Ve službách Jejího Veličenstva

• Česko V tajné službě Jejího veličenstva (více)

Nebojí se nepřátel ani smrti. Bojí se jen opravdové lásky. Nová tvář a nové dobrodružství agenta 007. Agent britské tajné služby James Bond zachrání před sebevraždou půvabnou italskou komtesu Teresu di Vicenzo, zvanou Tracy (Diana Riggová). To je dcera vlivného mafiánského bosse Draca (Gabrielle Ferzetti). Ten v Bondovi vidí muže, který dokáže v jeho dceři vzbudit lásku a pomoci jí tak z psychické lability. Výměnou za to, že se Bond bude Tracy věnovat, nabídne agentovi 007 informace o jeho největším nepříteli, Ernstu Stavrovi Blofeldovi (Telly Savalas). Blofeld se totiž neoprávněně pokouší získat hraběcí titul prostřednictvím britského genealogického úřadu. Bond skutečně Blofelda vypátrá, a to v jeho soukromém sanatoriu pro léčbu alergií. Institut se nachází na vrcholu jedné z alpských hor a je dokonale hlídán ozbrojenými strážci. Blofeld zde připravuje rafinovaný plán, jak vydírat vlády celého světa s pomocí nového viru, který hodlá rozšířit po celé Zemi. James Bond opět uchrání lidstvo před katastrofou. Mezitím se mu však stane něco, co dosud nezažil: on a Tracy se do sebe zamilují... Bondovka V tajné službě Jejího Veličenstva, kterou v roce 1969 natočil režisér Peter Hunt, poprvé nabídla divákům jiného představitele hlavní role než Seana Conneryho, jenž byl nečekanou enormní popularitou během několika let znechucen. Agenta 007 zde ztvárnil manekýn australského původu George Lazenby, který se do té doby objevil jen v několika reklamách. Přeobsazení „pravého" představitele se u diváků nesetkalo s pochopením, a to ještě předtím, než měl film premiéru. Snímek, hýřící nápaditými akčními sekvencemi, odkazy na předcházející bondovky i správnou mírou sentimentu, měl i přesto ohromný kasovní úspěch a mezi fanoušky bondovské série dodnes patří k nejvýše ceněným dílům. (Česká televize)

Torgal

Tak som konečne doplnil Lazenbyho a musím konštatovať, že nemusel byť zlým Bondom. Na Conneryho nedostižnú charizmu samozrejme nemá, no mohol prísť s niečím vlastným. Zápletka je typicky bondovská, no bohužiaľ k realizácii Blofeldovho šialeného plánu so zhypnotizovanými kráskami vôbec nedôjde. Strih akčných scén je ale niečo tristné a nechápem ako sa s týmto mohli v štúdiu uspokojiť. Nenadväzujúce zábery, do očí bijúce zrýchlené údery, neprehľadné strihy na detail - ešte že tej akcie tu až tak veľa nie je. Tiež to nemuselo byť tak dlhé a tá svatba na konci… no k Bondovi mi to vôbec nesedí. Celkovo čistý priemer. 6/10 ()

Jajar

Rok 1969 a James Bond na acidu. Chaotický střih, zmatečná kamera, zrychlené záběry, příšerná akce. Studený čumák Lazenby v bizardní hippie košili s kiltem. Tragická bondgirl. Opravdu povedený je jen závěrečný útok na základnu. Ve výsledku absolutní šlápnutí vedle a dvouhodinová nuda, kterou Blofeld s kondomem na hlavě rozhodně nezachrání. ()

Biopler

Bondovka v krásnych horách s chlapíkom čo zaskočil Conneryho, ktorý Bondovskej slávy mal už po krk. Lazenby nemá charizmu Bonda - vidieť to hneď v úvode keď si preň príde Dracovo komando. Bond sedí medzi chlapmi v aute a ľudovo povedané "nevytŕča z davu" ani zjavom, ani hlasom a ani prejavom. Pästné súboje ovláda, to uznám. Slabý príbeh s dlho tajenou zápletkou, ktorá v predstavovanej majestátnosti vôbec nie je ukočírovaná veľkolepo nepomáha vyniknúť ani Lazenbymu, ani Salavasovi v roli Blofelda. Títo páni sa stretli v predošlom dieli, no akoby si na seba nepamätali, Blofeldovi trochu dlhšie trvá kým mu docvakne "who is who" a označujem to ako scenáristický fail. Neskôr nám opäť tvorcovia dajú zožrať starú chybnú návnadu či stratégiu - obkľúčenie nepriateľa v cele, v ktorej mu dáš ako jeho náprotivok možnosť úniku. Chabá réžia - zjazdy na lyžiach kombinované s detailom tvárí snímaných zo štúdia zlepených do koláže, ktorá je nepozerateľná. Štúdiové zábery odoberajú všetku dynamiku akcie, majú iné nasvietenie, farby a celá koláž strihového majstra na režisérskej stoličke ústi do frašky. Snímka ponúka aj čierny humor keď ratrák zomelie Bondovho súpera a keď chrlí obsah, tak Bond upustí hlášku, že podľa toho čo vidí bol veľmi srdečný. Záverečná boby session je ďalšia päsť na oko a celkovo mi druhá polovica snímky príde so všetkými naháňačkami zdĺhavá. Tvorcovia si to trochu vylepšili nečakanou bodkou. ()

DAPDO

Klasickej 007, ale mě to nezaujalo. Měl jsem problém s představitelem hlavní role, jeho výběr se nepovedl. ()

Quido

Ten konec mne pokaždé dostane, je to sice taková rozporuplná bondovka, ale řadím ji mezi ty lepší. Tohle by se Connerymu opravdu nestalo.. ()

HonzaMag

Jasně nejhorší představitel Jamese Bonda všech dob (tedy zatím)! Nemastný, neslaný a troubovitě se tvářící George Lazenby, Telly Kojak Savalas v roli hlavního záporáka. ()

matt85

Náhodou to vůbec není špatné. Lazenby má charisma, příběh je vcelku dobrý a docela rychle a zábavně to odsýpá. I konec se mi líbil (zajímavá změna oproti ostatním šťastným koncům). ()

MeaCulpa

Ne Lazenby není tak špatný Bond jak se o něm všeobecně říká, ale bohužel přišel ve špatné době. Nastoupit do vlaku rozjetém pěti velmi dobrými bondovkami s Connerym se mu nepovedlo především kvůli scénáři. Ten mu předepisuje nošení sukně, strašlivé brýle a bryndák. Nic nepomůže asi nejlepší Blofeld tentokráte s vyzáží Terryho Salavase ani překvapivě solidně hrající bondwife. Jak už to u Bonda bývá díl, který může jeho charakter posunout dál bývá tvrdě zkritizován, podobně jako se sto stalo Daltonovu Povolení zabíjet nebo Quantum of solace s Craigem. Výsledkem bylo přešlapování na místě s navrátivším se Connerym a do komedie směřované bondovky s Moorem. Přičemž věřím, že diváci by si s druhým dílem na Lazenbyho zvyknuli. Hlavním důvodem proč jsem se nedostal na 4 hvězdy jsou opravdu chaotické akční scény, které dosavadní střihač Hunt nezvládl a hlavně ta ze začátku na pobřeží je opravdu šílená. ()

Zevon

Já nevím, ale mám podivný pocit, že Hunt je teplouš a Lazenby je jeho rajcka. Nebo to tak není a teplouš je producent a Lazenby, zde se nabízí spousta variant, nějak se kruci do té role obsadit musel a vsadím botky, že castingem to nebylo, pokud ano, tak se konal někde v česku. Tady se chodí na věc stejně "od lesa" :-), jen je to holt v Praze víc propracované. Kdyby byl casting v Praze, hrál by v hlavní roli Luděk Sobota, nebo Zdeněk Buchvaldek. ()

Arequipa

Není to Lazenby, který by mě zklamal. Na Conneryho sice nemá, ale v rámci možností nepropadl. Zato scénárista se střihačem se minuli povoláním, nebo prostě neměli své dny. Dokáži si představit zkrácení o třetinu, aniž by výrazně utrpěl příběh a akční scény dostaly správný říz. Chtěl jsem to zkusit, nevěřil jsem, že je to až tak špatné, ale tohle prostě doporučit nemůžu. ()

Claude Speed

No bohužel, nic se nedá dělat. Connery je zkrátka jeden z nejlepších Bondů a najít za něj náhradu nebylo snadné. V případě Lazenbyho to byla špatná volba. 35%. ()

andosdre

Tady je hodnocení komplikované,protože se jedná o Bondovku,která se ostatním téměř nepodobá.Ale přesto a možná právě proto je to výborný film.Bond je zde úplně z jiného úhlu a to že se dokonce na konci ožení (byť jen na krátko)dá filmu atmosféru něčeho nového(na Bondovu manželku se pak odkazuje i v dalších dílech aproto je dobré je zkouknout všechny.George Lazenby není jako Agent 007 vůbec špatný,ale obávám se,že kvůli tomu jak se tento díl Bonda liší od jiných nedostal žádnou další nabídku na tuto roli.Děj je celkem jednoduchý a efekty zůstávají stejné.Přesto tomuto filmu pomohla ke 4 hvězdičkám u mě hlavně úvodní scéna na pláži-,,Tohle by se Connerymu nestalo,, :-):-) ()

Acrobat

Bond s riťou na brade a hustou atomizáciou sexuálnych prvkov, ktoré otupujú pocit záverečného bôľu osudovej lásky. Začiatok série možno, no po Connerym je to krok späť. Príšerná zvuková stránka, katastrofálny strih a nedopovedaný osud 8 žien. Veľa naberá, málo dáva. Zahreje Aston Martin s dušou. Intuitívne zvláštna a odcudzená Bondovka však pridáva prvok celkom nezvyčajný - Milujúci Betlehem, kde páru dávajú teplo somáriky. Miluj ma kráľovná, miluj ma nežne. S nožom v krku, v službách výšok, v službách stoporenia. (videné 28.10.2012, JOJ plus) ()

Demonic189

006 - 007 - Zatial suverenne najdivnejšia a najamaterskejšie natočena Bondovka. Kopec scen je na smiech a vyznieva do stratena. Svadba je snad zly vtip, ale to je i samotný vykon hlavného predstavitela, ktorý sa do úlohy Bonda vobec nehodí. Uplny koniec je normalne na facku a človek sa až musi chytat za hlavu... ()

BDMarty007

V tajné službě Jejího veličenstva je bondovka v mnoha ohledech zvláštní a nezapadající. Nový Bond George Lazenby by mi osobně nevadil, ale většinu diváků spíše nenadchnul. První podivností filmu je replika na konci předtitulkové scény kde Lazenby do kamery říká „Tohle by se Connerymu nestalo“. Tohle otevřené pomrkávání na diváka je prostě příliš otevřené a nevkusné a hodí se možná do parodií. Jako kdyby někdo do filmu vložil „veselou historku z natáčení“. Daleko vtipnější by bylo, kdyby režisér dokázal říci totéž jako jakýsi dvojsmysl v rámci příběhu. Následující titulky samy o sobě jsou také zvláštní. Zřejmě v jakési obavě, aby divák neztratil kontinuitu, jsou prostříhány záběry z předchozích bondovek a nehraje pod nimi titulní píseň, ale James Bond Theme. Za titulní píseň filmu byla pak vydávána Armstrongova „We have all the time in the world“, která objeví až daleko později. Lazenby sám o sobě ale podle mého názoru špatným Bondem nebyl. Zatímco Connery v pozdějších dílech ztělesňoval Bonda už jako arogantního, sexistického a samolibého chlapa, Lazenby se trochu více vrací k šarmu a humoru, ale zároveň i velmi tvrdé pěsti. Ve rvačkách působí suverénně a věrohodně, ve společnosti uhlazeně a elegantně. Bohužel občas to kostýmní výtvarník trochu přehnal a vypadá to už jako šaškárna. Poněkud méně pochopitelnou záležitostí je také vztah Bonda a Terezy Di Vicenzo v tomto filmu. Jejich vztah není nijak zvlášť rozveden, není vůbec zřejmé, čím Bonda okouzlila (a zda vůbec) a proč právě v tomto případě se rozhodl starý sukničkář pro vážný vztah. Skoro bych řekl, že jej okouzlil více její otec než ona sama. Herecký výkon Diany Rigg je pro mě nepřesvědčivý a myslím, že je jednou z nejslabších bond girl. Tato epizoda pak končí závěrečnou scénou, která je filmařsky nepovedená a jako konec bondovky vysloveně divná. Takhle nějak končí jeden díl seriálu Beverly Hills 90210 a tomu také odpovídá. Tentokrát také Bond nepoužívá téměř žádné speciální vynálezy vrchního zbrojíře MI6 pana Q (s výjimkou dekodéru a kopírky, což ale není nic objevného). I tak se ale Desmond Llewelyn ve filmu mihne jako svatební host. Na druhou stranu ale ve filmu průběžně zaznívá velmi dobrý jemný britský humor. Draco: „Líbíte se jí, vidím to.“ Bond: „Představíte mi svého optika?“. Několik pěkných honiček v autech, pěstních bitek a akčních scén, super atraktivní prostředí alpského vysokohorského střediska. Celkově asi bohužel jedna z nejslabších bondovek. Nikoliv díky Lazenbymu, či námětu, ale díky nedoladěnému scénáři který je geniální ve svém rámci ale je nedotažený v některých detailech, vysloveně nezvládnuté režii a občas i střihu. ()

FireTight

Od téhle Bondovky jsem nic moc neočekával a vida, jaké to překvapení! Jasně, Lazenby není Connery, celá ta svatební příběhová linka mi absolutně neseděla a i vykreslení Blofelda mi v Žiješ jenom dvakrát sedlo víc než tahle "akční" podoba, ale což. Jinak se mi to líbilo a to je hádám to hlavní. ()

Martensson35

Georgeovi Lazenbymu schází vlastní styl, místo toho se snaží kopírovat Conneryho. Nic proti Lazenbymu, ale tudy cesta prostě nevedla. Jinak příběh originální, nicméně na agenta 007 poněkud rozvleklý. Film lze zkrátka považovat za výplň času před plnohodnotným Rogerem Moorem. ()

Zemřela herečka Diana Rigg

Zemřela herečka Diana Rigg