Ve službách Jejího Veličenstva

• Česko V tajné službě Jejího veličenstva (více)

Nebojí se nepřátel ani smrti. Bojí se jen opravdové lásky. Nová tvář a nové dobrodružství agenta 007. Agent britské tajné služby James Bond zachrání před sebevraždou půvabnou italskou komtesu Teresu di Vicenzo, zvanou Tracy (Diana Riggová). To je dcera vlivného mafiánského bosse Draca (Gabrielle Ferzetti). Ten v Bondovi vidí muže, který dokáže v jeho dceři vzbudit lásku a pomoci jí tak z psychické lability. Výměnou za to, že se Bond bude Tracy věnovat, nabídne agentovi 007 informace o jeho největším nepříteli, Ernstu Stavrovi Blofeldovi (Telly Savalas). Blofeld se totiž neoprávněně pokouší získat hraběcí titul prostřednictvím britského genealogického úřadu. Bond skutečně Blofelda vypátrá, a to v jeho soukromém sanatoriu pro léčbu alergií. Institut se nachází na vrcholu jedné z alpských hor a je dokonale hlídán ozbrojenými strážci. Blofeld zde připravuje rafinovaný plán, jak vydírat vlády celého světa s pomocí nového viru, který hodlá rozšířit po celé Zemi. James Bond opět uchrání lidstvo před katastrofou. Mezitím se mu však stane něco, co dosud nezažil: on a Tracy se do sebe zamilují... Bondovka V tajné službě Jejího Veličenstva, kterou v roce 1969 natočil režisér Peter Hunt, poprvé nabídla divákům jiného představitele hlavní role než Seana Conneryho, jenž byl nečekanou enormní popularitou během několika let znechucen. Agenta 007 zde ztvárnil manekýn australského původu George Lazenby, který se do té doby objevil jen v několika reklamách. Přeobsazení „pravého" představitele se u diváků nesetkalo s pochopením, a to ještě předtím, než měl film premiéru. Snímek, hýřící nápaditými akčními sekvencemi, odkazy na předcházející bondovky i správnou mírou sentimentu, měl i přesto ohromný kasovní úspěch a mezi fanoušky bondovské série dodnes patří k nejvýše ceněným dílům. (Česká televize)

Jiu

Asi najlepší príbeh Bond série, skvelý Blofeld, perfektné horské exteriéry Álp a ... najhorší Bond. Obrovská škoda, že to neodohral Sean Connery. ()

maty39

On Her Majesty's Secret Service exceluje především ve své druhé polovině. Když se Bond dostane do Švýcarska, tak vše najednou začne fungovat, děj zapadne do bondovského vesmíru a pokračuje defakto jedinou (ale za to dlouhou) akční scénou na alpských svazích, která se s krátkými přestávkami táhne až do konce (včetně útoku na Blofeldovo sídlo). Tím se dostávám k první polovině snímku, kdy se James Bond zamiluje. Klidně bych tuto část vypustil a film zkrátil asi tak o hodinu. Už tak tato bondovka překonala svou stopáží všechny předchozí minimálně o půl hodiny. Když k tomu přidáme toporného Lazenbyho, tak mi z toho vychází nejpodivnější bondovka. Není vysloveně špatná, ale za povedenou bych jí také neoznačil. Nejhorší bylo že se tvůrci pokusili Conneryho charizma a suchý humor přenést na Lazenbyho a ten se změnil v pouhou loutku bez vlastní vůle, kterou tvůrci posouvají ze scény do scény a předepisují mu hlášky a chování, které k němu prostě nepatří. Naštěstí svou chybu nezopakovali v Mooreovských bondovkách a nechali ho jít svou cestou. Celé působení Lazenbyho v bondovkách tak popisuje úvodní hláška: Tohle by se tomu přede mnou nestalo :-) ()

RomeroIsGod

Bohužel strašně roztahaný. Jedna hvězda, protože je to prostě Bond, a druhá hvězda samozřejmě za Piz Gloria, kultovní to místo. 40% ()

Lilloos

Ústřední duo tvoří hezký pár, ale spíš pro slaďák než k bondovce. Akční scény, které by obstály i dnes (lyžařské honičky), se střídají s mizerně nastříhaným chaotickým bum bum bác. A nakonec to nevyhnutelné. Jak jinak by nás mohl Bond dál bavit svým svérázným způsobem? ()

bolan

6. SWISS - Nemotorný Lazenby řeší jakési očkování a nakonec se ožení ?? WTF ?? BondGirl uplně o ničem. Místo aby Bond zachraňoval svět, v tomto díle ostatní zachraňují Bonda. ()

Ulrich

Dle mého názoru poslední "opravdová" bondovka. Po tomto filmu již Bond naprosto stratil jakýkoliv vztah k realitě a stává se pouze něčím jako jsou série her NHL. Každý rok to samé, ale jen s novými hráči a originalita nikde. ()

grerar

Paradoxně oproti ostatním mi nevadil výkon Lazenbyho, ale vadil mi děj a opravdu špatný střih... No takže za 3* s přivřenýma očima. ()

Bozvav

George Lazenby je pro mne jako Bond naprosto nepřijatelný. Není to osobní, ale prostě mi v té roli vůbec nesedí. Není charismatický, přitažlivý a i když je zjevně fyzicky velmi vybavený, tak spíše působí jako Američan, než jako uhlazený anglický agent. Nicméně poslední představitel Bonda je stokrát horší. Navíc scénář s hromadou pipek se taky moc nevyvedl. Akce díky mizernému střihu dost zanikla. Vtipu pomálo. Za mne 55%. ()

vito_corle

V tajné službě Jejího veličenstva- šestá Bondovka a Conneryho vystřídal George Lazenby. Pro mě je to nejslabší Bond. Sice je vysoký černovlasý tak ho popsal v knihách Fleming. Film je nacpaný akčními scénami, těch je fakt požehnaně. Líbila se mi lyžovačka i Blofeldová soukromá klinika. Tam se Bond musel cítit jako v ráji-samé pěkné ženské. Ale to je tak všechno. Telly Savalas, který hraje Blofelda je super záporák perfektně mu seděl. Ve filmu jsou i vtipné pasáže. Bond ve skotské sukni vypadá jako by přišel zrovna z natáčení Statečného srdce. Nedovedu si představit Craiga jako Bonda ve skotské sukni :). Konec se mi nelíbil. Bond se oženil a opustil svou práci. Nebondovský konec! Vždycky jsme dával Bondům 5 hvězd, ale teď bohužel stačí 3. Kdyby Lazenby dostal šanci a natočil ještě tak dvě Bondovky, možná bych časem změnil názor. ()

tomashrabek

6. bondovka. Skôr než nijaký Lazenby (aj keď je to teda kus polena) tomu škodí prepálená stopáž, mizerný strih a aj na svoju dobu naivná zápletka (dohodnutý sobáš výmenou za stopu v špiónskej hre?!). Emotívny záver je zle vybudovaný, nezaslúžený a tým pádom neautentický. Rozumiem kroku späť, ktorý po jedinej "lazenbyovke" prišiel, aj keď schopnejší tím by z Georgea dostal určite viac. Čomu nerozumiem sú miestne pochvalné ódy na scenár. ()

jesus666

Lazenby nie je Connery, ale to neznamená, že je až tak zlý, ako tu niektorí ľudia píšu (určite sa na Bonda hodí viac ako Dalton). Podľa mňa je to stále nadpriemený film so skvelou hudbou. Ale nie je to Connery :) ()

Mary19

Dějově nabitý příběh Jamese Bonda s výtečným záporákem - Kojakem... Telly Savalas se mi totiž jako Blofeld velmi líbil... Naopak George Lazenby je jako agent 007 nevýrazný a střih akčních scén je přímo zběsilý... Takže v konečném výsledku se tato bondovka řadí mezi ty nejslabší... 65% ()

strikeman

"To by se tomu druhému chlápkovi nestalo" - zní doslovný překlad úvodního Lazenbyho bonmotu. A je to pravda. Connery nikdy nenatočil takto rozvláčnou a nekonzistentní bondovku, nikdy se coby Bond skutečně nezamiloval a už vůbec by se neoženil a taky nenatočil nejhorší snímek ze série filmů o agentovi 007, jelikož toto se podařilo právě Lazenbymu, o jehož oblibě a úspěšnosti svědčí i to, že ve službách jejího veličenstva dostal povolení zabíjet pouze jednou - naštěstí... ()

huko

Doporučuju s českým dabingem, nebáli se toho a místy je český dabing ostřejší a především vtipnější než originál... V anglickém znění bych dal o hvězdičku méně. ()

Akana

Poprávu jedna z nejrozporuplnějších bondovek, což má na svědomí především ne právě šťastná změna na postu nejdůležitějším. Lazenby byla jednoduše opravdu špatná volba. Tím spíš to zamrzí ve světle skutečnosti, že Bond je tu poprvé představován jako člověk nepostrádající city. To chtělo herce a ne manekýna. Vůbec je tu patrná snaha vybočit ze zaběhaných modelů i v dalších směrech. Na první pohled upoutá dynamický střih akčních scén, který vyvažuje stále ne příliš pokročilé technické možnosti. Udivuje mě, že tolika lidem leží v žaludku v dnešní době střihačů-kulometčíků. Pro mě je tu kladem a vítaným osvěžením. A klady jsou tu i další: spousta nápaditých akčních sekvencí (snad s vyjímkou bobové dráhy), zmíněné citové probuzení jinak nad hlubší vztahy povzneseného Bonda, výborný Savalas. A nakonec i ten Lazenby není tak strašný aby se na to nedalo koukat. Shrnuto: mnohem lepší, než jsem čekal, s jiným hlavním představitelem to mohlo patřit do zlatého bondovského fondu. ()

DETTO1976

Lazenby mi tam nesedí, ale je to Bond a stým sa nič nedá robiť. On má povolenie zabíjať a preto mu nemôžem ubrať hviezdičku. ()

Zemřela herečka Diana Rigg

Zemřela herečka Diana Rigg