Želvy Ninja 2

• USA Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows (více)

Želví nepřítel číslo jedna, krutý Asiat přezdívaný Trhač, právě zdrhnul z vězení, kde měl dost času na to, aby vymyslel plán, kterým by se zelenými mutanty srovnal skóre (právě oni se velkou měrou podíleli na jeho zabásnutí). Kvůli jeho realizaci se spojí se šíleným vědcem Baxterem Stockmanem, který vyvinul speciální mutagen schopný přeměnit člověka na zvíře. Prvními dvěma pokusnými králíky se stanou rabiáti Bebop a Rocksteady, dříve dva oškliví chlapi, teď ohavný kanec a nosorožec. Oba se samozřejmě okamžitě pustí po stopě želvích bratří, ačkoliv ti jim jdou naproti, protože: „Když může ta látka proměnit lidi ve zvířata, proč by nemohla zvířata proměnit v lidi?" Tahle otázka některé členy želvího společenstva poměrně silně vzrušuje. Brzy ale budou mít úplně jiné starosti, protože do zástupu výše uvedených nepřátel se záhy přidá zástupce velmi naštvané mimozemské civilizace, který si říká Krang. Navzdory svému legračnímu vzezření je to ukrutný prevít, takže zelení bratři budou nakonec rádi, když v boji proti zlu po jejich boku stanou osvědčená reportérka April O´Neillová a mladý rebel Casey Jones, který to s hokejkou a pukem umí jako Jarda Jágr s tím rozdílem, že Casey se netrefuje do branky, ale do lidí. Bude to bitva, jakou svět neviděl, snad během ní borcům v krunýři nevystydne pizza... (Cinemart)

P1tr

Nové filmové Želvy ninja se bohužel nevydaly tou nejlepší cestou a stejně jako jednička jsou nevyrovnanou a často přehnaně infantilní směsicí scén se slabým příběhem, která dokáže vytočit, ale naštěstí i pobavit. Chemie mezi hlavními představiteli je viditelná a musím pochválit také digitální triky, které jsou na úrovni. V čem snímek doopravdy exceluje, jsou akční scény, kterých je naštěstí poměrně hodně a svojí rozmanitostí a kinetikou zachraňují celek. ()

Maynard.

No, ty bejku, to byla teda bejkárna první kategórie!. Jednička se mi (nevím proč) docela líbila, ale tohle? Tohle byla fajk ujetá hovadina, který korunoval Roxtýdy s Bíbopem :o). Hodničky přeplácaný a celý je to natočený pro děcka, takže i když si občas připadám jako malej, tak tohle fakt dovopravdy na mou duši ne! Nepomohla tomu ani blockbusterová samice Megan, která byť na plátně vypadá sexy, ale tady to bylo nějak moc umělý...Podtrženo, sečteno, tohle bych doporučil jako trest pro někoho, kterej hodně moc zlobil :o) ()

sedm.1

Druhé pokračování Želvích Ninjů považuji za krapet lepší podívanou, než byla jednička. Především jde tedy o podstatně dospělejší film, který přestal být na rozdíl od prvních Ninjů až tak naivňoučký a dětinský, ikdyž ani zde se tvůrci nevyhnuli několika opravdu infantilním scénkám, které to celé chvílemi shazovali až do opravdu hloupoučké tajtrlíkárny, na druhou stranu se tu ke slovu ale dostaly i působivé emoce a dramatické momenty, akce už mi přišla také taková ostřejší a i humor už nebyl na úrovni ťuťuňuňu bumbác. Každopádně, Želvy Ninja by měli ale především fungovat jako jednoduchá, nenáročná, přímočará akční jízda, která má hlavně bavit, mít spád a dynamiku, spoustu soubojů, nějaké ty neotřelé nápady, a to všechno podle mě dvojka prostě splňuje. Navíc želváky pořád doprovází bohyně Megan Fox, a škoda tedy jen dost nevýrazného Stephena Amella po jejím boku, naopak mě dost bavili nový záporáci, především tedy Bebop s Rocksteadym, kteří tu s přehledem obstarávali ty nejzábavnější momenty filmu. Zkrátka, ikdyž ani pokračování želvích dobrodružství není zrovna nějaké terno, já se vůbec nenudil, mělo to spád, přehlednou a záživnou akci, povětšinou fungující humor, jo, já jsem v rámci možností a očekávaní prostě poměrně spokojen. ()

666Carnage

Zábavnější, epičtější a víc želví než jednička. Pro mě opět dětská radost, kdy jsem seděl dvě hodiny v kině a měl úsměv od ucha k uchu. Bebop a Rocksteady byli nejvíc cool a scéna v letadle a Brazílii je nejvíc vtipná z celýho filmu. Krang pěkně udělaný. I kdyby tohle měla být největší sračka roku tak pro mě to byla moje dětská želví síla. 90% ()

KoRner

Potešil Krang a návrat starých postáv, avšak je to rovnako blbučké ako prvý diel. Akurát sa mi páčila záverečná scéna, v ktorej sa dalo nájsť čosi ako osudovosť. ()

radecacek

O trochu lepší než první díl, hlavně díky všem tvářím (Od Kranka po Beebopa), které jsem hltal jako malý. Narozdíl od jedničky ale nejsou ve dvojce skoro žádné souboje, což je škoda. Ale pořád bych dal asi přednost znovu kouknout na starý seriál. ()

Han22

Musím uznat, že jsem po mizerném prvním díle nic nečekal a byl jsem ohromně překvapen. Režisér byl evidentně fanda původního seriálu, takže druhý díl je dokonalou poctou původnímu seriálu. Objevuje se Krang, jak jinak než v břiše obřího robota a chce na Zemi dostat dimenzionální dírou technodrom. Jsou tu Rocksteady a Bebop, kteří jsou přesně tak drsní a tupí jak v seriálu. Na scénu přichází i Casey Jones se svou hokejkou a hokejovou maskou. A nechybí ani Baxter Stockman. Je to sice pořád blbina a Megan Fox není April O´Neilová, ale je to svižné, akce jsou výborné a když ve finále zazní originální znělka, mé nadšení se zastavilo na 4*. ()

Seti

Je mi líto, ale nostalgie fungující u prvního dílu je pryč, a proto posílám unyle tuctovou renesanční čtyřku s přispěním trapného prasete bradavičnatého a nosorožce bez milosti do podprůměru. P. S. Akce místy fajn, avšak značný scénaristický odklon od původního serioše už byl hodně k neprospěchu věci. ()

iXtr3m3

Kvôli technickému spracovaniu a nonstop akcii nemôžem inak, keďže som tomuto fenoménu fandil už ako krpec, tak hodnotím viac neobjektívne, ale za seba. Podľa mňa napriek slabšiemu hodnoteniu lepšie ako jednotka. ()

HiddenDragon

(sledovano v anglictine) Dvojka Zelv mi prisla lepsi nez jednicka. Je tu o neco mene trapneho Vernona a i kdyz to ma stale misty hodne infantilni raz (klasicky me zas vytacel prdlej Mikey, jsem na tenhle humor moc starej), musim uznat, ze to ma vpodstate feeling stareho 90.koveho serialu. Hodne na tom maji podil staronove postavy nebo znamy zelvi garbage truck. Defacto se jedna o remake druhych hranych zelv, tentokrate ale s pravym Rocksteadym a Bebopem, ne temi nahrazkami jako tehdy. Rovnez se objevi Casey Jones (ve stare verzi byl uz v prvnim dilu). CGI je hodne kvalitni, casting uz mene. Jak jsem miloval Megan v Transformerech, v Zelvach uz ma nechutne nabotoxovanou drzku a koukat se na ni je skoro pain. Arnett (Vernon) je znovu na flakanec, "Green Arrow" Amell mi do role Jonese taky nejak nesedi (pusobi moc obycejne, jako hodnej hosan) a Baxter Stockman je ve verzi IDW, nikoli "devadesatkovy", cili cernoch. To by nevadilo, ale Perry dost prehrava. Po boku kamenne trapneho Trhace (Tee) to pusobi docela beckove. Trhac celkove pusobil v jednicce lepe, mohutneji. Scenar ale uvadi do deje opravdu "vsechno zname", takze kdyz se na scene objevil Krang a Technodrom, starej nerd ve mne si chrochtal. No a kdyz zacly zaverecne titulky...OMFG, myslel jsem, ze se nostalgii rozplynu :) ()

Wally

I druhý díl docela bavil. Na nic si nehraje a dává zábavu bez blbých keců a hluchých míst. Navíc je tu Krang, Bebop a Rocksteady...a M. Fox, když ještě vypadala k světu. ()

Corpsegrinder

Větší a zábavnější pokračování který dělá želvám konečně dobrý jméno. Bebop a Rocksteady jsou naprosto ujetý a scéna s letadlem je luxusní. Trochu mi vadil nesympatickej Casey Jones kterej na toho z původního starýho filmu nemá, a taky to co provedli se Shredderem. Tak jako tak je tohle ultrapohodovej nářez kterej baví. Nechápu jak někdo může napsat že želvy tu nemaj prostor nebo že se tohle inspirovalo Nolanem, vy jste se snad uplně zbláznili ne? Želvíci prakticky neslezou ze záběru a z filmu je nefalšovaná akční komedie. ()

Fary

Už jednička byla blbá, ale tohle je teda ultrašpatný. Ninja želvy nebyly, nejsou a nemají být komedie, tím spíš ne komedie "za každou cenu". Ninja želvy neměly být úplně pitomý, Trhač imbecilní narcis a tak dále, a tak dále. Nic blbějšího a dražšího jsem už hodně dlouho neviděl. Jít na to do kina, tak bych chtěl vrátit peníze a 112 minut života. Tohle má stěží na jednu hvězdičku, když posčítám opravdu všechno, co by se dalo na filmu označit jako "dobré" a že je toho fakt málo. ()

dopita

Zhruba stejně přihlouplý a infantilní jako byl první díl. Kvalitativní posun žádný. Ale Krang vypadá dobře :-) ()

SpaceOdyseus

Dostali jsme vic zelev, vic akce, vic barev a zaroven mene vysvetlovani, expozice, dialogu a smyslu. To je pro tuto latku asi krok vpred, jen by to mohlo byt zabavnejsi, mene dementni a mene infantilni. ()

Janega

Krang, Rocksteady, Bepop, Casey Jones- totálny fanservis, kde sa neexperimentuje s pôvodnými podobami a originmi postáv, ale je to také aké to máme radi, my vyrastajúci na pôvodnom animovanom seriály. ()

Petr.Kocfeld

Mám tuhle partu rád a k tomu atraktivní Megan Fox coby April O Neillová.Dávám tomu 60 procent.Akční scény a souboje dobré...Jinak nostalgie z dětství. ()