Želvy Ninja 2

• USA Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows (více)

Želví nepřítel číslo jedna, krutý Asiat přezdívaný Trhač, právě zdrhnul z vězení, kde měl dost času na to, aby vymyslel plán, kterým by se zelenými mutanty srovnal skóre (právě oni se velkou měrou podíleli na jeho zabásnutí). Kvůli jeho realizaci se spojí se šíleným vědcem Baxterem Stockmanem, který vyvinul speciální mutagen schopný přeměnit člověka na zvíře. Prvními dvěma pokusnými králíky se stanou rabiáti Bebop a Rocksteady, dříve dva oškliví chlapi, teď ohavný kanec a nosorožec. Oba se samozřejmě okamžitě pustí po stopě želvích bratří, ačkoliv ti jim jdou naproti, protože: „Když může ta látka proměnit lidi ve zvířata, proč by nemohla zvířata proměnit v lidi?" Tahle otázka některé členy želvího společenstva poměrně silně vzrušuje. Brzy ale budou mít úplně jiné starosti, protože do zástupu výše uvedených nepřátel se záhy přidá zástupce velmi naštvané mimozemské civilizace, který si říká Krang. Navzdory svému legračnímu vzezření je to ukrutný prevít, takže zelení bratři budou nakonec rádi, když v boji proti zlu po jejich boku stanou osvědčená reportérka April O´Neillová a mladý rebel Casey Jones, který to s hokejkou a pukem umí jako Jarda Jágr s tím rozdílem, že Casey se netrefuje do branky, ale do lidí. Bude to bitva, jakou svět neviděl, snad během ní borcům v krunýři nevystydne pizza... (Cinemart)

elimS

85% - komentář 20ti slovy: Na stejné vlně skvělého, prvního dílu, ale díky novým postavám Beebopa, Rocksteadyho a Kranga to dostalo další šťávu. Akční, vtipné a zábavné. ()

papadoce

Zostávame v nastavenom režime z jednotky. Z prvých 20 minút si pre silu erekcie spôsobenej Megan v blond parochni, Megan roztlieskávačky si moc nepamätám, ale bol som nadšený :). Nasledovala v celku kvalitná akcia. Potom prišla nuda, vystriedaná opäť kvalitnou akciou a dokonca jeden dobrý vtip. Zjednodušene, popcornová zábava, ktorá patrí medzi povinné jazdy, dobrá na absolútne vypnutie mozgu. Dostal som čo som čakal a to je to najpodstatnejšie. Dobré. ()

misar3

V celém filmu jsou asi tak čtyři repliky (hlášky), které pobaví a tři z nich řekne Ralph. Mike je naprosto otravný (jak sám Ralph říká) a kdyby zkapal, bylo by to asi to nejlepší na celém filmu. Zbylí dva želváci jsou taky solidně nudní... Film o ničem. ()

celticek

Řekl bych, že je to o něco horší než první díl. Na Megan Fox začínám mít alergii. Nepomohl tomu ani Rocksteady & Bebop. Ani Krang. ()

george82

Želvy jsou stále nabité teenagerovským přístupem a Mikey mě prostě dostával do koeln svojí mimoňštinou. Jo už je pryč takový ten wow efekt z jedničky, ale vše funguje jak má a novej záporák Krang je výbornej. Škoda jen toho Technodromu, že nedostal víc prostoru. Za mě mají Želvy stále co nabídnout a tak doufám, že bude další pokračování a vrátí mě opět alespoň na 100 minut do těch bezstarostných mladých let. ;-) ()

kolik27

"Neustále jsem čekal, kdy se připojí i Rocksteady a Bebop, ale marně. Škoda no ... Jinak svižné, moderní, nic pro vyschlé a zahořklé sarkastické mutanty s vyšším věkem než-li jejich IQ samotné a zásekem v roce zvonění klíčů !" Tak toto jsem psal u prvního díl, scénáristé tedy zabodovali a zapojili Rocksteadyho a Bebopa včetně mozku s robotem. Laťku si tedy drží film dobře. Jinak druhá část komentu i po dvou letech stále platí ... ()

vieriX

Infantilni humor bohužel zůstal a želvy jsou 90 procent filmu neskutečně otravné. Přibyli tu nové postavy které to sice oživili ale pořád to působí jako stejný vyplach jako jednička.Jen prachy tu jsou mnohem více vidět. ()

Pavlunka

Kdyby mi bylo o 15 let méně tak by mě to nejspíše bavilo, ale teď bohužel. Ani když to beru jako pohádku. Milovala jsem kreslené želvy a jejich znělku, ale todle je brak. Hlášky jsou strašně trapné a opětovné zachnánění celé planety rovněž.. Velice děkuju pouze za jednu ,,sexy´´ scénu Megan, protože víc bych jich nedala :D Bohužel ani Arrow to nezachránil takže * ()

Mistr_Moon

Je to hrozná nuda. Dlouhá nuda. Rozbroje mezi želvama aby se na konci stmelili? Nuda. Motivace záporáků ovládnout svět? Nuda. Souboje? Žádné. Želvy akorát furt někde padaj. Film ve kterém nejlepšími herci jsou digitálně vytvořené prdící prase a nosorožec prostě nemůže být zajímavý. Megan Fox je pořád jenom chodící reklama na šminky a nováček Amell stejně televizní jako v Arrowovi, alespoň se tentokrát netváří furt vážně a neobviňuje se ze všeho. ()

fordhont

Až tak cool, že to postrádá "ducha" starých filmů. To, co jsme hltali v minulém století, vám prolítne hlavou stejně rychle jako odezní. ()

angel.CZ

Od prvního dílu, který byl velmi vtipný a efektně skvěle zahraný se ani tenhle díl moc neodklonil. Příběh je sice trošičku jiný (dle mého slabší), ale vše vynahrazují krasně dělané a zpomalené efekty, které ve 3D jsou vážně lahůdka pro oči. Jen se trošku bojím, že tak jako transfotměři, i žel bude za chvíli 15 dílů které už vlastně nikoho nebudou zajímat.... 65% ()

MikeMyers

Váhal jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, je to prostě zábavné a hezké, všechno v pohodě, ale kdybyto bylo méně dětské a barevné tak by to bylo ještě o ten fous lepší. ()

Hedy

Když Shrek spadl do klonovacího stroje a našel krysu z Temelína ve stokách a naučil se bojovat. Po té krysa řekla že aby je rozeznala dala jim pásky rozdílných barev a jiné zbraně. A tak se zrodily Želvy Ninja. Naneštěstí film obsahuje velmi málo věcí které máme s želvami spojené. Krang? NE. Trhač. ZAPOMEŇ. To co nám trailer nasliboval nám dal po miligramech a ještě polovinu ubral. Co filmu ale nechybí jsou dobré efekty, akce a občas je i vtipný. Když ho nesrovnáváte se starou klasikou dostanete obstojný akční film. Pokud by dali větší prostor klasickému Krangovi, Trhačovi a polonahé Megan Fox zasloužil by si film o jednu hvězdičku na víc. Za mě tedy 3 shurikeny. Pro info. Věděli jste že želví penis je velký jako polovina jejího těla? ()

MartinTerran

Nebylo o úplně špatné, ale nic překvapivého se nekonalo. Do dvojky tvůrci narvali vše co se dalo ze seriálu, což potěší. Bebop a Rocksteady byli luxusní. Film opět odlehčovaly vtípky, kterých bylo oproti jedničce méně. Také mě velmi zklamala kupa nesmyslností (tzv. logické kopance). Film má spád a pěkně odsýpá, ale jednička byla lepší. Závěrečný boj byl jak kopírka s jedničky jen o něco horší a kratší. Čekal jsem teda víc. Hodnocení: 62/100. ()

knihovna

Nutno poznamenat, že jsem z generace, pro kterou je nápad se zmutovanými želvami poukázka na jednosměrný zájezd do Bohnic. Nechytly mě ani kreslené želvy v devadesátých letech, a tyhle už vůbec ne. Pro mě neuvěřitelná pitomost, a jinak standartní akčňák. ()

helrohir

Ako som očakával, pokračovanie Ninja Korytnačiek už nedokázalo zaujať moje divácke zmysly, respektíve prvotina bola pre mňa tak trochu "guilty pleasure", a to sa pokračovaniam podarí málokedy. Netvrdím, že pre istú cieľovú skupinu divákov nemôže byť tento film zábavným a vizuálne atraktívnym blockbusterom, ale mne osobne vadil plytkejší príbeh, divní záporáci pôsobiaci skôr parodickým dojmom, prostoduchá akcia bez nápadu, a celkovo jednotka sa mi zdala lepšie a osobitejšie nakrútená. Jediná vec, ktorá sa musí automaticky vychváliť je účasť Megan Fox, ktorá proste zapôsobí aj s tým najtupším výrazom tváre. 40%. ()

mrclTV odpad!

Budem parafrázovať jednu známu filmovú repliku - "You went full Bay, man. Never go full Bay." Logika, fyzika alebo všeličo spoločné so zdravým úsudkom alebo normálnou mierou letelo von oknom a Michael Bay predvádza Transformerov mixnutých s korytnačkami - Megan Fox je tu iba na jedno (a vy viete na čo), product placement všade, kde sa dá napchať, postavy sú tak jednorozmerné, že aj keby ste chceli robiť paródiu, tak ich tak komicky nevykreslíte, dialógy ako keby ich písal desaťročný a akcia a celkové vizuálne spracovanie je tak absurdné, že to nie je ani vtipné. Toto sa môže páčiť maximálne druhému stupňu základnej školy. ()

PlysovyMacko

Rovnako blbé ako jednotka, len s väčším množstvom postáv, niektoré ako z kresleného filmu. Korytnačky sú stále cooloví sympaťáci a už ich viem od seba rozoznať. Môj najobľúbenejší je Donatello. ()