Želvy Ninja 2

• USA Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows (více)

Želví nepřítel číslo jedna, krutý Asiat přezdívaný Trhač, právě zdrhnul z vězení, kde měl dost času na to, aby vymyslel plán, kterým by se zelenými mutanty srovnal skóre (právě oni se velkou měrou podíleli na jeho zabásnutí). Kvůli jeho realizaci se spojí se šíleným vědcem Baxterem Stockmanem, který vyvinul speciální mutagen schopný přeměnit člověka na zvíře. Prvními dvěma pokusnými králíky se stanou rabiáti Bebop a Rocksteady, dříve dva oškliví chlapi, teď ohavný kanec a nosorožec. Oba se samozřejmě okamžitě pustí po stopě želvích bratří, ačkoliv ti jim jdou naproti, protože: „Když může ta látka proměnit lidi ve zvířata, proč by nemohla zvířata proměnit v lidi?" Tahle otázka některé členy želvího společenstva poměrně silně vzrušuje. Brzy ale budou mít úplně jiné starosti, protože do zástupu výše uvedených nepřátel se záhy přidá zástupce velmi naštvané mimozemské civilizace, který si říká Krang. Navzdory svému legračnímu vzezření je to ukrutný prevít, takže zelení bratři budou nakonec rádi, když v boji proti zlu po jejich boku stanou osvědčená reportérka April O´Neillová a mladý rebel Casey Jones, který to s hokejkou a pukem umí jako Jarda Jágr s tím rozdílem, že Casey se netrefuje do branky, ale do lidí. Bude to bitva, jakou svět neviděl, snad během ní borcům v krunýři nevystydne pizza... (Cinemart)

Optical

Vidět po tolika letech na plátně pohromadě Bebopa a Rocksteadyho, to je jako cesta časem zpět do dětských let. Fan service si film splnil na výbornou. Zevnějšek postav odpovídá zcela přesně té ujeté stylizaci, jakou si z animáku pamatuji. Nostalgie v tomto případě zvítězila nad zbytkem zdravého rozumu. Jen ta Megan Fox by mohla odejít. ()

Teoretik odpad!

To jako vážně? I kdybych byl zdrogovaný jako Ozzy za mlada tak bych se tomuhle nemohl zasmát... Opravdu ubohost.. ()

andrewXx

Znovu priemer, no trošku lepší ako jednotka. Obsadenie Stephena Amella bolo skvelým krokom, ktorý mu snáď otvorí cestu k viacerým veľkým filmom. Občas prestrelená uletenosť a slabý scenár však film dosť kazia. Nabudúce by to chcelo niečo vážnejšie, menej orientované na detičky s výmenou scenáristov. ()

jojto

Som na seba hrdý, že som to vôbec dopozeral. Samé klišé, blbé vtípky (možno pre 7 ročné deti), megan hrá ako ja po návrate z krčmy a vlastne to je celé v jednom veľkom kŕči. ()

oSiSko

Bohužiaľ sa asi nedočkám toho aby aj korytnačky mali tak kvalitné spracovanie ako napríklad Batman, takže s touto mojou obľúbenou rozprávkou z detstva musím žiť aj v takejto podobe. Po jednotke som čakal aká bude asi kvalita dvojky a taká aj bola, znova si to určite človek nepozrie, ale proste korytnačky sú pre mňa detstvo a preto som viacmenej spokojný. ()

Dr_Berry

A já se toho vůbec nebojím a napálím tomu 4*. Želvy slibovali v trailerech, že budou pro tento rok ten nejdementnější blockbuster na stříbrným plátně. Děj totálně stupidní a želvy se zuby-krunýře snažili udržet na výsluní hlavních hrdinů filmu, ale to by jim tam tvůrci nesměli připrcnout duo totalbrutal tupých pařezů Rocksteadyho a Bebopa. Ti dva mě absolutně uchvátili a nezklamali. Takže čtyři hvězdy? Proč? Protože 1. popelářský vůz Tartaruga s vystřelujícími poklopy od kanálů 2. Rocksteady a Bebop...Chlapák! 3. sexy Megan Fox (je mi jedno, že je umělá jako nafukovací panna pořád umí laškovně pomrkávat a ukázat se) 4. ten zbytek (želvy, Krang, Casey Jones/Arrow, Trhač, Will "Sokol" Arnett, atd...). Když jsem to viděl tak ve mě ten malej kluk začal jásat radostí a hltat každou tu debilní minutu. Po shlédnutí mi v hlavě furt dokola hrál ten legendární seriálový song k závěrečným titulkům "týnejdžmutantnindžatrtls" a nutilo mě se smát jako by právě mí IQ kleslo na hranici 5letýho svišťa. Prostě paráda...Cowabunga! ()

Maraboy

Tak jsem se dočkal Kranga,Rocksteadyho a Beboba, ale už to nebyla taková jízda na želvím krunýřku jako jednička. Tady želvičkou už někdo hodně jezdil bříškem po asfaltu, nicméně stále koukatelné a zábavné na můj vkus trochu "přehajpované" 65% ()

marrrrian

Ťažko podhodnotený film. Sadlo by tomu drsnejšie pojatie, nie také hračkárske, ale aj tak... Postavy sa aspoň náznakmi snažia niečo riešiť, nejakú krízu, premenu, rozhodnutia, nazvime to ako chceme, jednoducho hľadajú sa na pozadí staro-novej hrozby a idú do toho naplno s nadhľadom sebe vlastným a za pomoci výborne zloženej party okolo Megan Fox. Byť to aspoň trochu masaker zodpovedajúci hlavným protivníkom, asi by sa film dočkal lepšieho prijatia. Takto iba vyšumel dôsledkom faktu, že nasledoval po prvej časti, ktorá napriek zábavnosti ešte nemala vyjasnenú formu, ktorú by chcela divákom podať. ()

MiniRecenze

O tom jaký jsem byl fanda v dětství toho-dle želvího šílenství, jsem Vám psal u prvního dílu.Bohužel být dospělý nese své ovoce a já u tohoto třikrát usnul.Nepochopte mě špatně.Jsou zde super efekty a na M.Fox se pořád dobře dívá,ale celková zápletka už je taková slabší,tudíž pro dospěláká i méně zajímavá.Musím podotknout ,že film si nese znaky a prvky z robotí série transformerů (není se proč divit).Takže je to takové malé bezvýznamné plus pro fandy M.Baye.Myslím si,že film si daleko více užijí děti. ()

bonovox

Podobne ako pri jednotke. Bláznivá akcia, vždy nalíčená a nastyliovaná Megan a celkové vyznenie ako diel z Transformerov. ()

PatrikP4

Deset minut po dokoukání už vlastně nevím o čem to bylo... Nebavilo mě to... Zlaté staré díly... Zachránila to aspoň trochu Megan... ()

Deeus

Vtipné, svižné a konzistentní, líbilo se mi dokonce o kousek víc než jednička. Vedle místních plaček bych vypíchla, že jako jedna z vzácných adaptací se želvy nezbavily humoru, což jim náramně svědčí, a všechny postavy zůstávají při tom krásné barevné a věrné původnímu formátu. U spousty hlášek i situačních skečů (narážky na transformers a trona) jsem se fakt královsky bavila. "Donatello over there in the purple, he's a technical genius who is, technically, a genius!" - "What would Vin Diesel do?" Místy mi tam sice syčí taková klasická americká šaráda, ale čtveřice bráchů má stejně svoje kouzlo, kvůli kterým jsem takové proslovy okamžitě házela za hlavu. ()

HennessyVSOP

Super, tohle šlo v odkazech na kreslenou serii mnohem dál než jednička, akce zase mraky a Michalangello přestal být tolik otravný. Mnohem lepší než jsem čekal a tohle je skutečně první hraný TMNT fil, který bych posadil na úroveň kresleného seriálu z roku 1987. Jsem rád, že jsem se nenechal odradit naprosto mizerným hodnocením ostatních. Objektivně v rámci žánru je to na 4 hvězdy, ale dávám z nostalgie pět. ()

Kalda69

Guilty pleasure od Michaela Baye pro priznivce zelv. Kdo cekal neco jinyho bude zklaman. Klasickej letni blockbuster, ktery zasluhuje 3*, bohuzel ci bohudik jsou zelvy moje srdcovka uz od devadesatek co u nas byl animac a proto prihazuji hvezdu navrh. ()

PanPyzamo

Želvy Ninja 2 víceméně jedou na jistotu. Příběh na podobné úrovni, jak v předešlém filmu. Akce též libovka. Hudba možná trošičku horší, ale i tak dobrá. Zkrátka akčňák, který jde ve stopách toho předešlého a pokud se vám právě ten z roku 2014 líbil, tak tohle by měla být pro vás celkem jasná volba. Za mě dobrý film, který můžu doporučit. 7/10 ()

Jarda68

Vím,že to není nějaký superfilm,ale vidět po těch letech na plátně Kranga,Rocksteadyho,Bebopa a Caseyho Jonese,to se zkrátka cení...Být mi 10 - 12,tak je to film roku:-)..75% ()

bigmatko

ten kto vyrastal na detských reláciach 90 rokov, medzi ktorými nemohli chýbať ninja korytnačky, tak ten si určite nové filmové spracovanie užije. Ninja korytnačky som poznal naspamať a nemohol som vynechať žiadnu časť. Tieto nové filmy sú podľa mňa super. Sú zabavné, akčné a majú rýchli spád a dej a nechýba v nich nič. Pre mňa to bolo určite lepšie ako nový kapitán amerika a zabavil som sa aj viac ako na nových xmanoch. ()

Mrsina

Po negativním zážitku z prvního dílu, jsem se rozmýšlel, jestli se mám podívat na dvojku, nakonec jsem se rozhodl, že to udělám a nečekaně jsem byl rád, protože tohle bylo mnohonásobně lepší. ()