide s obojručnou streľbou, ako s manipulovaním budúcich obetí podvodu. Desivosť, ktorú budú všetci obdivovať o 1-2-3 roky na nemenovanej slovenskej komerčnej televíznej stanici, kde bude zatrepaná 275 reklamami a nikto si nič iné nevšimne. Vivat logo! Hurá do kina! ()

salisbury

Focus rozohniskoval mé sociální cítění k lidem, kterým byla uzmuta nedobrým počinem hotovost, ať již v dopravním prostředku či v jakékoliv jiné tlačenici. Má sympatizace s hlavním hrdinou se trošku vzdálila do krajiny plné nesouhlasu s tímto podnikáním. Lehce mi to připomnělo Angeliku markýzu andělů a jejího milého Nicolase, který podobným způsobem vládl svému zlodějíčkovskému pařížskému ghettu. Film jinak nenudil, prokousal jsem se jím, aniž bych pocítil závan nudného vzdechu a snad se naň v budoucnu rád podívám znova. Hlavně mě potěšilo, že po skončení projekce má šrajtofle zůstale v tašce na stejném místě a mé zápěstí bylo nadále obalené mými hodinkami. ()

DEXTER099

Film o podvodníkovi co vás dokáže napálit i v tu nejmíň očekávanou chvíli se zdá být něco víc než nakonec je.Příběh začíná tím,že našeho hrdinu se snaží přechytračit a zároveň oloupit jiná zlodějka a to Margot Robbie,ale jelikož s tím začíná tak neuspěje,ale co člověk nechce respektive náš Will,tak se do ní zakouká a nabídne jí práci.Tato dvojka následně úspěšně pokračuje v okrádání dalších a dalších lidí do chvíle co z niče ho nic Will Margot opustí a vydá se opět po sólové dráze,ale Margot se mu náhodou či úmyslně znovu připletu do cesty a tím se vše řádně zamotá :-)).Hlavní chybou filmu bylo pro mě to,že snímek se snaží každou scénu uzavřít překvapivým vyústěním a jedna scéna se snaží trumfnout další a tak pořád dokola až mi to přišlo víc trapné než ,že bych si říkal:aha tak takhle to je.Když se totiž začnete z žívat s dějem tak pak dostanete vysvětlení ,že to bylo jinak a to je opravdu spíš otravné když je vám to násilně předkládáno opravdu skoro v každé scéně.Za mě tedy 60 % a tři hvězdy. ()

Marsik

Svižné, atraktivní, příjemně to uteče a nápadů a zvratů to má také hodně. Do toho jako vždy skvěle hrající Will a sexy Margot. Samozřejmě to mělo pár děr, ale jinak se mi to vela páčilo. 75% (with J.) ()

hous.enka

Takový ten klasický americký film o zlodějíčcích a okolnostech, které nepřejí lásce. Casting se povedl skvěle, prostředí jsou vybrána taky dobře. Mně se tyhle filmy s divokými zvraty líběj a taky mám ráda, když věci nejsou na první pohled takové, jakými se zdají být. Na druhou stranu v případě tohohle filmu je to občas už za hranu. Scéna se zázkou na fotbalovém stadionu patří k těm, které mi zůstanou v hlavě ještě hodně dlouho. * * * a půl ()

FFilipCZ

Tak tohle se povedlo. Skvěle vybrané hlavní role, výborně promyšlené zvraty a podvody. Scéna z dostihů nemá chybu! ()

maddy

Focus on better script. Ľahká letná hollywoodska oddychovka s fajn ústredným duom, schopnou réžiou a solídnym tempom, ktorá však neustálym pokusom o podrazenie diváka nakoniec podrazí z palca vycucanými zvratmi akurát tak sama seba, až do takej mieri, že absolútne stráca na akejkoľvek dôveryhodnosti. Je to trocha škoda, pretože minimálne prvá polovica je podarený heist movie. Chémia medzi Will Smithom a Margot Robbie funguje dostatočne, film vďaka neustálym zmenám luxusných lokácii svižne odsýpa a aj pointa jednotlivých podvodov je zábavná (hlavne tá počas amerického futbalu). Bohužiaľ, s pribúdajúcimi minútami sa z Focus stáva zbytočne prekombinovaný heist movie s tak prestrelenými zvratmi, že už pomaly nie je možné veriť ani to, že Will Smith v hlavnej úlohe je černoch. Stále má pomerne štýlovú réžiu, ale scenáristicky už nevydrbáva ani tak s postavami vo filme ako so samotným divákom. Všetko sa deje nie za účelom zmysluplného posunu príbehu, ale iba za účelom ohúrenia diváka. Má to však paradoxne opačný efekt a keďže je celý film jeden veľký podfu(c)k, tak akékoľvek konanie postáv sa stáva predvídateľné a tým pádom očakávané. V závere, respektíve v celej druhej polovici to už zachádza do takých extrémov, že film úplne stráca na dôveryhodnosti a keby sa v ktoromkoľvek momente ukázalo, že Will Smith je vlastne mimozemšťan, ktorý chce vybabrať s celým ľudstvom vôbec by to v rámci stavby deja neprišlo divné. To sa samozrejme nestane, ale ten posledný kvázi najväčší podraz od toho svojou logikou nemá ďaleko. V rukách iného režiséra by sa Focus mohol hravo rozpadnúť do nezmyselnej frašky. Zručné režisérske duo Glenn Ficarra & John Requa (Crazy, Stupid, Love; I Love You, Phillip Morris) však túto frašku dokázalo udržať v medziach celkom štýlového heist filmu hýriaceho farbami a pútavými lokáciami. Vo výsledku tak Focus ako taká nenáročná letná jednohubka vôbec neurazí, akurát sa celému tomu podfuku radšej nesnažiť prísť na kloub ako sa hovorí. CELKOVO: 3* (6/10) ()

agentmiky

Will Smith patří bezesporu do kolonky mých nejoblíbenějších herců.Všechny jeho role se mi líbily a ani tato nebyla výjimkou.Celý film se točí kolem podvodníků a jejich ať už menších nebo větších kšeftíků.I Margot Robbie svou roli zahrála docela dobře.Párkrát jsem se ve filmu i dobře zasmál.Nejvíce se mi asi líbil trik s číslem 55,který mě teda odrovnal.Rodrigo Santoro je taktéž mým oblíbeným hercem,a tak mě jeho přítomnost potěšila.Konec mi přišel takový nijaký.Jinak dobrý film.Hodnocení:70% ()

Adasin

Mohl to být napínavý heist movie, ale to napětí tam nějak nebylo cítit. Will Smith s Margot Robbie jsou dobrá dvojka, avšak to ostatní je nuda. 4/10 ()

SaNcHeZ_cz

Musíme se přiznat, byl jsem vyveden z omylu. Po neskutečně mdlé reklamní kampani se v kinech objevuje velmi příjemná oddychovka, která nabízí po všech ohledech solidní práci a sympatické obsazení, které sice hraje podle naivních a možná až příliš idealistických pravidel, avšak funguje bez chyby. Pokud hledáte u čeho na necelé dvě hodiny vypnout, Focus je ideální volba. [70%] ()

MartinezZ

Další z řady průměrných filmů, které sice vyloženě neurazí, ale za pár dnů si na ně nevzpomenete. Nezanechají žádnou vzpomínku, nic výjimečného, na co byste si v souvislosti s názvem filmu či jmény herců právě z tohoto snímku vzpomněli. Popravdě, to už i Now You See Me byl zajímavější snímek o špičkových podvodníčcích a i ten britský Hustle měl zajímavěji propracované a promyšlené podvody. A o Ocean's Eleven se v souvislosti s Margot a Willem nebudu snad ani zmiňovat, protože pak bych musel Focusu udělat tak max. 2 hvězdy. Tady mi totiž vadily primárně dvě věci: Jednak se tu nic pořádně ani nerozjelo a to, co se film snažil ukázat jako propracované podvody, mě nijak nezaujalo a působilo to na mě značně uměle a neuvěřitelně. Sic!, možná můj problém. Druhou věcí bylo, že ve všech výše zmiňovaných snímcích se buď jen balamutilo, nijak ve velkém kradlo a když, tak to v drtivé většině stálo prázdné kapsy ty "zlé". Tady mi ale mělo přijít skvělé okrádání běžných lidí, kteří se navíc ještě snažili pomáhat ve zinscenovaných šarádách, případně "jen" těch, co nikomu nijak neubližovali, jen si své peníze užívali (nebo přinejmenším ta jejich sviňáckost nebyla vyobrazena a byla tedy nesmyslně utajena...). Neviděl jsem tak důvod komukoliv jakkoliv fandit nebo věřit těm etudám, co předváděly jejich postavy. Těch podrazů bylo za krátkou dobu poměrně dost od všech postav natolik, že jste nikomu nic nevěřili a ať kdákal kdokoliv cokoliv, byl automaticky za podvodníka. A když už to mohlo mít celé alespoň zajímavý konec, udělali z toho autoři šaškárnu, kterou snad přebíjí jen Bond a jeho self-defibrilátor. Mohlo to tedy mít nakročeno k i dobré podrazácko-podvodnické romanťárně s blonďatou sexy ne-dosud-stále-moc-známou Margot a už poněkud vyhaslým Willem, ale přijde mi, že na jedinou kopii scénáře někdo vylil kafe a tak se za běhu snažili domyslet, co mezi těmi nečitelnými řádky asi mohlo ve filmu být. ~~~ 2,5* ~~~ Důvod, proč bych měl film vidět: Chci po Wolf of Wall Street zase v něčem vidět Margot (z jiného důvodu kvůli tomu nemá smysl chodit do kina, proklikejte si to až vyjde BRrip nebo počkejte, až bude BR v akci za 99,- Kč včetně bonusů). ~~~ PS: To poslední, čemu jsem věřil, že by se ta blondýna tak chlámala vulgárně trapným hemzům obstloustlého mexikánce. To byl vrchol ubohosti. ()

Vxxx

To co si o filmu myslím jde hrozně těžko popsat slovy. Představte si, že se podívate na film "Vykoupení z věznice Shawshank" a pak na TV NOVA uvidíte reportáž o tom jak nějaké holčiče uteklo morče z klece. Jako fanoušek filmu 21, nebo třeba Now You See Me je tohle přesně můj pocit. Každý podfuk je vysvětlen tak okamžitě a tak přímočaře, že to postrádá jakýkoli náznak geniality. Navíc ten film nemá prakticky žádnou pořádnou zápletku. když už si myslíte, se se to rozjede a že konečně uvidíme nějakou pořádnou akci... BUM závěrečné titulky. A jestli Keanu Reeves nemá žádné emocionální projevy, tak co teprve Will Smith. Koukat na to plných - ubohých 105 minut je tragické. Ale abych nebyla jen zlá. Jako komedie to docela funguje. Speciálně Margot Robbie tomu přidává velmi komicky a, nutno říct, atraktivní nádech. Bohužel ani její dokonalá postava v plavečkách to nezachrání. Film si zopakuji maximálně jako oddechovku v době kinematografické krize. 2* Vxxx out! ()

Paxxx.cz

Pro mě taková filmová tuctovka o kradení a pár podělech. Will Smith zahrál jako prakticky vždy dobře, Margotka tu byla hodně sexy, ale mě trochu zklamal překombinovaný konec, kdy jsem finální zvrat správně odhadl. Jako jednohubka na večer dobrá volba, ale v rámci žánru film, na který si člověk za pár týdnů ani nevzpomene...6/10. ()

Uprchlík Will Smith

Uprchlík Will Smith