Želvy Ninja 2

• USA Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows (více)

Želví nepřítel číslo jedna, krutý Asiat přezdívaný Trhač, právě zdrhnul z vězení, kde měl dost času na to, aby vymyslel plán, kterým by se zelenými mutanty srovnal skóre (právě oni se velkou měrou podíleli na jeho zabásnutí). Kvůli jeho realizaci se spojí se šíleným vědcem Baxterem Stockmanem, který vyvinul speciální mutagen schopný přeměnit člověka na zvíře. Prvními dvěma pokusnými králíky se stanou rabiáti Bebop a Rocksteady, dříve dva oškliví chlapi, teď ohavný kanec a nosorožec. Oba se samozřejmě okamžitě pustí po stopě želvích bratří, ačkoliv ti jim jdou naproti, protože: „Když může ta látka proměnit lidi ve zvířata, proč by nemohla zvířata proměnit v lidi?" Tahle otázka některé členy želvího společenstva poměrně silně vzrušuje. Brzy ale budou mít úplně jiné starosti, protože do zástupu výše uvedených nepřátel se záhy přidá zástupce velmi naštvané mimozemské civilizace, který si říká Krang. Navzdory svému legračnímu vzezření je to ukrutný prevít, takže zelení bratři budou nakonec rádi, když v boji proti zlu po jejich boku stanou osvědčená reportérka April O´Neillová a mladý rebel Casey Jones, který to s hokejkou a pukem umí jako Jarda Jágr s tím rozdílem, že Casey se netrefuje do branky, ale do lidí. Bude to bitva, jakou svět neviděl, snad během ní borcům v krunýři nevystydne pizza... (Cinemart)

netWoor

No to se mi ani komentovat moc nechce ... ani mýho kluka, co je na podobný blbiny ujetej a pro kterýho to asi bylo natočený, to moc nebavilo ... aspoň kdyby nějakej náznak nápadu tam byl ... ()

Maximilianus

Slabé a detinské. Akcia by sa aj dala zniesť, ale dialógy, zjednodušovanie všetkého a neustále vysvetľovanie celkový dojem veľmi pokazili. ()

Acrobat

Vizitka priľnavosti k zelenej minulosti vyjadrenej v štyroch plagátoch na stene je roztrhaná. Lebo nevynáša, je to len závan detskosti. Síce nostalgie, ale bez večnej trvácnosti. V uponáhľanej dobe založenej vo filmoch už len na komixoch (lebo ten vynáša) už nemožno priam z objektívnych príčin hľadať útechu, milosť a maznanie. Preto aj TMNT je recykláciou s vyšším stupňom halucigonénnych saturovaných farieb, odporného digitálu a všadeprítomnej technike, neherectvo. Splinter tak slizký a hnusný tu našťastie nie je dlho. Schreder už nie je nechutným transformerom. Animovaná akcia mi nesedí a pôsobí plasticky, režisér nie je schopný ukázať ani boj ani začiatok úderu, preto potvrdzuje, že na poli akcie je obrovským amatérom. Vtipy potešia, štyria chlapci sú fajn, známa obohraná a pamätateľná premisa deja je vždy ľahká, ale chýba tu veľa. Veľa prvkov, ktoré by tlačili TMNT k úvahám o poctivosti z vysokých pocitov, ktoré sú úprimné. Vyčerpanosť a sterilita. pozmenené nebolo veľa. Green tiež pozeral transformerov, cítiť Baya, nesamostatnosť. Všetko je fajn, ale stále myslím na papier a kreslené postavičky. Veľa heroizmu a zatiahnutie polície, tiež nie šťastné. TMNT síce nepresýti, ale pramálo baví. (videné 14.04.2018, BDrip) ()

Hashirama

Ve svém ranku slaboduché pičoviny pro desetileté intelektuály nebo dvacetileté dementy naprosto adekvátní a dostačující řemeslo, které snad dokáží pochopit i tradiční diváci Tvoje tvář má známý hlas. Trikům občas dochází dech a akce neoplývá nijak vysokou řemeslnou kvalitou, k čemuž taky směřuje moje hlavní výtka - je to film o ninjích a není v něm jediná pořádná bitka, a želvy víc než kohokoliv jiného připomínají školou nepovinné čokoládové rappery z Harlemu, co chodí každý večer na smažené kuře s lívanci. Samozřejmě očekávat, že se takové látky ujme tandem Spielberg / Evans, a že bude oplývat epickým vyprávěním a promakanou akcí, je stejně naivní, jako doufat v hromadnou emigraci voličů SPD do Eritrei. Jediné, v co může divák doufat, je alespoň trochu soudržná výpravná jízda, ze které nechytne sračku. A toho jsme se dočkali, tak buďme rádi. Turtle power! ()

rublik05

Malinko lepší podívaná, než otřesná jednička, přesto jsem stále postrádal lepší akci, pěknější efekty a kvalitnější příběh. Postavy opět nesympatické, snad jen šílená dvojice Bebop a Rocksteady docela ujdou. Potěšil mě také přítomnost Kranga, který však mohl být udělaný mnohem lépe. Megan Fox lze brát pouze jen jako ozdobu, jelikož její výkony jsou těžká bída. Vizuál mi kazila přemíra digitálních efektů, souboje se rovněž moc nepovedly. Dialogy opět mířené na mladší publikum, hlášky pobaví maximálně ty nejmladší. Pořád jsem se však nesmírně nudil, příběh mě nebavil a stejně jak první film i tentokrát to pro mě bylo jedno velké utrpení. 2/10. ()

Nix

OK, tak dvojka už nedosahuje zdaleka takového nadšení u mne jako jednička. I když jsou některé scény pořád super, akce a hlášky pořád provázejí film, tak už to pro mne nebylo tak zdaleka cool. Je to takový lepší průměr, ale nic převratného už bohužel. Je to takové to typické pokračování, které se snaží být lepší. ()

RAFT

A máme tu druhý dil, co k tomu jenom napsat, tak za první je to stejně zábavne jako první dil. Konečně tu máme dobré postavy ve filmu , Rocksteady a Bebopa nebo ,tak nějak.Krank no konečně se vešel i do filmu,a že se povedl. Film se mi moc líbil,sice pamatuji si původní animovaný seriál, který sem jako malý sledoval.Těším se na pokračování pokud by bylo za mě spokojenost.Film sem viděl včera 1.6.předpremiéra. 75% ()

Cooller

tady mě asi mužete vynechat když se má objektivně hodnotit film s mojí platonickou láskou bude vždycky ten nejlepší... pokud jde o fakta tak casey jones určitě nevypadá jak vypadá tady a už vubec to není negramot jak tady a celkově tam je víc mezer ale to bych musel bejt při smyslech což nejsem ... <3 Megan Fox ()

TSZ

Komu se líbil první díl, tomu se bude líbit i pokračování. Technicky je to opravdu parádní a želvy jsou udělané skvěle, stejně tak CGI záporáci. Megan Fox je tu opět velice sexy, takže cílová skupina si přijde skutečně na své. Dvojka tedy nepřinese vůbec nic nového, ale přesto mě to stále bavilo - zřejmě počínající stařecká senilita ??!! Viděno ve 3D. ()

ratchet

Film se mi moc líbil. Strašně moc jsem se na něj těšil a nezklamal mě, byl suprovej. Snímek byl mnohem více akčnější a vtipnější než první díl. Příběh byl pěkně promyšlený a i natočený. Zkratka jsem se skvěle bavil. ()

darthhokro

Mno a pak že to nejde :) Tyhle druhý želváci, jsou daleko zábavnější, hravější a nahláškovanější než jednička. Dokonce i panímáma Lišková se snaží bejt troch seksy. Trhač už nevypadá jak predátor naklonovanej se švícarským nožem, ale do seriálovýho mu furt něco chybí. Bíbob a Roxtýdý, mě ale rozsekali nejvíc. Možná dám po další projekci 4. hvězdy. ()

hospoda96

Zábavnější než první díl.... Sexy Megan, správně ujetí Rocksteady a Bebop, fajn akce prostě taková jednohubka na zabití času. ()

TommyDiamond

New York potřebuje znovu zachránit a želváci jsou více méně připravení splnit ve víru akce a zábavy přesně to co se od nich divák očekává.... Jsem hlavně rád, že se tvůrcům povedlo zakomponovat do děje postavy z původních animáků, což se trilogii z 90.let i díky malé vyspělosti počítačové technologie nepodařilo. Příběh má své mouchy, protože m.bay je gigaloman, který to nakonec vždy žene do vesmíru a pak z toho vznikají situace, které svou buď na pováženou nebo nejsou úplně dotažené do konce. Ale i tak myslím, že to želváci ustali a zabodovali. Jako fanda nemůžu než dát čtyři hvězdy..... ()

john.h

Nečekaně dobře jsem se pobavil. Dost v tom hrála roli nostalgie, protože jsem někdy v šesti Ninja Želvy žral a tady jsem dostal vše, co v jedničce chybělo - Kranga, Technodrom, prase s nosorožcem a Caseyho Jonese. Skvělá byla animace, kdybych tohle viděl před pětadvaceti lety, byl bych z toho naprosto hotovej - hlavně scéna v řece byla skvěle animovaná a muselo dát hodně práce animovat různá žblunknutí a kůži animovaných postav, aby to vypadalo takhle realisticky. Probém tohoto je jedinej, přišlo to o 25 let později, než mělo. ()

ANTYCHRYST

Jooo tak to jsem ani nečekal, že se druhý želváci takhle povedou :) Megan Fox jako vždy prdelka k sežrání. Suprová retro podívaná :) dobrej hudební podklad, krank, Trhač...Parádní oddychovka a návrat do starejch časů :) 75% ()

DaveSmith

Přišlo mi to podstatně míň otravný než jednička. Hodně potěšila účast Stephena Amella. Stejně tak jsem rád zavzpomínal na dětský léta, kdy jsem v komiksech narážel na Bebopa, Rocksteadyho a Kranga. To všechno by hrálo do karet tomu, abych se skvěle pobavil. Bohužel se ale režie ujal Michael Bay. Snad nejpředvídavější režisér současnosti. Pořád stejná hudba, stejná kamera, stejně přeplácanej vizuál, stejná snaha zavděčit se americkejm usmrkancům. Mě to bohužel už celkem nudí. A nejspíš jsem přepojatej, ale co už. Od prvních Transformers, který jsem přímo hltal očima, se mi Bay neskutečně zošklivil. ()

Clark_Kent

Přemýšlel jsem a nakonec mě to fakt nechytlo. Jednička o trochu lepší, trvám na tom ta klasika z roku 1990 je nej. Bylo to něco jako snad Transformers takový příšerně barevný a splácaný, fakt to nemělo moc nádech. ()

Mahowny

Velká škoda, tohle mělo mega potenciál, ale zpracování je trochu laciné. Průser to ale imho není a jako popkornovka to neurazí. :( ()

Godhaj

,,Wow, the American Museum of Natural History. I‘ve always wanted to come here.“ Od tohoto filmu jsem neočekával mnoho, popravdě jsem se bál, aby se na to vůbec dalo koukat. A nejen, že se na to koukat dalo, ale byla to docela slušná popkornová zábava. O ději se nemá cenu příliš rozepisovat, není totiž příliš logický ani originální. Ale pořád se něco děje, akce je tam hodně stejně jako vtipných míst. Ty zajišťuje jak Michelangelo, tak i nová dvojice Rocksteady a Beebop, kteří byli naprosto dokonalí. Nemůžu se nezmínit o Megan, které to sekne a je sexy a roztomile přehrává, takže je k nakousnutí. Jen ten závěr s oblakem nad New Yorkem, ze kterého se sype bordel z jiné galaxie, je už trochu ohraný a tam jsem už trochu podřimoval. Nicméně jinak je to příjemný, oddechový film s nenápadnou skrytou reklamou na americké přírodovědné muzeum. ()