Dvojnásobný držitel nominace na Oscara Will Smith hraje podvodníka, který se romanticky zamiluje do začínající podfukářky (Margot Robbie), a když se ním příliš sblíží, rozejde se s ní. O tři roky později se jeho bývalá láska objeví v Buenos Aires a on je vyšachován ze hry, kterou sám rozehrál. Aby bylo vše ještě zamotanější, oba stejně nápaditě rozehrávají své podvody a oba chtějí podfouknout stejného miliardáře, majitele mezinárodního závodního týmu (Rodrigo Santoro). (Warner Bros. CZ)

Jigy

Ústřední dvojice Smith - Robbie se mi celkem líbila ( Robbie je pěkná na pohled a Smitha mám rád herecky) ale jinak se jedná o další z řady zlodějských filmů z řady chytře někoho okrást a zdrhnout. Plán střídá plán a finta fintu. Nikdo neví, kdo mluví pravdu a co za jeho chováním stojí. Prostě klasický propletenec, který občas překvapí zajímavým zvratem, ale jinak nevybočuje z řady. ()

M.i.k.e

slušná oddechová heistovka,která neurazí,ale zároveň nepřináši nic nového.Hlavím kamenem úrazu je po solidní úvodu jedna docela hluchá pasáž a nakonec možná až moc velká překombinovanost v tom,že všichni něco šijou na všechny a vlastně vůbec nikomu se nedá věřit.Na druhou stranu na Margot se dlouhodobě moc hezky kouká,takže ve výsledku proč ne...70% ()

Martin741

Klasicky hollywoodsky mainstream s hviezdnym obsadenim, aby mal divak pocit, ze sa pozera na hviezdy /Will Kovac a Margot Robbie/. Chyba vyraznejsie tempo, ani jedna scena nestoji za zapamatanie a chemia medzi nim a nou je slaba. Rodrigo Santoro /300 -Bitva u Thermopyl/ pomaly az zbytocny. Nicim vynimocny hollywoodsky mainstream, nic viac : 56 % ()

Aljak

Začiatok veľmi, naozaj veľmi sľubný. Ale akonáhle sa dej film dostal do fáze "o 3 roky neskôr" priamo úmerne upadalo aj moje nadšenie, ktoré ešte miestami ako tak kmitalo na osi spokojnosti v nadpriemerných číslach. Avšak ten stupídny a doslova prepálený záver zrazil celé moje dojmy až pod úroveň priemeru. Naozaj, ten teatrálny koniec bol hodný akurát tak nejakej mafiánskej telenovely. Aj keď tvorcom očividne išlo o moment prekvapenia, po ktorom mal asi každý zostať v nemom úžase. A vlastne podarilo sa, zostal som v nemom úžase nad tým ako sa dá dodrbať tak podarený základ filmu. ()

Hennes

Odpočinková krimikomedie plná luxusu a velkých podvodů. Ač je děj předem velmi průhledný a velké překvapení se tedy nekoná, celkově mě to nezklamalo. Až přehnaně vypracovaný Will je dobře doplňován kopií Borhyové :-) ()

Havaj8

Will Smith a Margot Robbie, nevěřil jsem, že jim to spolu tak sedne. Navíc s Margot se teď nejspíš roztrhne pytel, takže jí uvidíme doufám všude. Protože hrát umí a koukat se na ní dá hodiny v kuse. Navíc udělat film o tom, jak se dá udělat byznys skupinovým kapsářstvím a podfukama. Jakoby v tomhle směru tu nic podobnýho asi není. Nápaditá zápletka, nápaditý rozuzlení. Sympatická dvojka. Příjemně se na to kouká a dokáže překvapit, nevidím důvod, proč by to nemohlo být v červeným. ()

Figu

Za mě jeden z top filmů roku 2015! Viděno dvakrát a dvakrát mi u toho spadla brada! Ta souhra, to souznění dua Smith - Robbie, to je balada! Ty triky, ta faleš, ta přetvářka, ta habaďůra, ten podvod, ten chtíč, to nebe, to peklo, to všechno! Krása a super zábava!!! Focus je tím filmem, co zaujme, chytí a nepustí vás až do konce! 90% ()

Rocky88

Ke konci už zbytečně překombinované, navíc je film hodně předvídatelný v tom, že všechno je vlastně podvod... Ale koukat se na to rozhodně dá, hlavně díky ústřední dvojici, která film neohroženě táhne. Je to tak na tři hvězdy, ale tu čtvrtou přihodím za skvělou pointu fotbalových sázek a bodyguarda připravujícího se na srážku. Za tyhle dvě scény velký palec nahoru! ()

bourec

Prostě ,když nedáš do filmu spletitější,nosnější zápletku,a vodbudeš to takhle rychle,film prostě bude jen maximálně lepší průměr.Paradoxně v tomhle filmu líp funguje to jiskření mezi Smithem a krásnou Margotkou.Jinak emočně dost bída,jediná vypjatější scéna ta z fotbalu,kdy se Smith utrh ze řetězu..Film ne špatnej ale něco .......?60%. ()

Streeper

Moc mě bavili scény skupinových krádeží, ale to je na celém filmu asi všechno. Will a Margot se snaží, ale není mezi nimi ta správná jiskra. Zápletka nepatří zrovna mezi ty nejlepší a nejoriginálnější, ale konec mě docela překvapil. ()

Wladi.mir

Focus nabídl pěknou svižnou akci a vtip. Jenže to platilo jenom do půlky filmu kdy přišel celkem fail a poté už se to jenom snažilo dohnat předchozí "drajf" k čemuž nakonec stejně nedošlo. Škoda, ale jako odpočinkový film to bylo ucházející. ()

Pajky3

Průměrný "podrazácký" film, který už jste v nějaké obměně určitě viděli. Tentokrát ho z toho průměru nevytáhne ani Will Smith a pořád ještě neokoukaná Margot Robbie. I když se jim nedá upřít že jsou fajn a dobře se na ně dívá. Stačí přidat trocha vtipu, přisprostlý kamarád, nějaký zvrat, historku z úvodu, která dojde naplnění - protřepat, zamíchat a voilá Focus je na světě. ()

necisty

Focus by mohla být skvěle obsazená vtipná a chytrá komedie. Jen kromě toho skvělého obsazení, chybí vtip a dobrý nápad. K čemu mi je vynikající Will a božská Margot, když celkově to vůbec nefunguje? Netočte takové filmy... Dannyho parťáci a podobně už vám vyžrali pole. ()

PROCESOR

Neslaná nemastná oddechovka, kde se nic neděje. Margot je sice pěkná a Will je celkem nařachanej, ale já si pustil film ne videoklip. To, že si nevystačej jen s kapesními krádeži je jasné a tak se těšíte na tu fintu fnˇa šokující zvraty nabitý závěr. No a tak pořád čekáte a najednou titulky. ()

pakobylka

Drzé, vyzývavé a výstřední. Víte ... nejsou mými vzory - nemůžou být ... s ohledem na to, jakou živnost provozují. Přesto spolehlivě zaujmou, pobaví ... a dokonce mají na to, aby mě přetáhli na svou stranu - kdybych se ovšem nechala. Jenomže jejich bezprostřednost a lehkomyslnost je jen zdánlivá ... jsou až příliš sobečtí, sebestřední a vypočítaví - a tuze rádi se předvádějí, což mě zároveň trochu odpuzuje ... myslím, že udělám líp, když si je budu držet od těla - čistě pro jistotu ... 3,5* ()

Uprchlík Will Smith

Uprchlík Will Smith