Želvy Ninja 2

• USA Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows (více)

Želví nepřítel číslo jedna, krutý Asiat přezdívaný Trhač, právě zdrhnul z vězení, kde měl dost času na to, aby vymyslel plán, kterým by se zelenými mutanty srovnal skóre (právě oni se velkou měrou podíleli na jeho zabásnutí). Kvůli jeho realizaci se spojí se šíleným vědcem Baxterem Stockmanem, který vyvinul speciální mutagen schopný přeměnit člověka na zvíře. Prvními dvěma pokusnými králíky se stanou rabiáti Bebop a Rocksteady, dříve dva oškliví chlapi, teď ohavný kanec a nosorožec. Oba se samozřejmě okamžitě pustí po stopě želvích bratří, ačkoliv ti jim jdou naproti, protože: „Když může ta látka proměnit lidi ve zvířata, proč by nemohla zvířata proměnit v lidi?" Tahle otázka některé členy želvího společenstva poměrně silně vzrušuje. Brzy ale budou mít úplně jiné starosti, protože do zástupu výše uvedených nepřátel se záhy přidá zástupce velmi naštvané mimozemské civilizace, který si říká Krang. Navzdory svému legračnímu vzezření je to ukrutný prevít, takže zelení bratři budou nakonec rádi, když v boji proti zlu po jejich boku stanou osvědčená reportérka April O´Neillová a mladý rebel Casey Jones, který to s hokejkou a pukem umí jako Jarda Jágr s tím rozdílem, že Casey se netrefuje do branky, ale do lidí. Bude to bitva, jakou svět neviděl, snad během ní borcům v krunýři nevystydne pizza... (Cinemart)

emdvojka

Druhe pokračovanie zmutovyných ninja korytnačiek mi prinieslo viac nostalgie a dokonca sa mi jednotlive postavy zdali lepšie vykreslené. Príbeh síce ničím neohúri a vlastne sa len snaží natlačiť do stopáže všetky známe postavy kresleného seriálu, ale práve to robí tento diel lepším ako jednotka. Záver filmu je už troška prepísknutý a celý digitálny, to však odpustím, pretože som sa dočkal Rocksteadyho a Bebopa. Neviem si však pomôcť, aj cez tu všetku grafiku mi ostal v srdci hraný film turtlesov z 90 roku. ()

pepa3rd

Když mi bylo třináct, měl jsem tyhle želví "zabijáky" rád a na seriál jsem vždy utíkal domů. Je dost dobře možné, že vidět tenhle film v té době, asi bych slintal blahem, obzvlášť proto, že v té době by nic takového nebylo možné. Jenže dnes po vizuální sránce nepřekvapí a příběh také nestojí za moc. Jejich vzájemné soupeření a rádoby vtipné pošťuchování je spíš otravné a jediné pozitivum je skutečnost, že nad nereálnými a do očí bijícími akrobatickými kousky snáz přimhouřím oko, protože to považuji spíš za hraný animák, než cokoliv jiného. 50 % ()

tomik99

Naprosto zbytečné pokračování, které se vůbec nepoučilo z chyb jedničky. Michael Bay zkrátka myslel, že mu to sežereme podruhé, ale hodně se zmýlil. Znovu je to totálně bez příběhu. Což o to, u takového filmu by to šlo i prominout, problém je, že tenhle blockbuster nenabízí žádné zajímavé akční scény a už vůbec se u něj ani nezasmějete, což považuji za největší slabinu filmu. Film se sice snaží být vtipný, ale ve finále je ještě víc trapnější. Nepomůžeme tomu ani Megan Fox či Stephen Amell, který mě utvrdil v tom, že hraní není jeho silná stránka. Při každé scéně se tváří stejně a nezvládá silnější scény, ve kterých by musel ukázat své herectví (to platí i u seriálu Arrow). Film mě vůbec nebavil, usnul jsem u něj několikrát, a hlavně jsem se nezasmál. To u jedničky alespoň v pár scénách jo. Vůbec nevím, co tímto filmem chtěli tvůrci dokázat. Nefunguje snad v něm nic, co by stálo za řeč. ()

salamandrr

šílená jízda pokračuje, vtip více méně nekončí, hrdinové se nemění, ale konečně uvidíme i prase s nosorožcem. Překvapivě stupidní roli zde hraje jak trhač tak jakýsi vědátor. Budiž, nějak se sem ten Krang dostat musí, jo ten je tam taky a jeho robot je cool. Co dodat k Megan, just WOW. BOhužel logika a fyzikální zákony, to se tady ani nesnaží zabydlet. ()

FanKalEl

Až na zopár hlášok sú korytnačky nudné a už nemajú v týchto áčkových dobách komiksov čo ponúknuť. Chudobný scenár a postavy nezachráni ani občas slušná akcia. (49%) ()

Hpatrik

No hodně špatné! Daleko horší než jednička, což sice taky nebyla žádná pecka, ale držela si určitou kvalitu a dokázala pobavit aniž by byla trapná. Tady mě pobavila jen jedna scéna, a to ještě provařená z upoutávek. ()

DarthFailord

Bože to byla chujovina. Ale správně trhlá chujovina...Být mi deset, užívám si to na maximum. Ale takhle...je to jen sbírka vtípků, mnohdy dost trapných..efekty obstojné...co teda ale musím pochválit tak věrnost původních želv. Od Beebopa a Rocksteadyho, co byly super trapní, přes Kranga, který byl super slizský až po technodrom, který byl super transformerácký...za Megan Fox a hlavně za skvělé nostalgické závěrečné titulky 3 hvězdy... ()

j.linhi

Za mě se reparát prvního dílu poved. Konečně sem dostal klasický želvy, tak jak je znám z dětství.... teda téměř. Je totiž jasný, že se pár věcí muselo hodit do moderního hávu, ptz by to jinak dnešní fakany nebavilo, ale už to není tak zmršený jako v prvnim díle. Až po shlédnutí tohohole přijdete na to, jak moc to všechno chybělo v prvnim díle. Vrcholem nostalgie byly závěrečný titulky s byť trochu předělaným, klasickým, želváckym THEME. ()

Mik_e

Nindží korytnačky ve filmu jsou zpět. Nejspíš ještě stupidnější (u těhle filmů se to srovnává už dost blbě..), akce mizerná, a charaktery jim sekundující jsou navýsost otravné. Vyjímku tvoří profesionální neherečka Megan Foxová, na kterou se aspoň dobře dívá. No ale tak spád to má, sem tam nějaká hláška pobaví a Trhačovi poskoci Čuník s Nosorožcem jsou za mě tím nejpovedenějším na celém filmu. Osmdesátkovému animovanému komixu to ale nesahá ani po kotníky.. ()

Henry Morgan

Plní to parádně koncepci i předlohu, ale už při četbě komiksů mě nebavily bitky mezi želvama a robotama. Líbily se mi fighty tak nějak v trochu pozemské podobě - ninja vs. ninja. Tady dle mého názoru- na základě mých preferencí-, utrpěla finální bitka, protože se jednalo o souboj s robo-Krangem. No, taky se mi zdálo, že tu bitku trošičku podělali (rychlé, zběsilé, divné, bez šťávy a bombastičnosti), stejně jako v prvním díle souboj s trhačem, ale jinak super. Všechny postavy mají své místo a jsou takové, jaké jsem si pamatoval. Bepop a Rocksteady...pecka! :) Jasný, mezi všemi komiksy, kde se marvelovský podíl tváří vážně jako souboj titánů, se to vymyká, takže s chutí hodnotím velice kladně, neboť pozor...tady se jedná o mé dětství!! ()

Franc1s

Pecka pecka pecka!!! Jednička se líbila a dvojka ještě lepší, sice všude samé digihrátky, ale tak bez toho by to asi nešlo ne? Jako správná odreagovačka, hlášky kam se podíváš a hlavně se pořád něco děje. A k tomu se ještě ukážou dva borci Rocksteady a Bebop. Za mě palec hore a v kině bych si to užil ještě víc. A snad se i trojky dočkám někdy... Zdar! :D 8/10 ()

Pavel82

O kapínek lepší než jednička, ale nastavený formát zřejmě nemůže uspokojit moji nostalgicky naladěnou seriálovou dušičku. Na to si novodobí TMNT drží od diváka příliš velký odstup a vše se veze na hodně povrchní vlně. Ale takový je zřejmě dnešní trend. ()

Psycho.R

Oproti jedničce zlepšení, problém byl v tom, že příběh vzal důležité postavy jako Rockstedy, Bebop a Krang a zasadil je do klasické epizody seriálu. Všichni víme, že jeden díl trval 22 minut a tady jde téměř o dvě hoďky. Ale ani to mi neva. Film opravdu bere námět ze seriálu(komiksu se nedrží), který byl poměrně dlouhý. V současné době jsme někde u šesté epizody. Asi jediná věc, která mi vadila byl Krangův příchod, přesně takový jsem viděl už v Transformers, Avengers a dalších mnoha filmech. Vždy je to stejné - mračna a pak obří loď, přitom technodrom se pohyboval po zemi a v podzemí, nelétal. Ale to jsou zbytečné nářky. Celkem jsem se bavil, i když první celovečerák z 1990 je pořád nej. Body navíc za znělku ze seriálu a Ninja rap. ()

RajAthen

Dvakrát nevstoupíš do téže řeky. První díl představil želví hrdiny, druhý hází do mixu pro jistotu úplně vše, co jen může (další mutanty, mluvící mozek, hrdinného hokejistu). A tady se ukazuje slabost celkové skládačky. Všichni víme, že se koukáme na blbinu, ale když je to blbina s blbým dějem či alespoň jeho základní kostrou, prostě to není zábava. A je jedno kolik hlášek se do celkové směsi nasype. Děkuji, již bylo dost, netřeba dalšího chodu. ()

Jazz06

Oproti prvnímu dílu rozhodně zlepšení. Film působí uceleněji a naštěstí se nesnaží moc věci vysvětlovat. Hlavně se divák teda nesmí pozastavovat nad tím, jak Donatello na něco přišel. Hlavní plus patří tvůrcům za to, že měli konečně koule na vytvoření Kranka, Bebopa a Rocksteadyho. Navíc je ztvárnili fakt vtipně. Za mě tedy oproti jedničce obrovské a milé překvapení. Jen je zvláštní, že na konci nezavolali Avengers... Pardon, americké letectvo. ()

LordMysti

Druhý díl ještě o fous lepší než první, Megan úžasná a celá parta za to opět pořádně vezme. Do toho humor, parádní efekty a zábavná podívaná je na světě. ()

Likan7

Proč se musí dělat z dětí debily?! Já chápu, že to je moderní pohádka pro takový ty třináctiletý, ale jsou věci, co mě namíchnou. Naprosto debilní chování snad všech postav mimo Třísky (protože je na plátně tak minutu), lidskej nosorožec odhodí chlapa na auto takovou silou, že to auto je jak od rány koulí jeřábu, chlap vycení zuby, řekne něco jako "cc, au", náhodou najde kolečka, který si nějak přidělá na boty a jezdí jak Crosby, a díky tomu všechny porazí. Už si nevzpomínám na další kraviny, ale tyhle mi prostě teď utkvěly v paměti. Je to akční, barevný a pro dětičky asi i stylový, ale jinak je to asi důkaz, že už mi fakt víc než 15. I když první Transformers pro mě vůbec nestárnou a jsou stále luxusní popkornovou akcí. Želvy ninja by jimi chtěli být taky, ale bohužel se Transformerům podobají jen nápadně podobným hlavním tónem. Jednu hvězdu si zaslouží Megan za svou scénku v úvodu, kdy během 15 sekund udělala z hot sekretářky hot školačku. Škoda, že ta scéna neměla 112 minut. Bylo by to víc, než v celym filmu. ()