Ve službách Jejího Veličenstva

• Česko V tajné službě Jejího veličenstva (více)

Nebojí se nepřátel ani smrti. Bojí se jen opravdové lásky. Nová tvář a nové dobrodružství agenta 007. Agent britské tajné služby James Bond zachrání před sebevraždou půvabnou italskou komtesu Teresu di Vicenzo, zvanou Tracy (Diana Riggová). To je dcera vlivného mafiánského bosse Draca (Gabrielle Ferzetti). Ten v Bondovi vidí muže, který dokáže v jeho dceři vzbudit lásku a pomoci jí tak z psychické lability. Výměnou za to, že se Bond bude Tracy věnovat, nabídne agentovi 007 informace o jeho největším nepříteli, Ernstu Stavrovi Blofeldovi (Telly Savalas). Blofeld se totiž neoprávněně pokouší získat hraběcí titul prostřednictvím britského genealogického úřadu. Bond skutečně Blofelda vypátrá, a to v jeho soukromém sanatoriu pro léčbu alergií. Institut se nachází na vrcholu jedné z alpských hor a je dokonale hlídán ozbrojenými strážci. Blofeld zde připravuje rafinovaný plán, jak vydírat vlády celého světa s pomocí nového viru, který hodlá rozšířit po celé Zemi. James Bond opět uchrání lidstvo před katastrofou. Mezitím se mu však stane něco, co dosud nezažil: on a Tracy se do sebe zamilují... Bondovka V tajné službě Jejího Veličenstva, kterou v roce 1969 natočil režisér Peter Hunt, poprvé nabídla divákům jiného představitele hlavní role než Seana Conneryho, jenž byl nečekanou enormní popularitou během několika let znechucen. Agenta 007 zde ztvárnil manekýn australského původu George Lazenby, který se do té doby objevil jen v několika reklamách. Přeobsazení „pravého" představitele se u diváků nesetkalo s pochopením, a to ještě předtím, než měl film premiéru. Snímek, hýřící nápaditými akčními sekvencemi, odkazy na předcházející bondovky i správnou mírou sentimentu, měl i přesto ohromný kasovní úspěch a mezi fanoušky bondovské série dodnes patří k nejvýše ceněným dílům. (Česká televize)

diodoros

Herecky debutujúci Lazenby to po charizmatickom Connerym mal určite ťažké a neprekvapí, že jeho výkon nedobehol, ale aj keby nebolo Conneryho, tak možno povedať, že sa úlohy dobre nezhostil a veľa šarmu ani energie postave nedodal, čo je u Bonda určite problém. Okrem neho je ale problémom aj scenár a dej, ktoré sú oproti predchodcovi trochu nelogické, prvá romantická polhodina je únavná, po zmene prostredia na švajčiarske hory sa už dej našťastie rozbehne, ale pred záverom zase upadne do sladkej línie, z ktorej ho našťastie (a trochu paradoxne) zachráni prvý viac-menej tragický záver série. Výprava je výborná, hudba ako vždy dobrá, ale aj tak film padá na chaotickom a neprehľadnom strihu v akčných scénach. Oproti Conneryovkám je to jasný pokles dolu po všetkých stránkach a nie je sa čomu diviť, že Lazenby to hneď po filme s Bondom zabalil (našťastie...). ()

danny_21

V Bondovské sérii ta průměrná, Lazenby nebyl příliš dobrá volba, pro agenta, co má mít tentokrát i city, přesto akce je dostatek, honičky po Alpských štítech podařené, Bond girl i Kojak jakožto záporák jako jedni z lepších - 55 % ()

Inozuka

Po úchylnostech z předešlých Bondů konečně trochu návrat ke kořenům. Vyvážená akce a sarkastický humor, parádní záporák a zamilovaný agent 007. Lazenby není tak špatný, jak se o něm traduje a člověk by až zalitoval, že těch filmů nenatočil víc. Bondgirl super, Diana Rigg spolehlivě válcuje všechny předcházející Jamesovy holky. Lokace tentokrát umístěné převážně do Švýcarska, což je sázka na jistotu, Alpy se holt neokoukají. Jediné, co se dá vytknout, jsou trochu toporně zahrané a sestříhané rvačky a předpotopní triky .... Jinak jeden z nejlepších filmů řady. ()

Likan7

Ve všech směrech nepovedená bondovka. Lazenby byl šílenej pokus o nového Bonda, neměl charisma, herec ani akční hrdina. Bond-girl tentokrát byla taky velmi podprůměrná a tak jediný fajn tu byl Blofeld. Věřím ale, že za rok si vzpomenu jen na lyžařskou akci, která působí dneska VELMI vtipně. A taky na šílený střich, který by zkazil i sebelepší akci. ()

Ceberus

"To by se Connerymu nestalo." V originále sice "this would never happen to the other fellow", ale budiž, český překlad je odvážnější. :-) Co se týče Conneryho nástupce, nechápu, co mají lidi proti Lazenbymu - mně připadá jako docela solidní Bond, určitě už jsem viděl mnohem prkennější herce. V momentě, kdy v ústředí MI5 hodil klobouk na věšák stejně jako Connery v předchozích bondovkách, tak mi došlo, že tohle není případ rebootu série s novým hercem (jako v případě Brosnana nebo Craiga), ale že tohle byl skutečně film připravený na Conneryho. Pravda je, že jsem tedy nečekal, že je Bond schopný uštědřit facku dámě. A už vůbec jsem nečekal, že stejná dáma později dostane od tatínka, tentokrát bezostyšně omračující pěstí. :-D Při dámském harému v Alpách jsem měl pomalu pocit, jestli jsem omylem nepřepnul na nějaký lechtivý televizní kanál. :-) U lyžařské honičky nechápu, proč scénáristi prznili kvalitní kaskadérské záběry dnes již směšným green screenem. Mno co naplat, zastaralý green screen mě pak znovu rozesmál i v bobové (!) honičce. Naopak automobilovou honičku odřídila bondgirl, to taky není obvyklé. [SPOILER] A už vůbec není obvyklé, že jedna automobilová honička stačí k okouzlení Bonda natolik, že si dámu najednou chce vzít. [/SPOILER] ()

Abdul

Vedle Thunderballu a Casina Royale subjektivně nejlepší bondovka se zdaleka nejlepším scénářem. Představení samotného Bonda (dokud nevyleze z auta) si svoji působivostí nezadá s úplným koncem Casina Royale (po prostřelení nohy pana Whitea) a je doslova ikonické. Lazenby není žádným rušivým prvkem, postavě sedí mnohem více než například oslizlý Roger Moore. Jeho Bond, z dnešního pohledu tak trochu craigovsky zná strach (útěk na kluzišti), a s Craigem je vyjímečný i v chůzi (Craig frajersky sebevědomý, Lazenby vyloženě floutkovský). Lazenbyho problém je v nulovém charismatu v rámci ostatních výrazových prostředků. Diana Rigg je vizuálně velmi zajímavá, její smutek i citové vzplanutí ji posléze dává prostor i k povedenému herectví. Telly Savalas je z Blofeldů nejcharismatičtější, byť svým zázemím působí v konfrontaci se svými minulými zlotřileckými pokusy jako snaživý strýček. O to je ale věrohodnější (jeho Blofeld, nikoliv jeho značně podivný plán). Každopádně naprosto zásadní povedená bondovka. ()

bednyo

Bol som presvedčený, že Lazenbyho Bond bol omyl, ale teraz keď som si dal kompletný Bond maratón, akosi mením názor. Huntovi to jednoducho sadlo lepšie ako predchodcom, akčné scény majú šťavu, Lazenby je rodený lámač chrupaviek a jeho Bond dostáva nový rozmer...Už to nieje povrchný, emocionálne odolný chlapík, ktorému ide všetko od ruky a každý prieser rieši šťastena. Hviezdu uberám iba za prestrelenú stopáž. ()

donkocicak

Velmi slušná bondovka. George Lazebny je, alespoň pro mne, sice nejhorším představitelem bondovek, ale jen proto, že má velmi silnou konkurenci. Není zas tak úplně zlý, jak se všude povídá, ale zase v této bondovce bych daleko raději viděl Conneryho. V tajné službě tehdy nesplnilo očekávání tvůrců, kdyby v tomto filmu ale hrál agenta 007 zmíněný Connery, hovořili bychom o jedné z nejlepších bondovek nebo bychom se na to alespoň dívali jinak. Chápu, že Lazenby nemusí v roli každému sednout ( a skutečně většině nesedne ), že celková stopáž filmu je dlouhá a některé scény jsou rozvleklé ( a to film měl mít původně téměř tři hodiny a řada scén byla vystřižena ! ), nicméně Telly Savalas jako Blofeld je takřka dokonalý. Závěr je překvapující, stejně jako Casino Royale s Craigem i Tajná služba... nemá konec, bude na ni navazovat další film. Velmi hezky jsou natočeny i scény v Alpách, ty mě pohladily po duši. Trošku jsem teda nepochopil, proč se James Bond vydával za Blofeldem v přestrojení, když se předtím už dobře znali... Taky mi nejde na rozum, proč zraněného Blofelda ke konci filmu nechali viset někde mezi větvemi na stromě, aby se pak Bondovi mohl ve svatební den krutě pomstít... Za zmínu stojí nádherná písnička Louise Armstronga We Have All The Time In The World, úvodní instrumentální motiv Johna Barryho je zajímavý a působivý stejně tak. Finále filmu je ovšem odzbrojující. Úsvitem slunce letí Blofeldovi do jeho alpského střediska vstříc v helikoptérách ozbrojené komando včele s Jamesem Bondem a mafiánem Dragem, kteří se snaží získat zpět unesenou dívku Tracy. Velkolepé. ()

Rodin

Řeknu to krátce a stručně: film mě vcelku nenudil, jen měl předimenzovanou dějovou linku plnou zbytečných zvratů a střihu, Telly byl výborný, ale George Lazenby mě tak strašně iritoval, až jsem měl potíž celou věc dokoukat. A to opakovaně. ()

xenopus

Tenhle film rozhodně není propadák! Dějově má co nabídnout, zloduch Kojak je také skvělý a bondgirl výjimečně krásná (možná vůbec nejkrásnější ze všech). Lazenby postrádá aristokratický šarm Conneryho, a navíc není tak výjimečný herec. Connery je jen jeden, ale řekl bych, že i díky tomu, že si jediný sňatek agenta 007 odbyl právě Lazenby, tudíž kolem Skota se mohla dále vznášet aura kance, který má všechny ženy, na které ukáže, ale do žádné z nich se nezamiluje. Výborná hudba, skvěle zapadá do scén. Navíc motiv hraný jen smyčci je ojedinělý a dokresluje mimo jiných nezapomenutelnou scénu Jamese a Tracy ve švýcarské stodole (navíc mírně rozostřená kamera při záběrech na bondgirl jí dodává ještě snovějšího půvabu). A potom záblesk téže melodie v nepatrně jiné orchestraci při závěrečné scéně v autě - kdo toto vnímá, tak musí být potěšen. Skvělý závěr! Nevím, co se na tomhle filmu tolika lidem nelíbí... ()

Oskeruše

Tak především – Lasenby není až takové herecké nemehlo, jak by se mohlo ze zdejších komentářů zdát. To, co mě na jeho Bondovi lehce rozčiluje, vychází spíš ze samotného scénáře. Nemyslím si, že je nutné, aby každá agentova věta byla hláškou hodnou vytesání do kamene. S bonmoty by to mělo být jako s hodně aromatickým kořením – šafránu stačí vždy jen špetka. A totéž platí o Bondových téměř pansofistických znalostech. To se sakra musí vyznat i v exotických motýlech? No jo, tak aby byl komentář úplný – Blofeld by mohl charisma prodávat na vánočních trzích v alpském městečku pod svým sanatoriem, krkolomné honičky na lyžích a na bobech jsou zkrátka super a na konci jsem plakala… Poznámka na okraj: Bílý kocour měl pravdu. Bílá kočka přežila explozi ostrovní základny, aby mohla odcestovat do Švýcarska, radovat se ze sněhové nadílky a na miniaturních bobech ujet před výbuchem „Orlího hnízda“. ()

Kariya

Lazenby tu nebyl zas tak špatnej, ale neměl to vůbec jednoduchý po Connerym, který byl nesmírně populární a ne každý věřil, že po jeho zanechání hraní 007 to bude stará dobrá Bondoovka. Lazenby se mu nevyrovnal, ale byl zkrátka dobrý. Film byl také poměrně dobrou podívanou, nudil jsem se jen minimálně. Jediné co mi dost vadilo byly tak prapodivně natočený scénky s rvačkama, jak se to tam děsně zrychlovalo a kamera vypadala jak když jí drží kameraman po celončnim tahu. Ale rozhodně lepší film než následující Diamanty jsou věčné, který nezachránil ani Sean Navrátil. Slabší 4*. ()

Tiiso

Ve službách jejího veličenstva je filmem, který v seriálu o agentovi 007, slušně šlape silnějším konkurentům, ať už těm, kteří sedí na režijní stoličcce, či představují samotného Jamese Bonda, na paty. Lazenby se ocitl v nezáviděné situaci, ale jak je vidět zřejmě mu to snad bylo jedno. Své role se zhostil dobře, ať už jako herec či jako postava dvojitá nula. Sympatičnost hlavního aktéra můžu ponechat na okraji komentáře. Jelikož bych se dostával stejně na tenký led spekulací. Mě osobně Lazenby bavil, a to často více než Roger Moore, na kterého jsem si prostě já musel zvykat. Lazenby podává dobrý výkon. Ja přesvědčivý, ačkoliv role manekýna je zde vidět poněkud více než u jiných aktérů. V žádném případě nestojí za Conerym někde v pozadí. Ono vlastní srovnávání jednotlivých představitelů je stejně nesmysl. Tato epizoda oplývá vším po čem může dychtit srdce zarytého "Bonďáka". Její scénář je nápaditý, plný akce i rozmaru. Pasáže z Alp, pak patří k těm nejlepším co film nabízí. Napomohl tomu i velmi dobrý Telly Savalas alias Blofeld, který nabízí dobrou charakteristiku šílené postavy. Všude se potuluje spousty krásek, dojde také k nějaké té rvačcce. A vlastní honičky na lyžích probíhají také bezchybně. Z tohoto hlediska není V tajné službě Jejího veličenstva ničím horší než ostatní díly. Ba co více, z filmu je cítit i něco toho tajemna, který dělá filmové umění uměním, i když pravda, v né nějaké přemrštěné podobě. Ve svých očích tento snímek hodnotím lepším průměrem. ()

Astrebleue

Nepřišlo mi to tak úděsný. Lazenby jako OO7 je takový harmoničtější, zvlášť ke vztahu k ženám. Není to narýsováno podle klasické bondovské kompozice, možná proto je to o to působivější. Padouch je tady jaksepatří a vypadá o mnoho líp než v jiných filmech. Jediné , co to shazuje, jsou scény, ve kterých film paroduje sám sebe. Tím myslím především úsek ve skotském kroji, jednu dobu sem měla pocit, že tam předběhli s parodií Austina Powerse. Jinak ovšem nemám žádné jiné výtky, naprosto je překryl dojem s překrásného hudebního doprovodu. Píseň We have all the time in the world od Armstronga miluju už dávno a to, že se tu prolíná celým filmem, mi tuhle bondovku posunul vysoko v žebříčku oblíbenosti. ()

Vron

Neskutečné efekty, a to nemyslím v dobrém. Nevim, jestli to dávat za vinu filmu nebo svojí únavě, ale třikrát jsem u toho usnul... No, sice je to pořád Bond, ale tak jako... bizarní a jakoby na tripu. Potom: jestli má být James Bond vrchol a jakýsi prototyp mužskosti, může mi někdo vysvětlit, proč nosí jabot?? A v jednu chvíli dokonce s krajkama? Brr! S nadhledem legrace, ale zbytečně moc dlouhá, takže... vlastně ne tak legrační. Ten film jednoduše implodoval. ()

MRPitivier

Šestý díl této velkolepé série je velice ovlivněn výměnou Seana Conneryho za George Lazenbyho, i proto pro některé diváky ztrácí tento film na kvalitě! Ale proč tolik podceňovat tento film, naopak Lazenbymu sedí role agenta 007 jako na míru. Chybí mu potřebný šarm a nadsázka, ale vynahrazuje to důvtipem a romantikou! Žádný jiný Bond nebyl tak romantický, samozřejmě je to dané jeho svatbou a zamilováním se, ale do příběhu to dokonale zapadá. Takže pro mě je Lazenby stejně dobrý špion jako Connery a sérii to spíše oživilo. V tajné službě Jejího veličenstva patří do mé top pětky filmů s 007, krásné prostředí, strhující příběh a hlavně dokonalé doupě a záporák Blofeld v poddání Tellyho Savalase! Nikdo nezahrál lépe Blofelda než Savalas. A celý jeho plán a organizace sídlící ve švýcarských alpách na Schilthornu dávají filmu zvláštní atmosféru, která je podtržená výbornou kvalitou střihu a kamery. Akční scény jsou živé, plné energie a napětí! A hlavně dokonalá Bondgirl, ze které se nejen stane první a poslední paní Bondová, doopravdy pomáhá Jamesi Bodovi ve špionážních akcí. Její otec, zločinec Draco, se spojí s MI6 a přispívá k dopadení Blofelda v jeho ledovém paláci. Výborná útočná scéna pomocí vrtulníků s výsadkem úderné jednotky má velice kvalitní provedení a netradiční honička na bobové dráze či na lyžích na alpských ledovcích dodávají filmu špionážní atmosféru! Nemůže než doporučit, tento Bond mě doopravdy vtáhl do děje a skvělé špionážní akce více než uspokojily! ()

kyLuke

Zatímco se v Anglii promítali bondovky ze Seanem Connerym nikdo si nevšiml že se natáčí nová s novým Bondem.A nový bond je sice horší,ale kvalita filmu je celkem stejná.Určitě nadprůměrný film... ale pokud mám hodnotit , tak George Lazenby - příšerný !! ()

TommyDiamond

Bondovka s pořadovým číslem šest. Seana Conneryho střídá George Lazenby. A musím uznat, že to vůbec není špatný Bond. Connery je více charismatický, ale Lazenby je v jistých ohledech lepší. Celkově byl tento film o úroveň víš než poslední dva díly. Skvělá akce, napětí i zápletka. líbila se mi hlavně uvodní scéna, kdy po přemožení zlosynů Lazenbymu pláchla dívka a on jen suše prohlásil ,,tohle by se Connerymu nestalo,,. Ovšem i ostatní scény mají u mě plus (na lyžích, v autě, vlek). Na konci jsem nevěřil svým očím.....Bond se ženil. Jenže to ovšem nebylo na dlouho. Celkově 90% ()

karlee

Příběh celkem zajímavý, snad jen záporákova metoda distribuce nebezpečného viru je přinejmenším zbytečně komplikovaná. Lazemby nijak nevadil, ale ani zvlášť nezaujal, Bond girl mi byla celkem sympatická, nevadila ani svatba. O hvězdu míň dávám hlavně za akční scény, honička na lyžích by určitě stačila jedna a některé scény byly dost zmatené (např. scéna ve strojovně lanovky). ()

Zemřela herečka Diana Rigg

Zemřela herečka Diana Rigg