Želvy Ninja 2

• USA Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows (více)

Želví nepřítel číslo jedna, krutý Asiat přezdívaný Trhač, právě zdrhnul z vězení, kde měl dost času na to, aby vymyslel plán, kterým by se zelenými mutanty srovnal skóre (právě oni se velkou měrou podíleli na jeho zabásnutí). Kvůli jeho realizaci se spojí se šíleným vědcem Baxterem Stockmanem, který vyvinul speciální mutagen schopný přeměnit člověka na zvíře. Prvními dvěma pokusnými králíky se stanou rabiáti Bebop a Rocksteady, dříve dva oškliví chlapi, teď ohavný kanec a nosorožec. Oba se samozřejmě okamžitě pustí po stopě želvích bratří, ačkoliv ti jim jdou naproti, protože: „Když může ta látka proměnit lidi ve zvířata, proč by nemohla zvířata proměnit v lidi?" Tahle otázka některé členy želvího společenstva poměrně silně vzrušuje. Brzy ale budou mít úplně jiné starosti, protože do zástupu výše uvedených nepřátel se záhy přidá zástupce velmi naštvané mimozemské civilizace, který si říká Krang. Navzdory svému legračnímu vzezření je to ukrutný prevít, takže zelení bratři budou nakonec rádi, když v boji proti zlu po jejich boku stanou osvědčená reportérka April O´Neillová a mladý rebel Casey Jones, který to s hokejkou a pukem umí jako Jarda Jágr s tím rozdílem, že Casey se netrefuje do branky, ale do lidí. Bude to bitva, jakou svět neviděl, snad během ní borcům v krunýři nevystydne pizza... (Cinemart)

ywo666

Celkom slabota. Príliš hlúpe, príliš detské a príliš otravné. Pár krát som zasmial. Ale väčšina vtipov sú trápne. Polovica postáv ma irituje. Akcia je priemerný digi bordel. Scénaristu by som za ten shit poslal do väzenia. Keby mám 10 rokov možno by im to prešlo. Takto? 2*. ()

Blue.Poison

Chcete-li vypnout a bezstarostně se bavit jako když vám bylo sedm, tohle je ideální volba. Film hned v úvodu nabere slušné tempo a zastaví teprve po titulkách. Příběh je klasicky želvácký, ale nabídne také slušnou dávku akce i absurdního humoru. Postavy mi sedly svou naprosto věrnou podobou s originálním seriálem z roku 1987. Primárně jsou želvy nastavené jako podívaná pro mladší část publika (přehršel tupounských postav), ale ráda jsem se na chvíli stala zase dítětem. ()

hroubek

Želvy Ninja má rád už od dětství a proto jsem měl radost, že vznikl nový film. Jeho pojetí mě trochu zklamalo, ale i tak to nebylo úplně nejhorší a teď přichází typická blockbusterová dvojka, která jasně hlásá, že všeho musí být dvakrát více. Zatím co první díl se snažil vytvořit nějakou mytologii a úvod o bojovnících s krunýři, a alespoň ze začátku se malinko inspirovat komiksy. Tak dvojka je čistou inspirací televizním animovaným seriál se vším dobrým a taky se vším špatným. Infantilní hlášky, přeplácaný a místy až moc chaotický děj, neuvěřitelné technické vychytávky a hlavně ústup od jakékoliv ambicioznosti a pokusu o sebe reflexy. V určitém momentě ve filmu jsem měl pocit, jakoby scénáristé chtěli něco říci, a pak jím někdo připomněl co se točí a ať se na to vykašlou a přidají více výbuchů a hlášek, jelikož to dnes puberťáci chtějí. A je to trochu škoda, jelikož komiksové filmy ukázali, že to jde a myslím si, že by to želvám dost slušelo. Režisér Dave Green odvedl slušnou práci. Jeho film vypadá dobře, furt se tam něco děje, mění se prostředí a stylizace soubojů. Navíc krásně prodává chemii mezi bratry a akce mu jde pěkně od ruky a gagy se mu vyloženě povedly. A trochu zamrzí, že s herci je to horší. Megan Fox je ultimátně sexy, ale pořád si myslím, že je na tuhle roli až moc sexy a někdy je až moc zmalovaná, že vypadá jakoby vylezla z nějakého pornofilmu. Stephen Amell, když nemluví tak je parádní, ale jakmile začne mluvit, tak z něho scénáristé svými dialogy dělají totálního osla, a český dabing tento pocit pěkně umocňuje. Tyler Perry nic moc, Brian Tee se tváří hrozivě a tímto končí. Ještěže film má Stephena Farrellyho a Gary Anthony Williamse, jejich Rocksteady a Bebob jsou divácky moc vděčné postavy, u kterých funguje jakýkoliv situační humor a navíc dávají zajímavý prvek do akčních scén. Nejvíce mě na filmu pobavil Will Arnett, který si krade každou scénu pro sebe a královsky baví. Akce je fajn a to ať už jde o úvodní útěk, scénu v letadle a pak následně v řece, nebo v závěru s Krangem či scény s Casey Jonesem. Co mě překvapilo, že želvy vůbec nepoužívají svoje zbraně. Jasně, že chápu, že tohle není klasický samurajský film, kde se lidi budou krájet na půlky, ale zamrzí jejich nepoužívaní už jen kvůli tomu, jak moc se plýtvá potenciálem pro akční scény. Želvy Ninja 2 je typická dvojka, která toho nabízí prostě více, než jednička, místy je to hodně fajn, místy to zas dost drhne. Film pobaví, ale za pár dní si na něho skoro nevzpomenete. PS: Kdyby trojku pojali ve stylu druhé řady televizního Daredevila, tak bych se vůbec nezlobil, a klidně bych se obešel i bez krve. ()

JohnSmith

Želví dvojka je celkem slušná, podobně jak jednička. Svižná, pěkně natočená a rozhodně tu tolik nebijí do očí slabý efekty jako u posledních X-Menů. ()

Danny F.

Potěšila přítomnost známých postav. Příběh je taky více propracovanější. Tohle se celkově povedlo. Malá výtka na závěr: Proč nechali želvy bez přestřelky a v klidu odejít ve scéně, kde z budovy ukradli to sérum? 95% ()

SamVimes

Herectví Stephena Amella je jedna z lepších věcí na druhých Želvách, což o tom filmu vypovídá překvapivě hodně. ()

Sany33

Tam kde jednotka skončila, dvojka začína. Ide v podstate o to isté, dokonca aj oponent je ten istý a to chladnokrvný Trhač. Oproti jednotke je tu trocha viac akcie a čo je pre mňa osobne najpodstatnejšie je tu viac humoru. A aj na základe toho sa s toho stala akčná rozprávka pre dospelých. Bohužiaľ nedokázali na mňa týto mutantíci preniesť nostalgickú atmosféru z doby kedy som si to išiel na VHSkách a drtil to až kým mi ich nepotrhal video rekordér. Na druhú stranu dnešnej mládeži film určite ulahodí ale je moc ľahko zabudnuteľný čo sa o jeho predchodcoch z 90. rokov povedať nedalo. 55% ()

lykan9

Tohle už byla pohádka vyloženě pro děti a být o pár desítek let mladší, tak bych i dal o jednu hvězdu víc. Pro mě to je ale už málo. Uznávám, že se divák místy pobaví - některé scény a hlášky jsou fakt vtipné, dobře se na to kouká, ale scénář je příšerný a nijak nápaditý. Vlastně to samé jsem už viděl v jedničce. Bráchové se pohádají, aby se hned zase usmířili, lidé z nich mají strach, aby je hned nato začali zbožňovat a podobně. Když jsem to viděl v jedničce, tak to ještě fungovalo, ale ve dvojce bych už potřeboval něco víc, nebo aspoň trochu jinak. Ve výsledku lehký podprůměr, ale dětem ho mile rád pustím. ()

VanTom

Rozlišný design a charaktery želváků musím opět bezvýhradně pochválit, kinetická akce také snesla nějaká měřítka (občas, finále se už svou rozmáchlostí zahltilo). Neurazil ani infantilní humor, protože pro pamětníky osmdesátkového seriálu rozechvíval tu správnou strunu. Scénáři by však prospělo očesání o několik linek, aby nebyl tolik zkratkovitý a nehaproval v kontinuitě (nemluvě tedy o drobnosti, jaká že to celé byla halabala blbost). ()

Lukyn007

Místy slušná akce a téma o lidskosti jsou jediná pozitiva naprosto zbytečného pokračování o kvartetu ochránců New Yorku žijících v podzemí města. Dave Green jako fanoušek komiksů o želvích bratrech dokázal ze špatného scénáře vytěžit, co se dalo. Přesto je výsledek natolik mizerný jako herectví Megan Fox. Po zhlédnutí snímku si odnesete jediné, a to 3D brýle, pokud si vyberete trojrozměrnou verzi filmu. 40% ()

blackJag

Moderní esence původního kresleného seriálu (Krang, Technodrom, Rocksteady & Bebop), dostatečně naivní a jednoduchá, aby ji také drobotina zvládla pokousat, přitom fantasticky digitálně vyvedená, aby se na ní zabavil i případný dospělácký doprovod. Málo nebo moc? 60% ()

drackula

Lepšie ako jednotka ale stále to nefunguje. A pritom prvá približne polhodinka vyzerala vcelku nádejne. Čo ale z toho, keď scenár má úroveň jednovrstvového toaletného papiera a logika ostala niekde na samotke. Shredder absolútne bez charizmy, ale oceňujem, že už nebol ako Transformer. Bebop a Rocksteady boli tupý ale skvelý. Tu to ale človek očakával. Škoda, že boli na tejto úrovni profilované aj ostatné postavy. Krang potešil, ale tiež nebol využitý na plné pecky. Plus sa zabúda na to, že tieto korytnačky nie sú len Teenage ale sú aj Ninja. Neviem si totiž vybaviť žiadnu lepšiu akčnú scénu, ak nerátame robot súboje na konci 1 a 2, ktoré tiež stáli za houby. 4/10 ()

Dagoussek

Mě to bavilo. Vtipné hlášky, napínavý děj a taky.....hnusnej velkej nechutnej rozteklej mozek. "Co nikdo nemá?" "ŽELVÍ SÍLU!!" "Popelářský auto!" "CO??" ()

ghatos

Lepší než jednička. Do hry se dostali nejznámější figurky jako třeba Krang (ten bavil hodně). Mělo to drive, humor a třeba taky pár věcí z Temného rytíře (okopírované záběry, hudba) :) ! Želváci 2 jsou úplně na pohodu. 66%. ()

Guzo

O něco lepší než předchozí díl, nicméně se nemůžu zbavit dojmu, že je tu hříšně nevyužitý potenciál. Želvy jsou celkem nudné a vůbec si během dvou filmů nezískaly moje sympatie. Naštěstí je tu Megan Fox a Stephem "Arrow" Amell, kteří společně s Bebopem a Rocksteadym oživují děj. Palec nahoru i za Kranga, protože převést jeho postavu do hraného filmu vypadalo nemožně. 55 % ()

Marrdaa

Narozdil od prvniho dilu, kde me vnadili trailery v nichz moji detsti hrdinove ozili v celovecerak s tucnym budgetem, jsem tentokrat necekal nic nez dalsi prepalene trapnej poloanimak. Ale nakonec z toho vysla nenucena a v klidu koukatelna pohadka pro deti jako sem byl ja. 50% ()

Hollohlaway

Nuda. Ani akce už nebaví. Je znát značné změkčení cílení na dětského diváka , některé gagy jsou vysloveně infantilní. Ač želvy pořád někam padají, skáčí, letí, tak se v podstatě nic neděje. Jen jupí, oujé, hustý brácho...nikomu se nemůže nic stát, prostě pro staršího diváka vysloveně nezajímavé. ()